• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości dotyczące 100% L4 w trakcie pandemii, podwyżek, dodatków to naprawdę jest człowiekiem głębokiej wiary, od kiedy idziemy ,,ramię w ramie" z cywilami którzy podobno są tacy sami jak my, nie mamy co liczyć na żadne działania pozytywne w stosunku do nas, nie wiem jak teraz można nas określić, ale jak popytacie w innych służbach, to mają z nas ubaw. Nie pochwalam też spóźnialskich związków, robienia na ostatnią chwilę wielkiej akcji rozsyłania maili, wy jesteście normalni? przeciętny senator dostaje dziennie około 100-200 maili, gdzie większość idzie do spamu. Naprawdę nie ma już ratunku dla naszej formacji, upokorzenie osiągnęło barierę której nie da się już znieść żadnymi normalnymi metodami. Przykro mi, takie są realia, więc dla tych co mogą proponuję iść na emkę póki jeszcze czegoś nie odwalą, młodym radzę iść tam gdzie jest normalniej, albo do prywatnej firmy, a przyszłym kandydatom aby olali nabór i szukali innej pracy, chyba że chcą wyglądać jak bezdomny na drodze. Ja również po 10 latach poddałem się i życzę wszystkim szczęścia.
 
Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości dotyczące 100% L4 w trakcie pandemii, podwyżek, dodatków to naprawdę jest człowiekiem głębokiej wiary, od kiedy idziemy ,,ramię w ramie" z cywilami którzy podobno są tacy sami jak my, nie mamy co liczyć na żadne działania pozytywne w stosunku do nas, nie wiem jak teraz można nas określić, ale jak popytacie w innych służbach, to mają z nas ubaw. Nie pochwalam też spóźnialskich związków, robienia na ostatnią chwilę wielkiej akcji rozsyłania maili, wy jesteście normalni? przeciętny senator dostaje dziennie około 100-200 maili, gdzie większość idzie do spamu. Naprawdę nie ma już ratunku dla naszej formacji, upokorzenie osiągnęło barierę której nie da się już znieść żadnymi normalnymi metodami. Przykro mi, takie są realia, więc dla tych co mogą proponuję iść na emkę póki jeszcze czegoś nie odwalą, młodym radzę iść tam gdzie jest normalniej, albo do prywatnej firmy, a przyszłym kandydatom aby olali nabór i szukali innej pracy, chyba że chcą wyglądać jak bezdomny na drodze. Ja również po 10 latach poddałem się i życzę wszystkim szczęścia.

Nie poddawaj się tak szybko . Weź kilka tygodni zwolnienia , odpocznij, odstresuj się . Wszak to jeszcze tylko 4 lata i emka . Urlop bezpłatny szefowa załatwi że będzie wliczał się do służby . Szkoda po tylu latach zmieniac fach .
 
Nie poddawaj się tak szybko . Weź kilka tygodni zwolnienia , odpocznij, odstresuj się . Wszak to jeszcze tylko 4 lata i emka . Urlop bezpłatny szefowa załatwi że będzie wliczał się do służby . Szkoda po tylu latach zmieniac fach .
Pomyśl o tym urlopie ...na ratowanie zdrowia...a w "międzyczasie" oczywiście możesz szukać innej roboty...bez "podejmowania zatrudnienia":geek:
 
Nie poddawaj się tak szybko . Weź kilka tygodni zwolnienia , odpocznij, odstresuj się . Wszak to jeszcze tylko 4 lata i emka . Urlop bezpłatny szefowa załatwi że będzie wliczał się do służby . Szkoda po tylu latach zmieniac fach .
Pomyśl o tym urlopie ...na ratowanie zdrowia...a w "międzyczasie" oczywiście możesz szukać innej roboty...bez "podejmowania zatrudnienia":geek:
Wyprzedzając Waszą troskę o mnie, za co serdecznie dziękuję, ja po prostu wcześniej podjąłem decyzję o zmianie barw mundurowych, oczywiście przeniesienie się nie udało, bo osoba legitymująca się stanowiskiem Szefa KAS nie wyraziła zgody więc wziąłem udział w naborze otwartym i się udało. Pomimo tego, że nie będę już w Służbie Celnej to zachowuje stare dobre emblematy, które coś znaczyły i każdy wiedział kim jesteśmy.
 
Brawo twardziel ! Za pięć lat w innej służbie będziesz miał maxa emke. Zalicza Ci Służbę , lata pracy, .
W SCS za 5 lat miałbyś dopiero minimum. Powodzenia . Wrzuć czasami newsa jak jest w innych służbach
Sam jestem z południa Polski i życzę koledze spełnienia oczekiwań w nowej służbie, ale też nie należy zapominać o tym : że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.
 
Przykład doceniania naszej parasłużby w IAS w Łodzi - wypłacono dodatek covidowy nazwany jednorazowym dodatkiem specjalnym - funkcjonariusze 600 zł, cywile 1500 zł, pracownicy pozamnożnikowi 1600 zł. Okazuje się funkcjonariusz nie zasługuje nawet na połowę tego co pracownik gospodarczy.
 
W porównaniu do sytuacji kiedy przełożony zapytany o dodatek zwany COVIDOWYM odpowiada: a co to takiego? Otrzymanie jakiejkolwiek kwoty jest wygrywem.

wulgaryzmy.jpg
 
Kielich goryczy się przelewa Brak dodatków po 25 i 28,5 latach służby, brak 100% płatnego L4, brak jasnej odpowiedzi co z 15a. Podłe traktowanie Służby Celnej i to od początku jak dostaliśmy się pod min fin. Wartościowanie, stworzenie dziwadłakas włączenie nas w struktury cywilnej skarbowości. To wszystko powoduje, że mam już dość. I jakby tego było mało jeszcze kielich goryczy dopełnia projekt do zmiany ustawy o dziwadlekas, gdzie cywilna praca w skarbowości będzie zaliczona do emek a nasza służba przed 15.09.99 nie. Waloryzacja rent i emerytur w roku 2021 jest przewidziana na poziomie 3.84% to daje tylko jakieś 20 może 30 zł mniej niż 2.6% całego roku slużby i to jeszcze pod warunkiem, że nic nie zmienią. Koniec lutego to chyba dobry czas na odejście z tego syfu, 6 miesięczna odprawa w marcu waloryzacja, w kwietniu 13 emka, człowiek jeszcze w pełni sił można znaleźć inna robotę a i emka powyżej 3 tys. Troche żal bo lubię tą prace i naszą Służbę Celną ale ten burdel co nam stworzyli już jest nie do przejścia. Niech się cieszą twórcy tego cudaka i niech się dalej utwierdzają w przekonaniu, jacy są mądrzy bo chyba tylko tyle im pozostało.
 
Kielich goryczy się przelewa Brak dodatków po 25 i 28,5 latach służby, brak 100% płatnego L4, brak jasnej odpowiedzi co z 15a. Podłe traktowanie Służby Celnej i to od początku jak dostaliśmy się pod min fin. Wartościowanie, stworzenie dziwadłakas włączenie nas w struktury cywilnej skarbowości. To wszystko powoduje, że mam już dość. I jakby tego było mało jeszcze kielich goryczy dopełnia projekt do zmiany ustawy o dziwadlekas, gdzie cywilna praca w skarbowości będzie zaliczona do emek a nasza służba przed 15.09.99 nie. Waloryzacja rent i emerytur w roku 2021 jest przewidziana na poziomie 3.84% to daje tylko jakieś 20 może 30 zł mniej niż 2.6% całego roku slużby i to jeszcze pod warunkiem, że nic nie zmienią. Koniec lutego to chyba dobry czas na odejście z tego syfu, 6 miesięczna odprawa w marcu waloryzacja, w kwietniu 13 emka, człowiek jeszcze w pełni sił można znaleźć inna robotę a i emka powyżej 3 tys. Troche żal bo lubię tą prace i naszą Służbę Celną ale ten burdel co nam stworzyli już jest nie do przejścia. Niech się cieszą twórcy tego cudaka i niech się dalej utwierdzają w przekonaniu, jacy są mądrzy bo chyba tylko tyle im pozostało.
Ze wszystkim co napisał stefan 123: w pełni się zgadzam za wyjątkiem jednego- na odejście przed dniem 1 marca 2021 może już być za późno / dyrektor ma 30 dni na wydanie decyzji o zwolnieniu , a może w niej ująć sformułowanie że zwalnia ze służby w terminie trzech miesięcy od dnia doręczenia decyzji o zwolnieniu ze służby-art.183 ust.1pkt.2 ustawy o KAS /. Tak więc jeżeli dyrektor wystawi wam decyzję z datą 30 listopada , a wy potwierdzicie jej odbiór np. 2 grudnia 2020 to wg. mnie będzie już za późno i zostaniecie zwolnieni ze służby z dniem 2 marca 2021 a wtedy nici z waloryzacji emerytury.A znając złośliwość naszych dyrektorów ze skarbówek to jest to wielce prawdopodobne!!!
Ale mimo wszystko mam nadzieję że wam się uda odejść z tego syfu przed 1 marca 2021, czego z całego serca wam życzę jako tegoroczny emeryt.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich emerytów ;) :LOL: (y).
 
Kielich goryczy się przelewa Brak dodatków po 25 i 28,5 latach służby, brak 100% płatnego L4, brak jasnej odpowiedzi co z 15a. Podłe traktowanie Służby Celnej i to od początku jak dostaliśmy się pod min fin. Wartościowanie, stworzenie dziwadłakas włączenie nas w struktury cywilnej skarbowości. To wszystko powoduje, że mam już dość. I jakby tego było mało jeszcze kielich goryczy dopełnia projekt do zmiany ustawy o dziwadlekas, gdzie cywilna praca w skarbowości będzie zaliczona do emek a nasza służba przed 15.09.99 nie. Waloryzacja rent i emerytur w roku 2021 jest przewidziana na poziomie 3.84% to daje tylko jakieś 20 może 30 zł mniej niż 2.6% całego roku slużby i to jeszcze pod warunkiem, że nic nie zmienią. Koniec lutego to chyba dobry czas na odejście z tego syfu, 6 miesięczna odprawa w marcu waloryzacja, w kwietniu 13 emka, człowiek jeszcze w pełni sił można znaleźć inna robotę a i emka powyżej 3 tys. Troche żal bo lubię tą prace i naszą Służbę Celną ale ten burdel co nam stworzyli już jest nie do przejścia. Niech się cieszą twórcy tego cudaka i niech się dalej utwierdzają w przekonaniu, jacy są mądrzy bo chyba tylko tyle im pozostało.
Święta racja bo w perspektywie zapowiadanych przyszłych chudych lat bez premii, nagród i podwyżek, wzięcie teraz nawet niepełnej ale jednak waloryzowanej co roku emerytury, wyjdzie nam to dużo bardziej korzystnie niż pozostanie w tej służbie. Widzę, że szefowa Kas żyję w przekonaniu iż wszyscy zamierzają dosłużyć do pełnej emerytury mundurowej a ja muszę ją w tym miejscu mocno rozczarować zapewniając, że tak nie jest. Jej różne poprzednie zapewnienia były tak wiele razy nieprawdziwe, że kolejne są dla mnie absolutnie nic nie warte. Patrząc na to jak głęboko na tle innych służb w du**e nas mają to czas się już ewakuować zanim pewnej cudownej nocy to zmienią a dudopis bez mrugnięcia okiem podpisze...
 
Zgadzam się. Obecna szefowa jest niewiarygodna. Nawet gdyby nam teraz obiecała, że poprze nasze postulaty i wreszcie zrobi cokolwiek dla dobra słuzby, to już nikt jej nie uwierzy.
Powinna podać się honorowo (jeśli wie co to znaczy) do dymisji.
Chyba, że czeka tylko aż zostanie generałem i przepchnie zmianę zaliczającą jej cywilne lata, żeby odejść na generalską emkę.
Zapowiedziany brak podwyżek i nagród w przyszłym roku sprawił, że bardziej niż podwyżkami zaczęliśmy sie interesować wątkiem dotyczącym emerytur. Brawo Magda, to Twoja zasługa.
 
@CelnikPoludnie Szczerze życzę Tobie powodzenia w nowej formacji. Odezwij się czasami, jak tam Tobie jest.
Ad. Senatu, to mam informacje, że nie było za późno z naszą poprawką i nawet Komisja ją zarekomendowała pozytywnie, ale jak mnie poinformował jeden z Senatorów - "podczas posiedzenia plenarnego przegłosowano wariant nie zgłaszania dodatkowych poprawek."
 
Znaczy się - wszystko jest cacy, więc zagłosowano by nie głosować ...
 

Attachments

  • images (3).jpg
    images (3).jpg
    13,6 KB · Wyświetleń: 255
I jeszcze, jak w moim przypadku, decyzję złośliwie wyślę pocztą, pomimo tego, że umawiałem się na odbiór osobisty następnego dnia po wydaniu. A pocztą w 1 fali pandemii trwało to 10 dni. Podobno mieli obawy, że się od razu źle poczuję.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
CelnikPoludnie powodzenia 👍👍 To smutne że oni doprowadzili do sytuacji, w której rozmawiamy głównie o emeryturach bądź przeniesieniach do innych służb.
 
@CelnikPoludnie Szczerze życzę Tobie powodzenia w nowej formacji. Odezwij się czasami, jak tam Tobie jest.
Ad. Senatu, to mam informacje, że nie było za późno z naszą poprawką i nawet Komisja ją zarekomendowała pozytywnie, ale jak mnie poinformował jeden z Senatorów - "podczas posiedzenia plenarnego przegłosowano wariant nie zgłaszania dodatkowych poprawek."
To już chyba kolejny raz mamy takiego pecha, że wybierają wariant "bez poprawek". I dostajemy po nosie.
 
To już chyba kolejny raz mamy takiego pecha, że wybierają wariant "bez poprawek". I dostajemy po nosie.
Taaak, w mojej ocenie, czas najwyższy uświadomić PAŃSTWU Posłankom i Posłom, kto tak naprawdę wnosi wkład w realizację
budżetu...bo na pewno nie PAN Minister Finansów i Pani Szefowa KAS....STOP dyskryminacji.:mad:.
 
Back
Do góry