• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

A ja zadam pytanie (retoryczne) czy kiedykolwiek skarbowcy pomogli celnikom ? Przecież ja pamiętam jak wrzało w SCS, jak szły petycje o poparcie uchwały modernizacyjnej to skarbowcy to krytykowali i nie podpisywali. A jak rząd się przestraszył celników i dał 650 zł brutto (tak jak innym służbą) to dopiero się skarbowcy zrobili odważni ale tylko po to aby się domagać większej kwoty brutto dla siebie kosztem celników co wtedy się nie udało, a już w tym roku niestety tak.
Niestety masz racje, no i nie tylko o uchwałę chodzi...historycznie to jak pamietam gdzieś od 2006 roku...ale może pamięć mnie zawodzi:unsure:
Tylko, że od tamtego czasu MF, a po utworzeniu KAS to już total, systematycznie wykorzystuje wzajemne animozje ZZ i pociąga za sznurki:mad:
Co do tych "podwyżek" to proszę pamiętać, że "wydojono" i skarbowców i celników...tyle i aż tyle:cool:
 
Wiesz @bolo1999, ja odkąd jesteśmy razem starałem się aktywnie uczestniczyć w akcjach organizacyjnych przez Wasz związek. Nie czekałem na nikogo sygnał. Teraz już nie będę taki szybki w pomaganiu i będę czekał na sygnał, tylko nie wiem kto mi ma go dać, a więc może to trwać długo. I jeszcze jedno akcji nie organizuje Solidarność, jedynie koordynuje ją dziewczyna z śląskiej Solidarności - tyle i aż tyle.
 
Wiesz @bolo1999, ja odkąd jesteśmy razem starałem się aktywnie uczestniczyć w akcjach organizacyjnych przez Wasz związek. Nie czekałem na nikogo sygnał. Teraz już nie będę taki szybki w pomaganiu i będę czekał na sygnał, tylko nie wiem kto mi ma go dać, a więc może to trwać długo.
Daj spokój, nie bież tego do siebie, wszyscy są skołowani, a protest "propozycja protestu"😷,
uciążliwy to on nie jest, może MEDIA coś pomogą...lub inne ZZ "budżetowe" w ramach solidarności👮‍♀️👮‍♂️, jak nie to czekamy do spotkania z MF 🎅
 
Wiesz @bolo1999, ja odkąd jesteśmy razem starałem się aktywnie uczestniczyć w akcjach organizacyjnych przez Wasz związek. Nie czekałem na nikogo sygnał. Teraz już nie będę taki szybki w pomaganiu i będę czekał na sygnał, tylko nie wiem kto mi ma go dać, a więc może to trwać długo. I jeszcze jedno akcji nie organizuje Solidarność, jedynie koordynuje ją dziewczyna z śląskiej Solidarności - tyle i aż tyle.

Szkoda że nie masz autorytetu, lidera, z którego działaniami możesz się utożsamiać i którego oceniasz pozytywnie.

Ja na szczęście mam.

Skuteczność i determinację udowodnił wielokrotnie.

Płacąc za to utratą munduru.

Celnicy.pl działają na rzecz i funków i cywili, mając w swoich szeregach funków i cywili

Organizatorzy protestu, z s, nie wysunęli żadnego postulatu na rzecz funków,

Tyle i aż tyle.

Widzisz różnicę?

Nie zapytali funków o zdanie, wykluczają nas, czego jestem przykładem, ze swojego forum

Nie łamaĺem regulaminu, a po banie admin nje raczy odpowiadać na maile?

Dialog? Współpraca?

Czy tylko mięso armatnie?

Nie jestem tam traktowany jako partner, podmiot

Tyle i aż tyle

A używanie zwrotu funkowie kas jest dla mnie po prostu obraźliwe.
 
Wiesz @bolo1999, ja odkąd jesteśmy razem starałem się aktywnie uczestniczyć w akcjach organizacyjnych przez Wasz związek. Nie czekałem na nikogo sygnał. Teraz już nie będę taki szybki w pomaganiu i będę czekał na sygnał, tylko nie wiem kto mi ma go dać, a więc może to trwać długo. I jeszcze jedno akcji nie organizuje Solidarność, jedynie koordynuje ją dziewczyna z śląskiej Solidarności - tyle i aż tyle.
Ty myślisz że robisz jakąkolwiek łaskę komuś ?! To dzięki temu że jesteście z SCS razem w KAS macie podwyżki a nie jakieś ochłapy.
 
Zgłaszam wniosek by wprowadzić możliwość wpłacania darowizn na rzecz Związku ZAMIAST składek. Darowizny można odliczyć od dochodu, wielką satysfakcję sprawi mi świadomość, że budżet dokłada sie w 20% do działalności Związku. Uważam, że w przypadku emerytów to powinna być zasada. W przypadku pracowników też tak jest lepiej. Można dać stałe zlecenie a ci, co sie boją ujawnić przed pracodawcą też poczują się lepiej. Taka zasadę nalezy upowszechnić we wszystkich zz.
Art. 26. pod. doch.od osób fi
Podstawa obliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych
1. Podstawę obliczenia podatku, <...> po odliczeniu kwot:
9)
darowizn przekazanych na cele:
a) określone w art. 4 sfera zadań publicznych ustawy o działalności pożytku publicznego, organizacjom, o których mowa w art. 3 działalność pożytku publicznego, ...

Art. 4. [Sfera zadań publicznych]
1. Sfera zadań publicznych, o której mowa w art. 3 ust. 1, obejmuje zadania w zakresie:
1b) udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa;
8) promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy;
10) działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym;
15) działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
22) upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji;
22a) udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego;
 
...
ja odkąd jesteśmy razem starałem się aktywnie uczestniczyć w akcjach organizacyjnych przez Wasz związek. Nie czekałem na nikogo sygnał. Teraz już nie będę taki szybki w pomaganiu i będę czekał na sygnał, tylko nie wiem kto mi ma go dać, a więc może to trwać długo. I jeszcze jedno akcji nie organizuje Solidarność, jedynie koordynuje ją dziewczyna z śląskiej Solidarności - tyle i aż tyle.
Nadal się nie poddawaj @Mały. Według mnie, Twoje intencje są szczere, a przede wszystkim
dobre i słuszne, dlatego godzien jesteś szacunku.

Owszem - jest bardzo ważne, byś zaczął zwracać większą uwagę na formalizm i "wrażliwość celniczą" naszego
środowiska, bo tak naprawdę komentarze Koleżeństwa (formalnie właściwe), absolutnie niepotrzebnie niweczą
podstawowe sedno Twoich wypowiedzi, sprowadzając dyskusję z kwestii merytorycznych na ściśle formalne ...
 
Wiesz @bolo1999, ja odkąd jesteśmy razem starałem się aktywnie uczestniczyć w akcjach organizacyjnych przez Wasz związek. Nie czekałem na nikogo sygnał. Teraz już nie będę taki szybki w pomaganiu i będę czekał na sygnał, tylko nie wiem kto mi ma go dać, a więc może to trwać długo. I jeszcze jedno akcji nie organizuje Solidarność, jedynie koordynuje ją dziewczyna z śląskiej Solidarności - tyle i aż tyle.
Nie jakaś tam dziewczyna a wiceprzewodniczaca Solidarności która ma jedynie słuszny stosunek do celników i Celników.PL
 
Nie jakaś tam dziewczyna a wiceprzewodniczaca Solidarności która ma jedynie słuszny stosunek do celników i Celników.PL
Gwoli ścisłości ta "dziewczyna", to owszem - zastępca przewodniczącego śląskiej, skarbowej "S" - czego bym nie utożsamiał
bezpośrednio ze "stosunkiem do celników" czy też organizacyjną, jedno-związkową odpowiedzialnością za akcję o wymiarze ogólnopolskim.

Dla mnie, to po prostu pomysł jakiegoś regionalnego aktywisty "S", którego dopuszczono do głosu, co wykorzystuje jedynie
"koordynując" - namawiając zatrudnionych w jednej organizacji (KAS) pracowników SC i funkcjonariuszy SC-S, bez wskazywania
któregokolwiek z kilkudziesięciu ZZ istniejących w tym "molochu" w całym kraju.
Osobiście nie znam ani jednego członka "S" ale wiem, że wszystkie znane mi osoby (z różnych innych ZZ) zdecydowały się
uczestniczyć w akcji i żadna się nawet nie zająknęła w temacie przynależności związkowej.

To zwykli, pospolici LUDZIE chcą "wysłać sygnał" do rządzących, a nie "jakiśtam" ZZ ...
 
Szkoda że nie masz autorytetu, lidera, z którego działaniami możesz się utożsamiać i którego oceniasz pozytywnie.

Ja na szczęście mam.

Skuteczność i determinację udowodnił wielokrotnie.

Płacąc za to utratą munduru.

Celnicy.pl działają na rzecz i funków i cywili, mając w swoich szeregach funków i cywili

Organizatorzy protestu, z s, nie wysunęli żadnego postulatu na rzecz funków,

Tyle i aż tyle.

Widzisz różnicę?

Nie zapytali funków o zdanie, wykluczają nas, czego jestem przykładem, ze swojego forum

Nie łamaĺem regulaminu, a po banie admin nje raczy odpowiadać na maile?

Dialog? Współpraca?

Czy tylko mięso armatnie?

Nie jestem tam traktowany jako partner, podmiot

Tyle i aż tyle

A używanie zwrotu funkowie kas jest dla mnie po prostu obraźliwe.
Ja jestem skarbowcem, zrzeszonym w ZZ Celnicy.PL i Sławek jest dla mnie mega autorytetem, ale jak dziewczyna ze śląskiej Solidarności organizuje akcję, jako żądanie zachowania naszych praw, to ja jestem "za" , bo jest to w interesie skarbowców i funkcjonariuszy, i nie jest mi tu potrzebna zgoda czy aprobata Sławka. Chodź oczywiście wierzę, że Sławek też jest "za".
Koledzy oraz koleżanki, funkcjonariusze lub też nie, przestańcie szukać okazji do wiecznej krytyki . Było jak było. Wstecz sytuacji nie zmienimy, ale za to jest szansa na teraz i w przyszłości. Należy sobie uświadomić prawdę, że popierając się wzajemnie w kwestiach Nas dotyczących (całej KAS), czy tylko dotyczących regulacji funkcjonariuszy, tak na prawdę coś wywalczymy. A ponadto, nie dajmy powodów do satysfakcji naszym "wrogom i nieprzychylnym".
 
Niech solidarność jasno określi, że nie dopuści do zwolnień cywili i celników w tym ucywilnionych którzy pobierają emkę. Tyle i aż tyle.
 
Niech solidarność jasno określi, że nie dopuści do zwolnień cywili i celników w tym ucywilnionych którzy pobierają emkę. Tyle i aż tyle.
Jeżeli takie zapewnienie by "poszło", to więcej niż pewne, że zwolnienia ruszą..., żeby jeszcze bardziej poróżnić ZZ.
TAKIE zapewnienie musi wyjść jednocześnie od wszystkich ZZ i być "twardo" egzekwowane,
wszyscy jadą na tym wozie zwanym KAS, a woźnica raczej nie dba ani o wóz, ani o koniki...:mad:, BANKowo:sleep:
 
ucywilnieni nie pobierają emerytury, tylko jej część. Pełna emerytura w wieku 60. i 65. Czy ta redukcja zatrudnienia znowu ma być kosztem ucywilnionych?
Nie będzie żadnej redukcji, najwyżej "czystka", usunięcie niewygodnych...powtórka co jakiś czas:mad:,
tylko "twarde karki" pomogą nam przetrwać ten czas próby, no tylko ten COVID...trochę na rękę rządzącym😷
 
@piracius nie byłbym taki pewny że żadnej redukcji nie będzie. Trzeba pamiętać, że ucywilnieni pobierający celne emki są solą w oku dla większości pracujących i służących w KAS. Szykuje się zmiana ministra finansów. Jeżeli jest prawdą, że nową mf ma być pani Emilewicz to wszystko się może zdarzyć.
 
Ostatnia edycja:
@piracius nie byłbym taki pewny że żadnej redukcji nie będzie. Trzeba pamiętać, że ucywilnieni pobierający celne emki są solą w oku dla większości pracujących i służących w KAS. Szykuje się zmiana ministra finansów. Jeżeli jest prawdą, że nową mf ma być pani Emilewicz to wszystko się może zdarzyć.
Nie sądzę, żeby MF wzięło na celownik ucywilnionych emerytów. Przecież nawet nasza szefowa dostrzegając zbliżający się kadrowy kryzys zapowiedziała zmiany pozwalające na pozostanie w kas f_szom przechodzącym na mundurowe emerytury.
Myśleli, że jak wprowadzą przepis że trzeba odejść z kas żeby pobierać emke to powstrzymają odejścia. Widzą że to nie działa i nie mają ani funkcjonariusza ani pracownika
 

Jeśli skarbowcy chcą żeby celnicy poparli ich protest to niech skarbowcy poprą celników i rozszerza protest o chociaż jedną sprawę dla Służby Celnej. A jest okazja bo powraca temat 15a w innych służbach. Jeśli skarbowcy dopiszą ten punk do swoich punktów wtedy jak najbardziej też powinniśmy razem z nimi protestować. Lub jeśli nie dopiszą to Z.Z. celnicy.pl niech ogłosi protest taki sam jak skarbowcy tylko po zakończeniu ich protestu z prośbą skierowana do skarbowców o poparcie naszej sprawy. Wtedy my poprzemy ich sprawy ( pierwsze 15 min) a oni nasze ( drugie 15 min). A przy okazji przekonamy się jak można na nich liczyć i czy są możliwe wspólne akcje.
 
Back
Do góry