• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

O ile cokolwiek będzie to ciekawe w ilu ratach "nie później niż do dnia..."

1599753769484.gif
 
" Na razie nie mówi się głośno o zabraniu 13-tki za 2021 rok, ale to też moze być realny scenariusz. Łącznie więc możemy stracić na wynagrodzeniach 25% lub więcej (3%,oszczędności funduszu płac, DWR, inflacja, odprawy emerytalne wyrzucanych emerytów). Trzeba robić protest i tyle. - inspektor "

JAEŻELI TEN PROTEST PROPONUJE INSPEKTOR ( PAN L.?) TO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ, ŻE PO PROTEŚCIE STRACIMY JESZCZE WIĘCEJ - TAK JAK W PRZYPADKU POROZUMIENIA W SPRAWIE WYPŁATY PODWYŻEK.
 
JEŻELI TEN PROTEST PROPONUJE INSPEKTOR ( PAN L.?) TO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ, ŻE PO PROTEŚCIE STRACIMY JESZCZE WIĘCEJ - TAK JAK W PRZYPADKU POROZUMIENIA W SPRAWIE WYPŁATY PODWYŻEK.
Jeżeli on pisze o proteście, to sprawy wszystkich zatrudnionych w KAS mają się dużo gorzej,
niż ktokolwiek z nas przypuszcza!

To oznacza, że istnieje tylko jeden (niemal nieprawdopodobny do realizacji) sposób, mogący
zachować jakiekolwiek "szanse" dla ludzi - ciche (utajnione) porozumienie wszystkich ZZ ...
 
CO Z ANEKSEM Z DNIA 28 MAJA 2020 DO POROZUMIENIA Z KOMITETEM PROTESTACYJNYM . O ILE PAMIĘTAM TO BYŁA MOWA O TYM, ŻE NIE BĘDĄ PROTESTOWAĆ W ZWIĄZKU Z PODPISANIEM TEGO ANEKSU. JAK MAM TO ROZUMIEĆ? JAK PAN L. ZACZNIE PROTESTOWAĆ TO ANEKS DO POROZUMIENIA NIE BĘDZIE JUŻ OBOWIĄZYWĄĆ? DOSTANIEMY WCZEŚNIEJ OKREŚLONE PEŁNE PODWYŻKI Z MODERNIZACJI ???? .....( CZY MOŻE SIĘ MYLĘ):unsure:;)
 
CO Z ANEKSEM Z DNIA 28 MAJA 2020 DO POROZUMIENIA Z KOMITETEM PROTESTACYJNYM . O ILE PAMIĘTAM TO BYŁA MOWA O TYM, ŻE NIE BĘDĄ PROTESTOWAĆ W ZWIĄZKU Z PODPISANIEM TEGO ANEKSU. JAK MAM TO ROZUMIEĆ? JAK PAN L. ZACZNIE PROTESTOWAĆ TO ANEKS DO POROZUMIENIA NIE BĘDZIE JUŻ OBOWIĄZYWĄĆ? DOSTANIEMY WCZEŚNIEJ OKREŚLONE PEŁNE PODWYŻKI Z MODERNIZACJI ???? .....( CZY MOŻE SIĘ MYLĘ):unsure:;)
W aneksie do porozumienia było, że nie będą protestować do września.
W tym momencie, o czym gadam tutaj od wielu miesięcy, należy się dogadać z Komitetem i uderzyć w MF jako jedność.

No ale zawsze znajdzie się ktoś (może i sam KP), kto uzna, że to nie ma sensu lub to niemożliwe i skończy się na tym, że oberwiemy wszyscy.
 
KILKA % MNIEJ KASY W PORTFELU - PRZEZ POROZUMIENIA ( CICHE !!!) PANA L. NALEŻY UCZYĆ SIE NA BŁĘDACH....
Jedno "pytanko" do Ciebie ...

- Gdy możesz na coś wpłynąć, to na co: przeszłość, przyszłość, teraźniejszość ... ?!

- Jeśli uważasz, że - nie możesz/nie chce Ci się - wpływać na nic, to w jakim celu
zabierasz głos ... ??

 
Co racja, to racja, ale czasem trzeba też, ogolić własną pałę, zacznijmy więc od góry, protest i dymisje...
Może troszeczkę , pomysla, jak zrobić, a nie tylko ogólniki, coś trzeba, coś powinno się, jakoś zrobimy...
tragedia totalna i gra na zwłokę:mad:
 
UWAŻAM , ŻE MAM WPŁYW NA WIELE RZECZY ( EMKI.....), ALE NALEŻY WIEDZIEĆ Z KIM SIADA SIĘ DO GRY PRZY STOLE....
Najpierw należy wiedzieć, przy jakim "stole" się ma zasiąść, potem ustalić do jakiej "gry" się zasiada!
"Gracze" CI SAMI i tego nie da się zmienić, więc zmieniać należy to, co się da - ich "konfigurację" ...
 
Każdy ma swój rozum i wolną wolę, może robić co chce. (Nawet Mistrz może mieć problemy z wygraną, jak bierze udział w ustawionej grze. Wolę grę organizowaną przez Celnicy.PL). Na tym kończę naszę rozmowę miłego dnia.

Hunter 1- "Czy to prawda, kraza sluchy, że collaboration prawdopodobnie uklada sie z mf w sprawie zwolnien? "
 
Ostatnia edycja:
Czy tylko mi się wydaje, czy już wszyscy mają w du*** co będzie dalej?
Kto na emeryturę to pewnie zwieje przed końcem roku, kto młody to stąd czmychnie.
Zero komunikatów, a cała Polska się gotuje.

Etap gaszenia świateł już się rozpoczął? Nie chciałbym przespać.
Panie @slawomir.siwy może uchyliłby Pan rąbka tajemnicy?

Nagrody zabrane, roczne pewnie zaraz też. Na co my czekamy?:D

 
Ostatnia edycja:
Czy tylko mi się wydaje, czy już wszyscy mają w du*** co będzie dalej?
Kto na emeryturę to pewnie zwieje przed końcem roku, kto młody to stąd czmychnie.
Zero komunikatów, a cała Polska się gotuje.

Etap gaszenia świateł już się rozpoczął? Nie chciałbym przespać.
Panie @slawomir.siwy może uchyliłby Pan rąbka tajemnicy?

Nagrody zabrane, roczne pewnie zaraz też. Na co my czekamy?:D


Konstruktywnie...

Co proponujesz?
 
@bolo1999 już to pisałem parę miesięcy temu, że powinien być protest. Ale co ja młody wiem.

edit. Teraz, to nie wiem. Uważam, że jest już za późno na jakiekolwiek działania. Jesteśmy skazani na łaskę MF-u.
Ludzie już mają gdzieś ideały i na żadne powstanie nie ma szans.
Niech każdy działa w zgodzie ze swoim sumieniem.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry