• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Nie rozumiem czemu to przeszło bez echa. Przewodniczący z Rzeszowa milczy jakby nie widział problemu. Pan przewodniczący Sławomir niechetnie się wypowiada o sytuacji na wschodzie. Starsi stażem nie widzą problemu. A tymczasem fakt otrzymania podwyżki w wysokości 49 zł ze środków przewidzianych z uchwały modernizacyjnej stał się faktem.

Panie @slawomir.siwy może mi Pan wytumaczyć jak do tego doszło? Dlaczego w innych izbach dało się rozdzielić pieniądze w miarę sprawiedliwie, a w innych potraktowany młodych jak najgorszy sort?
Czy wschód rządzi się swoimi prawami? Może tam tak zawsze było i niepotrzebnie się bulwersuje.

W Rzeszowie CELNICY.PL nie podpisali nic z dyrektorem ! Nawet rano rozesłał do WSZYSTKICH pismo jak mu przeszkadzają.
 
.... to wg mojęgo pojęcia albo masz wywalony mnożnik.....
nie chcę za bardzo przeszkadzać w dyskusjach o podłożu /po_prlowskim/ ale jeśli nawet ten pan posiada wysoki mnożnik, bo wykazywał się zaradnością, inicjatywą, odnosił sukcesy w miejscach w których inni zawalali sprawę. Czemu miałby być zadowolony z faktu, że osoby typu "czy się stoi czy się leży" otrzymały więcej od niego?
 
Celem podwyzki modernizacyjnej miało być polepszenie sytuacji funkow i zmniejszenie kominów płacowych.

Jeśli ktoś ma wysoki mnoznik z różnych powodów to dostał wysoką podwyżkę z 6 procent i mial dostać mniejszą z modernizacyjnej.


Nie wszędzie tak niestety jest.
 
...dostał wysoką podwyżkę z 6 procent....

Tak długo jak, ile? 300zł podwyżki (po X latach zamrożenia kwoty bazowej i przed kolejnymi X latami jej zamroźenia) będzie uznawane przez państwa za "wysoką podwyżkę" tak długo dobrze u nas nie będzie.

Jak tutaj rozwodniła się idea 800+zł podwyżki na którą wszyscy liczyli.
 
Tak długo jak, ile? 300zł podwyżki (po X latach zamrożenia kwoty bazowej i przed kolejnymi X latami jej zamroźenia) będzie uznawane przez państwa za "wysoką podwyżkę" tak długo dobrze u nas nie będzie.

Jak tutaj rozwodniła się idea 800+zł podwyżki na którą wszyscy liczyli.
:LOL::LOL::LOL: Ty tak na poważnie?
"Wszyscy liczyli"?!
Na taką podwyżkę, to mogli "liczyć" tylko bardzo naiwni lub zupełnie niedoświadczeni życiowo (młodzi?)!!
 
nie chcę za bardzo przeszkadzać w dyskusjach o podłożu /po_prlowskim/ ale jeśli nawet ten pan posiada wysoki mnożnik, bo wykazywał się zaradnością, inicjatywą, odnosił sukcesy w miejscach w których inni zawalali sprawę. Czemu miałby być zadowolony z faktu, że osoby typu "czy się stoi czy się leży" otrzymały więcej od niego?
Niestety, ale takie założenia miała uchwała modernizacyjna. Jeżeli w komórce są duże różnice płacowe, to powinn być adekwatnie niwelowane.
Nie wnikam w historię zawodową kolegi Konia.
 
@Lama czyli mam rozumieć że jak dostałem ok 60 zł z obiecanych 500 zł z modernizacyjnej to jestem grubym kotem i teraz dostałem mniej bo innych równają do mnie?
 
Dzięki podwyżkom kolejny raz pokazują nam gdzie nas mają i jak traktują. Śmieszne jest to że wymagania są bardzo duże np. dyspozycyjność cały czas, zmiany w grafikach, śmieszne nagrody kwartalne itd
 
Tak się składa, że mój staż to 4 lata. Także nie wiem gdzie jest sprawiedliwość podziału. Wcześniej 6% podwyżki z kwoty bazowej. Teraz 60 zł z obiecanych 500 zł. Także niech nikt na tym forum nie mówi, że kominy płacowe zostały zredukowane.
 
Śmieszą mnie te podziały podwyżek. Ktoś kto zaczynał X lat temu może iść na emeryturę po 15 latach służby a zatrudniani od kilku lat funkcjonariusze będą mogli iść po 25 latach służby i dopiero wtedy jak zostaną ci nowi którzy idą nowym systemem można będzie ich do siebie porównywać. Teraz były podziały i jestem pewien, że nikomu to na dobre nie wyszło. Jest jeszcze o co walczyć tylko to trzeba teraz wiedzieć co chcę się zrobić z "wywalczonymi pieniędzmi" o które musimy walczyć i się poniżać.
 
Śmieszą mnie te podziały podwyżek. Ktoś kto zaczynał X lat temu może iść na emeryturę po 15 latach służby a zatrudniani od kilku lat funkcjonariusze będą mogli iść po 25 latach służby i dopiero wtedy jak zostaną ci nowi którzy idą nowym systemem można będzie ich do siebie porównywać. Teraz były podziały i jestem pewien, że nikomu to na dobre nie wyszło. Jest jeszcze o co walczyć tylko to trzeba teraz wiedzieć co chcę się zrobić z "wywalczonymi pieniędzmi" o które musimy walczyć i się poniżać.
A co powiesz na to, że przepracowałem prawie 30 lat i owszem mogę odejść ale nie zaliczą mi lat przed 99. Mam mniej niż będziesz miał po 25 latch. Czy to jest sprawiedliwe. Mam w historii granicę, wewnętrzny, komórki merytoryczne. Rozumiem też młodych, którzy nie rozumieją nas. Życzę powodzenia w tej służba, która dla mnie osiągnęła dno. Pozdrawiam logicznie myślących.
 
Sugeruje kolega/ka, że w tej służbie nie osiągnie mnożnika 2,4 i więcej ?
Czy dla kolegi mnożnik >2,4 po 30 latach służby to dużo? Czy to powód aby szmacić funka?
Tak źle Ci z tym mnożnikiem > 2.4?
Miej go, jak ktoś zauważył z całą pewnością zasłużyłeś na niego.
Tylko weź się postaw w sytuacji, że masz mnożnik w okolicach 1.6 i zostajesz potraktowany podwyżką w wysokości 50 zł.
To jest mnożnik odpowiedni 20 lat temu, a nie teraz.
Starsznie ciężko się rozmawia z postawą jaką prezentujesz. Uchwała nie była pisana dla ludzi z mnożnikami 2.4 i więcej.
 
Tak źle Ci z tym mnożnikiem > 2.4?
Miej go, jak ktoś zauważył z całą pewnością zasłużyłeś na niego.
Tylko weź się postaw w sytuacji, że masz mnożnik w okolicach 1.6 i zostajesz potraktowany podwyżką w wysokości 50 zł.
To jest mnożnik odpowiedni 20 lat temu, a nie teraz.
Starsznie ciężko się rozmawia z postawą jaką prezentujesz. Uchwała nie była pisana dla ludzi z mnożnikami 2.4 i więcej.
To o czym piszesz to też jest k.......o.
 
Back
Do góry