• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

W mojej izbie wypłacili razem z wypłatą, na razie bez wyrównania za poprzednie miesiące
 
Myślę, że w związku z zapowiadanym przez rząd zamrożeniem płac w sferze budżetowej w roku 2021 związek
powinien domagać się realizacji uchwały modernizacyjnej w przyszłym roku również w obszarze płac.
Uchwała jest programem wieloletnim przyjętym przez rząd i powinna mieć finansowanie w latach, na które
została przewidziana. Bez stanowczego działania z naszej strony może istnieć pokusa majstrowania przy niej
w przyszłym roku.
 
Mam takie pytania...
Czy wszyscy zadowoleni z podwyżek?
Jak czują się niedoszli beneficjenci ustawy modernizacyjnej?
Och, zapomniałam,
A jak czuje się kadra kierownicza zgarniajaca naszą pulę? Wszystko dobrze? Możecie patrzeć w lustro? Spoko? Żadnych wątpliwości? Mam takie powiedzienie: dobro dobrem zwraca...
To może nie będziecie czekać zbyt długo na to "dobro".....
 
Ostatnia edycja:
Witajcie .
Może nie wybiegajmy zbyt do przodu .
Na razie nie wypłacono np w Katowicach wyrównania od stycznia do maja 2020r. choć mają czas podobno do 30 lipca .
Ponadto pozostaje kwestia rozmów w temacie dalszych podwyżek przesunięta na wrzesień tego roku .
Pomyślmy najpierw nad tym żeby nas rząd , który nas ignoruje i po prostu olewa nie wyruchał w tym roku a potem zajmijmy się przyszłym rokiem .
 
ttpsh://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kas-na-ratunek-ofiarom-wypadk%c3%b3w-drogowych/ar-BB17gvkC?ocid=msedgntp

nam się nie należy !!!
 
Mam takie pytania...
Czy wszyscy zadowoleni z podwyżek?
Jak czują się niedoszli beneficjenci ustawy modernizacyjnej?
Och, zapomniałam,
A jak czuje się kadra kierownicza zgarniajaca naszą pulę? Wszystko dobrze? Możecie patrzeć w lustro? Spoko? Żadnych wątpliwości? Mam takie powiedzienie: dobro dobrem zwraca...
To może nie będziecie czekać zbyt długo na to "dobro".....
Helenka, ogólnie to można o d...e pisać. Akurat ja dostałam mniej niż każdy z moich podwładnych i taki był zamiar. Najsłabiej zarabiający dostał podwyżkę o 130 zł większą niż inni. Tak więc nie generalizuj !!! Nie wszędzie jest ciemna d...a
 
Ostatnia edycja:
To cieszę się, że jest jeszcze gdzieś normalnie, choć uważam, że kadra też powinna godnie zarabiać, w moim uc-sie niestety tak nie jest.
 
Na wschodzie jest bardzo ciemna... Najsłabiej zarabiający dostali najmniej. Mlodzi dosyali modernizacyjnej 49 zl oczywiście brutto
 
Nie rozumiem czemu to przeszło bez echa. Przewodniczący z Rzeszowa milczy jakby nie widział problemu. Pan przewodniczący Sławomir niechetnie się wypowiada o sytuacji na wschodzie. Starsi stażem nie widzą problemu. A tymczasem fakt otrzymania podwyżki w wysokości 49 zł ze środków przewidzianych z uchwały modernizacyjnej stał się faktem.

Panie @slawomir.siwy może mi Pan wytumaczyć jak do tego doszło? Dlaczego w innych izbach dało się rozdzielić pieniądze w miarę sprawiedliwie, a w innych potraktowany młodych jak najgorszy sort?
Czy wschód rządzi się swoimi prawami? Może tam tak zawsze było i niepotrzebnie się bulwersuje.
 
Panie @slawomir.siwy może mi Pan wytumaczyć jak do tego doszło? Dlaczego w innych izbach dało się rozdzielić pieniądze w miarę sprawiedliwie, a w innych potraktowany młodych jak najgorszy sort?
Co oznacza dla ciebie sprawiedliwie, bo odnoszę wrażenie, że chodzi ci wyłącznie o sprawiedliwość dla młodych?
Pisz o NIESPRAWIEDLIWOŚCI ile chcesz, ale przestań ją wciąż odnosić do młodych!
Ja po 28 latach dostałem niecałe 70 zł. a inni nawet ponad 200 i co - mam kląć na młodych, bo dostali więcej?
W jednej izbie dokopano młodym, w innej starym - to jest prawda dotycząca nas wszystkich, więc skończ już pieprzyć! Pogłówkuj, wymyśl, podpowiedz jak i co można zrobić. Założę się o skrzynkę wódki, że WSZĘDZIE, w każdej jednostce znajdziesz ludzi szczerze przekonanych o ich niesprawiedliwym losie. Takie głosy jak twoje, to zwykła prowokacja i napuszczanie jednych na drugich.
To nie @slawomir.siwy dzielił kasę, więc miej sobie do niego pretensje o byle co, tylko nie o to, na co nie miał wpływu
 
Co oznacza dla ciebie sprawiedliwie, bo odnoszę wrażenie, że chodzi ci wyłącznie o sprawiedliwość dla młodych?
Pisz o NIESPRAWIEDLIWOŚCI ile chcesz, ale przestań ją wciąż odnosić do młodych!
Ja po 28 latach dostałem niecałe 70 zł. a inni nawet ponad 200 i co - mam kląć na młodych, bo dostali więcej?
W jednej izbie dokopano młodym, w innej starym - to jest prawda dotycząca nas wszystkich, więc skończ już pieprzyć! Pogłówkuj, wymyśl, podpowiedz jak i co można zrobić. Założę się o skrzynkę wódki, że WSZĘDZIE, w każdej jednostce znajdziesz ludzi szczerze przekonanych o ich niesprawiedliwym losie. Takie głosy jak twoje, to zwykła prowokacja i napuszczanie jednych na drugich.
To nie @slawomir.siwy dzielił kasę, więc miej sobie do niego pretensje o byle co, tylko nie o to, na co nie miał wpływu
Nie denerwuj się niepotrzebnie. Poczytaj pierw. W niektórych izbach dało się normalnie podzielić pieniądze bez przepaści. To, że dostałeś 70 zł, to wg mojęgo pojęcia albo masz wywalony mnożnik, albo Cię oszukano.
Piszę tu ponieważ może Nasz związek powinien coś zadziałać u SKAS, bo podział ma się nijak do uchwały.
To nie jest atak.

edit. Guzik nie obchodzą czyjeś przekonania. Dla niektórych będzie zawsze mało.
 
Nie denerwuj się niepotrzebnie. Poczytaj pierw. W niektórych izbach dało się normalnie podzielić pieniądze bez przepaści. To, że dostałeś 70 zł, to wg mojęgo pojęcia albo masz wywalony mnożnik, albo Cię oszukano.
Piszę tu ponieważ może Nasz związek powinien coś zadziałać u SKAS, bo podział ma się nijak do uchwały.
To nie jest atak.

edit. Guzik nie obchodzą czyjeś przekonania. Dla niektórych będzie zawsze mało.
dawno temu dołączyłem swój głos do wielu innych wszystkim po równo gdyby szły naciski w tym kierunku może i młody i stary dostali by tyle samo, a tak jest jak jest i w każdym IAS-ie każdy DIAS robi co chce. To tyle ja prawie omc emeryt. Pozdrawiam wszystkich
 
To cieszę się, że jest jeszcze gdzieś normalnie, choć uważam, że kadra też powinna godnie zarabiać, w moim uc-sie niestety tak nie jest.
A ja myślę, że wszyscy tj. pracownicy szeregowi i kadra , powinni zarabiać godnie. A na razie jest tak, że kadra , przynajmniej w moim US, zarabia często drugie tyle co pracownik. To już wykracza poza przyzwoitość i "godność". To jest przesadny kosmos finansowy. W instytucji państwowej to jest nie do przyjęcia.
 
A co w kwestii dalszej części tj. pozostałej 3,9%, z uchwały modernizacyjnej. Sławku czy są rozmowy w tej kwestii. O ile pamiętam wypowiedzi p. Rzeczkowskiej to miały być regularne spotkania i rozmowy w tej sprawie z nasileniem we wrześniu 2020 r.
 
Back
Do góry