• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Mam pytanie, czy to nie było tak, że wzrost kwoty bazowej miał być sfinansowany z uchwały modernizacyjnej, ale z priorytetów innych niż wynagrodzenia.

Wczoraj się okazało, że 3,5% procenta odroczone na nigdy (powrót do rozmów we wrześniu)

Dzisiaj projekt zmiany uchwały pojawia się na BIPie, a w nim czytamy:
Pokaż załącznik: 7301
To jest przelewanie z kieliszka do kieliszka, żeby nic nie uronić. Tylko, że w tym samym czasie noszą wiadrami prosto z bimbrowni i rozlewają litrami po drodze. Drukują pieniądze na obligacje z PFR poza budżetem, a u nas musi być co do grosza. Budżetu już nie ma, ale dla porządku będą robić 7 przelewów. A prawda jest taka, że czekają na kasę z Unii. Jak nie będzie to wykręcą bankruta. Na szczęście prawdopodobnie będzie.
 
Ostatnia edycja:
Sens jest taki, że po wrześniu zostanie do wypłaty 0,5%

Tylko takie wytłumaczenie widzę dla 1.forsowania przez MF kwoty bazowej 3%+3%,
2. Zwlekaniem ogłoszenia zmiany uchwały modernizacyjnej
3. Odwleczeniem nie wypłaty, ale rozmów o pozostałych 3,5% do września.
 
A wystarczyło całość wypłacić i się nie konfrontowac z ludzmi.
 
W zasadzie na tych ,,podwyżkach" ucierpieli młodzi, nie dość, że dodatek kontrolerski mają w wysokości takiej, że wystarczy na kilka produktów z biedronki, to teraz otrzymali łącznie 100-120 zł, radzę im wszystkim aby jak najszybciej przenosili się do normalnej służby, gdzie związki zawodowe nie są tak chore jak tutaj razem z ministerstwem, które bije za każdym razem kabaretowo swoimi pismami. Wtedy zostaną już tylko sami starzy, przejdą oni na emeryturę i nie będzie miał już kto pracować, służbę się zlikwiduje i nasi wspaniali cywile wyjdą robić zadania granicy i oddziałów.
 
Wykręcić to sobie mogą jak im pozwolą w Bazylei. Póki bankierzy pozwalają drukowac to drukują-dla Orbana nie pozwolili-u nich podnieśli stopy. Jak zabronią to atak na złotówkę i euro po 6 pln
Nie wiem kto pozwala, ale zdaje się że już nadrukowali ponad 50 mld i planują co najmniej drugie tyle. A u nas wożą ten biedny Komitet Negocjacyjny do Warszawy i tak na niby szarpią się co dwa miesiące o 3% z 500 mln.
 
W zasadzie na tych ,,podwyżkach" ucierpieli młodzi, nie dość, że dodatek kontrolerski mają w wysokości takiej, że wystarczy na kilka produktów z biedronki, to teraz otrzymali łącznie 100-120 zł, radzę im wszystkim aby jak najszybciej przenosili się do normalnej służby, gdzie związki zawodowe nie są tak chore jak tutaj razem z ministerstwem, które bije za każdym razem kabaretowo swoimi pismami. Wtedy zostaną już tylko sami starzy, przejdą oni na emeryturę i nie będzie miał już kto pracować, służbę się zlikwiduje i nasi wspaniali cywile wyjdą robić zadania granicy i oddziałów.
A co mają powiedzieć młodzi którzy są w komórkach gdzie nie ma dodatków kontrolerskich? A robią te same zadania co wszyscy? Przecież to są ludzie którzy zaczynają dorosłe życie, zakładają rodziny... To co, mają iść do prywaciarza?
 
A mnie osobiście to krew zalewa jak widzę byłą kierowniczkę KADR w stopniu nadkomisarza (to kolejny błąd sprzed lat jak tworzyli SC, że stanowiska cywilne obsadzili w mundurach) z pełnym ekspertem, który zarabia 5 tysięcy, pół roku przed wejściem KAS przyszła taka na dyżurkę zgarnęła jeszcze dodatek kontrolerski 500 brutto co weszło jej w podstawkę, po pewnym czasie dostała kolejny dodatek kontrolerski 😂, teraz od tego wszystkiego 6% i już ma 100-150 więcej od ludzi z pierwszej linii, odwali jeszcze dwa lata i emerytura 5,5-6,5 tysiąca mundurówki do końca życia (sic!). Przecież to woła o pomstę do Boga. Jakby chłopaki z niebieskich to zobaczyli to dramat.

U nas przy "podwyżkach" średnio 170-180 zł już jest rozbieżność o 100-150 zł, gdzie w policji było max 70 przy 370-420 zł.

Naprawdę, wierzę, że kiedyś to będzie ponownie zweryfikowane i tym osobom to się odbierze bo najzwyczajniej w życiu im to się nie należy. I tyle albo aż tyle.
Ludzie z oddziałów nie mogą udowodnić lat policyjnych, a tu takie kwiatki...
Ręce opadają. Aha, i często te osoby nawet prawa jazdy nie mają. 🤦
 
A co mają powiedzieć młodzi którzy są w komórkach gdzie nie ma dodatków kontrolerskich? A robią te same zadania co wszyscy? Przecież to są ludzie którzy zaczynają dorosłe życie, zakładają rodziny... To co, mają iść do prywaciarza?
Też im radzę uciekać dopóki są młodzi i chce im się jeszcze coś robić, tutaj ani nie zarobią, ani ich ścieżka kariery nie będzie podyktowana umiejętnościami, tylko znajomościami, zresztą jak wszedzie, ale tutaj w szczególności. Ta instytucja zawsze była chora, ale teraz już nie ma dla niej ratunku, zwłaszcza gdy nie ma jednolitości służby, tylko robi się dziwne zagrywki z cywilami leniami.
 
Nie wiem kto pozwala, ale zdaje się że już nadrukowali ponad 50 mld i planują co najmniej drugie tyle. A u nas wożą ten biedny Komitet Negocjacyjny do Warszawy i tak na niby szarpią się co dwa miesiące o 3% z 500 mln.
1590782723194.png
 
A mnie osobiście to krew zalewa jak widzę byłą kierowniczkę KADR w stopniu nadkomisarza (to kolejny błąd sprzed lat jak tworzyli SC, że stanowiska cywilne obsadzili w mundurach) z pełnym ekspertem, który zarabia 5 tysięcy, pół roku przed wejściem KAS przyszła taka na dyżurkę zgarnęła jeszcze dodatek kontrolerski 500 brutto co weszło jej w podstawkę, po pewnym czasie dostała kolejny dodatek kontrolerski 😂, teraz od tego wszystkiego 6% i już ma 100-150 więcej od ludzi z pierwszej linii, odwali jeszcze dwa lata i emerytura 5,5-6,5 tysiąca mundurówki do końca życia (sic!). Przecież to woła o pomstę do Boga. Jakby chłopaki z niebieskich to zobaczyli to dramat.

U nas przy "podwyżkach" średnio 170-180 zł już jest rozbieżność o 100-150 zł, gdzie w policji było max 70 przy 370-420 zł.

Naprawdę, wierzę, że kiedyś to będzie ponownie zweryfikowane i tym osobom to się odbierze bo najzwyczajniej w życiu im to się nie należy. I tyle albo aż tyle.
Ludzie z oddziałów nie mogą udowodnić lat policyjnych, a tu takie kwiatki...
Ręce opadają. Aha, i często te osoby nawet prawa jazdy nie mają. 🤦
Ja tylko przypomnę, że ta instytucja od zawsze taka była, nie było jasne kto robi zadania policyjne, a kto jest zwykłym cywilem, zresztą powinno to być wszystko w ustawie o służbie celnej, która była podobną patologią jak ustawa o sras. Jest niewiarygodne aby było tylu mundurowych w komórkach gdzie wszędzie są cywile, a jeśli już ktoś jest mundurowym to naczelnik wydziału aby gonić do roboty nierobów.
 
Naprawdę, wierzę, że kiedyś to będzie ponownie zweryfikowane i tym osobom to się odbierze bo najzwyczajniej w życiu im to się nie należy. I tyle albo aż tyle.

Tam, gdzie pracuję podobna patola. Były Naczelnik, obecnie starszy ekspert, mł. Inspektor schowany za szafę, bo nie ma, co z Nim zrobić. Do pracy się nie nadaje, a że jeszcze niestary to sobie posiedzi na państwowym wikcie.
 
Ja tylko przypomnę, że ta instytucja od zawsze taka była, nie było jasne kto robi zadania policyjne, a kto jest zwykłym cywilem, zresztą powinno to być wszystko w ustawie o służbie celnej, która była podobną patologią jak ustawa o sras. Jest niewiarygodne aby było tylu mundurowych w komórkach gdzie wszędzie są cywile, a jeśli już ktoś jest mundurowym to naczelnik wydziału aby gonić do roboty nierobów.
Dlatego wierzę, że będzie to ponownie zweryfikowane kiedyś bo jest to chore i naraża podatnika na niepotrzebne koszty przez wiele lat. To patologia, która powinna być weryfikowana. W takim wypadku prawo powinno działać wstecz - a co widać ostatnio, jest to możliwe.
 
Dlatego wierzę, że będzie to ponownie zweryfikowane kiedyś bo jest to chore i naraża podatnika na niepotrzebne koszty przez wiele lat. To patologia, która powinna być weryfikowana. W takim wypadku prawo powinno działać wstecz - a co widać ostatnio, jest to możliwe.

Mam nadzieję, że położą łby za alokacje, wartościowanie, KAS, ucywilnienie, podwyżki, dodatki i ect.
 
Mam nadzieję, że położą łby za alokacje, wartościowanie, KAS, ucywilnienie, podwyżki, dodatki i ect.
Widziałeś kiedyś, żeby ktoś dał głowę za swoje pomysły? Przepracowałem w naszej firmie łącznie ponad 27 lat i nigdy nie widziałem zmian na lepsze. Nie liczę sytuacji wywalczonej bezpośrednio po naszych akcjach.
 
Ja tylko przypomnę, że ta instytucja od zawsze taka była, nie było jasne kto robi zadania policyjne, a kto jest zwykłym cywilem, zresztą powinno to być wszystko w ustawie o służbie celnej, która była podobną patologią jak ustawa o sras. Jest niewiarygodne aby było tylu mundurowych w komórkach gdzie wszędzie są cywile, a jeśli już ktoś jest mundurowym to naczelnik wydziału aby gonić do roboty nierobów.
Ja Ci powiem, że w Policji do tej pory nie wiedzą kto robi zadania policyjne. Komórki postępowania, które wydają pozwolenia na broń może robią zadania celne? A mundurowa księgowa w Straży Pożarnej mówi, że księguje tylko zadania policyjne. Resztę zostawia cywilom. Straż Marszałkowska kontroluje torebki samych potencjalnych przestępców. Szanujmy się sami, jak nikt nas nie szanuje. Rób swoje. Szukasz cywili w mundurze? Zadzwoń do Mariana. Zrobi z tym porządek drugi raz.
 
Ostrzeżenie : będzie długo i możliwie niezrozumiale dla wszystkich - wybaczcie, takie luźne przemyślenia po alko ;) Kto będzie chciał, to wyciągnie sobie wnioski.

Projekt zmiany uchwały modernizacyjnej sporo wyjaśnia. Będę odnosił się do funkcjonariuszy.
Było :
czyli : 335+73 (budżetowe) +321 (modernizacyjne) = 729 zł brutto średnio na etat - to jest przeszłość.

Teraz budżetowe 408 zł podzielili na dwa (3%+3%), czyli 204+204 zł brutto.

Z budżetu dostaniemy więc 204 zł średnio na etat miesięcznie.

Z modernizacyjnej potrzeba teraz wyrównać do tych 408 zł z pierwotnej budżetowej, także zabieramy z podwyżki modernizacyjnej 204 zł, pozostaje :

321 zł - 204 zł = 117 zł brutto średnio na etat z uchwały modernizacyjnej pozostało do rozdania na przyszłość, w co osobiście nie wierzę.

Sam się w tym gubię, bo to wyższa matematyka, ale mi wychodzi, że teraz jesteśmy właśnie w plecy 204 zł średnio.

Patrząc na cytowane wyżej uzasadnienie uchwały wychodzi :

408 zł średnio na etat brutto to jest mniej więcej tyle : 408 x 12 = 4896 ; podzielić na 13 części (roczne pensje + trzynastka) wychodzi 376 zł. Zabezpieczając dodatek stażowy średnio 20% pozostaje do podziału 313 zł brutto średnio miesięcznie na etat.

117 zł średnio na etat brutto to jest mniej więcej tyle : [obliczenia, jak wyżej] = 90 zł brutto średnio miesięcznie na etat.

Sumujemy : 313 zł + 90 zł = 403 zł brutto.

403 zł brutto, to jest jakieś 322 zł na rączkę.

322 zł ŚREDNIO NETTO na etat to jest podwyżka, której możemy się spodziewać.

Pisałem już wcześniej :
Sumując - podwyżka powinna składać się z dwóch elementów :
bazowej - najniższa to około 3050*0,06=183 zł
algorytmowej - minimalna to będzie około 210 zł
Razem ~ 390 zł ==>> to jest minimalna podwyżka wg ZZ Celnicy PL, oczywiście brutto.
Minimalna podwyżka wg ZZ Solidarność
Minimum realne : 6% z 3100 zł = 186 zł , do tego dodać minimum na etat 96 zł => 186 + 96 = 282 zł brutto
Celnicy PL : 390 zł minimum
Solidarność : 282 zł minimum

Zgodnie z nieszczęsnym porozumieniem KP/KU minimum miało wyglądać, jak wyżej. Ponieważ połowę podwyżki budżetowej właśnie zabierają z uchwały modernizacyjnej, to mi wychodzi, że minimalna podwyżka "ludwisiowa" wyjdzie 186 + 3 zł brutto = ~152 zł na rękę.

Długo to trwa, więc finiszujemy, bo sam się gubię.

ŚREDNIO = 322 zł netto
minimum = 152 zł netto
maksimum = 322-152+322 = 492 zł netto

Widełki obecnych przyszłych być może podwyżek : 152 - 492 zł
było tak : 334 zł - 642 zł

No na trzeźwo tego nie rozbierzesz...przepraszam ;(
 
Back
Do góry