• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Widziałeś kiedyś, żeby ktoś dał głowę za swoje pomysły? Przepracowałem w naszej firmie łącznie ponad 27 lat i nigdy nie widziałem zmian na lepsze. Nie liczę sytuacji wywalczonej bezpośrednio po naszych akcjach.
Ja 30 i też nie. Ale to moje pobożne życzenie.
 
Ja 30 i też nie. Ale to moje pobożne życzenie.
Najgorsze jest to że winnych na górze nigdy nie ma. Jak były protesty to kierownictwo straszyło tych na dole. Jak była walka o emerytury to mówili że nic z tego nie będzie. A teraz to oni spijają śmietankę i śmieją się z tych na dole. Niestety to oni będą mieć po 5 tys. Emerytury, a my lepiej nie mówić...
 
A teraz byli Dyrektorzy, Naczelnicy,Kierownicy siedzą z Wami przy biurkach z pensjami minimum eksperckimi i się śmieją bo znów bez kiwnięcia palcem dostaną najwięcej.
Ale przy podwyżce kwoty bazowej to co dają teraz, nie było innej możliwości.
 
@alone piszesz nieprawdę, w prozumieniu modernizacyjnym nie było o tym mowy. Była tam tylko podana średnia kwota na etat. Sposób jej podziału miał być uzgadniany w Izbach. Ten etap jednak nie nastąpił.
 
To prawda jak kp ma jeszcze chęć dzielić pulę z modernizacji to dostaniemy tu na dole cale g... O ile dostaniemy

W wykazie prac legislacyjnych rm są dwa projekty rozporządzeń dotyczące modernizacji i podwyzszenia kwoty bazowej. Dla funkow planowany termin przyjecia 2 kwartał. Czytaliście?
 
IAS lublin "na rękę". to jest to 6% (3+3%) ??
podwyżka specjalista/ rewident 170zł na miesiąc
podwyżka st specjalista/ rachmistrz 201zł na miesiąc
podwyżka mł ekspert/ rachmistrz 230zł na miesiąc
podwyżka ekspert / aspirant 282zł na miesiąc

to nawet z obiecanymi dodatkowymi do lipca 3% z modernizacji nie dojdziemy do 500brutto.......... a do tego modernizacja jest uznaniowa więc ktoś może dostać 50zł a ktoś 300zł
 
Ostatnia edycja:
@alone piszesz nieprawdę, w prozumieniu modernizacyjnym nie było o tym mowy. Była tam tylko podana średnia kwota na etat. Sposób jej podziału miał być uzgadniany w Izbach. Ten etap jednak nie nastąpił.
nie mam w tym interesu, zeszłoroczna podwyżka miała była po równo, a tegoroczna i w latach następnych z uwzglednieniem różnic płacowych, w ramach naprawy tzw. wieloletniej niesprawidliwosci płacowej związanej m.in. z wartosciowaniem.
 
To lipcowe 3% z modernizacji ma być jakoś dzielone czy liczone dla każdego od kwoty bazowej?
 
nie mam w tym interesu, zeszłoroczna podwyżka miała była po równo, a tegoroczna i w latach następnych z uwzglednieniem różnic płacowych, w ramach naprawy tzw. wieloletniej niesprawidliwosci płacowej związanej m.in. z wartosciowaniem.
Żyjemy w świecie absurdu, cyrku i wszelkiej ignorancji. Ludzkim pracującym daje się wielkie "g" i to po ogólnopolskich bojach a bezrobotnemu podwyższa się zasiłek!! To tylko jeden przykład.....Fajna wymiana!!!🤦🤦🤦
 
To lipcowe 3% z modernizacji ma być jakoś dzielone czy liczone dla każdego od kwoty bazowej?
Przy "części budżetowej" podwyżki (6%) nie było żadnego pola manewru, każdy musiał dostać bez łaski 6% do swoich mnożnikowych składników uposażenia/wynagrodzenia i nie były do tego potrzebne jakieś pseudoporozumienia, które tylko opóźniły wypłacenie tych 6% (inni nie podpisywali porozumień i dostali w kwietniu).

Z podziałem części modernizacyjnej nie będzie juz tak łatwo, gdyż szefowa znowu powie, ze nie moze DIASom niczego nakazać bo to oni tworzą w swoich księstwach politykę kardowo płacową. Do izb pójda pieniądze równe w całej Polsce (w przeliczeniu na etat), a dyrektorzy podziela po swojemu i moga to zrobić w każdej iznie inaczej.
 
IAS lublin "na rękę". to jest to 6% (3+3%) ??
podwyżka specjalista/ rewident 170zł na miesiąc
podwyżka st specjalista/ rachmistrz 201zł na miesiąc
podwyżka mł ekspert/ rachmistrz 230zł na miesiąc
podwyżka ekspert / aspirant 282zł na miesiąc

to nawet z obiecanymi dodatkowymi do lipca 3% z modernizacji nie dojdziemy do 500brutto.......... a do tego modernizacja jest uznaniowa więc ktoś może dostać 50zł a ktoś 300zł
Plus chyba wysluga kt z automatu idzie w górę. Czy nie tak ?
 
W zasadzie na tych ,,podwyżkach" ucierpieli młodzi, nie dość, że dodatek kontrolerski mają w wysokości takiej, że wystarczy na kilka produktów z biedronki, to teraz otrzymali łącznie 100-120 zł, radzę im wszystkim aby jak najszybciej przenosili się do normalnej służby, gdzie związki zawodowe nie są tak chore jak tutaj razem z ministerstwem, które bije za każdym razem kabaretowo swoimi pismami. Wtedy zostaną już tylko sami starzy, przejdą oni na emeryturę i nie będzie miał już kto pracować, służbę się zlikwiduje i nasi wspaniali cywile wyjdą robić zadania granicy i oddziałów.
To jest genialne w swojej prostocie. Jakby można było się przenosić a nie brać udział w całym naborze to podejrzewam, że odeszło by około 25-35 % ludzi co myślą o swojej przyszłości łącznie ze mną. Bo na ten syf to już patrzeć nie mogę.
 
Back
Do góry