• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Zwracam honor Kelap. Właśnie odebrałem telefon z granicy, że pismo jest i widzę, że już wrzuciłeś.
Moim zdaniem DIAS zachował się jak "dziecko w piaskownicy". Bez urazy Panie Dyrektorze, ale to niepoważne, aby na samym starcie rozmów takie ruchy wykonywać. W jakim celu? Co Pan chce osiągnąć? To niepoważne.
Co do spotkania w MF to proszę wybaczyć, ale to nie jest etap, by o tym pisać. Nie będziemy pomagać tym co współpracują ze stroną służbową przeciwko interesom ogółu funkcjoanriuszy i pracowników. Cierpliwości.
 
Szczyt cynizmu albo głupoty zz ? Czemu wyższe widełki dla SC przecież tam w skarbówkach dużo siedzi co ma powyzej 25 lat i zawężyli. Traktuję to jako blew skoro kasy nie ma do tego dopisanej. My funkcjonariusze SC bo kas to był przymus musimy się jakos pozytywnie w mediach pokazac w związku z tym koranowirusem, Znowu jak zawsze wszyscy nas obskakują albo nasze laury zbierają, Musimy się zjednoczyc jak nigdy nie tylko w tej kwestii ale jako służba. Sławka poznałem osobiście i bardzo mi pomógł i to skutecznie jego słowo jest jak głaz. Pozdrawiam
 
To nie jest propozycja ZZ. To DIAS prowadzi jakąś grę i w moim odczuciu zachowuje się nieodpowiedzialnie.
ZZ Celnicy PL będzie także odnosił się do stażu, to bardzo ważne, jeden z istotniejszych parametrów, ale nie tylko, bo będziemy też chronić funkcjonariuszy i pracowników z krótkim stażem i pamiętamy o wartościowaniu w SC. Chcemy też rozpocząć proces naprawy licznych innych patologii płacowych w KAS.
Ps. Dzięki za dobre słowo do mnie. Cieszę się, że mogłem coś kiedyś Tobie pomóc.
 
Tak pomogłeś mi bezinteresownie i za to serdecznie dziekuję. W sumie bez Ciebie dawno ta słuzba była by zaorana. Na nas prawsziwych funkcjonariuszy mozesz liczyc. Pozdrawiam
 
Uświadomcie mnie proszę co jest kontrowersyjnego w tej notatce? Co za różnica ile będzie szczebli? O sporządzenie jej sam prosiłem i jest dokładnie taka jak się spodziewałem. Uważam, że dobrze jest jak ktoś spisze co zostało ustalone, nawet jak są to tylko jakieś błache szczegóły. Nic w niej nie ma ani na plus, ani na minus. Do konkretów jeszcze daleko.

O uświadomienie proszę najlepiej na priv. żeby tu nie zaśmiecać ekscytujacej dyskusji.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 
Panie Slawku na wschodzie mowi się o pomysle aby zatrzymac ludzi na granicy to dac im maksymalnie podwyzki A reszcie najmniejsze. A w razie przenoesienia w jedną czy drugą stronę to co bedzid? Zabiorą przy przejściu na oddział wew czy dodatkowo dadzą jak kogos przeniosą na granice? Uważam że zarobki granicy powinien regulować dodatek kontrolerski A nie podwyzka. Podwyżka nie może być przypisana do miejsca pełnienia służby..
Właśnie dzisiaj dodatek uregulował moje zarobki - 254 PLN na koncie.... W huśtawkę kasy...
 
Ad ww. moich wpisów to dowiedziałem się, że sytuacja z tym pismem wygląda inaczej. DIAS udostępnił to pismo tylko kilku osobom z ZZ i wcale tego nie rozpowszechnił, bo to dopiero początek rozmów.
To jakiś "bohater" z jakiegoś ZZ to upublicznił. "Mocarz" nie wytrzymał już na samym starcie.
Kelap od kogo to dostałeś? Napisz mi na priv, bo to niepoważne zachowanie czyjeś. Zła robota i zapewne nie jest to przypadkowe. Krąg osób jest wąski, więc łatwo będzie ustalić. Pisz na priv, by już nie zawracać tym głowy forumowiczom.
Dyrektora przepraszam najmocniej, ale dałem się zwieść, wpisami i treścią wcześniejszej rozmowy telefonicznej, która tak mnie ukierunkowała jak w wyżej pisałem.
 
Opowiadasz bajki, chcesz powiedzieć że szczeble wiekowe nie zostały utworzone dla podziału podwyżki?! W takim razie po co? Taki podział nie był z nikim konsultowany, to jest konserwowanie BETONU.
 
Taki podział, to ostatni gwóźdź do fatalnej sytuacji kadrowej. Mnóstwo młodych ludzi odchodzi do innych służb lub nie chce startować w rekrutacjach, bo po prostu inne służby w szczególności wojsko (4200 na rękę dostaje szeregowy) są bardziej konkurencyjne. Właściwie to podział dyskryminujący ze względu na wiek.

Naprawdę, czekam z niecierpliwością jak to wszystko pierdyknie i za rok będzie około 30% stanu osobowego tej "służby".
 
Pokaż załącznik: 6763Pokaż załącznik: 6764
To jak mam to rozumieć? Dziś dostałem od kolegi nie mam wpływu na jakość fotek.

Rozumiem, że ZZ będą optować za najniższe podwyżki dla wysokich stażem (Ci mają wysoki dodatek stażowy i zyskują więcej na podwyżce kwoty bazowej), a największe młodym? Jeżeli dadzą starszym, to powstaną znowu (jeszcze większe) kominy, jak były.
 
Panie Sławku, przewodniczący Naszego związku w IAS w Bialymstku wielokrotnie podkreslał, że podział podwyżek powinien być dokonany z podziałem na grupy wiekowe (im dłuższy staż tym większa podwyzka) i o innych kryteriach nie było mowy. Nie muszę mówił jak informacja o takim podziale korzystnie wpłynęła na morale młodych pracowników. Miało być wyrównywanie nierówność A nie pogłębianie.
 
Taki podział, to ostatni gwóźdź do fatalnej sytuacji kadrowej. Mnóstwo młodych ludzi odchodzi do innych służb lub nie chce startować w rekrutacjach, bo po prostu inne służby w szczególności wojsko (4200 na rękę dostaje szeregowy) są bardziej konkurencyjne. Właściwie to podział dyskryminujący ze względu na wiek.

Naprawdę, czekam z niecierpliwością jak to wszystko pierdyknie i za rok będzie około 30% stanu osobowego tej "służby".


Na co czekasz?

Zadbaj o siebie i leć do monu...
 
Rozumiem, że ZZ będą optować za najniższe podwyżki dla wysokich stażem (Ci mają wysoki dodatek stażowy i zyskują więcej na podwyżce kwoty bazowej), a największe młodym? Jeżeli dadzą starszym, to powstaną znowu (jeszcze większe) kominy, jak były.

Na podwyżce kwoty bazowej nie zyskują ci z dłuższym stażem, ale ci z wysokimi mnożnikami

To nie to samo...
 
Dlaczego mając staż pracy 20+ mam dostać mniejszą podwyżkę niż młodzi stażem? Bo jestem człowiekiem pracowitym, rzetelnym, uczciwym i dyspozycyjnym i mam wiedzę?
Już w majestacie prawa, pracując w tym samym wydziale, pokoju przez 20 lat - jedni z nas są emerytami mundurowymi a inni nie są. To nie wystarczy?
"Prawa są równie jako pajęczyna:
Wróbl się przebije, a na muszkę wina. "
 
Dlaczego mając staż pracy 20+ mam dostać mniejszą podwyżkę niż młodzi stażem? Bo jestem człowiekiem pracowitym, rzetelnym, uczciwym i dyspozycyjnym i mam wiedzę?
Już w majestacie prawa, pracując w tym samym wydziale, pokoju przez 20 lat - jedni z nas są emerytami mundurowymi a inni nie są. To nie wystarczy?
"Prawa są równie jako pajęczyna:
Wróbl się przebije, a na muszkę wina. "
A to tylko Twoja opinia, jak już masz wiek to może idź odpocznij, daj popracować młodym co nie są zdemoralizowani sposobem myślenia z poprzedniego ustroju.
 
Back
Do góry