• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Widzę, że dotknąłem najwyższego punktu czułości, wiesz dlaczego młodzi mają mieć lepiej? Bo o ile organizacja służby celnej i służby celno-skarbowej pozostaje na poziomie państw trzeciego świata to nie można młodym zarzucić, że się nie starają, a komentarze co niektórych osobników odnośnie tego, że młodym to nic się nie należy, bo to tacy wyrobnicy do rzucenia na najgorszy odcinek jest motywem przewodnim tej ,,służby", ja doskonale pamiętam rozmowy tych wielce doświadczonych starych na temat młodych ,,a bo wy to teraz macie dobrze, my tak dobrze nie mieliśmy, wasza pensja nie dużo różni się od naszej, a mamy po 25 lat stażu" i mógłbym przytoczyć inne bardziej dosadne rozmowy gdzie młodych się po prostu ignoruje, a teraz wszyscy się nagle obudzili i zauważyli, że są problemy kadrowe, a gdy były nabory jeszcze do służby celnej to stawiano takie warunki, że przechodzili tylko ci właściwi lub szczęśliwcy. Będę bronił młodych do końca swojej służby, bo w nich jest przyszłość i mam nadzieję, że nie odziedziczą myślenia starej kadry co to zawsze się chwaliła wynikami, a jakie były realia to każdy wie. Pomijam już kwestie awansów w których młodzi nie mają po prostu szans, najlepiej ich według starszych wycisnąć jak cytrynę do końca i niech się cieszą, że w ogóle mają pracę. Pragnę poinformować, że rynek prywatny stoi otworem i z chęcią tych młodych wciągnie.
I życzę CI żeby Was wciągnął i życzę Wam młodym, żeby nie spotkało Was to co nas starych ze stażem ponad trzydzieści lat w tym ponad 23 lata służby w 2017 roku po złamaniu umowy z Państwem, rozebraniu z mundurów, zabraniu urlopów i stażowego i zaczynaniu wszystkiego od nowa w nowym miejscu.
 
Proponuję się nie podpalać, bo do niczego to nie prowadzi.
Dziwię się, że równe podwyżki nie wszystkim się podobają, nie rozumiem tego. Myśałem, że w tej kwestii chociaż jest podstawowa nić porozumienia. Rozumiem, że dla niektórych może to są grosze, patrząc na pobory. Szkoda tylko, że te osoby nie dostrzegają tego, że dla innych może to być jedyna opcja, żeby dalej w tej służbie zostać i móc się spokojnie z pensji utrzymać.

Powiedzenie "najedzony głodnego nie zrozumie" dalej aktualne.
 

Trudno, masz prawo się nie zgadzać.

Też mogę nie mieć racji i przyznam, że choć nie byłby to pierwszy raz, to w pełni ufam Sławkowi
i temu, co mówiono na ten temat w trakcie Zjazdu Delegatów. Dla mnie to "ma ręce i nogi", więc
piszę o swoich (subiektywnych) wrażeniach.

Dyskredytować Twoich odczuć nie będę ale jeśli pozwolisz, sam do końca pozostanę w nastawieniu
"Ducha nie gaście" ...
Może masz rację. To ważne słowa. " Ducha nie gaście" . I to nie tylko w tym kontekście.
 
Coś przedziwnego dzieje się w tym wątku. Większość starych forumowiczów wypowiada się raczej neutralnie w sprawie podwyżek.
Głosy o obcinaniu podwyżki młodym, płyną od nich samych. Sami się nakręcają wymyślając jak to starzy chcą ich oszukać.
Dopilnujcie swoich spraw. We wschodnich izbach jest was całkiem dużo. Zaangażujcie się w sprawy związkowe, wprowadźcie swoich reprezentantów do zarządu związku, zamiast płakać po kątach i na tym forum. Nawet jeśli się wam mówi, że celnicy.pl dążą do równego podziału to i tak węszycie w tym podstęp. Musicie być przy rozmowach z DIASami, wystarczy tylko sie zaangażować.
Nie twórzmy atmosfery, że istnieje jakaś międzypokoleniowa konkurencja. Ja osobiście nikomu nie chcę odbierać pieniedzy przeznaczonych na podwyżki, ale też nie zgadzam sie na to, że ktoś chce pomniejszyć moja podwyżkę bo ja już długo nie popracuję i nie ma sensu dawać mi jakichkolwiek pieniędzy
 
@PJS sam sobie odpowiedziałeś wcześniej. Nie ma co dyskryminować ludzi ze względu na wiek. Czyli podwyżki muszą być takie same dla wszystkich. Każdy jest ważny dla służby
 

No tośmy już pogadali ...
Proponuję na zamknięcie takiej dyskusji, że oficjalnie się do czegoś przyznam:


  • NIE WIEM, dlaczego "młodzi" MAJĄ MIEĆ LEPIEJ, podobnie jak
  • NIE WIEM, dlaczego "starzy" MAJĄ MIEĆ GORZEJ !!

Być może to już ten etap i to pokolenie, które po unicestwieniu i braku zrozumienia
pojęć: Bóg, Honor, Ojczyzna; zajęło się likwidacją pojęć: równość, sprawiedliwość,
doświadczenie, prawość, poświęcenie, wolność ... itd. itp. w zamian za pojęcia takie,
jak: KASA, KASA, KASA, KASA, KASA, KASA, KASA i poza tym KASA ...
Zwykle o przymiotach które wymieniłeś wspominają ci którzy ich nigdy nie przestrzegali. Proponuję abyś zaczął pracować za darmo. ta ,,kasa" jak na pewno zauważyłeś jest prawnym środkiem płatniczym dzięki któremu funkcjonujemy. Właśnie dzięki Tobie nikt do tej ,,służby" nie chce przychodzić, świetnie się zakonserwowałeś, życzę powodzenia.
 
Ludzie pamiętajcie że gdy są pieniądze na wszystkich pracowników to nie może być takiej sytuacji że nagle dzielimy na starych/młodych lub lepszych/gorszych. Pamiętajmy że jeżeli ktoś ma stemple to ma identyczne uprawnienia i nie ważne czy jest 4 lata czy 25 lat stażu
 
Widzę, że dotknąłem najwyższego punktu czułości, wiesz dlaczego młodzi mają mieć lepiej? Bo o ile organizacja służby celnej i służby celno-skarbowej pozostaje na poziomie państw trzeciego świata to nie można młodym zarzucić, że się nie starają, a komentarze co niektórych osobników odnośnie tego, że młodym to nic się nie należy, bo to tacy wyrobnicy do rzucenia na najgorszy odcinek jest motywem przewodnim tej ,,służby", ja doskonale pamiętam rozmowy tych wielce doświadczonych starych na temat młodych ,,a bo wy to teraz macie dobrze, my tak dobrze nie mieliśmy, wasza pensja nie dużo różni się od naszej, a mamy po 25 lat stażu" i mógłbym przytoczyć inne bardziej dosadne rozmowy gdzie młodych się po prostu ignoruje, a teraz wszyscy się nagle obudzili i zauważyli, że są problemy kadrowe, a gdy były nabory jeszcze do służby celnej to stawiano takie warunki, że przechodzili tylko ci właściwi lub szczęśliwcy. Będę bronił młodych do końca swojej służby, bo w nich jest przyszłość i mam nadzieję, że nie odziedziczą myślenia starej kadry co to zawsze się chwaliła wynikami, a jakie były realia to każdy wie. Pomijam już kwestie awansów w których młodzi nie mają po prostu szans, najlepiej ich według starszych wycisnąć jak cytrynę do końca i niech się cieszą, że w ogóle mają pracę. Pragnę poinformować, że rynek prywatny stoi otworem i z chęcią tych młodych wciągnie.
Niestety w punkt. Pytanie po co państwo polskie ma płacić więcej, skoro celem SCS jest nabijanie statystyki. Byle małpa umie nabić statystykę. Skoro płacą Ci jak małpie, to znaczy, że Twoja praca nie jest dla pracodawcy więcej warta.
 
Lama, Indianin i wszyscy, którzy chcą po równo. Jesteśmy po Zjeździe, na którym było ponad stu funkcjonariuszy i pracowników ze wszystkich izb, z różnym stażem, różnych stanowiskach od najniższych do kierowniczych. W trakcie dyskusji o podwyżkach padł także głos, by rozdysponować po równo, ale to był odosobniony głos, którego Zjazd nie uwzględnił. Uznano to za sprawę oczywistą, że po równo, to nie jest dobry pomysł.
 
Lama, Indianin i wszyscy, którzy chcą po równo. Jesteśmy po Zjeździe, na którym było ponad stu funkcjonariuszy i pracowników ze wszystkich izb, z różnym stażem, różnych stanowiskach od najniższych do kierowniczych. W trakcie dyskusji o podwyżkach padł także głos, by rozdysponować po równo, ale to był odosobniony głos, którego Zjazd nie uwzględnił. Uznano to za sprawę oczywistą, że po równo, to nie jest dobry pomysł.
Sławku, jeśli ten wpis miał uspokoić dyskusje to chyba się nie uda.
Napisałeś, że cos ustalono nie podając konkretów. Teraz dopiero zaczną się domysły.
 
... Czyli podwyżki muszą być takie same dla wszystkich. ...

"Powinny być" - brzmi bardziej realnie.
Nie miej złudzeń, gdyż "takie same" na pewno nie będą! Możesz mieć jedynie pewność,
że ZZ Celnicy.pl robi i będzie robić wszystko, by niwelować różnice, na których zależy
zarówno niektórym organizacjom związkowym, jak i MF. Ten związek może już dużo
ale jeszcze nie wszystko ...


Zwykle o przymiotach które wymieniłeś wspominają ci którzy ich nigdy nie przestrzegali. Proponuję abyś zaczął pracować za darmo. ta ,,kasa" jak na pewno zauważyłeś jest prawnym środkiem płatniczym dzięki któremu funkcjonujemy. Właśnie dzięki Tobie nikt do tej ,,służby" nie chce przychodzić, świetnie się zakonserwowałeś, życzę powodzenia.

Chyba dosyć wyraźnie napisałem o zamknięciu tak bezsensownej i aroganckiej z Twej
strony - żeby nie powiedzieć g*wniarskiej - dyskusji. Twoje postrzeganie przymiotów
i wyznawane zasady ich dotyczące, jak również prymitywne propozycje, interesują
mnie tyle, co losy mojego wypróżnienia w zeszłoroczne święta.
Nie wiesz i zapewne nigdy się nie dowiesz, co w tej służbie jest dzięki mnie, a co nie.
Aby dotarło do Twego egoistycznego rozumku, tym razem jasno - bez odbioru !!
 
Myślicie, że macie na coś wpływ możecie się spierać ile chcecie. Związki też nie mają na to co się dzieje żadnego wpływu. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. W Warszawie prowadzone są jakieś rozmowy a z komunikatów z tych rozmów nic nie wynika są nieprecyzyjne i napisane takim językiem, że ciężko je zrozumieć i to niezależnie kto pisze. Potem jak skończy się cyrk w W-wie to zacznie się w każdym województwie następny taki sam cyrk. I tak niezależnie od tego co będzie każdy związek ogłosi to jako jego sukces. Bo to mi wygląda już na prywatną wojenkę związkowców, każdy chce być niby dobry bo trzeba mieć jak najwięcej członków i wszystko. Patrząc na to wszystko wydaje mi się, że jesteśmy rozgrywani jak dzieci i traktowani instrumentalnie przez wszystkich.
 
Uznano to za sprawę oczywistą, że po równo, to nie jest dobry pomysł.

O tak, skoro na tym zjeździe średnia wieku była właściwa do sytuacji to bardzo dziwne byłoby aby większość zgodziła się po równo. Cóż, ten rok i następny będzie kadrowym upadkiem waszej super związkowej koncepcji.
 
Argument, że starszym pracownikom nie będzie rosło uposażenie, bo mają już maksa dodatku stażowego jest chybiony bo tyle też lat go pobierają, a i młodsi kiedyś będą mieli ten dodatek maksymalny i też będą w tej samej sytuacji. Chory jest ten podział o te kilkanaście złotych.
 
O tak, skoro na tym zjeździe średnia wieku była właściwa do sytuacji to bardzo dziwne byłoby aby większość zgodziła się po równo. Cóż, ten rok i następny będzie kadrowym upadkiem waszej super związkowej koncepcji.
Argument, że starszym pracownikom nie będzie rosło uposażenie, bo mają już maksa dodatku stażowego jest chybiony bo tyle też lat go pobierają, a i młodsi kiedyś będą mieli ten dodatek maksymalny i też będą w tej samej sytuacji. Chory jest ten podział o te kilkanaście złotych.

Z pełną świadomością stwierdzam @Revers1 jesteś totalna revers, tylko z przedziałkiem nie po środku!
Powiem (choć pewnie nie uwierzysz), że ponad 70% uczestników zjazdu, to młodzi, a propozycja po równo była od starego.
A propos, skoro nie jesteś członkiem związku, to zamknij paszczę!

@Fentyl, bądź łaskaw zwracać się z pretensjami do tych, którzy używają podanych przez ciebie argumentów i nie zawracaj d...y innym, oskarżając może jeszcze o to, że wczoraj zupa była za słona!
 
Im większy staż tym mniejsze podwyżki.
Argument, że starszym pracownikom nie będzie rosło uposażenie, bo mają już maksa dodatku stażowego jest chybiony bo tyle też lat go pobierają, a i młodsi kiedyś będą mieli ten dodatek maksymalny i też będą w tej samej sytuacji. Chory jest ten podział o te kilkanaście złotych.
Popieram w pełni.
 
Spokojnie, jesteśmy w każdej IAS i w większości jesteśmy najliczniej reprezentowani i zapewniam, że zrobimy wszystko, by obronić środowisko przed uznaniowością. Proszę jednak o wsparcie, gdyż nie w każdej IAS mamy największą organizację i tam może być problem. Zaangażowanie potrzebne jest w całym kraju!
Lama, Indianin i wszyscy, którzy chcą po równo. Jesteśmy po Zjeździe, na którym było ponad stu funkcjonariuszy i pracowników ze wszystkich izb, z różnym stażem, różnych stanowiskach od najniższych do kierowniczych. W trakcie dyskusji o podwyżkach padł także głos, by rozdysponować po równo, ale to był odosobniony głos, którego Zjazd nie uwzględnił. Uznano to za sprawę oczywistą, że po równo, to nie jest dobry pomysł.
czyli jak?
 
PJS. Nie miał uspokoić, bo to nie jest możliwe niestety. Czytasz forum więc wiesz. Wpis miał jedynie dać do zrozumienia wszystkim tym co są za równym rozdaniem, że funkcjonariusze i pracownicy tego nie chcą.
Powtórzę, że na Zjeździe byli fsze i prac z całej Polski, tzw. młodzi i starzy, choć dziwię się tym podziałom, bo to bardzo różnie wygląda jeżeli chodzi o staż w poszczególnych ias. Byli referenci, mł spec., eksperci i kierownicy. Byli z bardzo wielu i różnych komórek. Z dawnego UKS i US, ucywilnieni i funkcjonariusze SC.
Jutro napiszę ogólnie na co zwracamy uwagę. Muszę uwzględnić uwagi Wasze ze Zjazdu.
Ps. Każdy mógł być na Zjeździe i wyrazić swój pogląd. Jeżeli nie jesteś członkiem to możesz się zapisać. Zjazd określił kierunek i to jest dla ZG i dla mnie wiążące. To jest Wasz głos i ja muszę go słuchać. Tak robię odkąd działam społecznie.
 
PJS. Nie miał uspokoić, bo to nie jest możliwe niestety. Czytasz forum więc wiesz. Wpis miał jedynie dać do zrozumienia wszystkim tym co są za równym rozdaniem, że funkcjonariusze i pracownicy tego nie chcą.
Powtórzę, że na Zjeździe byli fsze i prac z całej Polski, tzw. młodzi i starzy, choć dziwię się tym podziałom, bo to bardzo różnie wygląda jeżeli chodzi o staż w poszczególnych ias. Byli referenci, mł spec., eksperci i kierownicy. Byli z bardzo wielu i różnych komórek. Z dawnego UKS i US, ucywilnieni i funkcjonariusze SC.
Jutro napiszę ogólnie na co zwracamy uwagę. Muszę uwzględnić uwagi Wasze ze Zjazdu.
Ps. Każdy mógł być na Zjeździe i wyrazić swój pogląd. Jeżeli nie jesteś członkiem to możesz się zapisać. Zjazd określił kierunek i to jest dla ZG i dla mnie wiążące. To jest Wasz głos i ja muszę go słuchać. Tak robię odkąd działam społecznie.
Dziękuję Panie Sławku za odniesienie się. Dla mnie opcja "po równo" była rodzajem kompromisu i okazją do uspokojenia nastrojów. Sam osobiście do końca za nią nie jestem, ale uważam że nasza formacja powinna być jednolita i solidarna względem siebie.
Szkoda, mam nadzieję że się w tym wszystkim nie zagubimy i nie stracimy za dużo sił na wewnętrzne wojenki.
 
Sama opcja podwyżki rozbita na cząstki (część tu, część tam) jest zła. Moim zdaniem najlepszą opcją dla wszystkich byłaby równa podwyżka dla wszystkich ale do podstawy. Samoczynnie ci funkcjonariusze z większym stażem poprzez dodatek otrzymali by więcej w skutkach, a młodsi nie mieli by powodu do narzekania. Ale cóż jako jednostka ufam Sławkowi, On jest człowiekiem wiarygodnym. Pragnę nadmienić, że jako funkcjonariusz mam maksymalny dodatek stażowy. Ale chciałbym aby wszyscy dostali jednakową podwyżkę ale do podstawy. Podwyżka do dodatku kontrolerskiego to taka podwyżka, dzisiaj jest a jutro jej nie ma. Nie wierzę dyrekcji. Pozdrawiam
 
Back
Do góry