• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

A dla uspokojenia napiszę, że Wasza propozycja wyrażona na Zjeździe, uwzględnia i "młodych" i "starych"i "średnich", bo wszyscy oni byli obecni i współdecydowali o jej kształcie. Dlatego apeluję o stonowane wyrażanie poglądów i proszę o cierpliwość. Dopiero w czwartek wieczorem wróciłem ze Zjazdu i jest też nowy ZG. Miałem nadzieję na opublikowanie propozycji już w czwartek, ale zgłosiliście uwagi i ich uwzględnienie wymaga paru dni.
Niesprawiedliwy. Zjazd nie akceptuje podwyżki w dodatku. Walczę z tym pomysłem MF już od grudnia, gdy pierwszy raz usłyszałem o takim planie. Były komunikaty w tej sprawie. Dziękuję tym, którzy nas wsparli czynnie w tych zmaganiach. Proszę wciąż o większe wsparcie.
 
Ostatnia edycja:
Pisałem wcześniej że różnica 100 zł między młodym a starym jest do zaakceptowania ale pracując już parę lat w służbie nie jestem ślepy i widzę jak to wygląda. Średnie jest nadrabianie poprzednich lat i mówienie że kiedyś to my pracowaliśmy za takie czy inne pieniądze. Dzisiaj mamy tu i teraz i nie możemy żyć tym co było kilka/kilkanaście lat temu. Przykro będzie jak będzie zły podział ale i tak będzie trzeba pracować. Pewnie ludzie będą chodzili zniesmaczeni no ale cóż, życie. Pożyjemy zobaczymy
 

Nie wiem, czy Koleżeństwo zdaje sobie sprawę (a powinno) z tego, że nawet najlepsza, wręcz
genialna propozycja ZZ Celnicy.pl, nie ostanie się zapewne w pełnej w 100% formie, więc tym
sposobem osiągniętego konsensusu, żadna organizacja nie będzie mogła ani sobie przypisać
wyłącznego sukcesu, ani też zarzucić innej zaprzepaszczenie wszystkich, dobrych intencji.

Oczywiście spodziewam się z którejś strony prób tego drugiego, ale raczej nikt rozsądny, nie
da się na to nabrać (nierozsądnych w KAS mamy dostatek, ale tego nikt nie "przeskoczy").

Mam wobec tego do Koleżeństwa jedno pytanie - propozycję rozstrzygnięcia HIPOTETYCZNEJ
tylko, wymyślonej w tej chwili przeze mnie sytuacji (chodzi o obraz sprawy OGÓLNY).

Już chyba wszyscy zapoznali się z oficjalnymi propozycjami niektórych, innych Związków ?!

JEŚLI zatem naszemu Związkowi "uda się" zmniejszyć przedstawiony przez innych "rozstaw
widełek" podwyżki, dajmy na to o 1/3, albo nawet 1/2, to czy Wy zgodzicie się ze mną, że
będzie to duży sukces ??
 
Poza tym uważam, że zróżnicowanie podwyżek powinno usunąć patologie spowodowane wartościowaniem. Tym co zostali ekspertami - mniejsze podwyżki, specjalistom większe.
 
Poza tym uważam, że zróżnicowanie podwyżek powinno usunąć patologie spowodowane wartościowaniem. Tym co zostali ekspertami - mniejsze podwyżki, specjalistom większe.

Tym razem głos dosyć rozsądny - oczywiście, wszystko z umiarem !!

Jednak proszę o cierpliwość, bo koncepcję należy przedstawić, uzgodnić i dopiero ogłosić.

Wtedy będzie można ją oceniać ...
 

Tym razem głos dosyć rozsądny - oczywiście, wszystko z umiarem !!

Jednak proszę o cierpliwość, bo koncepcję należy przedstawić, uzgodnić i dopiero ogłosić.

Wtedy będzie można ją oceniać ...
Młodszy expert - awans bez podwyżki😉
Tym sposobem...drugi raz w "dupe" dostanę😂😂😂😂
 

Tym razem głos dosyć rozsądny - oczywiście, wszystko z umiarem !!

Jednak proszę o cierpliwość, bo koncepcję należy przedstawić, uzgodnić i dopiero ogłosić.

Wtedy będzie można ją oceniać ...
U mnie ostanie awanse stanowiskowe na młodszych ekspertów, ekspertów i starszych ekspertów odbyły się prawie bezkosztowo (starszy zyskał niecałe 100 zł, młodszym jest się tylko z nazwy). Obecne podwyżki miały wyrównać te dysproporcje do kolegów i koleżanek, którzy mają faktyczne zarobki przypisane tym stanowiskom w dolnych widełkach mnożnika.
 
ZGK i CELNIK Z POLSKI. Spokojnie. Bardzo ważny jest mnożnik jaki kto ma na danym stanowisku. Wiemy o awansach w stanowiskach z minimalną podwyżką lub nawet bez jakiejkolwiek podwyżki. Wiemy o wszystkich patologiach płacowych w SC i KAS pamiętamy o tym. Takie osoby także były na Zjeździe i wyraźnie to sygnalizowały.
Ps. Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano. Musimy jednak w końcu odważnie rozpocząć proces naprawy. Trzymajmy wszyscy mocno kciuki. Tak, aby ten proces wreszcie ruszył.
 
Młodszy expert - awans bez podwyżki
Tym sposobem...drugi raz w "dupe" dostanę

Czy ja przypadkiem nie napisałem "z umiarem" ?!

Jeśli wszyscy nie zachowamy w miarę zdrowego rozsądku, to ja zawieram pysk i kicham na wszystko!

MNIE tam podział ogłoszony przez "Komitet Protestacyjny" (i "Kierownictwo KAS" 🤣🤣🤣) PASUJE !!
A co mi tam - dostanę więcej, a i oszczędzę sobie sporo zachodu i czasu, które w końcu poświęcę sobie ...
 

Czy ja przypadkiem nie napisałem "z umiarem" ?!

Jeśli wszyscy nie zachowamy w miarę zdrowego rozsądku, to ja zawieram pysk i kicham na wszystko!

MNIE tam podział ogłoszony przez "Komitet Protestacyjny" (i "Kierownictwo KAS" 🤣🤣🤣) PASUJE !!
A co mi tam - dostanę więcej, a i oszczędzę sobie sporo zachodu i czasu, które w końcu poświęcę sobie ...
A czy ja coś takiego napisłem?😉
Śmiech to...jedyne co trzyma w dobrym zdrowiu 😆
Pamietam "równanie" kominów w 2010r. - mam nadzieje, że i tym razem się uda.
Jestem od pierwszych dni w Celnicy.pl ...i nigdy się nie zawiodłem.
 

Czy ja przypadkiem nie napisałem "z umiarem" ?!

Jeśli wszyscy nie zachowamy w miarę zdrowego rozsądku, to ja zawieram pysk i kicham na wszystko!

MNIE tam podział ogłoszony przez "Komitet Protestacyjny" (i "Kierownictwo KAS" 🤣🤣🤣) PASUJE !!
A co mi tam - dostanę więcej, a i oszczędzę sobie sporo zachodu i czasu, które w końcu poświęcę sobie ...
Cat, nie unoś się kolego. Przedstawiłem tylko fakty z mojego IAS-u. Widać, że można być w stanowiskach eksperckich, ale tylko z nazwy.
Niestety nie ma jednolitości w naszej służbie, stąd zawsze ktoś będzie pokrzywdzony. Ja jestem za niwelowaniem różnic wywołanych wartościowaniem, ale wydaje się, że nie da się tego zrobić za jednym posunięciem - realizacji podwyżek 2020.
 
Poza tym uważam, że zróżnicowanie podwyżek powinno usunąć patologie spowodowane wartościowaniem. Tym co zostali ekspertami - mniejsze podwyżki, specjalistom większe.
I owszem, uwłaszczeni powinni zostać na tym samym poziomie / oni nawet nie upominali się o podwyżki, czyli mają dostatecznie wysoko/, pozostawić również ekspercików z 2010 na tym samym poziomie. Konienc patologii.
 
A mnie zastanawia czy są jeszcze realne szanse na uzgodnienie innych warunków niż, te , które zostały podane w Internecie jako komunikat kierownictwa kas i komitetu protestacyjnegi. Jak dla mnie jest to nie do przyjęcia. U nas mówi się tylko o tym podziale że dostaniemy tyle co kot naplakal . Jak to miało by wygladac? Z za celnicy będą inne ustalenia i co dalej?
 
A mnie zastanawia czy są jeszcze realne szanse na uzgodnienie innych warunków niż, te , które zostały podane w Internecie jako komunikat kierownictwa kas i komitetu protestacyjnegi. Jak dla mnie jest to nie do przyjęcia. U nas mówi się tylko o tym podziale że dostaniemy tyle co kot naplakal . Jak to miało by wygladac? Z za celnicy będą inne ustalenia i co dalej?
Nie będzie innych ustaleń. Jak Ty sobie to wyobrażasz?
Pytanie jest takie, czy uwagi zgłaszane przez ZZ Celnicy zostaną uwzględnione przez MF, czy tylko związek zostanie poinformowany o uzgodnieniach. Kurtyna opadnie.
 
Cat, nie unoś się kolego. Przedstawiłem tylko fakty z mojego IAS-u. Widać, że można być w stanowiskach eksperckich, ale tylko z nazwy.
Niestety nie ma jednolitości w naszej służbie, stąd zawsze ktoś będzie pokrzywdzony. Ja jestem za niwelowaniem różnic wywołanych wartościowaniem, ale wydaje się, że nie da się tego zrobić za jednym posunięciem - realizacji podwyżek 2020.

Spoko, bardzo daleki jestem od "unoszenia się". To tylko taka "ostrożność procesowa",
bo jak nie z jednej, to z drugiej strony, prędzej czy później wyleją się pretensje, bo mało
kto pamięta o umiarze.
Masz rację - za jednym posunięciem różnic się nie zniweluje, ale w końcu trzeba zacząć!
Ten Związek odważył się na to, ale wciąż potrzebuje poparcia, by to zrealizować.
Na początek chodzi o zaufanie, ale niebawem wszystko się wyjaśni. Kryteria podnoszone
na Forum, jak najbardziej są brane pod uwagę ...
 
A mnie zastanawia czy są jeszcze realne szanse na uzgodnienie innych warunków niż, te , które zostały podane w Internecie jako komunikat kierownictwa kas i komitetu protestacyjnegi. Jak dla mnie jest to nie do przyjęcia. U nas mówi się tylko o tym podziale że dostaniemy tyle co kot naplakal . Jak to miało by wygladac? Z za celnicy będą inne ustalenia i co dalej?

Zwróciłeś może uwagę, że kolejność sygnatariuszy komunikatu jest odwrotna, niż przytaczasz ?!
Jeśli nie dało Ci to jeszcze nic do myślenia w kontekście pozostałych postów, to nikt więcej Ci nie
wytłumaczy!
 
Nie krytykowałbym tak bardzo awansów na stanowisku sfinansowanych z obligatoryjnej podwyżki. To nie jest tak, jak pisze np. @ZGK , że jest się ekspertem tylko z nazwy, bo przecież, żeby dostać awans w ubiegłym roku trzeba było wskoczyć w widełki wyższego stanowiska, czyli jest się ekspertem z pensja eksperta, chociaz w dole widełek. Część osób nie miała takiego szczęścia bo zabrakło im kilka setnych mnożnika. W mojej IAS był wybór i część osób wg nich samych honorowo nie przyjęły tego awansu. Można było zostać starszym specjalistą zahaczającym o widełki mł. eksperta lub przyjąć "awans" stanowiskowy. Finansowo wychodziło na to samo. Chociaż z tego tytułu u mnie nikt nie dostał nawet 1 dodatkowej zlotówki to jednak wskoczenie do innej kategorii stanowisk może z czasem zaprocentować. Zapomnieliście już chyba jak trudno było awansować na stanowisku po wartościowaniu. Dla zwykłego celnika było to prawie niemożliwe.

Inną sprawą są awanse w stopniu, w części izb DIASi też przymusili f-szy, żeby sfinansowali sobie podwyżką awans na stopniu, nawet jesli do obowiązkowego awansu niewiele już brakowało. W tym przypadku to delikatnie mówiąc zwykłe chamstwo. Dyrektorzy za pieniadze f-szy kupili sobie 5 lat czasu na kolejny obowiązkowy awans na stopniu. Trzeba przypilnować, żeby ta pato;ogia się nie powtórzyła.
 
Czytam wlasnie kominikat kierownictwa Kas i komitetu protestacyjnego. Taka jest kolejność
 
Jak tak czytam Wasze postulaty to nie dziwię się, że MF i KAS ze wsparciem Izb wygrywa na każdym polu ,,walki" o podwyżki i lepsze warunki służby. Nikt nie zauważył, że problem nie leży w samą niechęcią podwyżek, tylko ze struktury osobowościowej.
 
No cóż to jest kolejny zawód w przeciągu miesiąca, pierwszy gdy nie zostaliśmy dopisani do petycji w sprawie lat naszej służby przed 15.09.1999 a teraz podwyżki mają nie być jednakowe dla wszystkich. Sławek napisał, że wszyscy delegaci byli za zróżnicowaniem podwyżek. To bardzo ciekawe bo na oddziale z kim by się nie rozmawiało to każdy chce równego podziału pamiętając jak było wczesniej. Przez taki nierówny podział znowu oddziały będą potraktowane najgorzej. Mam wrażenie, że Sławek i związek coraz bardziej oddalają się od tych celników którzy w oddziałach robią czarną robotę. Różnicowanie, a według jakiego klucza, staz, stanowisko, stopień, ciebie lubię a ciebie nie, czyli co? Znowu rok 2010. Dziękuję za takie podwyżki.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry