• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Po co te pytania? Na co jeszcze czekasz? :) Skoro poza Biedronką czekają na Ciebie z otwartymi ramionami.

Zasadniczo zgodził bym się by wszyscy dostali po równo (kwotowo) do podstawy a różnicowały by się jedynie dodatkiem za wysługę
lub/i też procentowo do stopni i stanowisk co co prawda powiększało by dystans ale też motywowało do pracy na rzecz awansu. (to drugie to już zapewne dla młodych coś obrzydliwego póki co; optyka zmienia się z czasem;)
Teoria, to motywowanie do awansu. Raz na 5 lat musieli dać, jak się nie podpadło, a tak to można w rok zrobić aspirancki i dostać aspiranta. Za pół roku zrobić oficerski i być pewnym, że za kolejne pół roku się dostanie oficera. Kto ma mieć awans ze swoich ten będzie miał. Nie ze swoich szybko awansują tylko tych gdy jest "pożar" i są pasjonaci i oddani służbie, co go gaszą !!!
 
Ktoś ogarnia, gdzie są propozycje podziału podwyżek przez ZZ Celnicy, jak my to widzimy? Bo przeglądam forum i nie mogę trafić.

Napiszę wprost - propozycji ZZ Celnicy.pl dotyczących podwyżek oficjalnie nie ma (choć są) i nie ukażą się
(z przyczyn oczywistych) co najmniej do dnia zaplanowanego już w tej sprawie spotkania Sławka w MF'ie!
Dodam tyle, że jeżeli nie podobają Ci się propozycje innych organizacji, to musisz uzbroić się w cierpliwość,
jeśli zaś należysz do "tłustych kotów", możesz poczuć lekki zawód, acz powinieneś zrozumieć sprawiedliwość ...

ps
Każdy winien otrzymać podwyżkę z obydwu źródeł!
ps2
Dotychczasowe propozycje innych organizacji są osobiście dla mnie bardzo korzystne
ale również według mnie - niesprawiedliwe ...
 
Ostatnia edycja:
Ludzie to że było jak było jeżeli chodzi o awanse to nie jest winą młodych. Wiadomo że były bardzo różne wartościowania ale nie można teraz tego odbijać na podwyżkach które są dla wszystkich. Co z tego że stary pracownik dostanie teraz podwyżki 800 zł jak za rok może postanowić że idzie na emeryturę i nagle znika z listy płac. Jednak jak młodemu dać 729zl to jednak będzie jeszcze kilkanaście lat pracował
 

Napiszę wprost - propozycji ZZ Celnicy.pl dotyczących podwyżek oficjalnie nie ma (choć są) i nie ukażą się
(z przyczyn oczywistych) co najmniej do dnia zaplanowanego już w tej sprawie spotkania Sławka w MF'ie!
Dodam tyle, że jeżeli nie podobają Ci się propozycje innych organizacji, to musisz uzbroić się w cierpliwość,
jeśli zaś należysz do "tłustych kotów", możesz poczuć lekki zawód, acz powinieneś zrozumieć sprawiedliwość ...

ps
Każdy winien otrzymać podwyżkę z obydwu źródeł!
ps2
Dotychczasowe propozycje innych organizacji są osobiście dla mnie bardzo korzystne
ale również według mnie - niesprawiedliwe ...
I to mi się średnio podoba, bo negocjacje trwają już kilka miesięcy, a naszej propozycji dalej nie znam. Ale ok, zarząd wie co robi.
 
Wszystko jest uzgadniane ze skarbowcami, celnicy.pl nie maja nic do gadania . W dodatku jak to wygląda, że pomimo zaproszenia, nikt z zz nie przychodzi na spotkanie (?!)

Skąd taki idiotyczny pogląd ??

Może nie wiesz, że 17-20 bm. odbywał się, od miesięcy planowany Walny Zjazd Delegatów ZZ Celnicy.pl,
o którym MF wiedziało, a na który przyjechało mnóstwo ludzi z całej Polski.

W związku z tym, MF zaplanowało w innym terminie spotkanie z tym związkiem w rzeczonym temacie, co
oznacza, że jak najbardziej liczy się z jego znaczeniem, opinią i zdaniem ...
 
A co będzie jeśli Sławkowi uda się wynegocjować lepsze warunki? Czyje porozumienie wejdzie w życie? Ja mam propozycje: dla członków ZZ Celnicy pl to co wynegocjuje Sławek a dla członków tzw Komitetu protestacyjnego to sobie wynegocjowali:);)
 
............................ Co z tego że stary pracownik dostanie teraz podwyżki 800 zł jak za rok może postanowić że idzie na emeryturę i nagle znika z listy płac. Jednak jak młodemu dać 729zl to jednak będzie jeszcze kilkanaście lat pracował
Nie ma gwarancji, ze "młodych" zatrzymają jakiekolwiej podwyżki. Młodzi łatwiej podejmują decyzję o zmianie pracy. Młody może dostac podwyżke a i tak odejdzie, a osobę koło 50-tki można podwyżką zatrzymać, bo może pracując jeszcze kilka lat poprawić sobie indywidualny mnożnik i dorobić trochę procentów. Można na to patrzeć różnie i każdy ma rację ze swojego punktu widzenia i zdaję sobie sprawę, ze nie jestem swoich poglądach w pełni obiektywny, bo patrzę przez pryzmat własnych interesów.
Czyli uważasz, że jeśli ktoś jest bliski emertury to powinien dostać minimalną podwyżkę? Jeśli odejdzie za rok na emetyturę, to pieniadze przeznaczone na jego uposażenie pozostaną w funduszu płac i ktoś inny będzie mógł awansować (dostać podwyżkę). Podwyżki dla planujących w najbliższym czasie emeryturę są bardzo ważne dla nich osobiście, bo mają wpływ na wysokość odprawy, która jest przecież wielokrotnościa uposażenia.
Nikt nie powinien być dyskryminowany w podwyżkach ze wględu na staż, ani mały ani wieloletni.
Ale gdyby KAS chciał godnie żegnać swoich funkcjonariuszy, to możnaby zgłaszjącym chęć odejścia na emeryturę dawać podwyżkę na ostatnie miesiące i tym samym zwiększyć ich świadczenia na odejście. Mogłoby być to forma podziekowania za poświęcone lata
 
Nie ma gwarancji, ze "młodych" zatrzymają jakiekolwiej podwyżki. Młodzi łatwiej podejmują decyzję o zmianie pracy. Młody może dostac podwyżke a i tak odejdzie, a osobę koło 50-tki można podwyżką zatrzymać, bo może pracując jeszcze kilka lat poprawić sobie indywidualny mnożnik i dorobić trochę procentów. Można na to patrzeć różnie i każdy ma rację ze swojego punktu widzenia i zdaję sobie sprawę, ze nie jestem swoich poglądach w pełni obiektywny, bo patrzę przez pryzmat własnych interesów.
Czyli uważasz, że jeśli ktoś jest bliski emertury to powinien dostać minimalną podwyżkę? Jeśli odejdzie za rok na emetyturę, to pieniadze przeznaczone na jego uposażenie pozostaną w funduszu płac i ktoś inny będzie mógł awansować (dostać podwyżkę). Podwyżki dla planujących w najbliższym czasie emeryturę są bardzo ważne dla nich osobiście, bo mają wpływ na wysokość odprawy, która jest przecież wielokrotnościa uposażenia.
Nikt nie powinien być dyskryminowany w podwyżkach ze wględu na staż, ani mały ani wieloletni.
Ale gdyby KAS chciał godnie żegnać swoich funkcjonariuszy, to możnaby zgłaszjącym chęć odejścia na emeryturę dawać podwyżkę na ostatnie miesiące i tym samym zwiększyć ich świadczenia na odejście. Mogłoby być to forma podziekowania za poświęcone lata
Właśnie są ważne bo mają wpływna wysokość odprawy i ich świadczenia - bo i tak pójdą. I to jest dlatego takie bicie jest. Sam teraz Pan odowiedzial o co w tym chodzi. U mnie na oc nie ma nikogo ze starszych kogo by zatrzymala podwyżka kto chce iść to idzie.
Pana wpis dla mowi wszystko.

A co do młodych- proszę z nimi porozmawiac i zapytac kto tu przyjdzie za takie pieniądze to raz a tych którzy już są jak to widzą dalej.
 
Ludzie to że było jak było jeżeli chodzi o awanse to nie jest winą młodych. Wiadomo że były bardzo różne wartościowania ale nie można teraz tego odbijać na podwyżkach które są dla wszystkich. Co z tego że stary pracownik dostanie teraz podwyżki 800 zł jak za rok może postanowić że idzie na emeryturę i nagle znika z listy płac. Jednak jak młodemu dać 729zl to jednak będzie jeszcze kilkanaście lat pracował
W PUNKT!
 
PJS wie Pan to co Pan napisał to jest wręcz krzywdzące dla naszej starszej załogi. I w świetle innych kt wchodzą tu na forum aby poczytac i gdybym ja przeczytała takie cos nie będąc związana ze służbą to bym stwierdziła - no chyba cos nie tak - delikatnie ujmując.
Jestem ni młoda ni stara ale taka argumentacja jeat dla mnie żadną wrecz śmieszna.
 
PJS wie Pan to co Pan napisał to jest wręcz krzywdzące dla naszej starszej załogi. I w świetle innych kt wchodzą tu na forum aby poczytac i gdybym ja przeczytała takie cos nie będąc związana ze służbą to bym stwierdziła - no chyba cos nie tak - delikatnie ujmując.
Jestem ni młoda ni stara ale taka argumentacja jeat dla mnie żadną wrecz śmieszna.
Koleżanko Tosiu, możesz śmaiło pomijać formę "Pan" zwracając się do mnie.
Chyba nie zrozumiałaś mojego wpisu. Był on odniesieniem do wpisu @Indianin , z którego wynikało wg mnie, ze nie watro inwestować w doświadczonych celników.
Zauważ, ze napisałem, że nikt w podwyżkach nie powinien być dyskryminowany ze względu na staż.
Starałem sie tez uświadomić, że mogą być różne punkty widzenia i każdy ma troche racji.
Ani Ty ani ja nie wiemy jak podwyzki moga wpłynąć na indywidualne decyzje o pozostaniu lub odejściu ze służby.

Wytłumacz mi też proszę, co jest w moim wpisie krzywdzące dla starej kadry.
 
A co będzie jeśli Sławkowi uda się wynegocjować lepsze warunki? Czyje porozumienie wejdzie w życie? Ja mam propozycje: dla członków ZZ Celnicy pl to co wynegocjuje Sławek a dla członków tzw Komitetu protestacyjnego to sobie wynegocjowali

Żeby nie było - czuję Twój żart, ale tak na poważnie, to ja bym się nie czuł komfortowo, gdyby
sprawiedliwie podzielono podwyżką tylko członków tego związku. Mogę się wściekać i wyzywać
na członków innych związków, że dają im swój mandat zaufania na wątpliwą działalność, ale
m.in. sam dążę do sprawiedliwości!
Zaś SPRAWIEDLIWOŚĆ nie będzie sprawiedliwa, jeśli miałaby obejmować tylko wyodrębnioną
grupę "równiejszych" ...
 
Wszystkim młodym proponuje nie brać na poważnie tego co mówią wasi starsi koledzy, ja dziwię się wszystkim młodym którzy podjęli się ,,służby" w tym dzikim tworze gdzie zakonserwowane środowisko myślało, że będą pracować do 67 roku życia i nie będą potrzebne młode kadry, a gdy pojawili się młodzi to nagle najlepiej byłoby ich zrównać do poziomu najgorzej zarabiających argumentując, że są młodzi i nic nie potrafią co oczywiście jest mitem, jako funkcjonariusz z 11 letnim stażem obserwuje zjawisko gdzie młodzi funkcjonariusze z najniższymi stanowiskami funkcjonują lepiej niż ci wszyscy domorośli wielce doświadczeni funkcjonariusze, a już wielką niesprawiedliwością byłoby dawanie podwyżek starszym funkcjonariuszom w działach gdzie wszyscy wykonują tą samą pracę, niezależnie od stanowiska i stopnia. Tegoroczne podwyżki będą groteską i jednoznacznym stanowiskiem ,,młodym mówimy nie, macie przepracować 20 lat i wtedy możecie sobie ponarzekać", to ja mówię wam wielce doświadczeni, że jeśli tym młodym nie zapłaci się dobrych pieniędzy to wasze emki w przyszłości mogą być zagrożone niewypłacalnością, a ci źli młodzi są przyszłością tej ,,służby", która zapewne i tak nie przetrwa tej próby na którą jest obecnie wystawiona zaproponowaną przez środowisko lubiących wzajemne kółeczka adoracji. Proponuje wam młodzi abyście dbali o siebie i swoją godność, pracujecie tak samo jak ci ,,doświadczeni" i to w was jest przyszłość, a nie w zastarzałych dziadkach co całe 12h obliczają swoje emki.
 

Skąd taki idiotyczny pogląd ??

Może nie wiesz, że 17-20 bm. odbywał się, od miesięcy planowany Walny Zjazd Delegatów ZZ Celnicy.pl,
o którym MF wiedziało, a na który przyjechało mnóstwo ludzi z całej Polski.

W związku z tym, MF zaplanowało w innym terminie spotkanie z tym związkiem w rzeczonym temacie, co
oznacza, że jak najbardziej liczy się z jego znaczeniem, opinią i zdaniem ...
Cat często zgadzam się z Tobą ale wybacz, nie tym razem choć tak naprawdę wolałabym zgodzić się z Tobą i tym razem.
 
Wszystkim młodym proponuje nie brać na poważnie tego co mówią wasi starsi koledzy, ja dziwię się wszystkim młodym którzy podjęli się ,,służby" w tym dzikim tworze gdzie zakonserwowane środowisko myślało, że będą pracować do 67 roku życia i nie będą potrzebne młode kadry, a gdy pojawili się młodzi to nagle najlepiej byłoby ich zrównać do poziomu najgorzej zarabiających argumentując, że są młodzi i nic nie potrafią co oczywiście jest mitem, jako funkcjonariusz z 11 letnim stażem obserwuje zjawisko gdzie młodzi funkcjonariusze z najniższymi stanowiskami funkcjonują lepiej niż ci wszyscy domorośli wielce doświadczeni funkcjonariusze, a już wielką niesprawiedliwością byłoby dawanie podwyżek starszym funkcjonariuszom w działach gdzie wszyscy wykonują tą samą pracę, niezależnie od stanowiska i stopnia. Tegoroczne podwyżki będą groteską i jednoznacznym stanowiskiem ,,młodym mówimy nie, macie przepracować 20 lat i wtedy możecie sobie ponarzekać", to ja mówię wam wielce doświadczeni, że jeśli tym młodym nie zapłaci się dobrych pieniędzy to wasze emki w przyszłości mogą być zagrożone niewypłacalnością, a ci źli młodzi są przyszłością tej ,,służby", która zapewne i tak nie przetrwa tej próby na którą jest obecnie wystawiona zaproponowaną przez środowisko lubiących wzajemne kółeczka adoracji. Proponuje wam młodzi abyście dbali o siebie i swoją godność, pracujecie tak samo jak ci ,,doświadczeni" i to w was jest przyszłość, a nie w zastarzałych dziadkach co całe 12h obliczają swoje emki.
[/QUOTE]
Mam podobny staz i 100% sie zgadzam.
 
Wszystkim młodym proponuje nie brać na poważnie tego co mówią wasi starsi koledzy, ja dziwię się wszystkim młodym którzy podjęli się ,,służby" w tym dzikim tworze gdzie zakonserwowane środowisko myślało, że będą pracować do 67 roku życia i nie będą potrzebne młode kadry, a gdy pojawili się młodzi to nagle najlepiej byłoby ich zrównać do poziomu najgorzej zarabiających argumentując, że są młodzi i nic nie potrafią co oczywiście jest mitem, jako funkcjonariusz z 11 letnim stażem obserwuje zjawisko gdzie młodzi funkcjonariusze z najniższymi stanowiskami funkcjonują lepiej niż ci wszyscy domorośli wielce doświadczeni funkcjonariusze, a już wielką niesprawiedliwością byłoby dawanie podwyżek starszym funkcjonariuszom w działach gdzie wszyscy wykonują tą samą pracę, niezależnie od stanowiska i stopnia. Tegoroczne podwyżki będą groteską i jednoznacznym stanowiskiem ,,młodym mówimy nie, macie przepracować 20 lat i wtedy możecie sobie ponarzekać", to ja mówię wam wielce doświadczeni, że jeśli tym młodym nie zapłaci się dobrych pieniędzy to wasze emki w przyszłości mogą być zagrożone niewypłacalnością, a ci źli młodzi są przyszłością tej ,,służby", która zapewne i tak nie przetrwa tej próby na którą jest obecnie wystawiona zaproponowaną przez środowisko lubiących wzajemne kółeczka adoracji. Proponuje wam młodzi abyście dbali o siebie i swoją godność, pracujecie tak samo jak ci ,,doświadczeni" i to w was jest przyszłość, a nie w zastarzałych dziadkach co całe 12h obliczają swoje emki.

Uprzedzam, że zgłosiłem tego Twojego posta do moderatora, celem ostrzeżenia!

Co robi i jak działa Związek Celnicy.pl, nie ma sensu ponownie tu przytaczać, bo
każdy zainteresowany to wie, a parszywe uwagi młokosów podobnych Tobie, są
tylko zwykłą, krecią robotą, która szkodzi i "młodym" i "starym". Dlatego należy
zdecydowanie je piętnować!
Dla jasności - nie mam na myśli usuwania tego rodzaju postów, ale przywołanie
do porządku osoby, które całkowicie bezpodstawnie os*ywają bezinteresowny
trud wielu ludzi, często płacących bardzo wysoką cenę za dążenie do najbardziej
sprawiedliwych efektów.

Załóż zatem młokosie z kolegami taki związek, który według Twoich "ansów",
wykopie na zbity ryj "starych" - bo są starzy - bo przecież nie dlatego, że chcą
odmiennego podziału niż inne organizacje.

To bezczelność i chamstwo, tak łgać w żywe oczy wobec ludzi, którzy ze swoją
stratą, dążą do podziału podwyżek o wiele sprawiedliwiej, niż poznaliśmy dotąd.

Tak przy okazji - trzeba być chyba przedszkolakiem, by myśleć, że zapanuje
absolutna sprawiedliwość - bo to jest niemożliwe, jak niemożliwe jest zadowolić
każdego!
Zwłaszcza na pewno nie jest nią chęć wyc**lania, czy to "starych" czy "młodych" ...
 
Cat często zgadzam się z Tobą ale wybacz, nie tym razem choć tak naprawdę wolałabym zgodzić się z Tobą i tym razem.

Trudno, masz prawo się nie zgadzać.

Też mogę nie mieć racji i przyznam, że choć nie byłby to pierwszy raz, to w pełni ufam Sławkowi
i temu, co mówiono na ten temat w trakcie Zjazdu Delegatów. Dla mnie to "ma ręce i nogi", więc
piszę o swoich (subiektywnych) wrażeniach.

Dyskredytować Twoich odczuć nie będę ale jeśli pozwolisz, sam do końca pozostanę w nastawieniu
"Ducha nie gaście" ...
 

Uprzedzam, że zgłosiłem tego Twojego posta do moderatora, celem ostrzeżenia!

Co robi i jak działa Związek Celnicy.pl, nie ma sensu ponownie tu przytaczać, bo
każdy zainteresowany to wie, a parszywe uwagi młokosów podobnych Tobie, są
tylko zwykłą, krecią robotą, która szkodzi i "młodym" i "starym". Dlatego należy
zdecydowanie je piętnować!
Dla jasności - nie mam na myśli usuwania tego rodzaju postów, ale przywołanie
do porządku osoby, które całkowicie bezpodstawnie os*ywają bezinteresowny
trud wielu ludzi, często płacących bardzo wysoką cenę za dążenie do najbardziej
sprawiedliwych efektów.

Załóż zatem młokosie z kolegami taki związek, który według Twoich "ansów",
wykopie na zbity ryj "starych" - bo są starzy - bo przecież nie dlatego, że chcą
odmiennego podziału niż inne organizacje.

To bezczelność i chamstwo, tak łgać w żywe oczy wobec ludzi, którzy ze swoją
stratą, dążą do podziału podwyżek o wiele sprawiedliwiej, niż poznaliśmy dotąd.

Tak przy okazji - trzeba być chyba przedszkolakiem, by myśleć, że zapanuje
absolutna sprawiedliwość - bo to jest niemożliwe, jak niemożliwe jest zadowolić
każdego!
Zwłaszcza na pewno nie jest nią chęć wyc**lania, czy to "starych" czy "młodych" ...
Widzę, że dotknąłem najwyższego punktu czułości, wiesz dlaczego młodzi mają mieć lepiej? Bo o ile organizacja służby celnej i służby celno-skarbowej pozostaje na poziomie państw trzeciego świata to nie można młodym zarzucić, że się nie starają, a komentarze co niektórych osobników odnośnie tego, że młodym to nic się nie należy, bo to tacy wyrobnicy do rzucenia na najgorszy odcinek jest motywem przewodnim tej ,,służby", ja doskonale pamiętam rozmowy tych wielce doświadczonych starych na temat młodych ,,a bo wy to teraz macie dobrze, my tak dobrze nie mieliśmy, wasza pensja nie dużo różni się od naszej, a mamy po 25 lat stażu" i mógłbym przytoczyć inne bardziej dosadne rozmowy gdzie młodych się po prostu ignoruje, a teraz wszyscy się nagle obudzili i zauważyli, że są problemy kadrowe, a gdy były nabory jeszcze do służby celnej to stawiano takie warunki, że przechodzili tylko ci właściwi lub szczęśliwcy. Będę bronił młodych do końca swojej służby, bo w nich jest przyszłość i mam nadzieję, że nie odziedziczą myślenia starej kadry co to zawsze się chwaliła wynikami, a jakie były realia to każdy wie. Pomijam już kwestie awansów w których młodzi nie mają po prostu szans, najlepiej ich według starszych wycisnąć jak cytrynę do końca i niech się cieszą, że w ogóle mają pracę. Pragnę poinformować, że rynek prywatny stoi otworem i z chęcią tych młodych wciągnie.
 
...
Widzę, że dotknąłem najwyższego punktu czułości, wiesz dlaczego młodzi mają mieć lepiej? Bo o ile organizacja służby celnej i służby celno-skarbowej pozostaje na poziomie państw trzeciego świata to nie można młodym zarzucić, że się nie starają, a komentarze co niektórych osobników odnośnie tego, że młodym to nic się nie należy, bo to tacy wyrobnicy do rzucenia na najgorszy odcinek jest motywem przewodnim tej ,,służby", ja doskonale pamiętam rozmowy tych wielce doświadczonych starych na temat młodych ,,a bo wy to teraz macie dobrze, my tak dobrze nie mieliśmy, wasza pensja nie dużo różni się od naszej, a mamy po 25 lat stażu" i mógłbym przytoczyć inne bardziej dosadne rozmowy gdzie młodych się po prostu ignoruje, a teraz wszyscy się nagle obudzili i zauważyli, że są problemy kadrowe, a gdy były nabory jeszcze do służby celnej to stawiano takie warunki, że przechodzili tylko ci właściwi lub szczęśliwcy. Będę bronił młodych do końca swojej służby, bo w nich jest przyszłość i mam nadzieję, że nie odziedziczą myślenia starej kadry co to zawsze się chwaliła wynikami, a jakie były realia to każdy wie. Pomijam już kwestie awansów w których młodzi nie mają po prostu szans, najlepiej ich według starszych wycisnąć jak cytrynę do końca i niech się cieszą, że w ogóle mają pracę. Pragnę poinformować, że rynek prywatny stoi otworem i z chęcią tych młodych wciągnie.

agresja i jeszcze raz agresja, odpowiem tak jak ty,

odpowiem twoimi słowami:

Pragnę poinformować, że rynek prywatny stoi otworem i z chęcią tych młodych wciągnie.

tak więc - SZEROKIEJ DROGI
 
Widzę, że dotknąłem najwyższego punktu czułości, wiesz dlaczego młodzi mają mieć lepiej? ...

No tośmy już pogadali ...
Proponuję na zamknięcie takiej dyskusji, że oficjalnie się do czegoś przyznam:

  • NIE WIEM, dlaczego "młodzi" MAJĄ MIEĆ LEPIEJ, podobnie jak
  • NIE WIEM, dlaczego "starzy" MAJĄ MIEĆ GORZEJ !!

Być może to już ten etap i to pokolenie, które po unicestwieniu i braku zrozumienia
pojęć: Bóg, Honor, Ojczyzna; zajęło się likwidacją pojęć: równość, sprawiedliwość,
doświadczenie, prawość, poświęcenie, wolność ... itd. itp. w zamian za pojęcia takie,
jak: KASA, KASA, KASA, KASA, KASA, KASA, KASA i poza tym KASA ...
 
Back
Do góry