• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Cat, ok ale skoro chcą odliczyc dodatek kon. to moze być tak ze np będzie wynosil hipotetycznie 400 zl. Odlicza to mimo iz taki dodatek jest odebranych w okresach wyzej wymienionych i wypłacić tylko pozostałą różnicę? A co pozniej ? Wracam i co dopiero wtedy ? Choć mija się to z logiką bo jak mozna komuś cos odliczyc skoro ma się to odebrane.

@tosia
Wybacz proszę, ale świadomie nie odpowiem Ci merytorycznie i to nie dlatego, że "hipotetyczne"
dzielenie jest niemożliwe i są na to argumenty. Odpowiem Ci jednak w sposób przemyślany.

"Wrzucajmy" na Forum wszelkie, nawet najgłupsze pomysły. MF nie omieszka skorzystać ...
 
Jak nie chodzisz na kontrole (min 25% czasu pracy) to dodatek kontrolerski nie należy się. To chyba logiczne.
Świadczenie za czas choroby L4 liczone jest jako średnia od całości z 12 m- cy z rozróżnieniem: 80%, lub 100% - ciąża/wypadek w pracy.
 

@tosia
Wybacz proszę, ale świadomie nie odpowiem Ci merytorycznie i to nie dlatego, że "hipotetyczne"
dzielenie jest niemożliwe i są na to argumenty. Odpowiem Ci jednak w sposób przemyślany.

"Wrzucajmy" na Forum wszelkie, nawet najgłupsze pomysły. MF nie omieszka skorzystać ...
Rozumiem sugestie.
 
Jak nie chodzisz na kontrole (min 25% czasu pracy) to dodatek kontrolerski nie należy się. To chyba logiczne.
Świadczenie za czas choroby L4 liczone jest jako średnia od całości z 12 m- cy z rozróżnieniem: 80%, lub 100% - ciąża/wypadek w pracy.


U cywili owszem

Ale nie u funków

2. Podstawę obliczenia uposażenia chorobowego stanowi uposażenie zasadnicze wraz z dodatkiem za wieloletnią służbę, dodatkiem za stopień służbowy, dodatkiem funkcyjnym, dodatkiem kontrolerskim, dodatkiem orzeczniczym, dodatkiem uzasadnionym szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami i umiejętnościami oraz dodatkiem uzasadnionym szczególnymi warunkami pełnienia służby, przysługujące funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym, z uwzględnieniem powstałych w tym okresie zmian mających wpływ na prawo do uposażenia lub jego wysokość.

I jak zabiorą ci kontrolny to ....
 
Jak nie chodzisz na kontrole (min 25% czasu pracy) to dodatek kontrolerski nie należy się. To chyba logiczne.
Świadczenie za czas choroby L4 liczone jest jako średnia od całości z 12 m- cy z rozróżnieniem: 80%, lub 100% - ciąża/wypadek w pracy.
Powiedz proszę skąd te 25%?
Opierasz się na podstawie prawnej?
 
Jak nie chodzisz na kontrole (min 25% czasu pracy) to dodatek kontrolerski nie należy się. To chyba logiczne.
Świadczenie za czas choroby L4 liczone jest jako średnia od całości z 12 m- cy z rozróżnieniem: 80%, lub 100% - ciąża/wypadek w pracy.

Czas choroby nie jest czasem pracy

Absurd

Jak ktoś w miesiącu w którym jest 22 dni roboczych choruje 6 dni, to chociażby pozostałe 16 prowadził kontrole, i dotyczyła go opcja 25%, to dodatek mu nie przysĺuguje???
 
Rozp. MF z 16.12.2019 w sprawie dodatków kontrolerskich w KAS (Dz. U. Poz. 2461):
§ 4. Osobie zatrudnionej w jednostce organizacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, zwanej dalej „pracowni-
kiem”, oraz funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej, zwanemu dalej „funkcjonariuszem”, wykonującym zadania kon-
trolne, przyznaje się dodatek, jeżeli wykonują te zadania:
1) jako podstawowe zadania o charakterze ciągłym albo
2) w wymiarze co najmniej 25% miesięcznego czasu odpowiednio pracy albo służby.
 
Rany!! Przysługuje. Nie mieszajcie dwóch systemów walutowych.
Użyte w rozp. użyto stwierdzenia "zadania o charakterze stałym/ ciągłym LUB 25% czasu pracy" mówi tylko tyle, że jeśli wykonujecie czynności kontrolne, jako podstawowe lub min. we wskazanym wymiarze, przysługuje Wam ten słynny dodatek kontrolerski. Pracuję w kontroli i de facto nie wykonuję innych czynnosci innych niż kontrola lub czynnosci zwiazane z nią bardziej lub mniej (przygotowanie, wyszukiwanie orzeczeń, opracowanie analiz/wystapien ect.). Nie muszę fizycznie tkwić w papierach u podatnika, żeby zasłużyć na dodatek. Chorobowe to inna zupełnie bajka.
 
Ostatnia edycja:
Rany!! Przysługuje. Nie mieszajcie dwóch systemów walutowych.
Użyte w rozp. użyto stwierdzenia "zadania o charakterze stałym/ ciągłym LUB 25% czasu pracy" mówi tylko tyle, że jeśli wykonujecie czynności kontrolne, jako podstawowe lub min. we wskazanym wymiarze, przysługuje Wam ten słynny dodatek kontrolerski. Pracuję w kontroli i de facto nie wykonuję innych czynnosci innych niż kontrola lub czynnosci zwiazane z nią bardziej lub mniej (przygotowanie, wyszukiwanie orzeczeń, opracowanie analiz/wystapien ect.). Nie muszę fizycznie tkwić w papierach u podatnika, żeby zasłużyć na dodatek. Chorobowe to inna zupełnie bajka.

Ja to wiem

Ostatnie pytanie to była ironia...
 
Rozp. MF z 16.12.2019 w sprawie dodatków kontrolerskich w KAS (Dz. U. Poz. 2461):
§ 4. Osobie zatrudnionej w jednostce organizacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, zwanej dalej „pracowni-
kiem”, oraz funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej, zwanemu dalej „funkcjonariuszem”, wykonującym zadania kon-
trolne, przyznaje się dodatek, jeżeli wykonują te zadania:
1) jako podstawowe zadania o charakterze ciągłym albo
2) w wymiarze co najmniej 25% miesięcznego czasu odpowiednio pracy albo służby.
O tą podstawę prawną mi chodziło.
Zauważ, że użyty jest tu spójnik "albo". Jeśli ktoś ma w zakres obowiązków wpisaną jako podstawowe zadanie jakąś czynność kontrolną to nie dotyczy go pkt 2 (25%) i jeśli nawet nie wykona w danym miesiącu żadnej kontroli to nie jest to obligatoryjna przesłanka do obniżenia czy zabrania dodatku. No chyba, że w decyzji o przyznaniu dodatku ma adnotację, że przyznany jest na podstawie pkt. 2 (czyli 25%)
Przykładowo: funkcjonariusz/kontroler został skierowany na 2 tygodniowe szkolenie czyli przez pół miesiąca nie wykonywał kontroli. Czy należy zabrać pół dodatku? Na jakiej podstawie? W przepisach nie ma nic o odliczaniu dni bez kontroli.
Można też być powołanym do komisji inwentaryzacyjnej i przez miesiąc nie wyjechać na drogę (nie przeprowadzić kontroli). Czy też zabrać dodatek?
Podobnych sytuacji może być więcej.

Oczywiście jest też zapis:
"§ 9. 1. Kierownik jednostki organizacyjnej albo dyrektor generalny urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w trakcie okresu, na który dodatek został przyznany:
1) mogą zmienić wysokość dodatku w przypadku zmiany warunków, o których mowa w § 3 pkt 1 lit. b, lub stopnia spełniania kryteriów, o których mowa w § 5 ust. 1;
2) stwierdzają utratę dodatku w przypadku niespełniania warunków, o których mowa w § 4 albo w art. 148 ust. 1 pkt 2 ustawy."

Ale musi to być decyzja kierownika jednostki i muszą być ku temu przesłanki. Zwykle dzieje się to przy zmianie komórki na takom gdzie nie ma dodatku kontrolerskiego

Niewykonywanie kontroli w jakimś wymiarze lub efekty tych kontroli, moą mieć wpływ na wysokość dodatku (lub jego brak) w następnyhch okresach kiedy jest przyznawany

"§ 5. 1. Przy określeniu wysokości dodatku bierze się pod uwagę:
1) rodzaj, stopień złożoności i uciążliwość wykonywanych zadań kontrolnych;
2) wyniki i osiągnięcia w wykonywaniu zadań kontrolnych albo dokonywaniu osobiście przez kierownika, o którym mowa w art. 148 ust. 1 pkt 2 ustawy, zwanego dalej „kierownikiem”, czynności z zakresu kontroli, audytu i czynności, o których mowa w art. 148 ust. 1 pkt 1 ustawy;
3) czas pracy albo służby przeznaczony na: a) wykonywanie zadań kontrolnych, b) dokonywanie osobiście przez kierownika czynności z zakresu kontroli, audytu i czynności, o których mowa w art. 148 ust. 1 pkt 1 ustawy.
2. W przypadku dodatku przyznawanego po raz pierwszy przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się. "
 
OK, tak na chłopski rozum: Funkcjonariusz któremu nie przysługuje "dodatek kontrolerski" dostaje pełną podwyżkę 729 zł brutto. Funkcjonariusz któremu przysługuje "dodatek kontrolerski" dostanie również 729 zł brutto, łącznie z wcześniej wspomnianym dodatkiem? Wiadomo jak jest z dodatkiem, kiedy go nie ma. Czyli nie owijajmy w bawełnę te podwyżki są dla pałacu, dla kontrolujących już nie. Na to nie ma mojej zgody. Każdy po 729 zł brutto podwyżki, a ja z miłą chęcią zamienię się, z funkcjonariuszem z biura miejscami za dodatek. Chętnych na priv zapraszam,
 
OK, tak na chłopski rozum: Funkcjonariusz któremu nie przysługuje "dodatek kontrolerski" dostaje pełną podwyżkę 729 zł brutto. Funkcjonariusz któremu przysługuje "dodatek kontrolerski" dostanie również 729 zł brutto, łącznie z wcześniej wspomnianym dodatkiem? Wiadomo jak jest z dodatkiem, kiedy go nie ma. Czyli nie owijajmy w bawełnę te podwyżki są dla pałacu, dla kontrolujących już nie. Na to nie ma mojej zgody. Każdy po 729 zł brutto podwyżki, a ja z miłą chęcią zamienię się, z funkcjonariuszem z biura miejscami za dodatek. Chętnych na priv zapraszam,

Nie może być tak, że przy podwyżkach z uchwały kontrolerzy będą dyskryminowani, tylko dlatego, że przeprowadzają kontrole i otrzymują z tego tytułu dodatek, to jest dodatkowa gratyfikacja. Kierowca dostanie podwyżkę z uchwały rozłożoną na dodatek stażowy i trzynastkę, a kontroler dodatkowo na dodatek kontrolerski - kosztem niższej podstawy, dyskryminacja!
 
Widzę, że obawiacie się bardzo, że podwyżka zostanie wliczona w dodatek kontrolerski zamiast w zasadnicze, ale jakoś nikt się nie boi, że w jego przypadku ani dodatek ani zasadnicze nie wzrośnie, bo żadnej podwyżki nie dostanie (poza 6%), albo że będzie ona tak mała, że to co powiększy będzie bez znaczenia. Jesteście pewni, że wszyscy dostaną te podwyżki w kwocie ok. 800 zł?
 
Doszukiwanie się podstaw prawnych dot. dodatków jest bezcelowe. Z doświadczenia wiem że na granicy dodatek jest zabierany, pomniejszany i nikt nie jest pewny jak długo go będzie otrzymywał! Decydenci zachowują się w tym temacie jak w filmie 'ja jestem kierownikiem tej szatni, nie mam Twojego płaszcza (dodatku :)) i co Pan mi zrobisz!!!
 
Doszukiwanie się podstaw prawnych dot. dodatków jest bezcelowe. Z doświadczenia wiem że na granicy dodatek jest zabierany, pomniejszany i nikt nie jest pewny jak długo go będzie otrzymywał! Decydenci zachowują się w tym temacie jak w filmie 'ja jestem kierownikiem tej szatni, nie mam Twojego płaszcza (dodatku $) i co Pan mi zrobisz!!!

Ano, najsampierw spytam grzecznie: gdzie mój płaszcz (dodatek) prezesie?
Potem (jeszcze dosyć grzecznie) zapytam: z kim pan żeś przepił mój płaszcz Łazarzu?
Na końcu: dawaj kmiocie swój płaszcz, bo ci z d*py sfastryguję jesień średniowiecza ...

 
Doszukiwanie się podstaw prawnych dot. dodatków jest bezcelowe. Z doświadczenia wiem że na granicy dodatek jest zabierany, pomniejszany i nikt nie jest pewny jak długo go będzie otrzymywał! Decydenci zachowują się w tym temacie jak w filmie 'ja jestem kierownikiem tej szatni, nie mam Twojego płaszcza (dodatku :)) i co Pan mi zrobisz!!!
jak już sobie przejdziesz na emkę i będziesz miał duzo wolnego czasu to zażądasz wypłacenia nieprawnie potrąconych dodatków wraz z odsetkami za ostatnie 3 lata oraz skorygowanie zaświadczenia o uposażeniu do celów emerytalnych. Zbieraj kwity i podstawy prawne. No chyba, że będziesz miał wiele innych ciekawszych spraw do roboty i z satysfakcją olejesz niekompetentne kierownictwo.
 
Doszukiwanie się podstaw prawnych dot. dodatków jest bezcelowe. Z doświadczenia wiem że na granicy dodatek jest zabierany, pomniejszany i nikt nie jest pewny jak długo go będzie otrzymywał! Decydenci zachowują się w tym temacie jak w filmie 'ja jestem kierownikiem tej szatni, nie mam Twojego płaszcza (dodatku :)) i co Pan mi zrobisz!!!

W ias olsztyn już zmieniono zasady, dodatek będzie na pół roku a nie rok

Przipadek???
 
Back
Do góry