• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Referent jest najniższym stanowiskiem np. w urzędach skarbowych. Nie dziwię się, że młodzi nie garną się do związków, bo te jak widać często walczą o kasę dla pracowników z dłuższym stażem kosztem tych z najkrótszym. Tak robi Solidarność. Kasują niewygodne dla siebie wypowiedzi, bo nie chcą napisać wprost, że mają plan lobbowania za wykluczeniem referentów z podwyżek. To dopiero podłość! Rozumiem, że pracownicy z mniejszym stażem dostaliby mniejsze podwyżki, ale żeby w ogóle? Jeśli Celnicy.pl chcieliby przyciągnąć do siebie skarbowców, w tym młodych stażem, proponuję powalczyć o te podwyżki dla nich.
 
@katryna, czy Ty w ogóle przeczytałaś, co do Ciebie napisałem ja oraz @uKISzony i @Skarbowiec Nieetosowy ?!

Wyraźnie nie, skoro wysuwasz taką "propozycję". Ten Związek dobrze wie, co ma robić i ZAWSZE robi co tylko
może, z korzyścią dla wszystkich - bez podziału na "starych"/"młodych" czy mundurowych/cywilów !!

Dla jasności - nikt z tego Związku nie nakaże Ci samej fizycznie działać, ale jakiekolwiek pomysły, propozycje,
żądania wobec niego, przysługują przede wszystkim jego członkom, a zwłaszcza takim, których postawa jest
świadectwem poczucia współodpowiedzialności za wszystkich. Jednak członkowie roszczeniowi, przejawiający
egoizm - np. w postawie "płacę składki, więc wymagam" - nie są nam potrzebni, ani mile widziani i to właśnie
dlatego, że tacy wprowadzają podziały, różnicowania i gradacje.
 
Referent jest najniższym stanowiskiem np. w urzędach skarbowych. Nie dziwię się, że młodzi nie garną się do związków, bo te jak widać często walczą o kasę dla pracowników z dłuższym stażem kosztem tych z najkrótszym. Tak robi Solidarność. Kasują niewygodne dla siebie wypowiedzi, bo nie chcą napisać wprost, że mają plan lobbowania za wykluczeniem referentów z podwyżek. To dopiero podłość! Rozumiem, że pracownicy z mniejszym stażem dostaliby mniejsze podwyżki, ale żeby w ogóle? Jeśli Celnicy.pl chcieliby przyciągnąć do siebie skarbowców, w tym młodych stażem, proponuję powalczyć o te podwyżki dla nich.
katryna w jakim celu wypisujesz takie bzdury, zgodnie z komunikatem waszego związku jasno wynika, że wszyscy skarbowcy dostaną podwyżki bez wyjątku. O 6% wzrasta kwota bazowa, więc nie ma siły żeby ktoś nie dostał podwyżki w tej wysokości. Dalsza część podwyżki w waszym przypadku 6.9% też będzie jakoś podzielona, jak nie napisali ale nie ma powodu żeby przypuszcza, że będzie to zależało od stażu i stanowiska. Nie pisz nieprawdy bo każdy umie czytać i myśleć.
To dopiero podłość! Rozumiem, że pracownicy z mniejszym stażem dostaliby mniejsze podwyżki, ale żeby w ogóle?
 
katryna w jakim celu wypisujesz takie bzdury, zgodnie z komunikatem waszego związku jasno wynika, że wszyscy skarbowcy dostaną podwyżki bez wyjątku. O 6% wzrasta kwota bazowa, więc nie ma siły żeby ktoś nie dostał podwyżki w tej wysokości. Dalsza część podwyżki w waszym przypadku 6.9% też będzie jakoś podzielona, jak nie napisali ale nie ma powodu żeby przypuszcza, że będzie to zależało od stażu i stanowiska. Nie pisz nieprawdy bo każdy umie czytać i myśleć.
Mam nadzieję, że będzie jak piszesz. Ja tam koleżankę rozumiem. Nam powiedzieli już w zeszłym roku, że podwyżki będą tylko dla tych z długim stażem (te ponad 6%).powiedzial to kierownik po powrocie że spotkania w izbie. Nie wiem skąd to wzięli, skoro niby nie było jeszcze planów jak to wszystko podzielić, ale tak właśnie zostało powiedziane.
 
Podwyżki " WG. MOŻLIWOŚCI MF" o czym już pisałem. „Suweren” zdecydował przy akceptacji kilku działaczy związkowych przyjaznych i akceptowanych przez MF.Konsolidacja związków raczej nie możliwa i wygodna dla MF i nie ma powrotu do przyzwoitej rozmowy. Pozostało czekać ile komu i na jakich zasadach w zależności od " stanu ducha " naszych przełożonych . I nastąpi "zawirowanie "
 
Mam nadzieję, że będzie jak piszesz. Ja tam koleżankę rozumiem. Nam powiedzieli już w zeszłym roku, że podwyżki będą tylko dla tych z długim stażem (te ponad 6%).powiedzial to kierownik po powrocie że spotkania w izbie. Nie wiem skąd to wzięli, skoro niby nie było jeszcze planów jak to wszystko podzielić, ale tak właśnie zostało powiedziane.

Projekt ustawy budżetowej i tak zakłada podwyżkę kwoty bazowej zarówno dla służby cywilnej, jak i Służby Celno-Skarbowej o 6 %, i, co za tym idzie, wynagrodzeń/uposażeń o 6 %. A więc to jest coś czego MF/KAS - choćby nawet chciało - nie może żadnemu pracownikowi (w SC) ani funkcjonariuszowi odmówić. Pytania dotyczą pozostałych kwot przeznaczonych na ew. podwyżki.
 
Ostatnia edycja:
Bardzo mnie cieszy, że ZZ Celnicy.pl walczy o podwyżki dla wszystkich. Na Solidarność nie ma co liczyć, bo wprost pokazuje, że dąży do tego, aby referenci nie byli objęcie podwyżką z uchwały modernizacyjnej. Przypomnę, że uchwała ta zakładała podwyżki dla wszystkich pracowników w kwocie 1000 zł brutto, aby nikt nie zarabiał mniej niż 3 tys. netto. Kwotę tę podzielono na 650 zł brutto w 2019 roku i pozostałą część w 2020 roku. Wzrost kwoty bazowej w międzyzczasie to zupełnie inna podwyżka i nie o niej pisałam. Tę wiadomo, że dostaną wszyscy, ale nie może być ona odjęta od tamtej podwyżki, bo nie takie były ustalenia i zapowiedzi w poprzednich latach. Zresztą tak też podano teraz, że wyjdzie 820 zł brutto, w tym 6% to wzrost kwoty bazowej. Działania wykluczające referentów są niezgodne z tymi wszystkimi ustaleniami. Stąd moja prośba, aby pilnować tego, co planuje zrobić Solidarność podczas negocjacji z DIAS-ami.
 
Na porozumieniu nie widzę podpisu związku Celnicy i Sławka. Podobnie było w zeszłym roku. Czy w ogóle ktoś z szefostwa liczy się jeszcze z naszym związkiem?
 
Na porozumieniu nie widzę podpisu związku Celnicy i Sławka. Podobnie było w zeszłym roku. Czy w ogóle ktoś z szefostwa liczy się jeszcze z naszym związkiem?
Zombie, chyba wybudziłeś się dopiero ze stanu hibernacji, dlatego ci wyjaśnię. Tzw. Komitet postraszył ministerstwo, że jak nam nie wypłacą tego co obiecali albo mniej to oni podejmą tzw. protest. Ministerstwo udało że się przestraszyło i podpisało z tzw. Komitetem tzw. porozumienie. Komitet nadął się jak balon i ogłosił tzw. sukces. O co walczy ZZ Celnicy.pl dowiesz się słuchając co ma do powiedzenia przewodniczący. Wtedy zrozumiesz.
 
Czy to prawda, że Ias Lublin już ogłosił, że podwyżki wchodzą w dodatek kontrolerski w przypadku funków na granicy?
 
Minimalna podwyżka to będzie o 6% kwoty bazowej.
Patrząc na te zapowiedzi, to ludzie z granicy niech sobie lepiej zrobią zapasy "maści na ból dupy". Duże zapasy! Dlaczego? Bo zewsząd słyszę obietnice podniesienia do 1000 zł dodatków kontrolerskich. A ile wynosi obecnie średni dodatek graniczny? A ile brakuje do maksymalnej kwoty 1000 zł ? Widać podobieństwa wśród kwot podawanych wyżej ?
Ciąg dalszy proroctwa :

Zmiany wynagrodzenia w związku z podniesieniem kwoty bazowej będą (zgodnie z porozumieniem) "wypłacone zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 2288) w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej na rok 2020, z wyrównaniem od 1 stycznia danego roku".

Budżet do końca marca, wypłata do końca czerwca, czyli 6 miesięcy do wyrównania.

No to teraz taka sytuacja gdy funkcjonariusz dostaje podwyżkę (kwoty zaokrąglone) :
150 zł do pensji zasadniczej
50 zł do dodatku za stopień
500 zł do dodatku kontrolerskiego
suma = 700 zł

Podwyżki są załatwione dwiema decyzjami : aneks do aktu mianowania i nowa decyzja o przyznaniu dodatku kontrolerskiego. Obie decyzje datowane na, np.: 15 czerwca.

Pytanie brzmi : ile wyrównania dostanie funkcjonariusz od 1 stycznia 2020 i dlaczego mam wrażenie, że za cholerę nie będzie to 6 x 700 zł ?
 

Ja też mam pytanie: dlaczego kobiety w ciąży pełniące służbę na granicy,
miałyby nie dostać podwyżki ??

Bo my nie dostajemy dodatku kontrolerskiego na l4. Obecnie chodzę do pracy,tylko jestem w biurze ze wzgledu na ciaze i tak samo dodatek mi sie nie nalezy:)
 
Bo my nie dostajemy dodatku kontrolerskiego na l4. Obecnie chodzę do pracy,tylko jestem w biurze ze wzgledu na ciaze i tak samo dodatek mi sie nie nalezy

Ja także, od ponad 2 lat, nie dostaję dodatku kontrolerskiego.
Czy miałoby to oznaczać, że nie dostanę podwyżki ?!
BZDURA ...
 
To może zrobić tak. Odciąć okres do 31.12.2019 grubą kreską. Rok 2020 zaczynamy bez dodatków kontrolerskich. Całą obiecaną podwyżkę do podstawy - zasadniczej. A np. po pierwszym kwartale, kto zasłuży na kontrolerski i w jakiej wysokości to taki dostanie?? Wiem łatwo mi się to pisze, bo ja takiego dodatku nigdy nie otrzymywałem, mimo iż do 30.04.2008 służyłem tylko i wyłącznie w kontroli: operacyjny i WZP (15 lat). Ale mimo iż to niezgodne z obowiązującym rozporządzeniem o dodatkach, może to byłoby prostsze i przejrzystsze do wprowadzenia? Brak dodatku czytaj zero, to też dodatek, ale zasadnicza rośnie wszystkim sprawiedliwie!
 
Ja o podwyżki jestem już spokojny. Ministerstwo ma teraz naprawdę poważny problem i ten temat na pewno odpuści.

Ponieważ Trybunał Konstytucyjny robi sobie kpiny, będziemy organizować manifestację pod siedzibą TK. Tam nie trzeba dużo ludzi, bo i miejsca niewiele...




Pani
Julia Przyłębska
Prezes Trybunału Konstytucyjnego
Warszawa

W nawiązaniu do poprzedniej korespondencji zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie drogą elektroniczną informacji, kiedy Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich, skierowany do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności art. 97 ust. 6, 97 ust. 7 i art. 97 ust. 8 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o służbie cywilnej z art. 4 ust. 2 Europejskiej Karty Społecznej sporządzonej w Turynie dnia 18 października 1961 r. (Dz. U. z 199 r. Nr. 8, poz. 67 ze zm.).
Wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich (III.7040.73.2014.LN) wpłynął do Kancelarii Trybunału Konstytucyjnego 4 sierpnia 2015 roku (4 lata, 5 miesięcy i 29 dni temu).
W sprawie zajął już stanowisko Prokurator Generalny (wpływ do Kancelarii TK - 8 sierpnia 2017, a więc blisko 30 miesięcy temu) oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (wpływ do Kancelarii TK - 24 listopada 2017, a więc ponad 26 miesięcy temu), tymczasem na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego nie podano nawet terminu rozprawy (!).
W związku z tym ponownie uprzejmie prosimy o przekazanie informacji, kiedy odbędzie się pierwsza rozprawa w postępowaniu K20/15 i nie odsyłanie nas – jak ponad rok temu – do śledzenia komunikatów na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego.
Informujemy także z przykrością, że w najbliższym czasie zamierzamy zorganizować demonstrację członków korpusu służby cywilnej pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.
Sprawa nadgodzin w służbie cywilnej ciągnie się już kilkanaście lat, a bezczynność i opóźnianie przez Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnięcia w sprawie zdaje się wskazywać, że członkowie korpusu służby cywilnej również dla Trybunału Konstytucyjnego to gorsza kasta pracowników (obywateli), a inicjator sprawy (NSZZ „Solidarność”), to podmiot, który można lekceważyć.

z up. RKS
Tomasz Ludwiński

Do wiadomości:
  • Pani Elżbieta Witek - Marszałek Sejmu RP,
  • Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”.
 
Back
Do góry