• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Oczywiście ze na tym samym. Rozumiem ze chodzi o formę ale nie da się tez stać obojętne jak ktoś wypisuje - a wiedziałeś co podpisujesz .... jak nie pasuje to won... i plus inne epitety. Bo to wszystko można obrócić w drugą stronę. I przepraszam wypowiedzi starszych funk. pozostają tez wiele do życzenia ich forma, styl i poczucie wyższości.
Zostało mi z 10/12 lat służby
Zaliczyłem wiele zmian (z dnia na dzień)
Może...jestem "stary", ale BETONEM, staruszkiem - nie jestem.
Pracuje na Oddziale....i słyszac TAKIE epitety....
Tu (forum)"młodzi" pozjadali wszelką wiedzę, robią wszystko ...ciekawe, że jak przychodzi "coś do czegoś"...to lecą z pytaniem do tych starszych😁
Nikt omegą sie nie urodził, a tu same Omegi
 
Czy możliwe jest otrzymanie od ZZ informacji, które izby nie grają na czas i przedstawiły już swoje propozycje i jak się one prezentują czy to za wcześnie na taką informację?
 
każda izba ma inną średnią wieku i rodzaj stanowisk. granice są najmłodsze i najniżej zwartościowane w przeciwieństwie do IAS z wewnątrz kraju. kasa na etat jest taka sama bez względu na IAS. teraz sa kobinacje ile konus trzeba zabrać żeby komuś tyle więcej dać....
 
Czy możliwe jest otrzymanie od ZZ informacji, które izby nie grają na czas i przedstawiły już swoje propozycje i jak się one prezentują czy to za wcześnie na taką informację?
Strona służbowa wszędzie gra na czas.
W mojej ocenie to jest skoordynowane działanie w skali kraju.
Powinniśmy być już na zaawansowanym etapie uzgodnień w IAS, tymczasem odbyły się do tej pory incydentalne spotkania w kilku IAS.
Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń, jakie wg Was są powody, jaki cel, takiej polityki?
 
Dlaczego uzywamy slowa ''strona sluzbowa'' zamiast ''strona rzadowa '' . Przeciez wiemy, ze Dyr IAS reprezentuja Rzad, czylli ''strone rzadowa''!
 
Strona służbowa wszędzie gra na czas.
W mojej ocenie to jest skoordynowane działanie w skali kraju.
Powinniśmy być już na zaawansowanym etapie uzgodnień w IAS, tymczasem odbyły się do tej pory incydentalne spotkania w kilku IAS.
Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń, jakie wg Was są powody, jaki cel, takiej polityki?
Przykre bardzo. Niestety, demotywujące.
 
Piedziędzy zapewne nie brakuje, jednak mój cynizm każe mi wierzyć, że $ otrzymamy chwilę przed wyborami "na zachętę".
 
Piedziędzy zapewne nie brakuje, jednak mój cynizm każe mi wierzyć, że $ otrzymamy chwilę przed wyborami "na zachętę".
Nie nastawiał bym się na to ... Spotkania z Szefową nie było nie wiadomo co przekazał jej były Szef. Raczej podwyżka jeśli będzie to obstawiał bym Czerwiec/ Lipiec
 
Mydlenie oczu i tyle. Dodatkowo skłócić ludzi. Piękna instytucja, pełna etosu.
 
Nie nastawiał bym się na to ... Spotkania z Szefową nie było nie wiadomo co przekazał jej były Szef. Raczej podwyżka jeśli będzie to obstawiał bym Czerwiec/ Lipiec
W lipcu raczej nie. Jutro Sejm pracuje nad ustawą budżetową odesłaną z poprawkami z Senatu. Później już tylko podpis prezydenta. W marcu ustawa budżetowa będzie podpisana, a na uruchomienie podwyżek są 3 miesiące od podpisu, czyli podwyżki najpóźniej w czerwcu.
Obstawiam jednak, że jak rok temu będą dwuetapowe. najpierw dostaniemy 6% ze wzrostu kwoty bazowej (obstawiam kwiecień). Część modernizacyjną moga przeciągać, nawet do czerwca
 
W lipcu raczej nie. Jutro Sejm pracuje nad ustawą budżetową odesłaną z poprawkami z Senatu. Później już tylko podpis prezydenta. W marcu ustawa budżetowa będzie podpisana, a na uruchomienie podwyżek są 3 miesiące od podpisu, czyli podwyżki najpóźniej w czerwcu.
Obstawiam jednak, że jak rok temu będą dwuetapowe. najpierw dostaniemy 6% ze wzrostu kwoty bazowej (obstawiam kwiecień). Część modernizacyjną moga przeciągać, nawet do czerwca
Mogę się tutaj z Tobą zgodzić. Może tak być że na 2 etapy podzielą, natomiast w czerwcu max (3 miesiące) będzie 1 transza.
 
W lipcu raczej nie. Jutro Sejm pracuje nad ustawą budżetową odesłaną z poprawkami z Senatu. Później już tylko podpis prezydenta. W marcu ustawa budżetowa będzie podpisana, a na uruchomienie podwyżek są 3 miesiące od podpisu, czyli podwyżki najpóźniej w czerwcu.
Obstawiam jednak, że jak rok temu będą dwuetapowe. najpierw dostaniemy 6% ze wzrostu kwoty bazowej (obstawiam kwiecień). Część modernizacyjną moga przeciągać, nawet do czerwca
Dziś o 11 prace nad budżetem prowadzi komisja ds finansów publicznych, następnie kieruje to do Sejmu.
Kolejne posiedzenie sejmu jest 25-26 marca, po czym skierują to do prezydenta, który ma 7 dni na podpisanie.
Może się więc zdarzyć, że podpis będzie dopiero w kwietniu i podwyżkę zobaczymy dopiero w lipcu.

Chyba, że mam braki wiedzy w procesie legislacyjnym ustaw budżetowych.
 
Służby podległe MSWiA mają już nie tylko projekty rozporządzeń o wielokrotności, ale też projekty dotyczącej uposażenia zasadniczego, które w połączeniu z 6% podwyżką budżetową dają im 500 zł
Powyżej projekt dla SG. Chętni mogą przeanalizować. Żeby zrozumieć konstrukcję podwyżki, trzeba przeczytać uzasadnienie.
Zadnej dowolności. Masz konkretna grupę, dostajesz zapisaną w rozporządzeniu podwyżkę i Komendanci Oddziałów SG nie mają pola do uznaniowości.
Poza 6% z podwyżki kwoty bazowej, każdy dostanie 141 zł.
Brawo MSWiA
 
Służby podległe MSWiA mają już nie tylko projekty rozporządzeń o wielokrotności, ale też projekty dotyczącej uposażenia zasadniczego, które w połączeniu z 6% podwyżką budżetową dają im 500 zł
Powyżej projekt dla SG. Chętni mogą przeanalizować. Żeby zrozumieć konstrukcję podwyżki, trzeba przeczytać uzasadnienie.
Zadnej dowolności. Masz konkretna grupę, dostajesz zapisaną w rozporządzeniu podwyżkę i Komendanci Oddziałów SG nie mają pola do uznaniowości.
Poza 6% z podwyżki kwoty bazowej, każdy dostanie 141 zł.
Brawo MSWiA
Dodatkowo policja
 
Dodatkowo policja

A u nas wymyślili przeciętne kwoty podwyżek 😑
 
Back
Do góry