• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

do Kanapowiec...nie bądź za wyrywny...
Hmmm...a wyobrażacie sobie teraz spotkania...zwiazkow...DIASow.... ze strona...spoleczna!?.. Kasa jest potrzebna wszystkim... to oczywista oczywistosc...w tej sytuacji niestety...musi poczekac... Tak mysle... Wszystko
 
Nie pytajcie o podwyżki czy w ogóle o pieniądze bo Was zaraz zjedzą forumowi szeryfowie 😂

proszę admina o zdecydowaną reakcję.
rozmawiamy o zagrożeniu życia i zdrowia funkcjonariuszy, ich rodzin i ogółu.
także o fuszerkach decyzyjnych albo całkowitym braku reakcji.

dla plecaków zawsze kasa się liczyła.
ale czy muszą swoją życiową orientację narzucać innym?
w tak tragicznej sytuacji do tego?
 
proszę admina o zdecydowaną reakcję.
rozmawiamy o zagrożeniu życia i zdrowia funkcjonariuszy, ich rodzin i ogółu.
także o fuszerkach decyzyjnych albo całkowitym braku reakcji.

dla plecaków zawsze kasa się liczyła.
ale czy muszą swoją życiową orientację narzucać innym?
w tak tragicznej sytuacji do tego?

Wybacz Kolego, ale akurat niniejszy temat, to PODWYŻKI-2020, więc o wspomnianych
zagrożeniach, to nie tutaj.
Inna sprawa, że niektórzy "chorzy na kasę", wykorzystują każdą możliwą okazję, aby
innym nie dać zapomnieć o swojej chorobie - jak widać - jedynie pod pozorem związku
z "podwyżkami", narzucają swoje "myślenie" ... kasa, kasa, kasa ... gdzie moja kasa ...

 
do Kanapowiec...nie bądź za wyrywny...
Hmmm...a wyobrażacie sobie teraz spotkania...zwiazkow...DIASow.... ze strona...spoleczna!?.. Kasa jest potrzebna wszystkim... to oczywista oczywistosc...w tej sytuacji niestety...musi poczekac... Tak mysle... Wszystko
Nie rozumiem tego osraństwa. Temat koronowirusa jest w tej chwili najważniejszy, ale życie toczy się dalej. Sprawa zarazy będzie aktualna pewnie co najmniej do lipca. Wydaje mi się, że można niejako obok kontynuować temat podwyżek zdając sobie sprawę z możliwości opóźnienia. Nikt nie musi się spotykać. Mamy 21 wiek, można zadzwonić, napisać maila, zrobić telekonferencję.
 
tylko że w SG podwyżki wygądają następująco -!! im niższe stanowisko tym większa kwota podwyżki. Mnożniki dla grupy (02) w górę o 0,124 czyli w wiekszości "dla granicy", potem 0,099 oraz 0,092 itd w dół im wyższe stanowisko
 
Jest mi wstyd. Po prostu wstyd. W formacji gdzie najniższe wynagrodzenie wynosi prawdopodobnie 3k na rękę dyskusje o podwyżkach... W obecnej sytuacji...Co mają powiedzieć fryzjerki kwiaciarki hydraulicy itd. Właściciele małych knajpek z pracownikami na karku... Czeka ich ZUS i podatek.... Jeśli oni splajtuja to nie będzie na wypłaty i dla nas. A wy dalej swoje: komu dać komu odebrać a tak wogóle to MNIE MNIE MNIE się NALEŻY....
 
Jest mi wstyd. Po prostu wstyd. W formacji gdzie najniższe wynagrodzenie wynosi prawdopodobnie 3k na rękę dyskusje o podwyżkach... W obecnej sytuacji...Co mają powiedzieć fryzjerki kwiaciarki hydraulicy itd. Właściciele małych knajpek z pracownikami na karku... Czeka ich ZUS i podatek.... Jeśli oni splajtuja to nie będzie na wypłaty i dla nas. A wy dalej swoje: komu dać komu odebrać a tak wogóle to MNIE MNIE MNIE się NALEŻY....
Wstydem jest domaganie się tego, co nam obiecano w zeszłym roku? To chyba jestem bezwstydny, bo o ile średnio mi robi znaczenie, kiedy dostanę wyrównanie z powodu wiadomej sytuacji na świecie, to coraz więcej jest głosów, że podwyżki same w sobie mogą oberwać.
Wydaje mi się również, że inna jest odpowiedzialność kwiaciarki, fryzjerki itd, a inna w naszej formacji.
Nie umniejszając podanym zawodom oczywiście, bo każdy odgrywa swoją rolę w tym grajdole.

Osoby prowadzące swoją działalność, są zależne głównie od swoich zdolności, chęci i przedsiębiorczości, my niestety jesteśmy zależni od całego systemu budżetowego i jedyne co możemy robić to prosić lub wymagać, żeby nas lepiej traktowano.
 
Jakoś w MSWiA koronawirus nie zablokował prac nad przepisami pozwalającymi wypłacić podwyżki zaraz po podpisaniu ustawy budżetowej.
Ten watek jest o podwyżkach i nie widze przeciwskazań, aby wątek był kontynułowany równolegle do spraw zwiazanych z epidemią.
Fakt, sprawa koronovirusa jest teraz najważniejsza, ale nie jedyna.
Za chwilę część z nas może się zarazić i straci 20% pensji i dodatek za czas choroby, więc lepiej mieć 80% od wiekszej kwoty
 
Jakoś w MSWiA koronawirus nie zablokował prac nad przepisami pozwalającymi wypłacić podwyżki zaraz po podpisaniu ustawy budżetowej.
Ten watek jest o podwyżkach i nie widze przeciwskazań, aby wątek był kontynułowany równolegle do spraw zwiazanych z epidemią.
Fakt, sprawa koronovirusa jest teraz najważniejsza, ale nie jedyna.
Za chwilę część z nas może się zarazić i straci 20% pensji i dodatek za czas choroby, więc lepiej mieć 80% od wiekszej kwoty
My będziemy mieli +80 procent a rzeczona fryzjerka - 1500 bo od zarobionego 0 będzie musiała zapłacić ZUS. Widzisz różnicę?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Jest mi wstyd. Po prostu wstyd. W formacji gdzie najniższe wynagrodzenie wynosi prawdopodobnie 3k na rękę dyskusje o podwyżkach... W obecnej sytuacji...Co mają powiedzieć fryzjerki kwiaciarki hydraulicy itd. Właściciele małych knajpek z pracownikami na karku... Czeka ich ZUS i podatek.... Jeśli oni splajtuja to nie będzie na wypłaty i dla nas. A wy dalej swoje: komu dać komu odebrać a tak wogóle to MNIE MNIE MNIE się NALEŻY....
Pracuję na wschodzie - OC na zewnętrznej granicy UE. Zarabiam trochę ponad 2600 + dodatek kontrolny teraz po podwyżkach 80 z kawałkiem PLN. Cały czas na pasie, dzień, noc, do zamknięcia granicy, do końca . Jechali Włosi, Niemcy i inni obywatele państw gdzie jest duże prawdopodobieństwo zarażenia. Jechali nasi "turyści " kombinujacy z fajką i paliwem. Ochrona BHP oczywiście żenująca. 1/3 kadry "starych celników " łącznie z biurem brak. Ja pomimo tego że też mam rodzinę i mi przysługuje urlop na dziecko mam HONOR bo jestem funkcjonariuszem i dlatego zostałem. I też jest mi wstyd, po prostu wstyd gdy ktoś sie zapyta ile zarabiam, gdy słyszę że mi się podwyżki nie należą bo To tylko nieskomplikowany pas....
 
Pracuję na wschodzie - OC na zewnętrznej granicy UE. Zarabiam trochę ponad 2600 + dodatek kontrolny teraz po podwyżkach 80 z kawałkiem PLN. Cały czas na pasie, dzień, noc, do zamknięcia granicy, do końca . Jechali Włosi, Niemcy i inni obywatele państw gdzie jest duże prawdopodobieństwo zarażenia. Jechali nasi "turyści " kombinujacy z fajką i paliwem. Ochrona BHP oczywiście żenująca. 1/3 kadry "starych celników " łącznie z biurem brak. Ja pomimo tego że też mam rodzinę i mi przysługuje urlop na dziecko mam HONOR bo jestem funkcjonariuszem i dlatego zostałem. I też jest mi wstyd, po prostu wstyd gdy ktoś sie zapyta ile zarabiam, gdy słyszę że mi się podwyżki nie należą bo To tylko nieskomplikowany pas....
Nie pisałam że nie mamy się ich spodziewać nigdy, a jedynie że obecna sytuacja postawiła pod ścianą ludzi, którzy nie zarobią złotówki... Omawianie tematu podwyżek przy zapaści służby zdrowia i postawieniu pod ścianą przedsiębiorców jest słabe.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
My będziemy mieli +80 procent a rzeczona fryzjerka - 1500 bo od zarobionego 0 będzie musiała zapłacić ZUS. Widzisz różnicę?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie zazdroszczę takim osobom. Nie zazdrościłem im też kiedy biznes się kręcił. Moja koleżanka ma zakład manicure. Mięsięcznie netto zarabiała 10 do 15 tys., teraz prawie zero, bo robi tylko wybranym klientkom, też musi zapłacić ZUS. Jeśli zachoruje dostanie pieniadze z ZUS. Każdy wybierał swoja drogę życiową. A pomoc takim ludziom to jest rola państwa, no chyba, że Ty zrzekniesz się swojej podwyżki (Twój wybór). W jeszcze gorszej sytuacji sa osoby na różnego rodzaju umowach śmieciowych, i np ludzie biorący pieniadze pod stołem, którzy przez lata zaoszczedzili na podatkach a teraz w razie choroby dostaną 80% od kwoty na umowie (koperty w czasie choroby nikt im już nie da).
Praca/służba w budżetówce zawsze była słabo lub umiarkowanie opłacana. W zamian za to możemy liczyć na wypłatę nawet wtedy kiedy jest kryzys.
Możesz krytykować oczekiwania zwiększenia pieniędzy w wątku koronowirusowym, tam jest to nie na miejscu. Gdybyś nie była zainteresowana podwyżką to pewnie byś nie zagladała do tego wątku.
Część z nas ma teraz na utrzymaniu współmałżonków zwolnionych z gastronomii czy hotelarstwa, fryzjerkę czy kierowcę uziemionego autokaru. Teraz osoby zatrudnione w budżetówce przejmują w rodzine obowiązki opłacania rachunków. Czy cała budżetówka ma zrezygnować z podwyżki?
 
Pracuję na wschodzie - OC na zewnętrznej granicy UE. Zarabiam trochę ponad 2600 + dodatek kontrolny teraz po podwyżkach 80 z kawałkiem PLN. Cały czas na pasie, dzień, noc, do zamknięcia granicy, do końca . Jechali Włosi, Niemcy i inni obywatele państw gdzie jest duże prawdopodobieństwo zarażenia. Jechali nasi "turyści " kombinujacy z fajką i paliwem. Ochrona BHP oczywiście żenująca. 1/3 kadry "starych celników " łącznie z biurem brak. Ja pomimo tego że też mam rodzinę i mi przysługuje urlop na dziecko mam HONOR bo jestem funkcjonariuszem i dlatego zostałem. I też jest mi wstyd, po prostu wstyd gdy ktoś sie zapyta ile zarabiam, gdy słyszę że mi się podwyżki nie należą bo To tylko nieskomplikowany pas....

2600 netto + 80 kontrolnego? Z nockami, żywieniowym?

Spłacasz pkzp? Zz? Ubezpieczenie? Inne?

Liczysz przed spłatą czy po?

2680 to trochę słabo jeśli ze wszystkim...

To twoja pierwsza praca? Długo w służbie?
 
Komunikat kierownictwa KAS w zakresie przyznania funkcjonariuszom świadczenia motywacyjnego

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, Organizacje Związkowe

Kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej uprzejmie informuje o trwających pracach nad projektem zmiany ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw w zakresie przyznania funkcjonariuszom świadczenia motywacyjnego.

W związku z sygnałami przekazywanymi przez funkcjonariuszy Służby Celno–Skarbowej, w tym płynącymi ze strony Związków Zawodowych, Kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej zapewnia, że podejmowane działania mają na celu zabezpieczenie interesów funkcjonariuszy i zmierzają do objęcia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej analogicznymi rozwiązaniami jakie są proponowane dla służb Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotyczą one wprowadzenia możliwości przyznania funkcjonariuszowi świadczenia motywacyjnego wg poniższych założeń po osiągnięciu:

powyżej 25 lat służby – w wysokości 1500 złotych, albo
powyżej 28 lat i 6 miesięcy służby – w wysokości 2500 złotych.
Do stażu służby mają zaliczać się także okresy uznawane za równorzędne ze służbą w rozumieniu przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin. Do stażu służby mają zaliczać się również okresy zatrudnienia w administracji celnej od dnia 1 stycznia 1983 r. do dnia 14 września 1999 r.

Wniosek o przyznanie ww. świadczenia, funkcjonariusz będzie składał do bezpośredniego przełożonego, a decyzję o przyznaniu albo odmowie przyznania świadczenia motywacyjnego będzie wydawał właściwy kierownik jednostki organizacyjnej.

Jednocześnie pragnę poinformować, że pracujemy nad dodatkowymi rozwiązaniami legislacyjnymi i organizacyjnymi, których celem ma być poprawa warunków służby, jak również zabezpieczenie ciągłości działania KAS w związku z pokoleniową wymianą kadr.

Dodatkowo, po raz kolejny informuję, że nie są prowadzone żadne prace związane ze zmianą przepisów ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2019 r. poz. 288, z późn. zm.) w zakresie rozwiązań prawnych dotyczących podstawy wymiaru emerytury funkcjonariusza Służby Celnej lub funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej stanowiące średnie uposażenie należne funkcjonariuszowi przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza, w tym również przepisów ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 16 listopada 2016 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 768) i dotyczącymi odpraw związanych ze zwolnieniem ze służby w związku z przejściem na emeryturę, rentę z tytułu niezdolności do pracy. Obecne uregulowania w tym zakresie uznaję za optymalne i docelowe.


Kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej

No to już chyba wszystkie koty będą tłuste, nawet te skrzywdzone wartościowaniem. To wystarczy, czy jeszcze młodym podwyżkę zabierzecie?
 
Back
Do góry