• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

No to już chyba wszystkie koty będą tłuste, nawet te skrzywdzone wartościowaniem. To wystarczy, czy jeszcze młodym podwyżkę zabierzecie?

Służbę liczą od 1999, za 4 lata będą pierwsze wnioski

O ile nic się nie zmieni

Chcesz żeby starzy oddali ci swoją podwyżkę za te gruszki na wierzbie?

Ja, i wielu innych, nigdy tego dodatku nie zobaczę, 25 lat służby będę miał w wieku 63 lat

Myślisz że będę nadal służył?

Jesteśmy najstarszą wiekowo służbą, ale dzięki czarom rządzących stażu służby nie mamy wysokiego

To taka iluzja...
 
Służbę liczą od 1999, za 4 lata będą pierwsze wnioski

O ile nic się nie zmieni

Chcesz żeby starzy oddali ci swoją podwyżkę za te gruszki na wierzbie?

Ja, i wielu innych, nigdy tego dodatku nie zobaczę, 25 lat służby będę miał w wieku 63 lat

Myślisz że będę nadal służył?

Jesteśmy najstarszą wiekowo służbą, ale dzięki czarom rządzących stażu służby nie mamy wysokiego

To taka iluzja...
Dlaczego za cztery lata?
Cytat z komunikatu ''Do stażu służby mają zaliczać się również okresy zatrudnienia w administracji celnej od dnia 1 stycznia 1983 r. do dnia 14 września 1999 r. ''
 
Dając minimalną podwyżkę dla najmłodszych nie spodziewajcie się chętnych do służby. Ale w tej "służbie" nikogo patrzenie w przyszłość nie obchodzi, ważne że stare koty się najedzą.
 
Jak wszystko czytasz z takim zrozumieniem treści to współczuję.
"Wniosek o przyznanie ww. świadczenia, funkcjonariusz będzie składał do bezpośredniego przełożonego, a decyzję o przyznaniu albo odmowie przyznania świadczenia motywacyjnego będzie wydawał właściwy kierownik jednostki organizacyjnej."

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Odnoszę wrażenie, że w tej służbie pojawia się coraz więcej zwierzątek. Nie są to już tylko
"tłuste koty", ale i "skrzywdzone", "głodne", "nienażarte", a teraz nawet "stare koty"!

Wprawdzie jeszcze o tym nikt nie pisał, ale szczególnie po dzisiejszych wpisach wnioskuję,
że są jeszcze misie kolorowe (młode), które właśnie się budzą ze snu zimowego - całkiem
zdezorientowane (chyba jeszcze zaspane), koniecznie chcące wrócić do niezasadnej walki
"młodych" ze "starymi" i to nie po to, by coś wywalczyć czy "ugrać" dla wszystkich, lecz
by wzbudzić wzajemne pretensje, gniew, zazdrość itp. mając satysfakcję li tylko z poniżenia
innych.
Niestety widać, że te osoby myślą wyłącznie o sobie, co gorsza w kontekście kolejnego
zwierzątka - psa ogrodnika ...
 
Odnoszę wrażenie, że w tej służbie pojawia się coraz więcej zwierzątek. Nie są to już tylko
"tłuste koty", ale i "skrzywdzone", "głodne", "nienażarte", a teraz nawet "stare koty"!

Wprawdzie jeszcze o tym nikt nie pisał, ale szczególnie po dzisiejszych wpisach wnioskuję,
że są jeszcze misie kolorowe (młode), które właśnie się budzą ze snu zimowego - całkiem
zdezorientowane (chyba jeszcze zaspane), koniecznie chcące wrócić do niezasadnej walki
"młodych" ze "starymi" i to nie po to, by coś wywalczyć czy "ugrać" dla wszystkich, lecz
by wzbudzić wzajemne pretensje, gniew, zazdrość itp. mając satysfakcję li tylko z poniżenia
innych.
Niestety widać, że te osoby myślą wyłącznie o sobie, co gorsza w kontekście kolejnego
zwierzątka - psa ogrodnika ...
A Ty jakim jesteś kotem? 😁
P.S.
Proszę, tylko się nie obraź :)
 
Cytat z komunikatu ''Do stażu służby mają zaliczać się również okresy zatrudnienia w administracji celnej od dnia 1 stycznia 1983 r. do dnia 14 września 1999 r. '' jest chyba najciekawszy w tej wiadomości. Czyżby MF wiedział o jakiś planach dot. zmian w emeryturach?

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Cytat z komunikatu ''Do stażu służby mają zaliczać się również okresy zatrudnienia w administracji celnej od dnia 1 stycznia 1983 r. do dnia 14 września 1999 r. '' jest chyba najciekawszy w tej wiadomości. Czyżby MF wiedział o jakiś planach dot. zmian w emeryturach?

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
Witaj Pafnucy, ciekawe wieści przyniosłeś, uściślij proszę z jakiego komunikatu powziąłeś tę informację ???????????????(y)😁😁😁😁
 
Z uwagi na wirusa podzielili nam załogę na dwie grupy jedna pracuje, druga siedzi dwa tygodnie w domu (pod telefonem), potem ma być zmiana.
w ten sposób w przypadku kwarantanny tych pierwszych chcą uniknąć zamknięcia urzędu. (telefon mam przy du**e) 😁 :whistle: (y)(przepraszam nie siedzi, zdalnie pracuje :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:)
 
Jak wszystko czytasz z takim zrozumieniem treści to współczuję.
"Wniosek o przyznanie ww. świadczenia, funkcjonariusz będzie składał do bezpośredniego przełożonego, a decyzję o przyznaniu albo odmowie przyznania świadczenia motywacyjnego będzie wydawał właściwy kierownik jednostki organizacyjnej."

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
świadczenie motywacyjne będzie dotyczyło kotów rasowych z rodowodem, tylko i wyłącznie.
 
Niestety ktoś funduje alternatywna prawdę w komunikatach. Po prezydenckich jak odbędą się w terminie i w zależności od ich wyniku "mleko się rozleje".

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Dając minimalną podwyżkę dla najmłodszych nie spodziewajcie się chętnych do służby. Ale w tej "służbie" nikogo patrzenie w przyszłość nie obchodzi, ważne że stare koty się najedzą.
A ja uważam że ci co już trafili do KAS to zostaną - staży wiadomo też - im wszystkim po równo - po tych kilka stówek. Ale aby formacja się odmładzała to należy przy nowych naborach przyszłym adeptom zapłacić godziwie - co najmniej jak teraz po podwyżce młodym. Wtedy będzie narybek. A jeśli aktualni młodzi poodchodzą , bo im podwyżki będzie za mało o 100 PLN, to wolna droga. Widocznie nie to jest ich powołaniem, tylko koszenia kasy o 100 PLN większej u prywaciarza.
 
Ostatnia edycja:
Bardzo ciekawe. Od razu w MF-ie zauważyli, że stara ustawa miała zapis o kontynuacji? Ciekawe ile wniosków o zwolnienie ze służby musiało wpłynąć, żeby ktoś się zabrał za komunikat? Mnie to nie przekonuje. Wniosku o zwolnienie nie zamierzam wycofać. Tyle ile proponują w projekcie to też zarobię poza służbą.
 
aspirant50+ ale tu na spokojnie, wiesz co masz robić, może skapnie jakiś przygotowywany dodatek kulinarny. Będzie OK. Zawsze zdarzysz rzucić kwity jak cię wnerwia. A kasa za 100% z podwyżka to nie 54% czy nawet 60% na emce. :)
 
Jakoś nie wierzę w te zapewnienia o dodatku motywacyjnym.Piszą w komunikacie że toczą się prace nad analogicznym dodatkiem jak w służbach podległych MSWiA.Myślę że ich zamiarem jest zatrzymanie fali odejść , a następnie szybka zmiana ustawy emerytalnej na bardziej niekorzystną dla nas.Nagle przypomnieli sobie że funkcjonariuszami jesteśmy od 1983 roku/ w takim wypadku na dodatki motywacyjne załapie się większość funkcjonariuszy/. Po prostu prace będą się toczyły , toczyły i toczyły , a oni tym czasie szybciutko zmienią ustawę emerytalną , a my obudzimy się z ręką w nocniku.Przypomnijcie sobie ile trwały prace na naszym "rozporządzeniem w sprawie wielokrotności kwoty bazowej ....." na rok 2019 .Prace nad rozporządzeniem które zawierało 4 paragrafy trwały cały rok ,a w pozostałych służbach załatwiono sprawę w miesiąc.Naprawdę wierzycie że w dobie kryzysu związanego z koronawirusem i prawdopodobną nowelizacją budżetu znajdą się dla nas tak spore pieniądze-ja im nie wierzę!!!!Wszędzie szukają oszczędności, starają się nam ograniczać wszystkie dodatki , a tu nagle taka kasa.Wszystkie te wybiegi mają na celu zatrzymanie odejść na emerytury , a gdy ludzie to łykną to będą nas mamić że prace się toczą / na razie nie ma nawet projektu stosownego aktu prawnego w przeciwieństwie do służb podległych MSWiA /. A na sam koniec powiedzą że chcieli dobrze , ale sytuacja budżetu na to nie pozwala.Ja swoją decyzję o odejściu ze służby po 31 latach i 6 miesiącach nie zmienię i 1 maja będę szczęśliwym emerytem czego wszystkim życzę!!
 
Jakoś nie wierzę w te zapewnienia o dodatku motywacyjnym.Piszą w komunikacie że toczą się prace nad analogicznym dodatkiem jak w służbach podległych MSWiA.Myślę że ich zamiarem jest zatrzymanie fali odejść , a następnie szybka zmiana ustawy emerytalnej na bardziej niekorzystną dla nas.Nagle przypomnieli sobie że funkcjonariuszami jesteśmy od 1983 roku/ w takim wypadku na dodatki motywacyjne załapie się większość funkcjonariuszy/. Po prostu prace będą się toczyły , toczyły i toczyły , a oni tym czasie szybciutko zmienią ustawę emerytalną , a my obudzimy się z ręką w nocniku.Przypomnijcie sobie ile trwały prace na naszym "rozporządzeniem w sprawie wielokrotności kwoty bazowej ....." na rok 2019 .Prace nad rozporządzeniem które zawierało 4 paragrafy trwały cały rok ,a w pozostałych służbach załatwiono sprawę w miesiąc.Naprawdę wierzycie że w dobie kryzysu związanego z koronawirusem i prawdopodobną nowelizacją budżetu znajdą się dla nas tak spore pieniądze-ja im nie wierzę!!!!Wszędzie szukają oszczędności, starają się nam ograniczać wszystkie dodatki , a tu nagle taka kasa.Wszystkie te wybiegi mają na celu zatrzymanie odejść na emerytury , a gdy ludzie to łykną to będą nas mamić że prace się toczą / na razie nie ma nawet projektu stosownego aktu prawnego w przeciwieństwie do służb podległych MSWiA /. A na sam koniec powiedzą że chcieli dobrze , ale sytuacja budżetu na to nie pozwala.Ja swoją decyzję o odejściu ze służby po 31 latach i 6 miesiącach nie zmienię i 1 maja będę szczęśliwym emerytem czego wszystkim życzę!!
Art. 15a też mieli znieść do końca 2019 roku i co panie dziejku ???????? kicha !!! Franek ja już jestem szczęśliwym emerytem i Tobie też życzę wszystkiego dobrego na emce.:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::giggle:
 
Franek - żeby nie było "zamienił stryjek siekierkę na kijek" ...... "zamienił Franek siekierkę na dzbanek". No wiesz o co mi chodzi - nawet jak masz 60% Emki to nie 100% w służbie.....
 
Back
Do góry