• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Młodzi niech popracują choćby te 20 lat i też będą mieć te "kokosy" dinozaurów służby. Niech się młodzi odpier.... od mojego stażowego. Za cwierć wieku też będą takie mieć, tylko widzę cierpliwości im brakuje. Podwyżka do podstawy. Młodemu za 20 lat i tak ona urośnie o te 20%, ale nie hola hola młodzi chcą tu i teraz...
Popieram PJS


Cierpliwości .... czyli co my młodzi najlepiej jak podwyżki mamy nie dostać ? Dla was "starych" wszystko a dla nas nic ?>
Bez urazy ale dzisiaj za darmo nic nie dostaniesz to raz a dwa skoro są te podwyżki to i też nas one powinny dotyczyć. Ciebie już może to mało interesuje czy Izba się utrzyma czy nie być może jesteś blisko emerytury ale nas młodych to interesuje i ta podwyżka powinna być tak jak wcześniej już kilka osób napisało po równo dla wszystkich a nawet skusił bym się żeby dla nas było więcej - jeżeli nie my to kto w tej izbie zostanie jak ludzie odejdą na emeryturę ?> Taki może nie za fajny przykład ale masz osiołka który nie chce iść - wystaw wędkę z marchewką przed nim i on pójdzie.
 
Ja tutaj nie chcę się kłócić czy coś podobnego ale nie traktujcie nas jak nie wiadomo co ... lata 80' 90 się skończyły już. My młodzi teraz z racji stanu musimy dojść do głosu ażeby za kilka lat walczyć tak samo jak Wy teraz.
 
Pisząc o piramidzie wieku na chwilę się zapomniałem i pisałem z punktu widzenia pracodawcy czyli Państwa Polskiego, że powinno też dbać o swój interes. Zapomniałem, że mogę niektórych urazić taką troską. Co do argumentów o poziomie zarobków w perspektywie ćwierćwiecza i dobrych radach o czekaniu w takiej perspektywie na godziwe wynagrodzenie to jeśli już używać takich argumentów to chciałem przypomnieć że ćwierć wieku temu w odróżnieniu od czasów obecnych kwota bazowa nie była poniżej minimalnego wynagrodzenia tylko bodaj dwukrotnie większa. Nikt "starym" nie wypomina, że powinni teraz mniej zarabiać bo kiedyś zarabiali więcej, tak jak niektórzy wypominają, że młodzi powinni zarabiać mniej bo kiedyś będą zarabiać więcej. Poza tym nie chodziło mi o to żeby nie szanować stażowego starszych pracowników, tylko a absurdy typu obniżanie komuś podwyżki o 100 zł po to żeby inni dostali po 10 co pokazuje, że zaraz będzie potrzeba dużo rąk do pracy i jeśli nie zmieni się podejście do traktowania pracownika ogólnie budżetówki i tego jak się o nim pisze i mówi to państwo zacznie się cofać.

Co do kwot to zaraz się oczywiście okaże, o czym ludzie nie pamiętają, że 700 to tak naprawę 700 *12/13 * 77/100 = 626
 
Pisząc o piramidzie wieku na chwilę się zapomniałem i pisałem z punktu widzenia pracodawcy czyli Państwa Polskiego, że powinno też dbać o swój interes. Zapomniałem, że mogę niektórych urazić taką troską. Co do argumentów o poziomie zarobków w perspektywie ćwierćwiecza i dobrych radach o czekaniu w takiej perspektywie na godziwe wynagrodzenie to jeśli już używać takich argumentów to chciałem przypomnieć że ćwierć wieku temu w odróżnieniu od czasów obecnych kwota bazowa nie była poniżej minimalnego wynagrodzenia tylko bodaj dwukrotnie większa. Nikt "starym" nie wypomina, że powinni teraz mniej zarabiać bo kiedyś zarabiali więcej, tak jak niektórzy wypominają, że młodzi powinni zarabiać mniej bo kiedyś będą zarabiać więcej. Poza tym nie chodziło mi o to żeby nie szanować stażowego starszych pracowników, tylko a absurdy typu obniżanie komuś podwyżki o 100 zł po to żeby inni dostali po 10 co pokazuje, że zaraz będzie potrzeba dużo rąk do pracy i jeśli nie zmieni się podejście do traktowania pracownika ogólnie budżetówki i tego jak się o nim pisze i mówi to państwo zacznie się cofać.

Co do kwot to zaraz się oczywiście okaże, o czym ludzie nie pamiętają, że 700 to tak naprawę 700 *12/13 * 77/100 = 626
Tak się jeszcze zastanawiam czy starzy udzielają takich samych rad jak nam młodym, swoim dorosłym dzieciom czyli czy też mówią im, że mają cierpliwie pracować 20 lat za jakieś marne pieniadze, bo na razie nic im się nie należy. Mi się często zdarza słuchać narzekań starszych koleżanek, jak to ich dzieci są zle traktowane, bo ktoś tam dostał podwyżkę a ich dziecko nie
 
Cierpliwości .... czyli co my młodzi najlepiej jak podwyżki mamy nie dostać ? Dla was "starych" wszystko a dla nas nic ?>
Bez urazy ale dzisiaj za darmo nic nie dostaniesz to raz a dwa skoro są te podwyżki to i też nas one powinny dotyczyć. Ciebie już może to mało interesuje czy Izba się utrzyma czy nie być może jesteś blisko emerytury ale nas młodych to interesuje i ta podwyżka powinna być tak jak wcześniej już kilka osób napisało po równo dla wszystkich a nawet skusił bym się żeby dla nas było więcej - jeżeli nie my to kto w tej izbie zostanie jak ludzie odejdą na emeryturę ?> Taki może nie za fajny przykład ale masz osiołka który nie chce iść - wystaw wędkę z marchewką przed nim i on pójdzie.
A ja uważam, że podwyżki największe powinni dostać tylko stażyści oraz osoby służące do 1 roku. Kto pracuje dłużej to stary pracownik i im już się nie należy taka duża podwyżka. Tylko stażystom i do roku zatrudnienia. Jeśli nie to nikt tu do pracy nie przyjdzie, nawet z "pcimia dolnego".
 
A ja uważam, że podwyżki największe powinni dostać tylko stażyści oraz osoby służące do 1 roku. Kto pracuje dłużej to stary pracownik i im już się nie należy taka duża podwyżka. Tylko stażystom i do roku zatrudnienia. Jeśli nie to nikt tu do pracy nie przyjdzie, nawet z "pcimia dolnego".
A ja uważam, że całą kasę przeznaczoną na podwyżki powinni dostać jeszcze nie przyjęci jako zachętę do przyjścia do tego wariatkowa.
 
Ja tutaj nie chcę się kłócić czy coś podobnego ale nie traktujcie nas jak nie wiadomo co ... lata 80' 90 się skończyły już. My młodzi teraz z racji stanu musimy dojść do głosu ażeby za kilka lat walczyć tak samo jak Wy teraz.

Szanowny młody Kolego!

Zapewne świadomy jesteś tego, iż zarówno wśród "młodych" jak i wśród "starych", nie da się wszystkiego
"zaszufladkować". U jednych i drugich są ludzie uczciwi, dobrzy, empatyczni, inteligentni itp. ale bywają
też "nie-ludzie", których ich własne środowiska - zwyczajnie się wstydzą!

Nie postuluj więc - proszę - abyśmy my "starzy" >>nie traktowali Was jak nie wiadomo co<<, bo wcale
tak nie jest. Rzecz jasna, że zdarza się nam "w afekcie" przypisać pewne cechy "młodym" ale raz - to jest
afekt; dwa - "stary" jest świadomy tego, że "młodemu" szkoda czasu na argumenty niebłyskawiczne; zaś
trzy - zmiana obyczajów jest nieustanna i ciągła, więc musi zaistnieć coś nie do pomyślenia dla "starego".

Sam nie należę do osób pokornych i cichych, ale raczej nie stosuję wspomnianych przez Ciebie podziałów.
Nie potraktuję więc żadnego "młodego" gorzej, acz muszę przyznać, iż mimo posiadania sporych zasobów
cierpliwości, niedawno jeden "młody" wzbudził we mnie odczucia, którymi wolałbym się nie chwalić.

Dochodź więc do głosu kiedy tylko zechcesz. Jeśli zachowasz szacunek do innych (nie tylko "starych"),
każdy Cię wysłucha. Wykrzykuj nawet, że zasługujesz na to czy tamto - ale UWAGA - nie wskazuj też
kogoś, kto według Ciebie nie zasługuje, jeśli nie posiadasz o nim w miarę szczegółowej wiedzy popartej
dowodami, usprawiedliwiającymi publiczne potępienie.
Co do "walki" - takiej jak moja nie życzę nawet najgorszemu wrogowi - i liczę, że obecnym "młodym"
życie oszczędzi jakichkolwiek walk ...
 
Cierpliwości .... czyli co my młodzi najlepiej jak podwyżki mamy nie dostać ? Dla was "starych" wszystko a dla nas nic ?>
Bez urazy ale dzisiaj za darmo nic nie dostaniesz to raz a dwa skoro są te podwyżki to i też nas one powinny dotyczyć. Ciebie już może to mało interesuje czy Izba się utrzyma czy nie być może jesteś blisko emerytury ale nas młodych to interesuje i ta podwyżka powinna być tak jak wcześniej już kilka osób napisało po równo dla wszystkich a nawet skusił bym się żeby dla nas było więcej - jeżeli nie my to kto w tej izbie zostanie jak ludzie odejdą na emeryturę ?> Taki może nie za fajny przykład ale masz osiołka który nie chce iść - wystaw wędkę z marchewką przed nim i on pójdzie.
przecież młodzi nie odejdą ! straszą non stop prównaniami z biedronką, lidlem ale od powstania KAS nie poznałam żadnego przypadku odejścia jakiejś młodej osoby !!
 
przecież młodzi nie odejdą ! straszą non stop prównaniami z biedtonką, lidlem ale od powstania KAS nie poznałam żadnego przypadku odejścia jakiejś młodej osoby !!
To ciekawe bo u nas połowa jak nie 3/4 nowo przyjętych po 2016 już ten kierat mundurowy zrzuciła a najszybszy zawodnik zwolnił sie po JEDNYM dniu służby.
 
A ja uważam, że podwyżki największe powinni dostać tylko stażyści oraz osoby służące do 1 roku. Kto pracuje dłużej to stary pracownik i im już się nie należy taka duża podwyżka. Tylko stażystom i do roku zatrudnienia. Jeśli nie to nikt tu do pracy nie przyjdzie, nawet z "pcimia dolnego".
A ja uważam, że młodym trzeba na start dać 4000 zł na rękę, sfinansować studia i dać dodatkowy urlop szkoleniowy i stypendium na zachętę. Obligatoryjnie dodatek szkodliwy co miesiąc, że zdecydowali się przyjść do KAS. Koniecznie trzeba powołać komisję do spraw mobbingu wobec młodych.
A starych proszę o więcej szacunku wobec młodych, bo jeszcze gotowi opuścić szeregi KAS. I kto wam starzy poda szklankę wody?

Ps. gdy stary czeka na awans i podwyżkę, a młody na podwyżkę i awans
 

Attachments

  • trup.jpg
    trup.jpg
    75,3 KB · Wyświetleń: 290
Ostatnia edycja:
przecież młodzi nie odejdą ! straszą non stop porównaniami z biedronką, lidlem ale od powstania KAS nie poznałam żadnego przypadku odejścia jakiejś młodej osoby !!

Co bardziej ambitni - będą odchodzić! To dla mnie zrozumiałe.

Nie rozumiem natomiast pojęcia, że "straszą". Bo niby kogo?
Kolegów ?! Wiadomo, że jest łatwiej przy większej ekipie, ale robi się nie więcej, niż jest się
w stanie. Do domu roboty się nie bierze.
Przełożonych też trudno "przestraszyć", bo ci akurat (na razie !!!) mają to w d*pie, a przecież
to do nich (i tylko do nich) należy zapewnienie/utrzymanie obstawy na właściwym poziomie.
Prędzej czy później, to na nich spadnie odpowiedzialność za stan rzeczy i wtedy dopiero
"młodzi" otrzymają swoją szansę. Rzecz jasna - tą szansę da się sprowokować ...

 
A skąd pomysł o jakiejś składce dla skarbowców? Skąd takii pomysł czy wnioski? Ja nie chce niczego im dawać i niczego zabierać.
Przecież TO się dzieje ! MF daje po 770 zł średnio na etat w KAS ! A my dostajemy o 70 zł mniej żeby skarbowcy dostali więcej - 790 zł !
Młodzi niech popracują choćby te 20 lat i też będą mieć te "kokosy" dinozaurów służby. Niech się młodzi odpier.... od mojego stażowego. Za cwierć wieku też będą takie mieć, tylko widzę cierpliwości im brakuje. Podwyżka do podstawy. Młodemu za 20 lat i tak ona urośnie o te 20%, ale nie hola hola młodzi chcą tu i teraz...
Tak jasne, młodzi mają żreć tynk ze ścian bo tak sobie wymyśliłeś ... Nie wspominam już, że jak obecni starzy byli młodzi to zarabiali proporcjonalnie dwa razi więcej niż my teraz !

A co ma do tego piramida wieku? Już wiele razy było tłumaczone dlaczego po równo do zasadniczej jest najuczciwsze.
Wielokrotnie ja, inni forumowicze jak i niektórzy DIASi (którzy dali po równo brutto) udowadniali że w naszej sytuacji najbardziej, tak po prostu - po ludzku było rozwiązanie po równo brutto. Ale jak ktoś widzi tylko czubek własnego nosa a resztę ma w dupie to tego nie zauważy.

Znam 2 funkcjonariuszy na stanowisku st.spec. którzy mają w tej chcwili takie samo uposażenie zasadnicze ale staż 4lata i 21 lat. Czy wg Ciebie bedzie sprawiedliwie jesli dostaną po równo z uwzględnieniem dodatku stażowego.
Oczywiście najlepiej posługiwać się argumentami skrajnymi - i przypadkami jakimiś jednostkowymi które są znane tylko z opowieści.Prawda jest jednak zupełnie inna. W Większości przypadków młodzi mają mnożniki co najmniej o 0,2 mniejsze niż najniżej uposażony starszy.

Po za tym, jestem zwolennikiem że osoby pracujące w tej samej komórce, mające takie same uprawnienia, wykonujący te same zadania powinny mieć takie samo uposażenie zasadnicze. Upraszczając uważam - że w takiej sytuacji podział równo do zasadniczej byłby uczciwy.
 
A ja uważam, że młodym trzeba na start dać 4000 zł na rękę, sfinansować studia i dać dodatkowy urlop szkoleniowy i koniecznie stypendium na zachętę. Obligatoryjnie dodatek szkodliwy co miesiąc, że zdecydowali się przyjść do KAS. Koniecznie trzeba powołać komisję do spraw mobbingu wobec młodych.
A starych proszę o więcej szacunku wobec młodych, bo jeszcze gotowi opuścić szeregi KAS. I kto wam starzy poda szklankę wody?

Spoko! Niech dadzą "młodym" 4000 netto.
...
A teraz przemów do "starego", który po 25 latach służby zarabia z tego - (minus) 500 netto ...
 
Policjanci i funkcjonariusze MSWiA wszyscy oraz pracownicy tego resortu będą mieli wypłacone podwyżki w lutym z wyrównaniem od stycznia, a w KAS kiedy i na co wciąż czekają w MF i IAS?
Zapytam o to ministra w poniedziałek na spotkaniu. Nie możemy dłużej akceptować tej zwłoki. W MSWiA wszystko już jest uzgodnione, a w KAS strona służbowa nawet nie rozpoczęła konsultacji. Rozmowy powinny zacząć się w przyszłym tygodniu w każdej IAS, gdyż dłużej już czekać nie będziemy. Wówczas podwyżki byłyby tak samo wypłacone jak w MSWiA, tj. w lutym. Ok?
 
Back
Do góry