• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

I co, teraz Ty twierdzisz, że należy mi nic nie dać tylko dlatego, że ze względu na specyfikę
służby, moje zarobki były nieco wyższe od pensji osób zastanych przeze mnie w skarbówce ?!
Jak będą nieco wyższe to należy nie dawać tylko do momentu w którym się zrównają z tymi obecnie jeszcze mniej powalającymi, czytaj ze zrozumieniem. Równanie w górę.

I nie pisz mi tu o specyfice służby, ja nie bez powodu nawiązywałem do konkretnej jednostki KAS.

KIS jako jednostka Krajowej Administracji Skarbowej zapewnia jednolitą informację podatkową i celną.
Informację na temat podatków i cła można otrzymać kontaktując się z infolinią KIS.


Trzeba być wyjątkowo bezczelnym żeby mówić o krzywdzie i tworzyć jakieś paradoksy podwyżek niemożliwe do rozwiązania w przypadku osób które od lat zajmują się tym samym a zarabiają nieporównywalne pieniądze.
 
Pytanie "z innej beczki". Czy odbyło się dzisiaj spotkanie w MF w temacie ewentualnych podwyżek. Bo zastanawiam się co tak wszyscy dzielą na tym forum.
 
Jak będą nieco wyższe to należy nie dawać tylko do momentu w którym się zrównają z tymi obecnie jeszcze mniej powalającymi, czytaj ze zrozumieniem. Równanie w górę.

I nie pisz mi tu o specyfice służby, ja nie bez powodu nawiązywałem do konkretnej jednostki KAS.

KIS jako jednostka Krajowej Administracji Skarbowej zapewnia jednolitą informację podatkową i celną.
Informację na temat podatków i cła można otrzymać kontaktując się z infolinią KIS.


Trzeba być wyjątkowo bezczelnym żeby mówić o krzywdzie i tworzyć jakieś paradoksy podwyżek niemożliwe do rozwiązania w przypadku osób które od lat zajmują się tym samym a zarabiają nieporównywalne pieniądze.

Pijesz ogólnie do pracowników KIS czy do celników w KIS. Bo mity o zarobkach w KIS już słyszałem. O celnikach w KIS się nie wypowiem bo nie mam kontaktu. Ale nie sądzę, że oni tam są z wyboru.

Masz racje od lat zajmuje się tym samym czyli odbieraniem średnio 80 telefonów dziennie i informowaniem podatników o naszych stałych od lat, niezmiennych, jasnych i oczywistych przepisach.

Jeśli MF chce wyrównać płace ludzi robiących to samo to niech to zrobi odgórnie konkretnymi rozwiązaniami i środkami a nie podwyżkami inflacyjnymi i "podwyżkami dla wszsytkich średnio na etat" jeszcze obcinanymi przez te inflacyjne, bo nie da się załatwić dwu kwestii tymi samymi pieniędzmi. Nie da się dać ludziom podwyżek bo jest inflacja, bo gdzie indziej się daje, bo wypada coś dać skoro się obiecało i tymi samymi pieniędzmi zlikwidować niesprawiedliwości niedajać części ludzi wogóle.
 
Ostatnia edycja:

Widzę @Wpn7, iż nie dopuszczasz do rozważenia przez siebie kwestii fundamentalnej.

Jedną z podstaw zawartych w Kodeksie pracy, jest zasada - za taką samą pracę, takie
samo wynagrodzenie (acz pewne zróżnicowania, jednak Kodeks dopuszcza). Z taką
podstawą nikt nie ma zamiaru się sprzeczać! Historia wszystkich państw obejmuje
jednak sytuacje, w których - z różnych powodów - jakieś "zaszłości" doprowadziły do
nawet bardzo dużych zróżnicowań, wobec czego podejmowano przeróżne działania,
by je zniwelować i - poza jednym wyjątkiem - znamiennym, "kołchozowym" podejściem
działania te stały się SYSTEMOWE, co oznacza wprost, iż nikt normalny nie odważył się
na regulacje różnic za pomocą ZNACZNEGO różnicowania PODWYŻEK, służących wszak
do absolutnie innych celów, a już w ogóle "nie danie" podwyżki w celu "wyrównania",
zawsze zakrawało wręcz na zbrodnię!

To, że w ogóle dopuszczamy myśl o jakiejś "częściowej regulacji" przy pomocy podwyżek,
w cywilizowanym świecie jest nie do pomyślenia i wypadku podobnej skargi jak znana nam
w kwestii Konstytucji, wywołałoby wielokrotnie poważniejszą od niej aferę, na skalę
międzynarodową.

Uwierz! Nikt nie zaprzecza, że trwa wielka niesprawiedliwość ale PODWYŻKA, z samej tylko
zasady, sama w sobie jest sprawiedliwością i nie powinna służyć do wprowadzania (regulacji)
innej sprawiedliwości.

ps
Może podany poniżej link, czymś do Ciebie przemówi ...

Komu podwyżkę, komu ?!
 
I żeby było śmieszniej MF nawet nie udaje, że ma pomysł na reformę wynagrodzeń, tylko z rozbrajajacą szczerością wiceminister mówi, że oni by chcieli ale w województwach decydujące słowo mają związki zawodowe i oni nic nie mogą w ministerstwie narzucić bo złamią przepis. Jakoś jak ludziom żywoty łamali ustawami albo konstytucję zmieniali ustawami to problemu nie było. Kto zabroni ministrowi wydać nowe rozporządzenie określajace widełki płac na poszczególnych stanowiskach, które nie będą gołym okiem wyglądały na sankcjonowanie patologii tak jak jest teraz. Gdzie minimum wypada poniżej pensji minimalnej i i tak nikt tyle nie ma bo kodeks pracy nie pozwala, a maksimum to dwa razy tyle co zarabia przeciętny pracownik (i każdy się zastanawia pod kogo to jest napisane) gdzie połowa stanowisk ma takie same widełki, a druga połowa jeszcze bardziej z kosmosu. Rozporządzenie można zmienić w każdej chwili ale na to potrzeba dodatkowych pieniędzy ponad to co już się obiecało dla wszystkich.
 
Odnosze wrażenie, że na forum CELNICY.pl, jest wiecej "skarbowców" majacych coś do powiedzenia, niż prawdziwych celników.
Moze tak utworzyc "link" ... dla powyższych, tak jak mają Izby?
Jednoczesnie uważam jako "sponsor" strony, czyli zwiazkowiec - że forum winno byc otwarte jedynie dla zwiazkowcow.... inni -uprawnienia do odczytu, bez wypowiadania się!!!!
Każdy może się zapisać!!!! - to jest strona ZWIĄZKOWA
 
Nie wypowiadam sie czesto, ale jako zwiazkowiec .... mam dosc atakow na ucywilnionych funkcjonariuszy, przez skarbowcôw... mam dość wypowiadania sie osob, ktore nie sa w zwiazku i ich roszczeń.
To jest związek - płacimy na niego składki i nas reprezentuje i o nasze sprawy walczy!!!!!
Bądź członkiem...i wtedy miej roszczenia i pretensje
 
Odnosze wrażenie, że na forum CELNICY.pl, jest wiecej "skarbowców" majacych coś do powiedzenia, niż prawdziwych celników.
Moze tak utworzyc "link" ... dla powyższych, tak jak mają Izby?
Jednoczesnie uważam jako "sponsor" strony, czyli zwiazkowiec - że forum winno byc otwarte jedynie dla zwiazkowcow.... inni -uprawnienia do odczytu, bez wypowiadania się!!!!
Każdy może się zapisać!!!! - to jest strona ZWIĄZKOWA
To co najpierw mnie Banaś odarł z munduru i wywalił do skarbówki, a teraz mam wynieść się z forum bo nie jestem już funkcjonariuszem tylko skarbowcem. To może jeszcze wywalić mnie ze związku bo to przecież "CELNICY.PL". Serdeczne Dzięki !!! W skarbówce mnie nienawidzą, bo mi doliczyli do podstawy 5% i stopień po dwudziestu paru latach służby a teraz mnie celnicy wywalą z forum bo już nie funk.
 
Odnosze wrażenie, że na forum CELNICY.pl, jest wiecej "skarbowców" majacych coś do powiedzenia, niż prawdziwych celników.
Moze tak utworzyc "link" ... dla powyższych, tak jak mają Izby?
Jednoczesnie uważam jako "sponsor" strony, czyli zwiazkowiec - że forum winno byc otwarte jedynie dla zwiazkowcow.... inni -uprawnienia do odczytu, bez wypowiadania się!!!!
Każdy może się zapisać!!!! - to jest strona ZWIĄZKOWA

Zabawne to co piszesz bo w mojej "firmie" na przykład ZZ Celnicy to jak dotąd jedyny związek i rości sobie prawo (na co nie narzekam absolutnie bo patrzy na ręce wierchuszce i chce dzielić po równo) do wypowiadania się w imieniu całej załogi choć celników u nas garstka. A firma ta to bynajmnniej nie jest UCS.

Na tym forum przybywa skarbowców, bo na tym forum nie blokują kont za poglądy i wypowiedzi sprzeczne z jedynym słusznym światopoglądem.
 
Ostatnia edycja:
Zabawne to co piszesz bo w mojej "firmie" na przykład ZZ Celnicy to jak dotąd jedyny związek i rości sobie prawo (na co nie narzekam absolutnie bo patrzy na ręce wierchuszce i chce dzielić po równo) do wypowiadania się w imieniu całej załogi choć celników u nas garstka. A firma ta to bynajmnniej nie jest UCS.

Na tym forum przybywa skarbowców, bo na tym forum nie blokują kont za poglądy i wypowiedzi sprzeczne z jedynym słusznym światopoglądem.


Zawsze można masowo zapisać się do celników.pl i począwszy od własnej izby a potem centralnie przejmować wĺadzę drogą wyborów a następnie sterować działaniami celników.pl
 
To co najpierw mnie Banaś odarł z munduru i wywalił do skarbówki, a teraz mam wynieść się z forum bo nie jestem już funkcjonariuszem tylko skarbowcem. To może jeszcze wywalić mnie ze związku bo to przecież "CELNICY.PL". Serdeczne Dzięki !!! W skarbówce mnie nienawidzą, bo mi doliczyli do podstawy 5% i stopień po dwudziestu paru latach służby a teraz mnie celnicy wywalą z forum bo już nie funk.

Skąd też u Ciebie Kolego, takie skrajne wnioski ?!
Zarówno ja sam jak i ten Kolega, któremu odpowiadasz - jako równorzędnych celnych pojmujemy
tak obecnych funkcjonariuszy, jak "ucywilnionych" i "wygaszonych". Oczywiście pod warunkiem, że
ktoś taki sam nie wyrzekł się Koleżeństwa, dbając jedynie o własny tyłek. Nie chodzi nam także
o odseparowanie osób od zawsze cywilnych, ale utrudnienie ignorantom wypowiedzi na tematy im
obce.

Chyba nie wyobrażasz sobie (przykładowo) forum medycznego, na którym "wróżka Wanda"
prowadzi gorącą dyskusję o neurologii z uznanymi w tej dziedzinie naukowcami ?!
O ile bowiem może ona spytać o coś "w temacie", licząc na odpowiedź jakiegoś zawodowca,
to poddawanie jej w wątpliwość, wyłącznie na podstawie dziedziny, którą ona się "trudni"
(czyli wróżenia z fusów), jest niedopuszczalne.

Nie chodzi zatem o Twój obecny status, lecz unikanie rozmów o wyższości Wielkanocy nad
Bożym Narodzeniem, prowadzonych pomiędzy wyznawcami hinduizmu, buddyzmu, islamu
i wielu innych, tylko nie chrześcijaństwa ...
 
Nie chodzi nam także
o odseparowanie osób od zawsze cywilnych, ale utrudnienie ignorantom wypowiedzi na tematy im
obce.

Chyba nie wyobrażasz sobie (przykładowo) forum medycznego, na którym "wróżka Wanda"
prowadzi gorącą dyskusję o neurologii z uznanymi w tej dziedzinie naukowcami ?!
O ile bowiem może ona spytać o coś "w temacie", licząc na odpowiedź jakiegoś zawodowca,
to poddawanie jej w wątpliwość, wyłącznie na podstawie dziedziny, którą ona się "trudni"
(czyli wróżenia z fusów), jest niedopuszczalne.
Ostatnie merytoryczne pytanie to post użytkownika awokado z 21 kwietnia 2019 r. dot. procedur specjalnych. Nikt nie odpowiedział. Następny w kolejności to post z początku 2019 r. dot. dokumentów wywozowych. Jest jedna odpowiedź - link do strony KIS.
To są zagadnienia które mogą stanowić analogię do dyskusji o neurologii na forum medycznym. Jeżeli tematem są podwyżki dla pracujących w KAS - to można się spodziewać wypowiedzi ludzi pracujących w KAS.
 
...
Jeżeli tematem są podwyżki dla pracujących w KAS - to można się spodziewać wypowiedzi ludzi pracujących w KAS.

Jeżeli rozmowa dotyczy podwyżki dla funkcjonariusza, to cywil ma milczeć! Jeśli dotyczy cywila,
to funk ma milczeć!
To tylko tak z grubsza.

Ja także mam ograniczoną cierpliwość.
Generalnie, to mam ku*wa dość robienia z tego Forum szmatławca na kształt tego "bliźniaczego"!
Wielkie mi dyskusje o podwyżkach dla pielęgniarek, nauczycieli czy innych - co ich do cholery
obchodzą pieniądze dla innych grup zawodowych.
A tu robi się jeszcze gorzej !!!
Parę osób kombinuje, jak to załatwić najsprawiedliwiej, ale NIE!

"Sprawiedliwie" ma być, byle pod warunkiem, że "sprawiedliwość" będzie po stronie dupków,
dbających wyłącznie o własne dobro. To jest już totalne chamstwo, by żądać wyłącznie dla
siebie, proponując "nie przyznanie" tym czy tamtym - byle wyrzec dowolny argument.
To są komusze zwyczaje - zabrać (ukraść) innym, by mieć tylko dla siebie.

Mało jeszcze "władza" zniszczyła istnień - przede wszystkim tych najbardziej doświadczonych -
no i gów*iarstwo się nauczyło "nowoczesnego stylu" pozyskiwania kapitału. Już nie ma obiekcji,
by zabrać tym, co już się dość nażyli, ewentualnie wysłać do Holandii, a "merytoryczne" stają
się jedynie słowa "młodych-gniewnych".

Wszystkim egoistom, egocentrykom, pozbawionym krzty empatii kołchoźnikom, pozostaje mi
życzyć dużo kasy - najlepiej z kredytów we frankach szwajcarskich - wieloletniej pracy z coraz
to "nowocześniejszymi", bezczelnymi wampirami korporacyjnymi, a gdy stanie się zbyt późno
na zmianę zawodu - szlachetnej decyzji przełożonych o uwolnieniu z jakże ciężkiego zatrudnienia
w KAS - by bez przeszkód mogli korzystać z uroków życia na łonie natury, delektując się wręcz
ambrozją, jaką jest cudowny smak szczawiu, jak również bogatą w witaminy, niezwykle sytą
i oczyszczającą jelita dietą mirabelkową ...

ps
Nie życzę sobie impertynenckich komentarzy ignoranta, bezczelnie wtrącającego się w cudzą
rozmowę pomiędzy dwoma celnymi, która w żadnym stopniu nie była skierowana do niego.

Zajmij się człeku swoimi fusami albo idź do piaskownicy, w której zostawiłeś swoje zabawki.
BEZ ODBIORU ---

 
Ostatnia edycja:
Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie Ministra Finansów z Komitetem Protestacyjnym. Ministerstwo Finansów nie przedstawiło nowej propozycji, nie uzasadniło także, dlaczego zamierza podwyżki w KAS zmniejszyć i na co zamierza przeznaczyć zabrane nam pieniądze.
---------------
Stanowisko Komitetu Protestacyjnego
Członkowie Komitetu Protestacyjnego Związków Zawodowych w Krajowej Administracji Skarbowej, po wnikliwej analizie propozycji przedstawionych na spotkaniu w dniu 9 stycznia 2020 roku przez Ministra Finansów w zakresie podwyżek wynagrodzeń i uposażeń w KAS w 2020 roku:

  1. 1. Nie wyrażają zgody na przedstawione związkom zawodowym propozycje:
a) częściowego finansowania wzrostu kwoty bazowej wynagrodzeń i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy w 2020 roku ze środków przewidzianych na realizację programu modernizacji KAS zagwarantowanych w uchwale modernizacyjnej;

b) obniżenia wysokości łącznych podwyżek wynagrodzeń i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy w 2020 roku o 1,5%.
  1. 2. Domagają się stanowczo:
a) niezwłocznego podziału środków, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2) lit b) i e) projektu ustawy budżetowej na 2020 rok (projekt z 20 grudnia 2019) na takich samych zasadach, jak dla pozostałych beneficjentów tych podwyżek (zarówno, jeżeli chodzi o ich wysokość, jak i źródła finansowania) – niezależnie od podziału środków na podwyżki wynikających z Programu modernizacji KAS, ustanowionego uchwałą Nr 44/2019 Rady Ministrów z 28 maja 2019 roku;

b) kontynuacji rozmów na temat zasad podziału środków zagwarantowanych w programie modernizacji KAS;

c) niezwłocznego podziału dodatków kontrolerskich i orzeczniczych wg. zasad obowiązujących od 1 stycznia 2020 roku – jeszcze przed podziałem środków na podwyżki wynagrodzeń i uposażeń przewidzianych w ustawie budżetowej na 2020 rok;
  1. 3. Wnoszą o przedstawienie wyczerpującego pisemnego uzasadnienia propozycji Ministra Finansów w zakresie zaproponowanego:
a) finansowania części podwyżek, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2) lit b) i e) projektu ustawy budżetowej na 2020 rok z 20 grudnia 2019 roku, ze środków zagwarantowanych w uchwale Nr 44/2019 Rady Ministrów z 28 maja 2019 roku (nie wskazano powodów odmiennego potraktowania tych środków w KAS w stosunku do innych grup beneficjentów podniesienia kwot bazowych);

b) obniżenia o 1,5% podwyżek wynagrodzeń i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy w 2020 roku w stosunku do podwyżek wynikających z projektu ustawy budżetowej z 20 grudnia 2019 roku i uchwały modernizacyjnej (nie przedstawiono żadnego uzasadnienia tej propozycji, jak również nie wskazano na jaki cel mają pójść środki zabrane pracownikom i funkcjonariuszom KAS).
  1. 4. Oczekują jednoznacznego pisemnego wskazania, kto jest autorem:
a) koncepcji obniżenia łącznych podwyżek w 2020 roku w KAS o 1,5% w stosunku do założeń projektu ustawy budżetowej na 2020 rok z 20 grudnia 2019 roku i uchwały modernizacyjnej;

b) częściowego finansowania wzrostu kwoty bazowych wynagrodzeń i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy w 2020 roku ze środków przewidzianych na realizację programu modernizacji KAS.
  1. 5. Wyrażają głębokie ubolewanie, że Kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej ryzykuje niepokoje i protesty w administracji zajmującej się poborem danin publicznych z uwagi na brak zgody na rozdysponowanie dla KAS środków budżetowych w wysokości przeciętnej około 400.000 złotych miesięcznie w każdym z województw.
Komitet Protestacyjny (na oryginale właściwe podpisy)

Do wiadomości: Prezes Rady Ministrów
 
To jest po prostu farsa i tylko świadczy o tym że KAS to kolos na glinianych nogach. W normalnej służbie idzie rozporządzenie zmieniające mnożniki na poszczególnych stanowiskach /grupach zaszeregowania, jednolite dla całego kraju, a u nas ? Najpierw MF decyduje o każdym groszu, potem DIASi wg własnego widzimisię a na końcu i tak traci funkcjonariusz/formacja za taki kipisz.

Moim zdaniem, Sławek powinien od MFu zarządać prostej i czytelnej deklaracji
1. 6% dla każdego, związku z Ustawą Budżetową
2. Reszta u z u. modernizacyjnej:
a.) po równo brutto
b.) albo część na niwelowanie nierówności w poszczególnych komórkach - wg czytelnych i jasnych zasad ustalonych odgórnie i obowiązujących w każdym z IAS
c.) kontrolerskie przynajmniej na takim samym poziomie jak na dzień 31.12.2019 - jak wiadomo zmieniło się rozporządzenie dot. dodatków kontrolerskich a co za tym idzie żeby nie było tak że najpierw utraciliśmy 200 zł a potem oddadzą nam to w podwyżce co będzie wiązało się ze zmniejszeniem podwyżki
 
Back
Do góry