• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

A ja nie dostałam nic bo wliczono mój awans jako podwyżkę - tak bardzo dużo osób miało. Granica...
Odnośnie granicy to uważamy, że powinniście otrzymać DODATKOWO, max dodatki kontrolerskie. Stawiamy sobie zresztą taki cel https://celnicy.pl/threads/notatka-...em-finansow-panem-tadeuszem-koscinskim.16379/
Liczę na Wasze wsparcie. Bez Waszego zaangażowania będzie ciężko to osiągnąć, bo MF wstępnie planuje to inaczej. Chce Wam podnieść dodatki, ale wzrost dodatku ma być kosztem podwyżki do zasadniczej. Pisałem o tym.
 
Odnośnie granicy to uważamy, że powinniście otrzymać DODATKOWO, max dodatki kontrolerskie. Stawiamy sobie zresztą taki cel https://celnicy.pl/threads/notatka-...em-finansow-panem-tadeuszem-koscinskim.16379/
Liczę na Wasze wsparcie. Bez Waszego zaangażowania będzie ciężko to osiągnąć, bo MF wstępnie planuje to inaczej. Chce Wam podnieść dodatki, ale wzrost dodatku ma być kosztem podwyżki do zasadniczej. Pisałem o tym.
Panie Sławku tak jak ktos napisał- u młodych rośnie ale frustracja. Czy na granicy czy nie daleko szukać nie trzeba- tu na forum wszyscy plują jadem na mlodych - choć są to osoby z 7/12 letnim stażem pracy na granicy. I każdy mowi jak walczyc to młodzi jak zbierac laury to tylko starszym. A starsi mają gdzieś nastawianie karku.
I teraz ok ja sie podniose i zawalcze ale jak czytam tu ze młodym nic i im rośnie to szlak trafia.
 
A ja nie dostałam nic bo wliczono mój awans jako podwyżkę - tak bardzo dużo osób miało. Granica...
Wszystkie awanse ze stycznia czy to stanowiskowe czy w stopniu służbowym były za 0 zł - wpuszczone w podwyżki. Czy to stary czy młody! Nikt nie powąchał ani grosza. No sory, tylko znajomi królika z awansu wrześniowego.
 
Panie Sławku tak jak ktos napisał- u młodych rośnie ale frustracja. Czy na granicy czy nie daleko szukać nie trzeba- tu na forum wszyscy plują jadem na mlodych - choć są to osoby z 7/12 letnim stażem pracy na granicy. I każdy mowi jak walczyc to młodzi jak zbierac laury to tylko starszym. A starsi mają gdzieś nastawianie karku.
I teraz ok ja sie podniose i zawalcze ale jak czytam tu ze młodym nic i im rośnie to szlak trafia.

Dać max dodatki za prace na granicy i skończą się problemy z obsada. Skończy się tez narzekanie, chcesz więcej zarobić to przenieś się na pierwsza linie frontu czyli granice.
 
Wszystkie awanse ze stycznia czy to stanowiskowe czy w stopniu służbowym były za 0 zł - wpuszczone w podwyżki. Czy to stary czy młody! Nikt nie powąchał ani grosza. No sory, tylko znajomi królika z awansu wrześniowego.
Ja mówię o 2016 roku o wrześniu ( osoby które dostały x mc wczesniej awans na stanowisku -najniższe widelki bo nikt z nas nie dostał max i na stopniu zostaly zaliczone na poczet podwyżek tym samym nie dostaliśmy nic) ale i teraz tez tak było tylko. I tak sie mlodzi nabrali podwyżek jak tu wszycy mówią. Plują jadem na młodych. Nie dobrze się robi jak sie to czyta. Dla co niektórych jestesmy rowni tylko do walki bo kiedyś... ale kazdego z nas zycie kosztuje mamy rodziny i jak Wam starszym ceny rosną itp. moze to jest zaskoczeniem ale mlodzi tez chcą żyć godnie tak jak Wy. I tak jak Wy znają swoja wartość.
Czas start możecie PLUĆ
 
Panie Sławku tak jak ktos napisał- u młodych rośnie ale frustracja. Czy na granicy czy nie daleko szukać nie trzeba- tu na forum wszyscy plują jadem na mlodych - choć są to osoby z 7/12 letnim stażem pracy na granicy. I każdy mowi jak walczyc to młodzi jak zbierac laury to tylko starszym. A starsi mają gdzieś nastawianie karku.
I teraz ok ja sie podniose i zawalcze ale jak czytam tu ze młodym nic i im rośnie to szlak trafia.
Pamiętam jak w zeszłym roku zagadalam do koleżanki o proteście. A ona mi na to "niech młodzi protestują". Tyle w temacie.
 
Wszystkie awanse ze stycznia czy to stanowiskowe czy w stopniu służbowym były za 0 zł - wpuszczone w podwyżki. Czy to stary czy młody! Nikt nie powąchał ani grosza. No sory, tylko znajomi królika z awansu wrześniowego.
A podwyżki z 2016 ?, Szumnie nazywane dla najmniej zarabiających ?, Które to Ci najmniej zarabiający dostali najmniejsze ..

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 
Pamiętam jak w zeszłym roku zagadalam do koleżanki o proteście. A ona mi na to "niech młodzi protestują". Tyle w temacie.
O to to... albo dużo gadali a co do czego to jak by mogli to by obiema nogami na sąsiednim stanowisku odprawiali ale nieeeee oni protestują... językiem.
 
Granica się kłania Proszę Pana.
To do Pana Batat:
A i jeszcze coś co mi z dodatku który w jeden dzien można zabrać. Ja chcę tak jak inni mieć podwyżkę do zasadniczej. A dodatek swoją drogą. A jak Pan się godzi na sam dodatek bez podwyżki do zasadniczej to co innego. Co młoda a chce za wiele? Nie chcę tyle ile wiem że powinnam mieć bo pracuję na wszystkich stanowiskach w dzień i w nocy na pierwszej linii i jestem tak samo zmeczona jak kolega obok. Tak samo jest mi zimno i tak samo gorąco latem... kupuję ten sam chleb ktory mnie kosztuje... A powiem więcej niejednokrotnie wkładam więcej zaangażowania w pracę niż "stary" kolega obok bo jak to on nie musi a ja tak ?
 
To do Pana Batat:
A i jeszcze coś co mi z dodatku który w jeden dzien można zabrać. Ja chcę tak jak inni mieć podwyżkę do zasadniczej. A dodatek swoją drogą. A jak Pan się godzi na sam dodatek bez podwyżki do zasadniczej to co innego. Co młoda a chce za wiele? Nie chcę tyle ile wiem że powinnam mieć bo pracuję na wszystkich stanowiskach w dzień i w nocy na pierwszej linii i jestem tak samo zmeczona jak kolega obok. Tak samo jest mi zimno i tak samo gorąco latem... kupuję ten sam chleb ktory mnie kosztuje... A powiem więcej niejednokrotnie wkładam więcej zaangażowania w pracę niż "stary" kolega obok bo jak to on nie musi a ja tak ?
Ja 20 lat na granicy służę. I uważam ze najlepsze podwyżki to do zasadniczej, przy dodatkach powstają patologie. Ale tutaj nikomu nie dogodzi. Dadzą dodatki to ok. To tez wlicza się do emerytury. Gdy słyszę głosy żeby ludziom którzy maja wyższe stanowisko żeby im obniżać pensje to naprawdę czegoś nie rozumiem. W żadnej służbie nie ma czegoś takiego żeby można było tak sobie obniżyć wynagrodzenie zasadnicze.
 
A może zamiast tylu pytań retorycznych prościej będzie zaczekać do 9 stycznia?
A co będzie 9 stycznia? Trochę gadania, że będą dążyć, będą próbować i sratatata. Znowu żadnych konkretów nie będzie. od roku wiadomo, że mają być podwyżki i od roku powinien być znany ich podział i podany do powszechnej wiadomosci. Nie wiem nad czym tu myśleć. Ilu jeszcze bezsensownych spotkań potrzeba, żeby ustalić tych kilka rzeczy. Czasem mam wrażenie, że chcą nas nerwowo wykończyć, może to sposób na zaoszczędzenie.
 
A co będzie 9 stycznia? Trochę gadania, że będą dążyć, będą próbować i sratatata. Znowu żadnych konkretów nie będzie. od roku wiadomo, że mają być podwyżki i od roku powinien być znany ich podział i podany do powszechnej wiadomosci. Nie wiem nad czym tu myśleć. Ilu jeszcze bezsensownych spotkań potrzeba, żeby ustalić tych kilka rzeczy. Czasem mam wrażenie, że chcą nas nerwowo wykończyć, może to sposób na zaoszczędzenie.


Tak jak z wielokrotnością

W in służbach można

A u nas jak zwykle...
 
Ja mówię o 2016 roku o wrześniu ( osoby które dostały x mc wczesniej awans na stanowisku -najniższe widelki bo nikt z nas nie dostał max i na stopniu zostaly zaliczone na poczet podwyżek tym samym nie dostaliśmy nic) ale i teraz tez tak było tylko. I tak sie mlodzi nabrali podwyżek jak tu wszycy mówią. Plują jadem na młodych. Nie dobrze się robi jak sie to czyta. Dla co niektórych jestesmy rowni tylko do walki bo kiedyś... ale kazdego z nas zycie kosztuje mamy rodziny i jak Wam starszym ceny rosną itp. moze to jest zaskoczeniem ale mlodzi tez chcą żyć godnie tak jak Wy. I tak jak Wy znają swoja wartość.
Czas start możecie PLUĆ
TOSIU, o jakim pluciu mówisz? Nikt tu nie podważa oczywistego prawa młodych do podwyżek. Zauważyłem, że w tym wątku to raczej sami młodzi się nakręcają. Stanowisko związku jest jasne - PODWYŻKI DLA WSZYSTKICH.
Jeśli ktoś pisze, że młodzi gdzieś w Polsce dostali mniejsze podwyżki to nie mam podstaw tego podważać, bo jak pisałem w każdej izbie dyrektorzy dziela po swojemu. Jeśli tak było, to musicie walczyć w swoich izbach, żeby tym razem było inaczej. Krzyki, że tak jest w całej Polsce są bezzasadne, bo w izbach gdzie do podwyżki wliczyli dodatek stażowy, to starzy zostali pokrzywdzeni (nie będę tłumaczył dlaczego, bo wielokrotnie już było to wyjaśniane, jak ktoś nie rozumie to trudno)
W mojej izbie w ostatnich latach najwięcej zyskali właśnie młodzi.
Wytłumaczę:
Wiosną 2016 roku pierwszy raz od wielu lat przyjeto grupę nowych funkcjonariuszy. Przyjeto ich na specjalistów na najniższych widełkach (w mojej izbie nabory są na specjalistów, na młodszych specjalistów chyba nikt by sie nie zgłosił). Po niecałym roku służby skrócono im służbe przygotowawczą, żeby mogli dostać podwyżki na koniec roku. Dostali wtedy zasadniczą 3050 zł (warunkiem była służba stała, dlatego im skrócono przygotowawczą). Poza nimi nikt wtedy nie dostał u mnie podwyżki bo nieliczni "starzy" specjaliści mieli już maxa na widełkach. W tym roku na wiosnę w drugiej transzy podwyżek (po podniesieniu kwoty bazowej) wszyscy w mojej izbie dostali taką samą podwyżke zasadniczej. Osoby z tego naboru również, tym samym wskoczyli w widełki starszych specjalistów i w ramach tej podwyżki dostali awans na starszych specjalistów.
Reasumując. W mojej izbie od 2016 roku nikt nie dostał tyle co młodzi.
NIKT im tego nie wypomina i jeszcze sie cieszymy, że jeszcze się nie zwolnili. Wszyscy u mnie sa zgodni, że młodzi muszą godnie zarabiać bo inaczej za parę lat wszystko się posypie z powodu braków kadrowych (właściwie już sie sypie). Późniejsze nabory nie miały już aż takiego szczęścia, ale przy tegorocznych podwyżkach nie zostali pominięci i tez dostali podwyżkę do zasadniczej w identycznej wysokości co pozostali

Przyłączam sie do głosu
POCZEKAJMY DO 9 STYCZNIA
 
Ostatnia edycja:
TOSIU, o jakim pluciu mówisz? Nikt tu nie podważa oczywistego prawa młodych do podwyżek. Zauważyłem, że w tym wątku to raczej sami młodzi się nakręcają. Stanowisko związku jest jasne - PODWYŻKI DLA WSZYSTKICH.
Jeśli ktoś pisze, że młodzi gdzieś w Polsce dostali mniejsze podwyżki to nie mam podstaw tego podważać, bo jak pisałem w każdej izbie dyrektorzy dziela po swojemu. Jeśli tak było, to musicie walczyć w swoich izbach, żeby tym razem było inaczej. Krzyki, że tak jest w całej Polsce są bezzasadne, bo w izbach gdzie do podwyżki wliczyli dodatek stażowy, to starzy zostali pokrzywdzeni (nie będę tłumaczył dlaczego, bo wielokrotnie już było to wyjaśniane, jak ktoś nie rozumie to trudno)
W mojej izbie w ostatnich latach najwięcej zyskali właśnie młodzi.
Wytłumaczę:
Wiosna 2016 roku pierwszy raz od wielu lat przyjeto grupę nowych funkcjonariuszy. Przyjeto ich na specjalistów na najniższych widełkach (w mojej izbie nabory są na specjalistów, na młodszych specjalistów chyba nikt by sie nie zgłosił). Po niecałym roku służby skrócono im służbe przygotowawczą, żeby mogli dostać podwyżki na koniec roku. Dostali wtedy zasadniczą 3050 zł (warunkiem była służba stała, dlatego im skrócono przygotowawczą). Poza nimi nikt wtedy nie dostał u mnie podwyżki bo nieliczni "starzy" specjaliści mieli już maxa na widełkach. W tym roku na wiosnę w drugiej transzy podwyżek (po podniesieniu kwoty bazowej) wszyscy w mojej izbie dostali taką samą podwyżke zasadniczej. Osoby z tego naboru również, tym samym wskoczyli w widełki starszych specjalistów i w ramach tej podwyżki dostali awans na starszych specjalistów.
Reasumując. W mojej izbie od 2016 roku nikt nie dostał tyle co młodzi.
NIKT im tego nie wypomina i jeszcze sie cieszymy, że jeszcze się nie zwolnili. Wszyscy u mnie sa zgodni, że młodzi muszą godnie zarabiać bo inaczej za parę lat wszystko się posypie z powodu braków kadrowych (właściwie już sie sypie). Późniejsze nabory nie miały już aż takiego szczęścia, ale przy tegorocznych podwyżkach nie zostali pominięci i tez dostali podwyżkę do zasadniczej w identycznej wysokości co pozostali

Przyłączam sie do głosu
POCZEKAJMY DO 9 STYCZNIA
To w takim razie cieszę się ze w Waszej izbie jest takie podejście- nie mniej jednak sądzę że to wyjątek na tle innych izb.
Co do plucia na mlodych - oczywiście że tak sie dzieje proszę prześledzić wątki te obecne i te o wiele wcześniejsze. Nie powie mi Pan ze jest inaczej bo wiecznie starsi kt sie często udzielają mają w nosie interes wszystkich tylko widzą swój a jak ktos sie odezwie z osob młodszych stażem to zaraz ze bijemy pianę. Tylko że tu mało kto z młodych się wypowiada i wyraża swoje zdanie. I proszę nie mówić że jest inaczej.
 
Tosiu, jeśli będziesz pisała to samo, tylko z pominięciem zwrotów typu "plucie jadem", to reakcje też beda łagodniejsze.
Nie podgrzewaj atmosfery i nie nakręcaj się sama.
Nie oczekuj, że każdy Twój wpis spotka się z entuzjazmem i nie traktuj każdego odrębnego zdania jak atak.
Tak jak do podwyżek, tak i do własnego zdania każdy ma prawo i każdy ma swoje racje.
I jeśli będziesz jeszcze zwracała się bezpośrednio do mnie, to będzi mi miło, jeśli użyjesz formy "TY"
Pozdrawiam i życzę godnych podwyżek w Nowym Roku a przykład z mojej izby niech bedzie inspiracja dla Twojego dyrektora
 
Krzyki, że tak jest w całej Polsce są bezzasadne, bo w izbach gdzie do podwyżki wliczyli dodatek stażowy, to starzy zostali pokrzywdzeni (nie będę tłumaczył dlaczego, bo wielokrotnie już było to wyjaśniane, jak ktoś nie rozumie to trudno)
Tak strasznie zostali pokrzywdzeni bo dostali 10 zł mniej, niż przy podziale po równo na zasadnicze. No nie róbmy już z siebie takich dziadów.
 
Tosiu, jeśli będziesz pisała to samo, tylko z pominięciem zwrotów typu "plucie jadem", to reakcje też beda łagodniejsze.
Nie podgrzewaj atmosfery i nie nakręcaj się sama.
Nie oczekuj, że każdy Twój wpis spotka się z entuzjazmem i nie traktuj każdego odrębnego zdania jak atak.
Tak jak do podwyżek, tak i do własnego zdania każdy ma prawo i każdy ma swoje racje.
I jeśli będziesz jeszcze zwracała się bezpośrednio do mnie, to będzi mi miło, jeśli użyjesz formy "TY"
Pozdrawiam i życzę godnych podwyżek w Nowym Roku a przykład z mojej izby niech bedzie inspiracja dla Twojego dyrektora

Ja z mojej strony proszę nie nadinterpretacje mojej wypowiedzi i jej intencji😊

Sądzę że moje okreslenie jest dosc trafne- proszę wybaczyc ale takie odczucia co do wypowiedzi strszych stażem nie koniecznie wiekiem się odnosi- tak na dobrą sprawę nie wiemy w jakim wieku jest nasz respondent tu na forum...

Ponadto nie oczekuję entuzjazmu co do mojej wypowiedzi ale proszę nie oczekiwać że każdy będzie traktował wypowiedzi starszych względem młodych osob w taki sposób. Niestety ale czytając forum wypowiedzi w stylu - naszym zdaniem młody powinien godnie zarabiać jest " jedna na milion". Jeśli jest tak faktycznie to pogratulować i tylko się cieszyć - to chyba ewenement wśród IAS.

A co do ataku - chyba mam prawo do dyskusji a ze ktoś ma inne poglądy nie uważam tego za atak 😉 ...

Pozdrawiam
 
Skoro każdy z OC wew i :biura" traktuje granice jak zasłanie za kare gdy już tam trafi to proszę dajcie granicy max dodatki (pod warunkiem pracy w systemie zmianowym 12 godzinnym) i zobaczymy wtedy czy będą kolejki i bicie piany. Na GRANICĘ zapraszamy każdego. W chwili obecnej 255zł dodatku kontrolerskiego to jakas kpina
 
Back
Do góry