• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Jest taka możliwość, że niektórzy nie dostaną żadnej podwyżki, w związku z tym, że są to kwoty średnio na etat?
Dopiero ten zespół ma rozmawiać o sposobie rozdysponowania tej przeciętnej, a potem w każdej IAS może to zostać zmienione. Niedobrze, ale to jest KAS i tak to tutaj działa niestety. 6% jest pewne dla każdego, bo wynika ze wzrostu kwoty bazowej.
 
Minimalna podwyżka to będzie o 6% kwoty bazowej.
Patrząc na te zapowiedzi, to ludzie z granicy niech sobie lepiej zrobią zapasy "maści na ból dupy". Duże zapasy! Dlaczego? Bo zewsząd słyszę obietnice podniesienia do 1000 zł dodatków kontrolerskich. A ile wynosi obecnie średni dodatek graniczny? A ile brakuje do maksymalnej kwoty 1000 zł ? Widać podobieństwa wśród kwot podawanych wyżej ?
Z dodatkiem można za to zrobić wiele rzeczy - zabrać, zmniejszyć, postraszyć odebraniem...a tfu!
Dokładnie. Też to słyszę. Jeżeli "wzrost" dodatku kontrolerskiego ma się odbyć w sposób taki jak WSTĘPNIE zaproponował resort, to nie chciałbym być na miejscu MF.
 
A no może oznaczać to, że dostaniesz np 600 zł podwyżki dodatku kontrolerskiego, a podstawy 100 zł. Potem dodatek będą obcinać za zwolnienia lekarskie, albo zmniejszać w przypadku nieosiągania wyników. Przy czym kierowca, albo pracownik z działu ogólnego będzie chodził zadowolony, że dostał wszystko do podstawy.

Co na to ZZ?

Sławku, a co jeśli zrobią, tak jak pisze kolega Pancerniak?

I czy dodatki stażowe będą wchodziły w skład tych 700 zł?
 
Ja już nie wiem czy śmiać się czy płakać z tych pism .... co pismo to co innego .... kogiel mogiel jak na wielkanoc :D ... Przydało by się żeby Góra Wprost napisała a nie jakieś obliczenia, wyliczenia których nawet oni nie rozumieją ( jedynie co wiedzą to żeby jak najmniej kasy dać). Bo to już przeradza się w wojenke na pisma ..... ps. Sławku na "koleżeńskim" portalu Twoje wystąpienia na Youtube- nazywane są jako Turecki Serial. Chyba komuś coś ściska z żalu :) Trzeba mocno walczyć o te podwyżki bo inaczej zabiorą większość funduszy.
 
Hawranek. Tak niestety planuje to wstępnie MF. Napisałem wyżej w poście nr 497 na czym polega mechanizm zaplanowany przez MF. Jeżeli w ten sposób rzeczywiście podniosą dodatki kontrolerskie na granicy to jest to fortel z jakim nigdy w życiu się nie spotkałem i jest to oczywiście nieakceptowalne.
 
Panie Sławku a jak jest z kobietami które w chwili obecnej sa na macierzyńskim a pełnią służbę na granicy?
Tak na dobra sprawę dodatku kon. nie pobierają z oczywistych względów. Ale czy na poczet jego moga z góry potracic?
 
Hawranek. Tak niestety planuje to wstępnie MF. Napisałem wyżej w poście nr 497 na czym polega mechanizm zaplanowany przez MF. Jeżeli w ten sposób rzeczywiście podniosą dodatki kontrolerskie na granicy to jest to fortel z jakim nigdy w życiu się nie spotkałem i jest to oczywiście nieakceptowalne.

Czyli MF planuje podwyższyć dodatki kontrolerskie, kosztem podstawy. Jest na to zgoda ZZ? To kierowca dostanie wszystko do podstawy, a my nie? Skandal!
 
Czyli MF planuje podwyższyć dodatki kontrolerskie, kosztem podstawy. Jest na to zgoda ZZ? To kierowca dostanie wszystko do podstawy, a my nie? Skandal!

Tak, podwyżki zasadniczej będą wynikać ze wzrostu kwoty bazowej, a podwyżka wynikająca z uchwały modernizacyjnej będzie w podwyżce dodatków kontrolerskich, ale UWAGA - tylko u kontrolerow! Działy ogólne, itp dostaną wszystko do podstawy. To jawna dyskryminacja płacowa.
 
Tak, podwyżki zasadniczej będą wynikać ze wzrostu kwoty bazowej, a podwyżka wynikająca z uchwały modernizacyjnej będzie w podwyżce dodatków kontrolerskich, ale UWAGA - tylko u kontrolerow! Działy ogólne, itp dostaną wszystko do podstawy. To jawna dyskryminacja płacowa.
Jeżeli tak będzie to znowu tłuste koty spijają śmietankę. Po co jeba..ć na 2 pasach po nocach czy w święta. Musimy wkońcu powiedzieć dość i robić tyle ile trzeba. Kiedy do cholery pierwsza linia zostanie doceniona! Jeszczce nikt nigdy dyscyplinarki nie miał za powolną pracę.
 
Ostatnia edycja:
Dodatki kontrolerskie musza zostać przynajmniej na dotychczasowym poziomie, a podwyżka powinna być wliczona tylko do zasadniczego.
 
To skąd wzięło się 3% ze środków budżetowych?
Czy chcą dokonać zmiany w ustawie budżetowej?

Właśnie dlatego cholera mnie bierze, że większość generalnie pomija tego rodzaju
szczegóły w rozważaniach o podwyżce. To 6% z budżetu (nie 3% lub 4,5%) ma być
"święte", nienaruszalne, liczone wyłącznie od podstawy i absolutnie niezależne od
kwestii "modernizacji"! Podwyżka BUDŻETOWA, jest podwyżką czysto procentową,
ustaloną w wysokości 6% przez jedną z Władz, z którą żadna inna "władza" nie ma
prawa mataczyć, uwzględniając łącznie z odrębnymi źródłami finansowania.
Koniec i kropka !!

Wszelkie próby dyskusji w tym temacie, z MF czy też szefostwem KAS, są wprost
zezwoleniem na działania poza kompetencjami, lub wręcz namową do przekroczenia
uprawnień.

Moim zdaniem, dopiero takie - jasne i stanowcze - postawienie sprawy, może dać
możliwość dyskutowania o podwyżkach kwotowych według zakładanych (ustalonych)
sum środków MODERNIZACYJNYCH.
Inaczej dojdzie ponownie do uwłaszczenia kasy (patrz "wartościowanie") przez
krewnych i znajomych Królika ...

 

Właśnie dlatego cholera mnie bierze, że większość generalnie pomija tego rodzaju
szczegóły w rozważaniach o podwyżce. To 6% z budżetu (nie 3% lub 4,5%) ma być
"święte", nienaruszalne, liczone wyłącznie od podstawy i absolutnie niezależne od
kwestii "modernizacji"! Podwyżka BUDŻETOWA, jest podwyżką czysto procentową,
ustaloną w wysokości 6% przez jedną z Władz, z którą żadna inna "władza" nie ma
prawa mataczyć, uwzględniając łącznie z odrębnymi źródłami finansowania.
Koniec i kropka !!

Wszelkie próby dyskusji w tym temacie, z MF czy też szefostwem KAS, są wprost
zezwoleniem na działania poza kompetencjami, lub wręcz namową do przekroczenia
uprawnień.

Moim zdaniem, dopiero takie - jasne i stanowcze - postawienie sprawy, może dać
możliwość dyskutowania o podwyżkach kwotowych według zakładanych (ustalonych)
sum środków MODERNIZACYJNYCH.
Inaczej dojdzie ponownie do uwłaszczenia kasy (patrz "wartościowanie") przez
krewnych i znajomych Królika ...



Dokładnie

6% MUSI wzrosnąć kwota bazowa!!!

A więc zasadnicza wzrośnie o 6%, dodatki za stopień, 13, stażowe, itp

Rozmawiać należy o reszcie

6% obowiązkowe dla wszystkich na wszystko
 
Ja już nie wiem czy śmiać się czy płakać z tych pism .... co pismo to co innego .... kogiel mogiel jak na wielkanoc :D ... Przydało by się żeby Góra Wprost napisała a nie jakieś obliczenia, wyliczenia których nawet oni nie rozumieją ( jedynie co wiedzą to żeby jak najmniej kasy dać). Bo to już przeradza się w wojenke na pisma ..... ps. Sławku na "koleżeńskim" portalu Twoje wystąpienia na Youtube- nazywane są jako Turecki Serial. Chyba komuś coś ściska z żalu :) Trzeba mocno walczyć o te podwyżki bo inaczej zabiorą większość funduszy.

Chyba nie mają odwagi pokazać się w kadrze. Może kompleksy, a moze zwykly strach by ludzie się nie przerazili, kto kryje pod tymi śmiesznymi nickami 🤭
 
Na głównej Sławek pisze:

"U nas MF chce dać 445zł z Uchwały i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie plus 3% kwoty bazowej zamiast 6% i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie. "

czyli wynika z tego, że jednak chcą cos majstrować przy ustawie budżetowej.
 
Chyba nie mają odwagi pokazać się w kadrze. Może kompleksy, a moze zwykly strach by ludzie się nie przerazili, kto kryje pod tymi śmiesznymi nickami 🤭

1576923011736.jpeg
 
Back
Do góry