• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Wyłączenie funkcjonariuszy z podwyżki 6% wnikającej z ustawy budżetowej?
Większej dyskryminacji dawno nie widziałem o_0

I na co te wszystkie rozmowy ze SKAS, MF? Widać jak bardzo się liczy Nasze słowo. A funkcjonariusz Walczak, to powinien się ze wstydu palić...
 
Mamy już informację w sprawie stanowiska MF co do przyszłorocznej podwyżki.
Dla KSC 790zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla osób poza mnożnikowym systemem - 694zł.
W ww. kwocie jest dla FSCS 445zł, dla KSC 519zł i dla obsługi 515zł z Uchwały modernizacyjnej.

Pytanie ile wyniesie podwyżka w innych formacjach mundurowych w 2020r?

Czy 500zł, bez odejmowania dodatków plus wzrost kwoty bazowej czy inaczej?

U nas MF chce dać 445zł z Uchwały i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie plus 3% kwoty bazowej zamiast 6% i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie.

Czy FSCS będą znowu gorzej traktowani od funkcjonariuszy innych formacji mundurowych? To jest pytanie, na które nie ma wciąż odpowiedzi.

Na spotkaniu z Ministrem Finansów zawnioskowaliśmy o 500zł z Uchwały modernizacyjnej plus 6% wzrost kwoty bazowej.
Czekamy wciąż na podpisanie notatki przez MF z tego spotkania.
 
(...) dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi,

Pytanie ile wyniesie podwyżka w innych formacjach mundurowych w 2020r?

Czy 500zł, bez odejmowania dodatków plus wzrost kwoty bazowej czy inaczej?

U nas MF chce dać 445zł z Uchwały i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie plus 3% kwoty bazowej zamiast 6% i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie.

Czy FSCS będą znowu gorzej traktowani od funkcjonariuszy innych formacji mundurowych? To jest pytanie, na które nie ma wciąż odpowiedzi.

Na spotkaniu z Ministrem Finansów zawnioskowaliśmy o 500zł z Uchwały modernizacyjnej plus 6% wzrost kwoty bazowej.

trochę to pomieszane. Co oznacza "700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi"?

jak rozumiem pytanie jest o to czy inne formacje dostaną tylko 500zł (w MON 570zł) czy też 500zł + 6% wzrostu kwoty bazowej

W innych formacjach tak jak u Nas kwota bazowa niby rośnie o 6%:
* ustawa budżetowa 2019 art. 9 pkt 2
ustala się kwoty bazowe dla: d) żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy – w wysokości 1 523,29 zł,

* projekt ustawy budżetowej 2020 art. 9 pkt 2
ustala się kwoty bazowe dla: d) żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy – w wysokości 1 614,69 zł,
 
Ostatnia edycja:
trochę to pomieszane. Co oznacza "700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi"?

jak rozumiem pytanie jest o to czy inne formacje dostaną tylko 500zł (w MON 570zł) czy też 500zł + 6% wzrostu kwoty bazowej

W innych formacjach tak jak u Nas kwota bazowa niby rośnie o 6%:
* ustawa budżetowa 2019 art. 9 pkt 2
ustala się kwoty bazowe dla: d) żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy – w wysokości 1 523,29 zł,

* projekt ustawy budżetowej 2020 art. 9 pkt 2
ustala się kwoty bazowe dla: d) żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy – w wysokości 1 614,69 zł,

Czyli hipotetycznie, jak ktoś dostanie dodatek kontrolerski 800zł a ma 25% stażowego to zmniejszą mu o 300zł zasadniczą żeby wzrost wynosił 700?

Takie ekwilibrystyki już były na pocz tego roku...
 
Dla KSC 790zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla osób poza mnożnikowym systemem - 694zł.

790 i 700 zł dostaną do podstawy osoby spoza kontroli, a ludzie z kontroli dostaną podwyżkę w dodatku kontrolerskim, który można uwalić, albo zabrać w przypadku zwolnienia lekarskiego. Przecież to jawna dyskryminacja!
 
W tym roku było tak, że po podwyżkach dodatki dostosowano procentowo tak, zeby kwotowo się nie zmieniły.
Od stycznia będziemy mieć dodatki kwotowe, więc nie chodzi o ten mechanizm.
Co MF ma na myśli określając podwyżkę wraz z dodatkami kontrolerskimi jest dla mnie zagadką?
Mam wprawdzie pewne pomysły co to może oznaczać ale nie chcę ich publicznie artykułować, żeby sie nie spełniły
 
W tym roku było tak, że po podwyżkach dodatki dostosowano procentowo tak, zeby kwotowo się nie zmieniły.
Od stycznia będziemy mieć dodatki kwotowe, więc nie chodzi o ten mechanizm.
Co MF ma na myśli określając podwyżkę wraz z dodatkami kontrolerskimi jest dla mnie zagadką?
Mam wprawdzie pewne pomysły co to może oznaczać ale nie chcę ich publicznie artykułować, żeby sie nie spełniły

A no może oznaczać to, że dostaniesz np 600 zł podwyżki dodatku kontrolerskiego, a podstawy 100 zł. Potem dodatek będą obcinać za zwolnienia lekarskie, albo zmniejszać w przypadku nieosiągania wyników. Przy czym kierowca, albo pracownik z działu ogólnego będzie chodził zadowolony, że dostał wszystko do podstawy.

Co na to ZZ?
 
Cos tu nie rozumie, mowimy: dla KSC 790zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi.
Oznacza to, ze w przypadku braku dodatku kontrolerskiego moja podwyzszka bedzie mniejsza?
 
Panie Sławku, kto szybko daje ten 2x daje, moim i moich współpracowników zdaniem należy dążyć aby podział nastąpił najpóźniej na początku stycznia, a wypłata za styczeń już po nowemu, inaczej bedziemy działać na rękę MF-u, nie ma co kłócić się o 10 zł, trzeba działać, mam też pytanie, czy negocjacje będą centralne, czy jak w tym roku rozproszone? W MON-ie podział jest już uzgodniony, ale tam nie ma ZZ
 
Wyjaśniam na ile zrozumiałem przedstawicieli MF.
Jeżeli komuś nie wzrośnie dodatek kontrolerski albo nie ma dodatku wcale, to otrzyma 700zł do zasadniczej(oczywiście nie wchodzę w tych wyliczeniach w inne składowe, jak rok temu).
Jeżeli komuś podniosą dodatek kontrolerski np. o 150zł, to także wg planów MF dostanie 700zł, z tą różnicą, że jego zasadnicza wzrośnie o 550zł a dodatek o 150zł.
Jeżeli ktoś ma dodatek specjalny to dostanie 700zł do zasadniczej plus dodatek specjalny.
Oczywiście mowa jest o przeciętnej na etat 700zł i o wstępnej propozycji MF.
 
Helena. Będzie zespół centralny i ma zacząć pracę dopiero w styczniu, ale czy jego ustalenia będą honorwane w IAS to nie wiadomo. To niestety jest KAS, a nie Policja, czy SG gdzie działa Komenda Główna i nie ma takich problemów.
 
Wyjaśniam na ile zrozumiałem przedstawicieli MF.
Jeżeli komuś nie wzrośnie dodatek kontrolerski albo nie ma dodatku wcale, to otrzyma 700zł do zasadniczej(oczywiście nie wchodzę w tych wyliczeniach w inne składowe, jak rok temu).
Jeżeli komuś podniosą dodatek kontrolerski np. o 150zł, to także wg planów MF dostanie 700zł, z tą różnicą, że jego zasadnicza wzrośnie o 550zł a dodatek o 150zł.
Jeżeli ktoś ma dodatek specjalny to dostanie 700zł do zasadniczej plus dodatek specjalny.
Oczywiście mowa jest o przeciętnej na etat 700zł i o wstępnej propozycji MF.

Jest taka możliwość, że niektórzy nie dostaną żadnej podwyżki, w związku z tym, że są to kwoty średnio na etat?
 
Jest taka możliwość, że niektórzy nie dostaną żadnej podwyżki, w związku z tym, że są to kwoty średnio na etat?
Minimalna podwyżka to będzie o 6% kwoty bazowej.

Patrząc na te zapowiedzi, to ludzie z granicy niech sobie lepiej zrobią zapasy "maści na ból dupy". Duże zapasy! Dlaczego? Bo zewsząd słyszę obietnice podniesienia do 1000 zł dodatków kontrolerskich. A ile wynosi obecnie średni dodatek graniczny? A ile brakuje do maksymalnej kwoty 1000 zł ? Widać podobieństwa wśród kwot podawanych wyżej ?
Z dodatkiem można za to zrobić wiele rzeczy - zabrać, zmniejszyć, postraszyć odebraniem...a tfu!
 
Back
Do góry