• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Na głównej Sławek pisze:

"U nas MF chce dać 445 zł z Uchwały i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie plus 3% kwoty bazowej zamiast 6% i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie. "

czyli wynika z tego, że jednak chcą coś majstrować przy ustawie budżetowej.

Nabieram coraz mocniejszego przekonania, że większość z nas jest absolutnie nieświadoma znaczenia
ochrony i konsekwencji ingerencji w zapisy ustawy budżetowej, która ma priorytetowe znaczenie dla
podwyżek.

Ludzie !!!
To nienormalne, że pieprzycie androny o podziale "kasy" - ile ma jej być, kto ją ma otrzymać, kto na
nią zasługuje bardziej, kto nie zasługuje, jak liczyć dodatki, co oznacza "średnio" lub "przeciętnie",
czyją "zasługą" jest kasa i jej podział ... itd, a totalnie lekceważycie to, co najważniejsze!

Ja wiem, że dla większości te jakieś +500 (brutto) WYGLĄDA dużo atrakcyjniej od możliwych do
uzyskania niewiele powyżej (max) jakichś 2 stówek "na łapkę" w podstawie wynagrodzenia, ale
wobec takich "majstrowań", owa - z założenia - stabilna podwyżka traci wszelką stabilizację,
dopuszczając, iż w efekcie jeden otrzyma 1000 zeta, a drugi całe 0 (słownie:zero) ...
 
Wynika z tego że chcą nas zrobić znowu w bambuko jak to wybitni specjaliści z mf czynilido tej pory. Te 6 procent to powinno być bez dyskusji tak samo 500 brutto na etat. A dodatki kont. powinny być poza podwyżką. A teraz zamotają tu wrzucą dodatek tam odejmą a my jak zwykle do tyłu czyli w ciemnej....
 
Po przeczytaniu komunikatu wygląda mi, że do podstawy tylko 4,5%, reszta to uznanie. Nie wiem tylko co z stażowym odliczą znowu czy nie.
 
czy naprawdę NIKT nie pamięta co zrobiła Suchocka??????

zrobiła to, co teraz ktoś w MF-ie próbuje,

pewnie wielu starych funkcjonariuszy już wie o czym piszę

wyjaśnię dla młodych:

Suchocka pomimo zapisu w ustawie budżetowej waloryzacji - nie wypłaciła jej (nie pamiętam ile to było %)

wszystkim urosły przez wiele lat odsetki, z tego co pamiętam, był nawet chyba wyrok TK lub SN, albo groźba takiego wyroku

i wypłacili wszystkim pokrzywdzonym wyrównania wraz z odsetkami...….

mam pytanie do MF-u, czy naprawdę u was nikt nie myśli....., używacie jeszcze mózgu czy nie, bo mam wrażenie, że znowu jakiś idiota typu MB chce was wpuścić w maliny......

WOBEC POWYŻSZEGO: Państwo z MF-u, bardzo proszę o przesłanie na moje konto od 1 stycznia 2020 r. dodatkowe 6 % do obecnej pensji + moje 500 zł z ustawy modernizacyjnej,

powiem ordynarnie:
rąbiecie nas na premiach, choć sobie w MF-ie nie żałujecie, a teraz chcecie jeszcze zabrać nam te marne 500 zł, choć sobie podwyższacie pensje jak chcecie i kiedy chcecie,

Panie Sławku, nie mamy na co czekać, MF i jego przybudówka w postaci "S" chce nas oszwabić, podejmują pozorowane rozmowy, które są znowu ustawką jak poprzednio
 
Ostatnia edycja:
Przeczytaj ustawę budżetową, z niej wynika, że 6% do podstawy (kwota bazowa o tyle wzrasta).

Tak, ustawa budżetowa ustala, że podwyżka dla budżetówki MA wynosić 6%.

Rzecz w tym, że "ktoś" (nieupoważniony), usiłuje przy tych 6 PROCENTACH ewidentnie "majstrować",
a z zamysłem - sztucznie łącząc odrębne źródła (komplikując złożoność sum procentowej i kwotowej)
- "majstruje" także przy kwocie wynikającej z podpisanego porozumienia, ustalonym już USTAWOWO
elemencie modernizacyjnym.

@helena chyba słusznie zauważa, że nikt nie pamięta "numeru" Suchockiej, ale tu nie potrzeba dobrej
pamięci lecz nieco logicznego myślenia. Niestety, na bieżąco widać brak zainteresowania podstawami -
czyli sednem wszelkich podwyżek!

@Hawranek przywołuje ustawę budżetową - potwierdzając w ten sposób PRAWO każdego z nas do
6% podwyżki "państwowej" - co powinno zakończyć jakiekolwiek rozmowy, dyskusje czy dywagacje
bądź "negocjacje" z kimkolwiek, przynajmniej w tej części tematu.

Jakiekolwiek teraz rozmowy i "ustalenia", winny dotyczyć WYŁĄCZNIE takiego podziału należnych
poprzez "modernizację" sum, by zarówno cywilom wynagrodzić nierówności i lata bez podwyżek,
jak i funkcjonariuszom zapewnić równorzędność z innymi służbami mundurowymi.

Jeśli ktoś twierdzi, że aż tyle kasy ministerstwo nie ma, odpowiem - to problem ministerstwa ...
 
chcę jeszcze dodać, że te 6% podwyższa kwotę bazową, więc z 1701,09 zł na 1803,16 zł brutto, generuje podwyżkę wszystkich składników, także za stopień, co do którego nie bierze się pod uwagę przy kwocie z ustawy modernizacyjnej, może nie są to duże pieniądze, ale zawsze…

dzięki indeksacji wszyscy, moim zdaniem, będą zadowoleni, młodzi, bo dostaną swoje pieniądze i starzy, bo dostaną troszkę więcej za stopień i wysługę (może o 20 zł brutto), przy czym młodzi przez kilka lat będą mieć coraz większą wysługę i stopień, no a starzy już nie...

kombinacje przy ustawie modernizacyjnej również są nieuprawnione, kwota ta powinna być włączona równo do podstawy wynagrodzenia w celu podniesienia mnożników, ale jak będzie, to zobaczymy w styczniu....
 
Tak będzie jak z premiami za IV kwartał średnio na jeża,po 2000 na funka,jeden dostał 3000 bo kabluje i się opiernicza,a drugi dostanie 1000 albo 500 i średnia jest w porządku.Dlaczego nie ma transparentności,dlaczego nikt nie podaje list wysokości nagród,dlaczego nie rozmawia się uczciwie tylko każdy chce oszukać jeden drugiego,Polak,Polaka. Pracujemy i służymy w jednostce państwowej to nie jest prywatna firma czy jakaś korporacja,zasady powinny być jasne i zrozumiałe dla wszystkich,
a nie tylko dla szlachty,która jest przy władzy.
 
Rozwiązanie jest jedno. Nie ma Panie Sławku o czym dalej rozmawiać ze stroną rządową, jeżeli nie będzie gwarancji nienaruszalności 6%.
Jest to pierwsze pytanie jakie powinno paść na rozmowach 8 stycznia. Nie ma jasnej odpowiedzi, czy też będą tradycyjnie kluczyć, to zakończyć rozmowy i podziękować za współpracę.
Rąbią Nas na porozumieniu gdzie mieliśmy zagwarantowane 500 zł jak wszystkie służby, a teraz to?!
Niegłupim pomysłem byłoby porozumieć się już na tym etapie ze związkami innych służb, jak to u nich będzie rozwiązane, tj. 500 plus ile?
Dość już MF namieszał.

Druga sprawa, jakim prawem można tak długo dzielić podwyższki? Nie wiedzą ilu ludzi mają w zasobach? Ile pieniędzy dostali? Znowu będziemy czekać do lipca? Jak sobie ktoś nie radzi w MF, to może niech rozlicza PIT-y...
 
Ostatnia edycja:

Czy inne służby mają ustawę modernizacyjną?
Mają, tylko ich uchwały modernizacyjne są uwzględnione w założeniach budżetu na 2020. Jasno stoi w założeniach, że budżet uwzględnia uchwały modernizacyjne służb podległych MSW + oddzielnie uchwałę modernizacyjną SW. Ich kwota bazowa rośnie z 1523 do 1614 albo jakoś tak i nie wynika z tego, że wszyscy dostaną 500 + 6%. Naszej uchwały nie widziałem w założeniach budżetowych, może znowu będzie z jakiej rezerwy. 790 i 700 > 500, wojsko ma obiecane przez samego prezydenta 576. Może się mylę, ale tym razem zaufałbym SKAS, żeby nie robić szumu w tym temacie. Szanujcie Walczaka swego bo nie będziecie mieć lepszego.
 
Mają, tylko ich uchwały modernizacyjne są uwzględnione w założeniach budżetu na 2020. Jasno stoi w założeniach, że budżet uwzględnia uchwały modernizacyjne służb podległych MSW + oddzielnie uchwałę modernizacyjną SW. Ich kwota bazowa rośnie z 1523 do 1614 albo jakoś tak i nie wynika z tego, że wszyscy dostaną 500 + 6%. Naszej uchwały nie widziałem w założeniach budżetowych, może znowu będzie z jakiej rezerwy. 790 i 700 > 500, wojsko ma obiecane przez samego prezydenta 576. Może się mylę, ale tym razem zaufałbym SKAS, żeby nie robić szumu w tym temacie. Szanujcie Walczaka swego bo nie będziecie mieć lepszego.
Tylko, że wojko jest w ciągłej modernizacji od lat. U Nas jak wreszcie ktoś dostrzegł zapaść kadrowo-sprzętową, to pewnie wszystko się skończy zanim jeszcze się dobrze nie zaczęło...
 
Popatrzcie na granice - niech dalej tak się starają to nie 20 a 50 km będą stać Tiry do granicy. link Ludzie mają dość. Kolejny podział podwyżek to farsa.
 
Ostatnia edycja:
Tak będzie jak z premiami za IV kwartał średnio na jeża,po 2000 na funka,jeden dostał 3000 bo kabluje i się opiernicza,a drugi dostanie 1000 albo 500 i średnia jest w porządku.Dlaczego nie ma transparentności,dlaczego nikt nie podaje list wysokości nagród,dlaczego nie rozmawia się uczciwie tylko każdy chce oszukać jeden drugiego,Polak,Polaka. Pracujemy i służymy w jednostce państwowej to nie jest prywatna firma czy jakaś korporacja,zasady powinny być jasne i zrozumiałe dla wszystkich,
a nie tylko dla szlachty,która jest przy władzy.
W mojej IAS było tak:
Średnia kwota nagrody (brutto) za IV kwartał 2019 r. przypadająca na 1 etat:
  • członka korpusu Służby Cywilnej - 2200 zł
  • funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej - 1800 zł
  • pracownika zatrudnionego na stanowisku pomocniczym - 1900 zł.
Nagroda powinna zawierać się pomiędzy 70%-130% kwoty średniej.
Nagrodę obniżyć może choroba.
Gdy nagroda wychodzi poza zakres 70%-130% to trzeba uzasadnić pisemnie.
Pracownicy w mojej komórce (US) dostali powyżej średniej - naczelnik zdecydował o dodatkowych kwotach od 100 do 400 zł. za wyniki.
Każdemu pracownikowi podaję indywidualnie wysokość nagrody z uzasadnieniem.
 
W komórce w której pracuje najbardziej skrywany fakt to wysokość nagród. Tak jest od lat.
 
Back
Do góry