• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Egzaminem jest ilość spraw, jakość ich wykonania, wspomaganie wiedzą innych . To nie podstawówka , a niektórzy faktycznie powinni do niej wrócić. Faktem jest jednak , że nie da się być "dobrym" po 2-4 latach pracy. Po takim czasie można zakładać , że ktoś dobrze rokuje , stara się . Cierpliwości dla gorących głów często wysuwających bezpodstawne roszczenia.



Zdaje się , że chcesz wywołać niepotrzebne animozje . Jeżeli masz za dużo zmagazynowanej przez siedzenie i Covid-19 energii to dobra wiadomość . Siłownię otwarto . To nie jest czas na wzajemne wojny podjazdowe . Jedziemy przecież na jednym wózku z nazwą własną KAS .
Zauważyłeś to ?
To o czym piszesz też nie daje gwarancji czegokolwiek.
 
Nie zachowujmy się jak dzieci w piaskownicy. Wszędzie znajdą się fachowcy i flachowcy, mądrzy i ci co pozjadali wszystkie rozumy. Co z wami, że skaczecie sobie do gardeł udawadniając, że już sama praca w danej komórce może świadczyć o tym, że jesteśmy NAJ....
 
Ale zdecydowali się na służbę i ok. Tak samo zasługują na szacunek jak ci, którzy wcześniej biegali w mundurze. Daj Bóg, żeby wszyscy, bo spora liczba od siedzenia i tak nabawiła się hemoroidów.
Nikt nie mówi o braku szacunku do kogoś. Ale o sprawach mundurowych niech decydują mundurowi. Rozdawanie stopni służbowych za darmo to skandal, jawna niesprawiedliwość i nierównie traktowanie - a to podlega pod sąd.
 
Kwestia podwyżek skończy się następująco - młodzi dostaną te niecałe 200 zł, bo nie są doświadczeni aby dostać kolejne 3%, a reszta ,,doświadczonych" resztę i dzięki temu dysproporcja między młodymi, a starymi będzie grubo ponad 100 zł, a nawet ponad 200 zł. Radzę wszystkim młodym jak najszybciej uciekajcie do normalnej służby/prywatnego sektora, tutaj będzie tylko gorzej.
 
Stokroć bardziej wolę takie niby "bełkoty", które pozwalają poznawać postawy i charaktery ludzi
pracujących/służących wśród nas, niż idiotyczne, nic i nikomu nie dające informacje o kwotach
wypłaconych komuś w jakiejś Izdebce w ramach 6% wzrostu. Info o samej wypłacie zrozumiem
(pierwsze z danej Izby), ale podawanie kwot - oczywistych indywidualnie - wygląda jedynie na
użalanie się nad sobą, gdy z założenia procentowy wzrost jest identyczny ...
Wolę cyferki i realne problemy niż bełkot i Twoją agresję
 
Najgorsze jest to że to właśnie wywiad skarbowy i UKS , od kiedy jesteśmy jednym tworem kas obnosi się ze swoją zajebistoacia, głośno panoszące się i uznając się za nadludzkich , nie wątpię że są kozacy co kolwiek to ma znaczyć w twoim słownictwie ale uwierz że w słuzbie celnej też są tzw kozacy , a nawet jeśli nie to kumaci przede wszystkim pokorni ludzie, sądzę po twojej wypowiedzi że bliżej ci do skarbówki niż cła więc pewnie wypowiadasz się w swoim mniemaniu, traktował bym was na równi gdybyście mieli jakieś zrozumienie dla cła, celników a nie traktowali nas jak bydło ,bo przyszli wielcy wybitni z wywiadu skarbowego, teraz się licytuje sie co kto ważnego robiło, ale prawda jest taka że nie byliście na tyle ważni żeby zrobić z was służbę specjalna lub wogole służbę,a skoro tak była a was nie doceniano to zróbcie teraz pożadna służbę, wyrównanie awanse na stopniu do każdej służby, wprowadzone szkolenia służbowe skoszarowane podstawowe, aspiranckie, oficerskie, szkolenia merytoryczne dla innych komórek , narazie po wejściu kas te braki się zrobiły ogromne które obowiązywały w mniejszym stopniu w służbie celnej niż w kas, ale wy chyba tak działalnością cały czas,a często gęsto dawaliście premię kwartalne rzędu półrocznej albo i rocznej wypłaty celnika a dupa wam nigdy na mrozie w deszczu i bez ciepłego posiłku nie zmarzła ,ale teraz szpan i dumą wielką bo mundur noszę i 20 lat w UKS byłem taki jestem super,a celnicy co stare dziady ,pijaki , łapówkarze, ślepi , głusi, i przygłupie,na szczęście leje na twoją opinię i mniemanie ciepłym płynem z wit.c , jest jednak cień nadziei że takie trole które mącą na forum to mały odsetek, bo poznałem trochę ostatnio kumatych osób z wywiadu skarbowego i UKS i są to ludzie mądrzy i konkretni z którymi można super pracować, ale to świadczy o tym że tak samo w komórkach skarbowych są normalni i niestety ci nienormalni, zarozumiali,dupolizacy , i z wielkim mniemaniem o sobie bez podparcia rzeczywistością, jestem i nadal będę za odłączeniem służby celnej od skarbowości niech każdy robi swoje , bo kas upierdzielil nam 80% ustawowych obowiązków na rzecz skarbowych działań, odwróć sytuację i wejdź w nasze obowiązki a wszyscy będą ci wytykać błędy taką właśnie strategię skarbówka obrała, ludzi z ogromnym doświadczeniem sprowadzić do stażysty skarbowego i wytykać błędy, strategia kas na celników, brawo reforma,
Widzę, że Zdzisławowi 4 litery żal ściska, a wiedzę o premiach i zarobkach ma z sufitu. Po pierwsze: najlepszym przykładem byłoby podanie rocznych zarobków osób z cła i skarbówki o porównywalnym stażu, wieku itd. dopiero wówczas może w stopniu minimalnym dałoby się coś powiedzieć (np. wynagrodzenie z komórki karnej w US i w UCS) i to nie za ostatnie 2 lata gdzie były podwyżki, ale np. 2012-2107.
Po drugie: buraki i bufony są w byłym wywiadzie, i w byłym cle. Wszędzie można takich znaleźć. Ja np. poznałam takich w Sencie, gdzie na 98 % fajnych koleżanek i kolegów znajdzie się 2% sztywniaków i znawców typu Rambo i Bond w jednym, gdzie szkolą ich wg ich mniemania głupki, co się nie znają, bo "ja Rambo Bond od urodzenia znam się na wszystkim".
Po trzecie: jeśli chodzi o szkolenie podstawowe, to Zdzisław pomyśl o sobie, bowiem w poprzednich postach "pażysz", a w tym "pożądny" jesteś. Może cofali Tobie proste pisma z uwagi na ortograficzną żenadę lub z tego powodu "odżucali" podania o awans ?!
Paniał Ty ?! tolka się nie "zapowiecz" 😂

miłej niedzieli życzę
 
Kwestia podwyżek skończy się następująco - młodzi dostaną te niecałe 200 zł, bo nie są doświadczeni aby dostać kolejne 3%, a reszta ,,doświadczonych" resztę i dzięki temu dysproporcja między młodymi, a starymi będzie grubo ponad 100 zł, a nawet ponad 200 zł. Radzę wszystkim młodym jak najszybciej uciekajcie do normalnej służby/prywatnego sektora, tutaj będzie tylko gorzej.

I zastanawia mnie gdzie w tym wszystkim jest ta, wspominana wcześniej, idea "zasypywania kominów płacowych"? Bo moim zdaniem dawanie % a nie konkretnych kwot tylko pogłębia te różnice między "chudymi burkami" a "tłustymi kotami".

Gdzie te 500zł brutto na etat?
Gdzie te 728 brutto które urodziło się chwilę później?
Aha wiem, zastąpiły je procenty, słowa "średnio" i "uznaniowo".
No ale czego ja oczekuję jak z poprzednich "650 brutto" dostałem 345 netto...

Jak śpiewał Organek - głupi ja...
 
I zastanawia mnie gdzie w tym wszystkim jest ta, wspominana wcześniej, idea "zasypywania kominów płacowych"? Bo moim zdaniem dawanie % a nie konkretnych kwot tylko pogłębia te różnice między "chudymi burkami" a "tłustymi kotami".

Gdzie te 500zł brutto na etat?
Gdzie te 728 brutto które urodziło się chwilę później?
Aha wiem, zastąpiły je procenty, słowa "średnio" i "uznaniowo".
No ale czego ja oczekuję jak z poprzednich "650 brutto" dostałem 345 netto...

Jak śpiewał Organek - głupi ja...

Policzyłeś wszystko?

Wzrost kwoty bazowej, potem podwyżka?

Wzrost dodatku kontrolerskiego, który był rok temu procentowy? Stażowe? Stopień? Odliczyłeś z tych 650zł 8,5% na nagrodę roczną?

Mi wyszło podobnie, ale ze wszystkim to mniej więcej się zgadza...
 
Nikt nie mówi o braku szacunku do kogoś. Ale o sprawach mundurowych niech decydują mundurowi. Rozdawanie stopni służbowych za darmo to skandal, jawna niesprawiedliwość i nierównie traktowanie - a to podlega pod sąd.
Stopnie za darmo to dostali celnicy. Wszak SC została skasowana tak jak UKS ale stopnie i stanowiska celnicy zachowali a może powinni zostać przeliczeni po nowemu i zaczynać od rachmistrza jak np. inspektorzy kontroli skarbowej ?
 
@prawie policjant
Stopnie za darmo to dostali celnicy. Wszak SC została skasowana tak jak UKS ale stopnie i stanowiska celnicy zachowali a może powinni zostać przeliczeni po nowemu i zaczynać od rachmistrza jak np. inspektorzy kontroli skarbowej ?
A Ty na jawie czy jeszcze śpisz?
 
@prawie policjant
A Ty na jawie czy jeszcze śpisz?
159. wprow. ustawę o KAS

Utrata mocy ustaw
Tracą moc:
1)
ustawa z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 720 i 1165);

2)
ustawa z dnia 21 czerwca 1996 r. o urzędach i izbach skarbowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 578 oraz z 2016 r. poz. 1810);

3)
ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1799);

4)
ustawa z dnia 10 lipca 2015 r. o administracji podatkowej (Dz. U. poz. 1269, 1513 i 2184 oraz z 2016 r. poz. 394 i 905).
 
159. wprow. ustawę o KAS

Utrata mocy ustaw
Tracą moc:
1)
ustawa z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 720 i 1165);

2)
ustawa z dnia 21 czerwca 1996 r. o urzędach i izbach skarbowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 578 oraz z 2016 r. poz. 1810);

3)
ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1799);

4)
ustawa z dnia 10 lipca 2015 r. o administracji podatkowej (Dz. U. poz. 1269, 1513 i 2184 oraz z 2016 r. poz. 394 i 905).
No i co w związku z powyższym?
 
Inspektor to stanowisko w byłym UKS. W cle była grupa specjalistów ekspertów i stanowiska kierownicze.
Tylko w służbach oprócz stanowisk są stopnie. Szkoda że po 3 latach w KAS dalej tego nie rozumieją.
A kto ma to wytłumaczyć? Rząd zrobił, jak chciał, a co z tego będzie, zobaczycie. Zrobili, co uważali. A piekło jest na dole. U Nas.
 
Back
Do góry