• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

fpjJJIt.png
🥵🥵
Wygląda na to, że jednak Komitet Protestacyjny walczyć będzie o dalsze kwoty.
No chyba, że to tylko pozory.
JAKIE kwoty....Siała baba mak,,,,,dałaby, ale nie wie jak???
Przecież jak porozumienie j e s t potwierdzone to dodatkowych KAS n i e będzie, a później DAMY, no tak więcej roboty, bo ci co mogli w lipcu już będą na
EMCE,,,, Przecież koło toczy się od modernizacji, dostajemy grosiki bo zostaje z oszczędności na ETATACH
 
Oto co dostałem w odpowiedzi na mój wniosek o informację publiczną z MF (datowany 8 maja):

Odpowiadając na anonimowy wniosek z 24 kwietnia 2020 r. o udostępnienie informacji
publicznej w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U.
z 2019 r. poz. 429), uprzejmie informuję, jak następuje.
W 2020 r. przewidziana została podwyżka kwot bazowych dla osób objętych mnożnikowymi
systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi
systemami wynagrodzeń o 6% (ze środków wynikających z Ustawy budżetowej na 2020 r.
wygospodarowano 3 %, natomiast pozostałe 3 % jako dopełnienie do 6 % zostało ujęte
w ramach programu wieloletniego „Modernizacja KAS”
).
Zgodnie z art. 8 ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz
o zmianie niektórych ustaw z dnia 23 grudnia 1999 r. podwyższenie wynagrodzeń dla
pracowników państwowej sfery budżetowej następuje w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy
budżetowej, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku.
Należy jednak zauważyć, że do Przewodniczącego Zespołu do spraw Programowania Prac
Rządu został złożony wniosek o zmianę zapisów Uchwały Modernizacyjnej KAS (...)
uwzględniający uzgodnienia z Komitetem Protestacyjnym w zakresie finansowania podwyżek
wynagrodzeń/uposażeń w roku 2020. Wniosek ten zawiera również zmiany w innych
Priorytetach Uchwały Modernizacyjnej. Uruchomienie środków z rezerwy celowej, które są
przewidziane na realizację podwyżek wynagrodzeń/uposażeń z Uchwały Modernizacyjnej jest
wobec powyższego odroczone do czasu podjęcia przez Radę Ministrów Uchwały w sprawie
zmiany programu wieloletniego „Modernizacja Krajowej Administracji w latach 2020-2022”.
 
Oto co dostałem w odpowiedzi na mój wniosek o informację publiczną z MF (datowany 8 maja):

Odpowiadając na anonimowy wniosek z 24 kwietnia 2020 r. o udostępnienie informacji
publicznej w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U.
z 2019 r. poz. 429), uprzejmie informuję, jak następuje.
W 2020 r. przewidziana została podwyżka kwot bazowych dla osób objętych mnożnikowymi
systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi
systemami wynagrodzeń o 6% (ze środków wynikających z Ustawy budżetowej na 2020 r.
wygospodarowano 3 %, natomiast pozostałe 3 % jako dopełnienie do 6 % zostało ujęte
w ramach programu wieloletniego „Modernizacja KAS”
).
Zgodnie z art. 8 ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz
o zmianie niektórych ustaw z dnia 23 grudnia 1999 r. podwyższenie wynagrodzeń dla
pracowników państwowej sfery budżetowej następuje w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy
budżetowej, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku.
Należy jednak zauważyć, że do Przewodniczącego Zespołu do spraw Programowania Prac
Rządu został złożony wniosek o zmianę zapisów Uchwały Modernizacyjnej KAS (...)
uwzględniający uzgodnienia z Komitetem Protestacyjnym w zakresie finansowania podwyżek
wynagrodzeń/uposażeń w roku 2020. Wniosek ten zawiera również zmiany w innych
Priorytetach Uchwały Modernizacyjnej. Uruchomienie środków z rezerwy celowej, które są
przewidziane na realizację podwyżek wynagrodzeń/uposażeń z Uchwały Modernizacyjnej jest
wobec powyższego odroczone do czasu podjęcia przez Radę Ministrów Uchwały w sprawie
zmiany programu wieloletniego „Modernizacja Krajowej Administracji w latach 2020-2022”.

No i albo ja głupia jestem albo z tych wyliczen ni chu chu nie wychodzi 12 procent
 
W 2020 r. przewidziana została podwyżka kwot bazowych dla osób objętych mnożnikowymi
systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi
systemami wynagrodzeń o 6% (ze środków wynikających z Ustawy budżetowej na 2020 r.
wygospodarowano 3 %, natomiast pozostałe 3 % jako dopełnienie do 6 % zostało ujęte
w ramach programu wieloletniego „Modernizacja KAS”
).

Przewidziano 6% z ustawy budżetowej, ale wygospodarowano 3%? O co tu qur... chodzi?
Może mi ktoś sensownie wytłumaczyć jak na podstawie przepisów możemy dostać tylko 3% z budżetu, a resztę dopełniać z modernizacji?
 
Po mojemu:
1. Te "wynegocjowane" 6% planowali nam już dać spokojnie na początku maja. Odpowiedź na mój wniosek o informację publiczną jest z 8 maja. Potwierdza to też niby omyłkowo rozesłany list do IAS w dniu "pertraktacji" z 14.05.
2. Chcieli nam dać 3% z ustawy budżetowej i 3% z uchwały modernizacyjnej. Jaka to różnica? Ano taka, że w latach 2020-2022 o te 3% mniej byśmy dostali podwyżki. Przypominam że Uchwała Modernizacyjna była rozpisana na kilka lat.
 
Retronix jako jest powód, żeby w naszym wątku o podwyżkach wstawiać stary artykuł z lutego????
 
Jadwiga Emilewicz: Premier wstrzymał dodatkowe nagrody. To dla nas trudne.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 
 
Wypłata z dnia 21/05 w IAS Bydgoszcz jeszcze po starej kwocie bazowej.
 
W następnych Izbach też przygotowywane są wypłaty bez 6% i wyrównania. Nie toczą się także rozmowy o wypłatę pozostałej części. Nie wierzę, że cokolwiek ponad 6 % dostaniemy.
 
projekt tarczy4.0





"... i żeby nie było niczego...."
 
Ostatnia edycja:
Tomasz Ludwiñski dla prawo.pl (link poniżej)
"Podwyżek nie było przez 10 lat, a teraz nie dość, że pracownicy ich nie dostaną, to grożą im zwolnienia i obniżki pensji".

Zastanawiam się, czy to niefortunne przejęzyczenie, czy jednak wie coś, czego nie ma w słynnym porozumieniu, bo jeśli ono obowiązuje to dlaczego "nie dostaną".

Wygląda mi to na powrót do narracji: "kij z podwyżkami, cieszmy się, że nas nie zwalniają".

Niech każdy z fanów KU, który zabłądził na to forum odpowie sobie na pytanie: "czemu i komu takie wypowiedzi służą".

Czytaj więcej na Prawo.pl:
 
Ale spoko przecież pan L się obudził i będzie monitorowal wypłatę podwyżek. Pewnie odpiszą mu tak samo jak na jego 100 pytań do premiera. Szefowa namachala pare zdan na kolanie tego co powtarza zawsze i tyle A pieniedzy jak nie było tak nie ma. Nadzieję, że jednak ludzie się obudzą i razem wszyscy zawalczymy o to, co się nam należy. To trzeba zrobic tak z przytupem i ci od Siwego i Od Ludwinskoego i Sadowskiego i cala reszta niezrzeszonych
 
Back
Do góry