• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Ja bym to widział inaczej. Celników jest 1/4 wszystkich w KAS. Jeżeli akcja oddolna wszęczta przez jedną gałąź i by ją sparaliżowała to myśłę że władze gasiły by pożary na tej gałęzi. Zatem łatwiej i taniej było by je gasić w 25% całości niż w 100. Tym bardziej że potulność pozostałych 75% oznaczała by dla władz że tam jest zadowolenie i nic nie trzeba robić po ich stronie. I zasadniczo odwrotnie. Natomiast gdyby akcja oddolna paraliżówałą by całą organizację na wszystkich jej zróżnicowanych celach to niestety nie wydaje mi się że dało by się nie załatwić całości. Bo wtedy istnieją dwie drogi. Gałąź nie załatwioan nadal kontynuuje swój protest lub jeszcze lepiej i skuteczniej obie gałęzie nie przyjmują ofert dzielące całe środowisko KAS nie rozwiązujących problemów obydwu gałęzi równoczesność.
W jedności i masie siła.

Ktoś czytał Dumas? "trzech muszkieterów".
tamto motto jest aktualne dla wszelkiej działalności związkowej.
Jeśli nie będziemy się trzymać razem i razem działać, skoro już razem jesteśmy
to zostaniemy podzieleni i z osobna rozgromieni.
Nikt nic nie zdziała.

Nas jest 1/6

W kas jest ponad 50k cywili i 11k funków
 
A ja myślę, że skarbowców od funkcjonariuszy trzeba oddzielić grubą kreską. Trzeba walczyć o swoje, a nie o czyjeś. To my jesteśmy formacją mundurową, to nam obiecano podwyżki. Nie naszą winą jest to, że powstał KAS i wsypano nas do jednego wora. Oczywiście, każdy chcę więcej zarabiać i godziwie żyć ale nie jest to powód do jednoczenia dwóch środowisk.
"...i wsypano nas do jednego wora...."
To dla mnie wystarczający powód żeby "stanąć za kimś".
Popracujesz - zrozumiesz :).
Ale nie namawiam do zmiany zdania :) Zostań przy swoim. Tak jak i ja.
 
A ja myślę, że skarbowców od funkcjonariuszy trzeba oddzielić grubą kreską. Trzeba walczyć o swoje, a nie o czyjeś. To my jesteśmy formacją mundurową, to nam obiecano podwyżki. Nie naszą winą jest to, że powstał KAS i wsypano nas do jednego wora. Oczywiście, każdy chcę więcej zarabiać i godziwie żyć ale nie jest to powód do jednoczenia dwóch środowisk.
Uczwała podernizacyjna zakłada wzrost uposażeń i wynagrodzeń.
W tej chwili nie walczymy o żadne nowe podwyżki.
Walczymy o wypłatę, tego co nam się należy.
 
Może oddzielmy dwie rzeczy, cywile są cywilami, funkcjonariusze są funkcjonariuszami, cywile pracują w 8h z wolnymi we wszystkie weekendy, święta etc. Funkcjonariusze pracują 12h, wielu jest takich którzy dojeżdżają 100 km w jedną stronę, bo kierownictwo tak bardzo chciało się zemścić, więc przeniosło go do innej komórki, w chwili obecnej to FUNKCJONARIUSZE realizują zadania z bezpośrednim narażeniem życia i zdrowia będąc w mundurze na granicach, oddziałach, w całym kraju. Co za to mają? Brak należytej ochrony, brak kompletnego umundurowania, jałmużnę za godziny nocne, jałmużnę za wyżywienie, system pracy, który już nawet w MSWiA się zmienił w kwestii służb dziennych i nocnych, kierownictwo totalnych idiotów z maksymalnymi dodatkami kontrolerskimi i całą masę dziwnych ludzi którzy nigdy w życiu nie byli na drogach, a nagle dostaną emkę. Dopóki nie rozdzielimy prawdziwych funkcjonariuszy, odpowiednio przygotowanych pod względem wyszkolenia, promowania w mediach przez rzeczników, odpowiedniego uposażenia, rozwiązania problemów stopni i stanowisk gdzie oficerowie na stanowisku starszego specjalisty wiedzą mniej od specjalistów w stopniu rachmistrzów, gdzie w jeden dzień można zrobić rzeczy o których nie słyszano w innych służbach, tak zawsze będziemy utożsamiani ze skarbówką gdzie praca zaczyna się o godz 12, a kończy o 14:30. Po to w ustawie jest zapis o wyodrębnieniu abyśmy byli na innym poziomie, i największy błąd naszych związków ZZ Celnicy jest taki, że zaprosiliśmy tych ludzi tak jakby oni mieli cokolwiek wspólnego z cłem, podczas gdy niektórzy skarbowcy mają już o wiele lepiej niż funkcjonariusze. I celem tutaj jest walka o całkowitą odrębność, po to aby nie było żadnej szefowej KAS z co drugim słowem ,,TA", tylko prawdziwy funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w randze Komendanta, Dyrektora czy kogokolwiek, ale poza KAS i tylko podlegającemu bezpośrednio ministrowi finansów, a w kwestii powołania i odwołania Prezesowi Rady Ministrów. Dopiero wtedy zaczniemy być uważani za poważnych ludzi, a nie drapichrustów na posyłki całej reszty, która nawet nie wie jak się dokładnie nazywamy, bo nasi rzecznicy prasowi to ignoranci i cywile co jeszcze nie tak dawno pisali w jakiejś niszowej gazetce, ale że kiedyś przeprowadzili wywiad z naczelnikiem US który teraz jest Dyrektorem IAS to zostali rzecznikiem prasowym IAS.
LEKARZY w kamasze....., albo do koszar ?
Przecież problem nie tkwi w nazewnictwie TYLKO w wycenie pracy/służby, OJ ktoś wam obywatelu nieźle namącił
pod ubrankiem,,, tylko jak tak dalej pójdzie to wyjdzie na to, że ubranko się nie nadaje bo jest za malutkie w wyniku prania🧠
 
Uczwała podernizacyjna zakłada wzrost uposażeń i wynagrodzeń.
W tej chwili nie walczymy o żadne nowe podwyżki.
Walczymy o wypłatę, tego co nam się należy.
I jeszcze proszę o nagłośnienie tematu .... nie walczymy o podwyżki tylko o wyrównanie tego co nam zabrano💼
w tym także o przywrócenie godności.
 
LEKARZY w kamasze....., albo do koszar ?
Przecież problem nie tkwi w nazewnictwie TYLKO w wycenie pracy/służby, OJ ktoś wam obywatelu nieźle namącił
pod ubrankiem,,, tylko jak tak dalej pójdzie to wyjdzie na to, że ubranko się nie nadaje bo jest za malutkie w wyniku prania🧠
Umiejętność czytania ze zrozumieniem kłania się.
 
fpjJJIt.png

Wygląda na to, że jednak Komitet Protestacyjny walczyć będzie o dalsze kwoty.
No chyba, że to tylko pozory.
 
Chcą przypilnować, że DIAS zaczną już się dogadywać ze ZZ odnośnie sposobu podziału podwyżek, więc w zasadzie nakładają pewną presje na MF.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.
 
Chcą przypilnować, że DIAS zaczną już się dogadywać ze ZZ odnośnie sposobu podziału podwyżek, więc w zasadzie nakładają pewną presje na MF.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Ja to rozumiem zupełnie odwrotnie presję to MF nałożyło na KU i pan T.L. razem z innymi na czele podpisał co mu podsunięto a teraz pali głupa i odwraca kota ogonem. :mad:
 
Ja to rozumiem zupełnie odwrotnie presję to MF nałożyło na KU i pan T.L. razem z innymi na czele podpisał co mu podsunięto a teraz pali głupa i odwraca kota ogonem. :mad:
Owszem, podpisali głupotę.
Jednakże, w tym co podpisali była też informacja o tym że porozumienie nadal obowiązuje (700-800zł na etat) i z powyższego pisma wynika, że chcą monitorować postęp prac nad realizacją tego porozumienia.

Nie bronię ich, ale jako osoba obiektywna, unikające emocjonalnych wniosków, uważam, że KP czy jak kto woli KU nie jest jeszcze spalone i mają szanse się zreflektować.
 
Wybiegnę trochę w przyszłość.

W dniu dzisiejszym ( 1 czerwca 2020 r.) doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy Komitetem Protestacyjnym a MF i SKAS, w którym to:
1. MF obiecuje, że zobowiąże DIAS do zawarcia porozumień niezwłocznie po przekazaniu im środków z uchwały modernizacyjnej;
2. MF potwierdził, że do dnia dzisiejszego nie doszło do zawarcia porozumień, gdyż nie zostały przekazane środki z uchwały modernizacyjnej;
3. SKAS potwierdził, że porozumienie z 29 stycznia 2020 nadal obowiązuje, ale Rada Ministrów nie zatwierdziła jeszcze zmiany chwały w zakresie przesunięcia środków;
4. z uwagi na wypadający dzień dziecka - MF oraz SKAS składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom KAS.
 
Jeżeli pismo jest zasłoną, to całkiem dobrą. Takiego pisma należało oczekiwać, jeżeli chcemy trzymać rękę na pulsie.

Edit. Z drugiej strony wiemy jakie gierki stosuje MF, patrz post wyżej :)
 
A mnie bardziej interesuje to co napisał Pan Robert Sadowski. Macie to na fb kas. Warto współpracować z tym panem. Na razie sprawdza jak bylo w innych służbach, zeby podac twarde dane. Super argument a propos dyskryminacja skoro mf twierdzi, że wszysscy dostali tylko 6%
 
A mnie bardziej interesuje to co napisał Pan Robert Sadowski. Macie to na fb kas. Warto współpracować z tym panem. Na razie sprawdza jak bylo w innych służbach, zeby podac twarde dane. Super argument a propos dyskryminacja skoro mf twierdzi, że wszysscy dostali tylko 6%

Oczywiście, to powinno zostać wypunktowane. Jest to KŁAMSTWO ze strony ministerstwa i nie można tego pominąć.
 
Nie da się ukryć, że formalnie Pani SKAS podpisała potwierdzenie ustalonych w styczniu podwyżek
(budżetowe i modernizacyjne).
Wydaje się więc logiczną konsekwencją tego, wystosowanie powyższego pisma.
Zupełnie inną jest kwestia wiary w podpis SKAS ...
 
W oficjalnym protokole podpisanym dnia 14 maja nie zauważyłem zdania odnoszącego się do podwyżek wynikających z uchwały modernizacyjnej. Wydaje się iż są to tylko pobożne życzenia związkowców z PU.
 
W oficjalnym protokole podpisanym dnia 14 maja nie zauważyłem zdania odnoszącego się do podwyżek wynikających z uchwały modernizacyjnej. Wydaje się iż są to tylko pobożne życzenia związkowców z PU.
Oczywiście, że jest to tam zawarte.
Cyt:
"Komitet Protestacyjny i Kierownictwo Ministerstwa Finansów informują, że obowiązują zapisy wynikające z Porozumienia zawartego w dniu 29 stycznia 2020 r. w Warszawie."
Porozumienie z 29 stycznia dotyczy właśnie m.in podwyżek wynikających z uchwały modernizacyjnej.

Tylko tak jak mówi @cat, nie wiadomo czy mimo podpisania tego, zostanie to zrealizowane. Ciężko ocenić wiarygodność i "moc" podpisu pani SKAS.
 
Back
Do góry