• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

W Policji cywile też nie dostali podwyżek. Kierownik cywil ma 2300-2600 na rękę, reszta najniższą krajową. Też nie jest kolorowo i prędzej czy później się to sypnie.
Znajomy pracuje w policji jako cywil i dostał 160 zł na rękę. Facet przed emeryturą. Dorabia kładąc gładzie 🥺
 
No proszę,a wybory za miesiąc. A tu taki "kwiatek". Ktoś uparł się przerżnąć wybory nie do przegrania.
przy 2.0 pisałem że negatywny głos 120 000 członków korpusu służby cywilnej będzie wzmocniony głosami ich najbliższych rodzin co może dać nawet 500 000 głosów w wyborach. Zasadniczo może mieć to jakieś znaczenie przy niewielkiej różnicy.
Zatem ktoś chciał mieć gwarancję.
2,5 miliona głosów pracowników sektora finansów publicznych wzmocnione głosami ich rodzin daje 10 000 000 głosów.
Przerżną jak nic, jeśłi tego gniota nie dość że nie wyrzucą ale do tego jeszcze nie zawrą umowy społecznej że nigdy do niego nie wrócą. I przerżną nie tylko prezydenckie ale i później sejmowe.
Dlaczego później też. Ano dlatego że efektywne zwolnionych 20% da 500 000 głosów wzmocnione głosami rodzin to ciągle przynajmniej 2 000 000 a to jest solidne wsparcie dla opozycji. I wiele z tych głosów to głosy aktualnego elektoratu.
 
Mam nadzieję, że najmocniejszy argument stosowany przez związki, że to dyskryminacja i że jako jedyna ze służb nie dostaliśmy podwyżek będzie wzięty pod uwagę przy ich ewentualnym podziale.
Mam nadzieję, że nie będziemy jedyną służbą stosującą cyrkowe i wyrwane z rzeczywistości wzory podziału tych podwyżek - że podział zostanie dokonany tak jak w innych służbach, a nie dyskryminacja ze wzglądu na staż, stanowisko i inne przywileje. 🙃
 
Mam nadzieję, że najmocniejszy argument stosowany przez związki, że to dyskryminacja i że jako jedyna ze służb nie dostaliśmy podwyżek będzie wzięty pod uwagę przy ich ewentualnym podziale.
Mam nadzieję, że nie będziemy jedyną służbą stosującą cyrkowe i wyrwane z rzeczywistości wzory podziału tych podwyżek - że podział zostanie dokonany tak jak w innych służbach, a nie dyskryminacja ze wzglądu na staż, stanowisko i inne przywileje. 🙃
Tu mnie zaskoczyłeś. Nie sądziłem, że staż i stanowisko, które wysłużyłem, to przywilej.... ciekawe.
 
Mam nadzieję, że najmocniejszy argument stosowany przez związki, że to dyskryminacja i że jako jedyna ze służb nie dostaliśmy podwyżek będzie wzięty pod uwagę przy ich ewentualnym podziale.
Mam nadzieję, że nie będziemy jedyną służbą stosującą cyrkowe i wyrwane z rzeczywistości wzory podziału tych podwyżek - że podział zostanie dokonany tak jak w innych służbach, a nie dyskryminacja ze wzglądu na staż, stanowisko i inne przywileje. 🙃

Nie do końca rozumiem tej dyskryminacji względem np. Policji...

U nich odjęli od średniej na etat 12%, resztę podzielili po równo kwotowo do zasadniczej, a potem z tych 12% każdemu dali tyle ile miał stażowego

Kwotowo łącznie wyszło więc każdemu inaczej, zależnie od stażu

Nasze 6% oznacza, że ten kto ma mnożnik 2,5 i dodatek za stopień 0, 7 dostanie 6% od 3,2 kwoty bazowej

A ten co na 1,6 i dodatek 0,2 dostanie 6% od 1,8 kwoty bazowej

Połowę

U nas nie staż decyduje o drobnych różnicach ale mnożnik i stopień o wielkich różnicach...

Tak, zgadzam się, względem policji to dyskryminacja
 
Uwaga ciekawostka
Na intranecie MF został zamieszczony zatwierdzony przez p. Oszast plan zakupów i zamówień publicznych.

Niby kwoty niwewielkie, ale jednak może trzeba by było zaszczepić gen oszczędności.

Poz. 286 - projekt i wykonanie iluminacji budynku MF za 284.552 zł.
Poz. 380 - wirtualna aplikacja -spacer po MF za 125.000 zł.
 
Tu mnie zaskoczyłeś. Nie sądziłem, że staż i stanowisko, które wysłużyłem, to przywilej.... ciekawe.
W innych służba różnica między ludźmi stanowiła między 50-70 zł, u nas mówiono o kwotach rzędu 200-400, wiec nie ma w ogóle czego porównywać. To co u nas próbowano wprowadzić wolało o pomstę do nieba.

A jeżeli jesteśmy inną służbą niż wszystkie inne to w sumie nie musimy dostać tych podwyżek bo - jesteśmy inną służbą niż wszystkie inne. 🤣
 
Nie do końca rozumiem tej dyskryminacji względem np. Policji...

U nich odjęli od średniej na etat 12%, resztę podzielili po równo kwotowo do zasadniczej, a potem z tych 12% każdemu dali tyle ile miał stażowego

Kwotowo łącznie wyszło więc każdemu inaczej, zależnie od stażu

Nasze 6% oznacza, że ten kto ma mnożnik 2,5 i dodatek za stopień 0, 7 dostanie 6% od 3,2 kwoty bazowej

A ten co na 1,6 i dodatek 0,2 dostanie 6% od 1,8 kwoty bazowej

Połowę

U nas nie staż decyduje o drobnych różnicach ale mnożnik i stopień o wielkich różnicach...

Tak, zgadzam się, względem policji to dyskryminacja
W Policji, SG i SW ludzie dostali między 360, a 420 zł, więc w porównaniu do naszych wzorów i różnic jakie miałyby być to jest przepaść.
 
Nasze 6% oznacza, że ten kto ma mnożnik 2,5 i dodatek za stopień 0, 7 dostanie 6% od 3,2 kwoty bazowej

OK, wybaczcie, bo nie interesowałem się tym specjalnie, lecz sądziłem, że skoro ktoś dostaje powiedzmy 3500 na rękę zasadniczej, to jego podwyżka po tych 6 % wyniesie mniej więcej 0,06 x 3500 zł, czyli 210 zł na rękę? Oczywiście w uproszczeniu. Czyli jestem w błędzie?
 
Bardziej chamskiego i oderwanego od rzeczywistości komentarza już dawno nie widziałem. Brak słów na poziom gorszy od dna i mułu.
Najpierw kolego piszesz, że "pierdolnik policyjny" trzyma się dzięki cywilom pracującym w policji i jeszcze dorabiającym przy kładzeniu gładzi a potem jak ktoś się dziwi temu co napisałeś to wyzywasz go od chamów. Pomyśl to jeszcze raz.
 
Najpierw kolego piszesz, że "pierdolnik policyjny" trzyma się dzięki cywilom pracującym w policji i jeszcze dorabiającym przy kładzeniu gładzi a potem jak ktoś się dziwi temu co napisałeś to wyzywasz go od chamów. Pomyśl to jeszcze raz.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i wyrywasz zdania z kontekstu. Trudno nie nazwać sytuacji w Policji pierdolnikiem. Porozmawiaj sobie z kimś z Policji to Ci opowie jak u nich wszystko wygląda i jak wielki wpływ na trzymanie tej instytucji w ryzach mają cywile. Więc tak, oburza mnie to, że ktoś chamskimi uwagami pejoratywnie określa pracę tych ludzi "kładących gładzie".
 
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i wyrywasz zdania z kontekstu. Trudno nie nazwać sytuacji w Policji pierdolnikiem. Porozmawiaj sobie z kimś z Policji to Ci opowie jak u nich wszystko wygląda i jak wielki wpływ na trzymanie tej instytucji w ryzach mają cywile. Więc tak, oburza mnie to, że ktoś chamskimi uwagami pejoratywnie określa pracę tych ludzi "kładących gładzie".
dorobiłeś sobie historię do głupot które tu wypisujesz, wyzywasz choć sam posługujesz się plugawym językiem
masz bardzo prymitywne przemyślenia.
 
Ludzie zamiast zajmować się przepychankami słownymi zobaczcie, że nie dostajecie 6% a tylko 3%. Tyle wywalczył Komitet. Zostaliśmy wszyscy zrobieni w konia.
 
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i wyrywasz zdania z kontekstu. Trudno nie nazwać sytuacji w Policji pierdolnikiem. Porozmawiaj sobie z kimś z Policji to Ci opowie jak u nich wszystko wygląda i jak wielki wpływ na trzymanie tej instytucji w ryzach mają cywile. Więc tak, oburza mnie to, że ktoś chamskimi uwagami pejoratywnie określa pracę tych ludzi "kładących gładzie".
No jeśli cywile mają taki sam wpływ na trzymanie policji w ryzach jak w Służbie Celnej to można tylko nad tym ubolewać.
 
Back
Do góry