• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

No jeśli cywile mają taki sam wpływ na trzymanie policji w ryzach jak w Służbie Celnej to można tylko nad tym ubolewać.
Drogi Stefanie, pierdolnik jest niestety wszędzie. Nie jest to zasługa ludzi tam pracujących a naszego genialnego rządu. Nie tylko obecnego ale i wielu wcześniejszych. Sprzeczając się tylko dajemy im powody do radości. Naprawdę tego nie widzisz czy nie chcesz widziec?
 
Jeśli do końca roku nie wypłacą wcześniej ustalonych kwot, czyt. około 720 brutto na etat, to ta służba w ciągu 5 lat maksymalnie przestanie istnieć.
 
Ludzie zamiast zajmować się przepychankami słownymi zobaczcie, że nie dostajecie 6% a tylko 3%. Tyle wywalczył Komitet. Zostaliśmy wszyscy zrobieni w konia.

Spokojnie, to nie ostateczne przeliczanie, ponieważ IAS'y liczą owe 3% ... z WŁASNEJ rezerwy celowej.
Na 6% nie mają ŻADNYCH pieniędzy, bo ich jeszcze nie dostali, więc "łatają" jak mogą ...
 
Służbą co za 5 lat bedzie Fentyl to nie martw się szybcie Ciebie zastąpią niz myslisz. Nie dawaj takich mysli im do rozważania. Jak naeazie służba jest tylko je .. w kazdym stopniu. Kwoty dokładne nigdy nie były ustalone . Ludwiński podpisał z nimi 1oozł brutto podwyzki wzamian za spokuj w Kas kumasz??
 
CAT nie powinno nas to obchodzic skad onie ta kase mają bardziej mnie reszta modernizacji martwi. Wszystkim mogli zebrac tylko w KAS nie mają co za hipokryzja i dziadostwo.
 
Służbą co za 5 lat bedzie Fentyl to nie martw się szybcie Ciebie zastąpią niz myslisz. Nie dawaj takich mysli im do rozważania. Jak naeazie służba jest tylko je .. w kazdym stopniu. Kwoty dokładne nigdy nie były ustalone . Ludwiński podpisał z nimi 1oozł brutto podwyzki wzamian za spokuj w Kas kumasz??
Mam nadzieję że za rok mnie tu nie będzie. :)
 
CAT nie powinno nas to obchodzic skad onie ta kase mają bardziej mnie reszta modernizacji martwi. Wszystkim mogli zebrac tylko w KAS nie mają co za hipokryzja i dziadostwo.

"Nie powinno" ?! Niebezpieczne założenie!

Czy ISTOTA tej informacji - ciągły (mimo ustaleń z 14 maja) brak uwolnienia kasy przez MF,
nic Ci nie daje do myślenia ?! Stanowczo powinno ...
 
Masz rację Cat i jestes bystry mam dla Ciebie jako kumatego funka zadanie do rozwikłania i może z tego tez niezła byc afera. Ptaszki cwierkają że oszukali nas na 13 w 2018 roku. Wiem to od funkcjonariuszy co idą na emeryturę i ponoc jakies pisma do kadr piszą i są od razu odwalane zmowa milczenia. 13 podzieli na pracę w starej służbie celnej do marca 2017 i na zus dali a po marcu tez ozusowali i opodatkowali jak w ZUS. Jak masz czas to wywęsz ta sprawę i jesli nas w bambuko zrobili to trzeba bedzie wielki pozew zbiorowy zrobic jak było kiedyś z gruszą.
 
Masz rację Cat i jestes bystry mam dla Ciebie jako kumatego funka zadanie do rozwikłania i może z tego tez niezła byc afera. Ptaszki cwierkają że oszukali nas na 13 w 2018 roku. Wiem to od funkcjonariuszy co idą na emeryturę i ponoc jakies pisma do kadr piszą i są od razu odwalane zmowa milczenia. 13 podzieli na pracę w starej służbie celnej do marca 2017 i na zus dali a po marcu tez ozusowali i opodatkowali jak w ZUS. Jak masz czas to wywęsz ta sprawę i jesli nas w bambuko zrobili to trzeba bedzie wielki pozew zbiorowy zrobic jak było kiedyś z gruszą.
W IAS Lublin Nasz przewodniczący już wystąpił z pismem do DIC
 
Jest wyrok Sądu Apelacyjnego w Szczecinie III AUa 84/19 w sprawie pobranych składek na ubezpieczenia społeczne z 13 za 2017 rok.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Uwaga ciekawostka
Na intranecie MF został zamieszczony zatwierdzony przez p. Oszast plan zakupów i zamówień publicznych.

Niby kwoty niwewielkie, ale jednak może trzeba by było zaszczepić gen oszczędności.

Poz. 286 - projekt i wykonanie iluminacji budynku MF za 284.552 zł.
Poz. 380 - wirtualna aplikacja -spacer po MF za 125.000 zł.
bo lepiej wydać 400 000 na pierdoły zamiast uratować parę etatów
 
To jest wyrok ze Szczecina. Ja już wniosek do DIAS złożyłem
 

Attachments

  • iii-a-ua-84-19-podstawa-do-obciazania-obywatalei.pdf
    93,4 KB · Wyświetleń: 507
@megoton, to raczej rola dla "śledczego", koniecznie z dostępem do właściwych "papierów".

O ile dobrze pamiętam, w systemie zaopatrzeniowym celnicy są od 1.01.2018 r. co dla mnie
- bez pewności, więc teoretycznie - oznacza, że trzynastki dotyczące czasu sprzed tej daty,
mogły być "oZUSowane", co jednocześnie mogło powodować konieczność trybu zwrócenia się
o jakiś zwrot.

Skoro sprawę podjęły ZZ w Lublinie, a także zajmował się nią sąd, grzebanie w czymś, co wymaga
przestudiowania od początku (przez "nie-zawodowca", którym jestem) to nic mądrego ...


 
Sparwa jest wygrana i są wnioski juz do skladania o zwrot kasy.
Chyba nawet są dwa korzystne wyroki w tej kwestii. Rozpocząć należy od pisma do dyr. IAS o podanie kwoty jaką wpłacił od tej 13 do ZUS a następnie wniosek do ZUS o zwrot tej kwoty wraz z odsetkami i we wniosku tym należy powołać się na te wyroki.
 
Nie jestem biegły informatycznie w tych forach skoro kasa się nam należy to na główną stronę wyróżnić i w załaczniku podac skuteczny wniosek o zwrot kasy. Tak zeby pozatym co nam wiszą jeszcze na to środki z odsetkami zgromadzili.
 
Back
Do góry