• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

A nasze pryncypały robia swoje : https://forsal.pl/gospodarka/finans...w-lipcu-jest-zapowiedz-ministra-finansow.html
Co za debil podpisywał taki pozny okres wyplat naszych podwyżek 3 miesiące co za debile nas tam reprezentowali:) teraz to cos co nie do końca przyklepali zerwą protestem. Nie do konca rozumię działania pana L

Żaden z sygnatariuszy mnie nie reprezentował...

Moim przedstawicielem, i 5000 innych, jest Sławek, z powodu swojej lojalności wobec członków zz i tego, że z nim nie da się "cóś załatwić", celowo ignorowany, pomijany, co dla mnie jest policzkiem, o którym pamiętam

Skandalem jest, że prowadzi się rozmowy i podpisuje "porozumienia" z organizacją, która jest marginalna, ale układna, a pomija się i określa mianem marginalnego największy zz w kas
 
Tak naprawdę kolego Dale mamy inne do 1939 fronty , tam ponoc się umiera a u nas tylko czekame na tego efekty taka różnica. Ponoc walka na najwyższch szczeblach masonerii wychodzi poza kontrolę. Nie słuchajmy pana L zbierajmy informacje resztę decyzji niech Sławek podejmie. A dla WAS wszystkich funkcjonariuszy mam taką zagadkę żebyscie pomysleli w jakim świecie żyjemy. Zadanie proste jak barszcz, Napisz www.nsa.com chyba wiecie czym ta agencja się zajmuje. Potem napisz illuiminati.com ale od tyłu czyli itanimiulli.com zobacz co sie otworzy:)
 
Dla tych, którzy pisali, że bedą zwalniać tylko skarbowców i ich to nie dotyczy. Zauważyliście zmianę w ostatnich wypowiedziach polityków z terminu administracji rządowej na administrację publiczną, niby mała zmiana ale:
 
  • Decyzje w sprawie podwyżek podejmuje Premier, Kierownictwo KAS nie ma na to wpływu.
  • Premier bardzo docenia rolę KAS.
  • Nie ma na razie żadnych dyspozycji dot. redukcji zatrudnienia i zmniejszania wynagrodzeń, a Szef KAS ma nadzieję, że nie będzie redukcji w KAS.
  • Decyzja w sprawie podwyżek zapadnie do końca czerwca, przy czym w połowie czerwca ma nastąpić nowelizacja budżetu – nie wiadomo w jakim kierunku to idzie, ale nie wyklucza się, że otrzymamy podwyżki i z budżetu i z modernizacji, bo budżet na razie nie ma bardzo dużych strat w dochodach.
  • Jest dużo podań o emerytury (na 23 kwietnia MF wiedziało o 550 wnioskach, przypuszczamy, że jest ich znacznie więcej, na samym Mazowszu na 27 kwietnia było 350 podań...).
  • Szef KAS zadeklarował, że albo w KAS wszyscy dostaną podwyżki, albo nikt – nie zgodzi się na wypłatę podwyżek tylko funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej.
  • Zbieranie danych o związkowcach (pismo Departamentu Organizacji KAS do DAIS) to „pomyłka” pracownika, na pewno nie chodzi o zwalnianie związkowców (przypomnieliśmy o tym, że to samo robił Parafianowicz, a potem nas wyrzucano).
  • Zapowiedziano stopniowe otwieranie urzędów dla klientów zewnętrznych. Dokładnej daty jeszcze nie wyznaczono, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, w każdym razie niedługo. Podejmowane są jednak działania, aby ograniczyć wizyty interesantów (ze względu na bezpieczeństwo pracowników i podatników), gdyż można bardzo wiele spraw załatwić przez internet.
  • Porozumienie zawarte z Komitetem Protestacyjnym ws. podwyżek nie zostało naruszone, bo wynika z niego, że wypłaty mają nastąpić do końca czerwca, a więc jest jeszcze czas.
  • Nagrody nie są jeszcze stracone, bo odpisy są robione (nasza uwaga: trudno oczekiwać, że ewentualne nagrody będą wysokie, skoro będzie trzeba wypłacić liczne odprawy...). Nie udało się ustalić, na podstawie jakiego przepisu przestały obowiązywać regulaminy nagród i doszło do naruszenia tych regulaminów poprzez ich nie wypłacenie (nagrody wypłaca się z funduszu tworzonego na podstawie obowiązujących wciąż przepisów ustawowowych).
Dla tych co nie mają dostępu do skarbowców.
 
" .. mam nadzieję .." czyli na pewne nadzieja się nie spełni
" ... wszyscy albo nikt ..." czyli na pewno nikt
coś na kształt "dołożę wszelkich starań" - no ale może się okazać że starania nie były wystarczające choć wszelkie.
 
" .. mam nadzieję .." czyli na pewne nadzieja się nie spełni
" ... wszyscy albo nikt ..." czyli na pewno nikt
coś na kształt "dołożę wszelkich starań" - no ale może się okazać że starania nie były wystarczające choć wszelkie.
A może należy się wziąć solidnie do roboty. gdzie jest kasa do odzyskania szczegółowo skrupulatnie badać bo może uda się odzyskać więcej.
Jeśli podmiot choć trochę uchybia przepisom to bez pardonu cofać pozwolenia.
Jeśli jest jakaś kasa do zwrotu to pilnie ratować gospodarkę szybkimi zwrotami.
Oczywiście wszystko lege artis
 
Szef KAS zadeklarował, że albo w KAS wszyscy dostaną podwyżki, albo nikt – nie zgodzi się na wypłatę podwyżek tylko funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej.
Rozumiem że idąc za ciosem również szefowa spowoduje że cofnie podwyżki Policjantom, prokuratorom, sędziom, pracownikom sądów i całej masie administracji która dostała podwyżki. To dobitnie pokazuje z kim mamy doczynienia.
 
"Decyzja w sprawie podwyżek zapadnie do końca czerwca, przy czym w połowie czerwca ma nastąpić nowelizacja budżetu – nie wiadomo w jakim kierunku to idzie, ale nie wyklucza się, że otrzymamy podwyżki i z budżetu i z modernizacji, bo budżet na razie nie ma bardzo dużych strat w dochodach."

Ale mają tupet. To może my się zastanowimy, czy może nie wziąć do końca czerwca opieki/L4 skoro jest takie podejście.
Nie powiem, ale nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Zamiast zapewnień otrzymujemy spławiające odpowiedzi i zapewne kłamstwa.
 
Dla tych, którzy pisali, że bedą zwalniać tylko skarbowców i ich to nie dotyczy. Zauważyliście zmianę w ostatnich wypowiedziach polityków z terminu administracji rządowej na administrację publiczną, niby mała zmiana ale:
Osobiście mam to gdzieś. Jak nie dostanę podwyżki przynajmniej takiej jak dostali Policjanci to sam się zwolnię.
 
0B60BA5B-4EBE-4B36-A746-CFE4ED667B5B.jpeg
 
Dla tych, którzy pisali, że bedą zwalniać tylko skarbowców i ich to nie dotyczy. Zauważyliście zmianę w ostatnich wypowiedziach polityków z terminu administracji rządowej na administrację publiczną, niby mała zmiana ale:
Nie w skarbówkach ale w Służbie cywilnej i pracowników. Obecnie rząd rozszerzył o całą sferę finansów publicznych i to chyba bez jakich kol wiek wskazań na emerytów, umowy termonie, samotne matki czy niepełnosprawnych. Kompletne zdjęcie jakich kol wiek hamulców i wycelowanie w 2,5 mln pracowników i funkcjonariuszy (wg mnie to grupa okresłoan w ostatnim punkcie wspólnego wora) Zatem wycelował w 10 ml wyborców (współmałżonkowie, żyjący rodzice, dorosłe dzieci, rodzeństwo ). Czy zatem jest coś do zrobienia i to z gwarantowanym skutkiem.?
 
Nie podoba mi się ta odpowiedź. Jest zawarte porozumienie, wszystko klepniete A oni piszą, że do końca czerwca bedzie wiadomo co z podwyzka? Według mnie jest wiadome co z podwyżką i uwazam, że musimy się domagać wyplat jak najwcześniej i to najlepiej w maju
 
Nie podoba mi się ta odpowiedź. Jest zawarte porozumienie, wszystko klepniete A oni piszą, że do końca czerwca bedzie wiadomo co z podwyzka? Według mnie jest wiadome co z podwyżką i uwazam, że musimy się domagać wyplat jak najwcześniej i to najlepiej w maju
Pacta sunt servanda, owszem tak, ale to się spradza w świecie cywilizowanym
 
Sławku możesz odnieść się do tych informacji uzyskanych od kierownictwa KAS a propos m.in podwyżek?
 
Back
Do góry