• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Czyli wyszło jak zwykle. W Policji czy SG ok 450 na rękę a celnikom damy tyle co piszesz. Podziałów ciąg dalszy.

Policji 450 zł na rękę, bo nie mieli waloryzacji kwoty bazowej. U nas była o 2,3% i niestety wliczana jest w 655 zł.
Tak więc - im większe uposażenie - tym większa podwyżka w ramach kwoty bazowej, tym mniejsza będzie kwota podwyżki teraz.
 
My w lubelskiej IAS jeszcze czekamy. Zobaczymy z wypłatą w kwietni. Natomiast zanosi się na kolejne rozczarowanie. 300zł? No ja bardzo przepraszam. Koledzy w Policji dostali między 510 a 530 netto. W czym my jesteśmy gorsi? Ja mam dość. Czekam tylko na zniesienie 55. Uczestniczę w każdym proteście od pamiętnego stycznia 2008. Każdy zryw, każda demonstracja itp. Staram się dobrze wykonywać swoje obowiązki. I ciągle dostaję po dupie. Jedyną podwyżkę dostałem od Kapicy w 2010. Od tej pory zarabiam niemal tyle samo, choć na PIT ostatnio mam mniej niż wtedy. Ile można? Dla mnie 655 to 655. Nie rozumiem dlaczego to związki z DIAS ustalały podwyżki. Powinno być centralnie. Każdy do pensji zasadniczej powinien dostać tyle samo.
 
Te 2,3 % to były drobne, które tak znacząco nie obniżają podwyżki. U nas było w komunikacie, że po uwzględnieniu wspomnianych 2,3 oraz innych składników jak np. trzynastka zostało na osobę 587 a z tego nie wychodzi netto 295 lub 312

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
Czyli wyszło jak zwykle. W Policji czy SG ok 450 na rękę a celnikom damy tyle co piszesz. Podziałów ciąg dalszy.

W Olsztynie nie słyszałem, żeby ktoś dostał mniej niż 470-480 zł NETTO.
Nie wiem, w jaki sposób wypłacano podwyżki w IAS gdzie pracuje Limonea, ale w Olsztynie było to tak :
- w lutym weszło wyrównanie za styczeń w związku z podwyżką kwoty bazowej + pensja już podwyższona o te 2,3%
- teraz w marcu dostaliśmy pensję, jak w lutym + osobny przelew w wysokości około 350-420 zł

Podwyżka o 2,3% + osobny przelew u kilkunastu osób z którymi rozmawiałem wyniosła około 470 zł netto.

Sam sprawdzałem szczegóły przelewów, które w IAS Olsztyn przesyłane są na skrzynki email i brutto wyniosło 587 zł z groszami., czyli zgodnie z porozumieniem ZZ i Dyr. IAS. Porównywałem różnicę pomiędzy sumą brutto pensji za luty i marzec.

Korekta : dwie znane mi osoby dostały mniej, ale jedna w marcu była na chorobowym, a druga na urlopie bezpłatnym.
 
Ostatnia edycja:
O to właśnie chodziło, żeby trudno ludziom było dojść do ładu z tymi podwyżkami, w każdym razie na koniec roku wynagrodzenia zasadniczego + dodatku za wysługę + ewentualnie dodatku kontrolerskiego masz mieć brutto co najmniej 7.800 zł więcej niż za 2018 r. Ale trzeba też patrzeć, czy IAS-y nie odbiją sobie na nas tych podwyżek obniżając nagrody
 
W Olsztynie nie słyszałem, żeby ktoś dostał mniej niż 470-480 zł NETTO.
Nie wiem, w jaki sposób wypłacano podwyżki w IAS gdzie pracuje Limonea, ale w Olsztynie było to tak :
- w lutym weszło wyrównanie za styczeń w związku z podwyżką kwoty bazowej + pensja już podwyższona o te 2,3%
- teraz w marcu dostaliśmy pensję, jak w lutym + osobny przelew w wysokości około 350-420 zł

Podwyżka o 2,3% + osobny przelew u kilkunastu osób z którymi rozmawiałem wyniosła około 470 zł netto.

Sam sprawdzałem szczegóły przelewów, które w IAS Olsztyn przesyłane są na skrzynki email i brutto wyniosło 587 zł z groszami., czyli zgodnie z porozumieniem ZZ i Dyr. IAS. Porównywałem różnicę pomiędzy sumą brutto pensji za luty i marzec.

Korekta : dwie znane mi osoby dostały mniej, ale jedna w marcu była na chorobowym, a druga na urlopie bezpłatnym.

To super i szacunek dla dyrekcji.
 
Od 1.01. 2019 zabrali 150 zł netto dodatku kontrolerskiego tym fc którzy razem z RTG przeszli do OC z Realizacji. Co śmieszniejsze wykonują obecnie te same lub bardziej złożone czynności co przed przenosinami. Ot i docenili dali "nagrodę" za pracę w odpowiedzialnym miejscu w któtym nikt nie chce pracować bo duża odpowiedzialność. To pewnie taki system motywacyjny wg władzy.
 
Tylko że w Olsztynie trochę inaczej podzielili niż w wiekszosci izb. Poprawcie mnie jesli źle napisałam :)
 
Od 1.01. 2019 zabrali 150 zł netto dodatku kontrolerskiego tym fc którzy razem z RTG przeszli do OC z Realizacji. Co śmieszniejsze wykonują obecnie te same lub bardziej złożone czynności co przed przenosinami. Ot i docenili dali "nagrodę" za pracę w odpowiedzialnym miejscu w któtym nikt nie chce pracować bo duża odpowiedzialność. To pewnie taki system motywacyjny wg władzy.

Tak to u nas jest. SG ma rozporządzenie odnośnie dodatków.
A dla was rada, po prostu odmówcie wykonywania czynności, "przekraczających" wasze kompetencje.
 
Tak to u nas jest. SG ma rozporządzenie odnośnie dodatków.
A dla was rada, po prostu odmówcie wykonywania czynności, "przekraczających" wasze kompetencje.

Masz słuszność ale czy to jest droga czy o wszystko trzeba walczyć, skamleć. Czy w tej instytucji nie da się normalnie tak jak np w Policji czy SG. Mają się od kogo uczyć. Ale po co?
 
@zmotywowany - Masz słuszność ale czy to jest droga czy o wszystko trzeba walczyć, skamleć. Czy w tej instytucji nie da się normalnie tak jak np w Policji czy SG. Mają się od kogo uczyć. Ale po co?


Myślę, że tak. Trzeba walczyć! Ale nie skamleć, tylko warczeć i ujadać ...
 
@zmotywowany - Masz słuszność ale czy to jest droga czy o wszystko trzeba walczyć, skamleć. Czy w tej instytucji nie da się normalnie tak jak np w Policji czy SG. Mają się od kogo uczyć. Ale po co?


Myślę, że tak. Trzeba walczyć! Ale nie skamleć, tylko warczeć i ujadać ...

Pewnie tak jak piszesz bo przyzwoitości bym się nie spodziewał.
 
Zmotywowany
Z tym szacunkiem dla dias olsztyn to się pośpieszyłeś

Nie dostałem awansu 2 lata temu, rok temu, pół roku temu

We wrześniu minie mi 5 lat

I nagle śpiewka, że w styczniu w scs już awansów nie ma i nie będzie padła

Mimo że wolałem poczekać na awans do września, skoro już czekałem 4,5 roku to dostałem w marcu z datą od stycznia

Tyle źe diasa nic nie kosztował a mi finansowo nic nie dał

Wliczono go w podwyżkę

I teraz najlepsze

Ktoś, kto dostał awans we wrześniu 2018 po roku czy 1,5, dostał teraz pełną podwyżkę, taką samą jak ja łącznie z awansem, we wrześniu 2019 będzie mógł dostać kolejny, bo minie mu rok od awansu, a mi nie

I on dostanie kasę za 2 awanse i podwyżkę, a ja podwyżkę

Nie mam powodu chwalić takich rozwiązań, tym bardziej że część diasów awansów po 5 latach, a u niektórych i po 4 latach, nie wliczali w podwyżki

Poszły na te awanse środki w ramach funduszu płac
 
Zmotywowany
Z tym szacunkiem dla dias olsztyn to się pośpieszyłeś

Nie dostałem awansu 2 lata temu, rok temu, pół roku temu

We wrześniu minie mi 5 lat

I nagle śpiewka, że w styczniu w scs już awansów nie ma i nie będzie padła

Mimo że wolałem poczekać na awans do września, skoro już czekałem 4,5 roku to dostałem w marcu z datą od stycznia

Tyle źe diasa nic nie kosztował a mi finansowo nic nie dał

Wliczono go w podwyżkę

I teraz najlepsze

Ktoś, kto dostał awans we wrześniu 2018 po roku czy 1,5, dostał teraz pełną podwyżkę, taką samą jak ja łącznie z awansem, we wrześniu 2019 będzie mógł dostać kolejny, bo minie mu rok od awansu, a mi nie

I on dostanie kasę za 2 awanse i podwyżkę, a ja podwyżkę

Nie mam powodu chwalić takich rozwiązań, tym bardziej że część diasów awansów po 5 latach, a u niektórych i po 4 latach, nie wliczali w podwyżki

Poszły na te awanse środki w ramach funduszu płac
Bolo taki cyrk był chyba wszędzie i nie pochwalam. Ale z kwotą podwyżki to szacun w porównaniu z innymi jas. Awanse to kolejna patologia i pokłosie nadania stopni w służbie. Korpusy gdzie fc z 25 letnim stażem bez podpadki jest starszym rachmistrzem czyli sierżantem lub st aspirantem z 40 letnim stażem na granicy bez perspektyw na awans. To jest wspaniałe zwieńczenie kariery w KAS.
 
Ostatnia edycja:
Ale trochę to nie pasuje do porozumienia, ponieważ 2,3 było odjęte od 655. Bez 2,3 powinno być brutto 587

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
2.3% podwyżki daje brutto średnio +-100 zł
Dla pensji brutto 4000 zł (co nie jest jakimś kominowym uposażeniem - wszystkie składniki, dodatki,...) wychodzi 92 zł brutto.
2,3% nie odnosi się tylko do uposażenia zasadniczego bo kwota bazowa ma wpływ na pozostałe mnożnikowe składniki, takie jak stażowe czy dodatek za stopień. więc od 588 zł należy odjąć w przybliżeniu 100 zł, czyli zostaje jakieś 488 brutto, czyli netto każdy powinien dostać w drugiej transzy podwyżki jakieś 400 zł
 
Warczeć, ujadać i wyszarpać co tylko się da. Zwłaszcza, że perspektywy na coś więcej odpływają... https://crowdmedia.pl/ministerstwa-...kiego-nieoficjalne-przecieki-z-law-rzadowych/
Tak przecieki przeciekami a szczelność granicy chyba jest dla Polski i UE dość istotną sprawą? Jeśli fc obsługującym urządzenia RTG na wschodniej granicy mający naprawdę wielką odpowiedzialność i ogromne doświadczenie na dzień dobry zabiera się 150 zł dodatku kontrolerskiego tylko dlatego że zmianie uległo miejsce pełnienia służby to kpina z całego systemu motywacyjnego o którym mówi minister Cybulski. Pikanterii dodaje fakt że kierownictwo wie o zaistniałej sytuacji i dziwi się jak to mogło się stać bo wszyscy byli zgodni co do tego że dodatek powinien pozostać na dotychczasowym poziomie. Stał się cud i 150 zł netto to jest 200 brutto znikło z dodatku kontrolerskiego a pozostała jedynie odpowiedzialność.
 
Ostatnia edycja:
Bolo taki cyrk był chyba wszędzie i nie pochwalam. Ale z kwotą podwyżki to szacun w porównaniu z innymi jas. Awanse to kolejna patologia i pokłosie nadania stopni w służbie. Korpusy gdzie fc z 25 letnim stażem bez podpadki jest starszym rachmistrzem czyli sierżantem lub st aspirantem z 40 letnim stażem na granicy bez perspektyw na awans. To jest wspaniałe zwieńczenie kariery w KAS.
Z tego co kojarze to st. rachmistrz jest sierżantem sztabowym a nie sierżantem. Natomiast awansowanie w SCS na stopniach w nie ma nic wspólnego ze służbą mundurową.
 
Back
Do góry