• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór funkcjonariusz SCS

Jak dzwoniłam do kadr w czwartek, zanim dostaliśmy informację, jakaś pani (tym razem nie Pani Iza) powiedziała mi, że nadal trwają rozmowy odnośnie przedłożenia testów psycho i, że nie wiadomo kiedy tak naprawdę będzie jakakolwiek informacja - stwierdziła, że do piątku możliwe, że będzie już wiadomo, ale trudno powiedzieć. Niestety tego samego dnia dostaliśmy maila więc obstawiam, że za tydzień, najpóźniej za dwa coś się rozjaśni a przyjęcia do służby wydają się najbardziej prawdopodobne w sierpniu, albo nawet i we wrześniu przy takim tempie. Skoro jeszcze po nas (bo na komisję razem złożyły się dwa postępowania - z grudnia i stycznia) idzie postępowanie na 108 wakatów to myślę, że szybko to tak nie pójdzie... :/
 
Ale po to jest też forum zeby pytac
Po to jest głowa, aby jej używać - wszystko jest podane, tu możesz ewentualnie dopytać, aby coś rozjaśnić
Skoro czytałaś ustawę o kas (bo sądzę, iż bez tego byś testu nie zdała) oraz informację o naborze w Twojej miejscowości to dostałaś też rozporządzenie - na początku jest kwestionariusz, który wypełniałaś :) Tam wszystko jest, opis ćwiczenia, ile punktów zalicza, w jakim tempie musisz wykonać ćwiczenie czy ilość powtórzeń
Odpowiadając na Twoje kolejne pytanie jakie się pewnie pojawi - test psychologiczny również jest już w lupce na forum, test kompetencji masz rozpisany w rozporządzeniu i jest w innych wątkach (lupka), rozmowa kwalifikacyjna również, wystarczy poszukać
W służbie nikt nie da Ci niczego na tacy, albo postarasz się sama, albo to miejsce nie dla Ciebie
 
W dodatku czas na bieg jest taki jak w podstawówce/gimnazjum dzieciaki mają, aby mieć z ledwością dwóję, da się to wykonać bez problemu
W mojej grupie nie tak młode osoby, które pierwszy raz od dawna właściwie mają styczność ze sprawnością fizyczną wykonały to tak, aby mieć jeszcze sporo czasu nadwyżki - zaledwie 600 metrów chryste xD
Nie bójcie żaby, to nie jest sprawnościówka jak w policji, tu musicie wykonać marne 11 pompek damskich aby mieć max punktów (oczywiście w najniższym przedziale wiekowym, potem jest jeszcze mniej xD)
I kilka brzuszków, które na teście wykonuje się oczywiście nie tak jak wszędzie tego uczono - bo taki styl jaki oni pokazują na wykonanie brzuszków jest zabójczy dla kręgów szyjnych i kręgosłupa, bez stresu dziewczyny
Czytajcie uważnie wszystkie wytyczne jakie macie podane, wykonujcie je uważnie i do przodu
 
Ostatnia edycja:
W dodatku czas na bieg jest taki jak w podstawówce/gimnazjum dzieciaki mają, aby mieć z ledwością dwóję, da się to wykonać bez problemu
W mojej grupie nie tak młode osoby, które pierwszy raz od dawna właściwie mają styczność ze sprawnością fizyczną wykonały to tak, aby mieć jeszcze sporo czasu nadwyżki
Nie bójcie żaby, to nie jest sprawnościówka jak w policji, tu musicie wykonać marne 11 pompek damskich aby mieć max punktów (oczywiście w najniższym przedziale wiekowym, potem jest jeszcze mniej xD)
I kilka brzuszków, które na teście wykonuje się oczywiście nie tak jak wszędzie tego uczono - bo taki styl jaki oni pokazują na wykonanie brzuszków jest zabójczy dla kręgów szyjnych i kręgosłupa, bez stresu dziewczyny
Czytajcie uważnie wszystkie wytyczne jakie macie podane, wykonujcie je uważnie i do przodu
Damskie pompki kobiet mogą robić?
 
Damskie pompki kobiet mogą robić?

"1. Uginanie ramion w podporze z leżenia przodem.
Miejsce wykonania próby sprawnościowej: Sala gimnastyczna lub boisko.
Sposób wykonania próby sprawnościowej: Z podporu, leżąc przodem (kobiety z oparciem kolan o podłoże), dłonie na szerokości stawów barkowych, ćwiczący (na sygnał instruktora) ugina ręce w stawach łokciowych i barkowych tak, aby barki znalazły się co najmniej na wysokości łokci (tułów wyprostowany z linią bioder i kolan), po czym dokonuje wyprostu aż do uzyskania pozycji wyjściowej (pełny wyprost w stawach łokciowych). W trakcie ćwiczenia nie wolno wykonywać przerw odpoczynkowych. Ćwiczący wykonuje próbę w stroju i obuwiu sportowym."

Wszystko jest w rozporządzeniu, przeczytaj.
Serio, zamiast pisać tysiące wiadomości, wystarczy otworzyć na 5 minut dokument i jesteś niczym wszechwiedzący.
 
A słuchajcie jeżeli chodzi o sprawnościowe testy to wszystkie 3 dyscypliny trzeba zaliczyc na minimum ? Czy np brzuszki pompki się zaliczy dobrze a np bieg przekroczy się czas
A ja głupi przygotowując się do TSF ćwiczyłem żeby osiągnąć maksimum punktów... wg wymogów do Straży Granicznej (które moim zdaniem kompleksowo oceniają sprawność)

A jak widać, nie trzeba ambitnie mierzyć wysoko. Wystarczy minimum.

PS. Przygotowywałem sie 14 miesięcy. Startowałem jako osoba z lekkim brzuszkiem która ledwo robiła 10 pompek. W szczytowej formie potrafie zrobic 38. Technicznie, zgodnie ze sztuką.
 
Równocześnie razem z ćwiczeniami fizycznymi przygotowywałem się merytorycznie do służby. Czytałem rozporządzenia, ustawy, wytyczne. Nawet regulamin organizacyjny miejsca gdzie startuje przeczytałem żeby wiedzieć czym sie konkretne działy zajmują.

Ludzie, wszystko macie podane na tacy, jak to zresztą @Agatka Wam juz cały czas tłucze do głowy. Wystarczy chcieć. Nie wyobrażam sobie jak będziecie prawdopodbnie w przyszłości operować na rożnych aktach prawnych, skoro przerasta was kilka rozporzadzeń dotyczących naboru...
 

"1. Uginanie ramion w podporze z leżenia przodem.
Miejsce wykonania próby sprawnościowej: Sala gimnastyczna lub boisko.
Sposób wykonania próby sprawnościowej: Z podporu, leżąc przodem (kobiety z oparciem kolan o podłoże), dłonie na szerokości stawów barkowych, ćwiczący (na sygnał instruktora) ugina ręce w stawach łokciowych i barkowych tak, aby barki znalazły się co najmniej na wysokości łokci (tułów wyprostowany z linią bioder i kolan), po czym dokonuje wyprostu aż do uzyskania pozycji wyjściowej (pełny wyprost w stawach łokciowych). W trakcie ćwiczenia nie wolno wykonywać przerw odpoczynkowych. Ćwiczący wykonuje próbę w stroju i obuwiu sportowym."

Wszystko jest w rozporządzeniu, przeczytaj.
Serio, zamiast pisać tysiące wiadomości, wystarczy otworzyć na 5 minut dokument i jesteś niczym wszechwiedzący.
Z tego co wiem to już marszobiegu nie ma
Ale po to jest forum zeby pytac ,doradzac sobie
 
Równocześnie razem z ćwiczeniami fizycznymi przygotowywałem się merytorycznie do służby. Czytałem rozporządzenia, ustawy, wytyczne. Nawet regulamin organizacyjny miejsca gdzie startuje przeczytałem żeby wiedzieć czym sie konkretne działy zajmują.

Ludzie, wszystko macie podane na tacy, jak to zresztą @Agatka Wam juz cały czas tłucze do głowy. Wystarczy chcieć. Nie wyobrażam sobie jak będziecie prawdopodbnie w przyszłości operować na rożnych aktach prawnych, skoro przerasta was kilka rozporzadzeń dotyczących naboru...
Jak widać po powyższej wiadomości, roszczeniowo niektórzy wychodzą z założenia, że po co się męczyć i wyszukać w googlach czy na isap wszystkiego, co się chce, wystarczy nasrać za przeproszeniem tysiącami tych samych pytań i oczekiwać, że ktoś jeszcze pogłaszcze po głowie - własna inicjatywa. Krew zalewa @Eternitowy, naprawdę cierpliwość jest zbawienna. :ROFLMAO:
Nie droga @Igusiaa, forum nie jest po to, aby każdy dawał Ci wszystko na tacy jak to oczekiwałaś przy teście wiedzy - czy to tutaj, czy w prywatnej wiadomości. Trzeba się nauczyć korzystać z materiałów, jakie masz dostępne, następnie zapytać jeżeli masz wątpliwości. Czekasz na gotowe, Chryste naprawdę skaranie boskie czytać wątki kolejnych postępowań gdzie nie daj boże przyszli funkcjonariusze na tym etapie mają problem z używaniem internetu i poruszania się w przestrzeni rozporządzeń, ustaw czy innych aktów normatywnych.
 
Jak widać po powyższej wiadomości, roszczeniowo niektórzy wychodzą z założenia, że po co się męczyć i wyszukać w googlach czy na isap wszystkiego, co się chce, wystarczy nasrać za przeproszeniem tysiącami tych samych pytań i oczekiwać, że ktoś jeszcze pogłaszcze po głowie - własna inicjatywa. Krew zalewa @Eternitowy, naprawdę cierpliwość jest zbawienna. :ROFLMAO:
Nie droga @Igusiaa, forum nie jest po to, aby każdy dawał Ci wszystko na tacy jak to oczekiwałaś przy teście wiedzy - czy to tutaj, czy w prywatnej wiadomości. Trzeba się nauczyć korzystać z materiałów, jakie masz dostępne, następnie zapytać jeżeli masz wątpliwości. Czekasz na gotowe, Chryste naprawdę skaranie boskie czytać wątki kolejnych postępowań gdzie nie daj boże przyszli funkcjonariusze na tym etapie mają problem z używaniem internetu i poruszania się w przestrzeni rozporządzeń, ustaw czy innych aktów normatywnych.
Nikt nie każde Ci czytać tego i udzielać się.
 
Z tego co wiem to już marszobiegu nie ma
Ale po to jest forum zeby pytac ,doradzac sobie
Specjalnie Ci dałam wersje z 2018 roku, abyś wyszukała nowelizację... ale cóż.
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2020-2,18938541.html
Proszę :)
W rozmowie prywatnej i kilka wiadomości wstecz wydawać się było, że zrozumiałaś inicjację samodzielnego myślenia, złudzenia.
Życzę powodzenia w służbie - pamiętaj, tam kursów przygotowawczych do angielskiego nie masz więc chcąc nie chcąc życie Cię zweryfikuje z wyszukiwania informacji i własnego zaangażowania.
 
Specjalnie Ci dałam wersje z 2018 roku, abyś wyszukała nowelizację... ale cóż.
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2020-2,18938541.html
Proszę :)
W rozmowie prywatnej i kilka wiadomości wstecz wydawać się było, że zrozumiałaś inicjację samodzielnego myślenia, złudzenia.
Życzę powodzenia w służbie - pamiętaj, tam kursów przygotowawczych do angielskiego nie masz więc chcąc nie chcąc życie Cię zweryfikuje z wyszukiwania informacji i własnego zaangażowania.
Spokojnie sama sobie znalazlam 😊
Dziękuję za poświęcenie
Na podstawie kilku zadanych pytań przeze mnie na forum nie oceniaj mnie 😊
Jestem wdzięczna za wskazówki. Tak na marginesie test byl trudny jak przeglądałam forum z pytaniami to może ze 3 się powtórzyły u mnie . Jakos dalam rade 😊
 
Jeżeli ktoś nie ma czasu na szukanie rozporządzeń to może skorzystać z tego. Tylko ze w tym przypadku trzeba zaplacić komuś innemu za poświęcony czas na opracowanie tej monografii.


Polecam. Kupiłem jako uzupełnienie tego co jest w aktach prawnych.
 
Jeżeli ktoś nie ma czasu na szukanie rozporządzeń to może skorzystać z tego. Tylko ze w tym przypadku trzeba zaplacić komuś innemu za poświęcony czas na opracowanie tej monografii.


Polecam. Kupiłem jako uzupełnienie tego co jest w aktach prawnych.
Mój wykładowca o tym wspominał, że bardzo ciekawa monografia i zawiera wszystko, czego dana osoba potrzebuje, ale jak do tej pory nie miałam okazji, aby z tego skorzystać. Dziękuję za przypomnienie, bo chyba jednak się na to zdecyduje 😇
 
Równocześnie razem z ćwiczeniami fizycznymi przygotowywałem się merytorycznie do służby. Czytałem rozporządzenia, ustawy, wytyczne. Nawet regulamin organizacyjny miejsca gdzie startuje przeczytałem żeby wiedzieć czym sie konkretne działy zajmują.

Ludzie, wszystko macie podane na tacy, jak to zresztą @Agatka Wam juz cały czas tłucze do głowy. Wystarczy chcieć. Nie wyobrażam sobie jak będziecie prawdopodbnie w przyszłości operować na rożnych aktach prawnych, skoro przerasta was kilka rozporzadzeń dotyczących naboru...
Eternitowy ile miałeś punktów po tak długim przygotowywaniu się?
 
Hej, a ja mam pytanko co do pompek czy kobiety na pewno mogą robić na kolanach? bo przewertowałam inne fora i jest tam, że normalne męskie.
 
Hej, a ja mam pytanko co do pompek czy kobiety na pewno mogą robić na kolanach? bo przewertowałam inne fora i jest tam, że normalne męskie.
Rozporządzenie jest najwiarygodniejszym źródłem informacji. Wzmianki na forach mogą być inne, ponieważ o ile dobrze pamiętam to kiedyś kobiety robiły także klasyczne pompki.

 
Back
Do góry