• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby - testy wiedzy

Mam pytanie, a mianowicie uzyskałem już wynik za test wiedzy w moim województwie, mam 29 pktów, natomiast minimum było 28, czy taka liczba punktów będzie dla mnie dużą przeszkodą do końcowego efektu jakim jest przystąpienie do służby w SCS? W policji mała liczba punktów za test wiedzy od razu dyskwalifikuje(w województwie podkarpackim). Dzięki za odpowiedź!
 
Musisz mieć ogólną liczbę punktów w dobrym zakresie .... na to składa się kila testów i z każdego testu sumujesz sobie i wychodzi ci wynik ogólny. Także możesz pisemny ledwo zaliczyć a test sprawnościowy na maxa zaliczysz ... i już masz dobrą średnia.
 
Ja miałam 26 pkt. I mówienie tu o tym że potrzeba 24 pkt nic nie daje bo później i tak jest jakaś dodatkowa skala punktacji której ja nie rozumiem. Jedynie co wiem to to że moja rekrutacja została już zakończona.
 
To wiem, że te minimum nic nie daje, ale chodzi mi o to że czy mimo tego że mam mało pkt i wypadam słabo na tle innych to czy mam szansę się dostać? W tamtym roku widziałem że z mojego województwa kilka osób z 24 punktami z testu wiedzy dostało się do służby
 
Oczywiście, że masz szansę i Cię to nie dyskwalifikuje. To pierwszy, a w mojej ocenie, najmniej ważny etap. Coraz mniej osób przechodzi cała kwalifikację, więc utrzymaj się do końca, a będzie dobrze.
 
To wiem, że te minimum nic nie daje, ale chodzi mi o to że czy mimo tego że mam mało pkt i wypadam słabo na tle innych to czy mam szansę się dostać? W tamtym roku widziałem że z mojego województwa kilka osób z 24 punktami z testu wiedzy dostało się do służby
Pomyśl na logikę o co pytasz. Po co ktoś ustawia jakiś minimalny poziom?
Po to stosuję się kolejne etapy, aby wyklarować jakieś minimum. Po to żeby, na rozmowie kwalifikacyjnej nie było wszystkich jak ulica dała, tylko żeby już jakąś wstępną selekcję zrobić.
Punkty z poszczególnych etapów są po to, abyś dotarł do finału, czyt. testu kompetencji i rozmowy kwalifikacyjnej. Tam wszyscy stają na jednej linii i są oceniani przez członków komisji.

Odpowiadając na Twoje pytanie, możesz spokojnie dotrzeć do finału i zostać przyjęty do służby przygotowawczej.
 
Witam. Mam kilka pytań odnośnie rekrutacji. Pewnie w poprzednich latach już się trafiały, ale odkopsnie tego nie jest wcale proste :) gdyby ktoś mógł, chciał i miał chwilę czasu to proszę o pomoc :)


Więc od początku. Rekrutacja składa się z następujących etapow:

'test wiedzy;
 test sprawności fizycznej;
 test psychologiczny i kompetencyjny;
 rozmowa kwalifikacyjna;
 ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Celno-Skarbowej;
 sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym kandydata do służby;
 przeprowadzenie postępowania sprawdzającego określonego w przepisach o ochronie informacji niejawnych.'

Test wiedzy już za mną. Sprawnościowy jest też dla mnie zrozumiały i dobrze opisany. Moje pytania ty za się kolejnych etapow':

1. Test psychologiczny i kompetencyjny jest to jeden test? Całość rozumiem jest pisemna?

2. Rozmowa kwalifikacyjna. Czy tutaj jest rozmowa z psychologiem? Czy psycholog jest w komisji? Jeśli nie, to kto jest w komisji i na czym to polega?

3. Ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej. Hmm? Po teście sprawnosciowym i teście psychologicznym ciężko mi zrozumieć o co chodzi w tym etapie. Może ktoś mi to rozwinąć?

4. Sprawdzenie danych podanych w kwestionariuszu to jest dla mnie w miarę zrozumiałe i jasne.

5. Informacje nie jawne. Czy to jest ta ankieta osobowa zamieszczona na stronie? Wypełnia się części od pierwszej do czwartej?

Z góry dzieki
 
Ad1 Test psychologiczny i kompetencji, to 2 różne testy. W skład psychlogicznego wchodza testy osobowosci i matryce Ravena, a kompetencji robi sie na kompie. Test kompetencji okresla Twoje kompetencje w organizacji np. odpowiedzialnosc, zoorganizowanie itp.
Ad.2 Na rozmowie w skład komisji wchodzi psycholog i tak jak reszta członków zadaje pytania, chociaz nie wiem czy tak jest w kazdej Izbie...u mnie byl. W sklad mojej komisji wchodzili: psycholog, naczelnik wydzialu kadr i szkolenia, przedstawiciel kadr i zca naczenika pionu, do ktorego prowadzony byl nabor.
Ad. 3 Jest to komisja lekarska, ktora ustala Twoja zdolnisc fiz. i psych. do pelnienia sluzby. Np. kardiolog, ortopeda, laryngolog itd.
Ad.5 Tak, jest to ta ankieta. I wypelniasz wedlug instrukcji.
 
Witam ponownie,
mam pytanie, jakie są wymagania odnośnie testu sprawności fizycznej dla mężczyzn? Znalazłem 2 źródła, które nie były ze sobą spójne jeśli chodzi o liczbę powtórzeń poszczególnych ćwiczeń. Ile pompek/brzuszków należy wykonać na 5 pktów?
 
IMG_20191228_154640.jpg
 
Tylko to są dane z 2017 r., a znalazłem rozporządzenie ministra finansów z 2018 r. i tam jest inna tabelka, która w takim układzie jest bardziej aktualna?
1577545370064.png
 
Oki, znalazłem coś bardziej aktualnego, w mailu który otrzymałem było
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 lutego 2018 r. w sprawie informacji o wolnych stanowiskach służbowych w Służbie Celno-Skarbowej oraz postępowania kwalifikacyjnego do Służby Celno-Skarbowej

W treści tej ustawy znajdują się następujące wymagania:
1577546522382.png
 
Back
Do góry