Nabór do służby - testy wiedzy

Nowa2019

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Witam, bardzo bym była wdzięczna za podpowiedź z czego przygotowywać się do testu wiedzy ? Czy z jakiś gotowych zestawów testów ? Jakie polecacie?

szym88

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Nowa2019 - czy przygotowujesz się do testu wiedzy w Lublinie 26-10-2019?

Nowa2019

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
nie, ja w szczecinie ale wydaje mi sie ze zakres jest ten sam w każdym mieście

Nowa2019

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
szym88 A skąd wiesz że bedzie test wiedzy w Lublinie 26.10.2019? Nie widziałam ogłoszenia o naborze w Lublinie a z tego co się orientuję testy wiedzy w różnych miastach są w ten sam dzień

nik90

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Witajcie, ja będę szukać coś w necie, słyszałam o dostępnych pakietach testowych płatnych, pewnie z nich skorzystam.

Darkai

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Witam, nie kupuj tych śmiesznych pakietów np z testów na celnik kasa w błoto... W porównaniu co było na testach to może w tych testach z neta było może 10%. Lepiej weź aktualny podręcznik z wosu i przeczytaj go sobie.
Będą pytania odnośnie funkcjonowania kas ja miałem pytanie np o nadawane stopnie. organizacja uni Europejskiej, organizacja i funkcjonowanie państwa przykładowe pytanie ile jest osób w Senacie/ sejmie
Aktualne zagadnienia ;)

nik90

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
no zobaczymy, przygotowania przygotowaniami, a jak będzie to się okaże :)

Rafal91pl

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Witam, nie kupuj tych śmiesznych pakietów np z testów na celnik kasa w błoto... W porównaniu co było na testach to może w tych testach z neta było może 10%. Lepiej weź aktualny podręcznik z wosu i przeczytaj go sobie.
Będą pytania odnośnie funkcjonowania kas ja miałem pytanie np o nadawane stopnie. organizacja uni Europejskiej, organizacja i funkcjonowanie państwa przykładowe pytanie ile jest osób w Senacie/ sejmie
Aktualne zagadnienia ;)
Potwierdzam wyrzucenie kasy w błoto te testy z testy na celnika. Przycztaj ustawę o KAS. Ja miałem w sierpniu w Bydgoszczy i test nie był trudny. Ogólnie cztery części: Funkcjonowanie organów państwowych RP, funkcjonowanie organów UE, Ogólnie o KAS i członkostwo Polski w UE. Takie bloki.

młspeclat67

Użytkownik
Punkty reakcji
20
Zdawałem taki test równo 13 lat temu, październik 2006. Jedno z pytań brzmiało, ile RP ma województw? Jeden z kolegów, wyjął książkę z wos, bo nie wiedział.
Jeśli nie jesteście dzieciaki beznadziejną gimbazą, to nie powinno być problemu.
PS wysoki poziom wiedzy ogólnej, to właśnie ten parametr, który odróżnia F S C-S od pozostałych służb.

Mil

Użytkownik
Punkty reakcji
24
Zastanówcie się najpierw czy są wakaty w innych służbach. Ostatnie podwyżki, uprawnienia emerytalne w SCS były dane tylko dzieki zmianom w innych służbach. Dopóki SCS jest pod MF, zawsze będzie tu patologia. Ostatnio widać to choćby w przypadku braku zmiany kwoty bazowej. Gdy tlko MF bedzie mial możliwosc zrobienia gorzej swym podwładnym oprócz "swoich ludzi" to to zrobi. Jedyna szansa to przejście tej służby pod MSWiA. Może z czasem to nastąpi, o ile nie przyjdą nowi do wykorzystania. Sprawdzcie więc jak z dostępnością w innych służbach, gdzie nie istnieje systemowa nienawiść między zarządzającym a podwładnym, aby po jakimś czasie nie żałować wyboru. Udanych wyborów.

Nowa2019

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
A mogli byście mi jeszcze napisać jak wyglądają testy kompetencyjne i czy po nich jak u granicznej jest wariograf bo czytalam że w niektórych przypadkach w celnej tes jest badanie psychofizjologiczne

Poss90

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
7
Badanie kompetencje jest bardzo proste. Kilka pytań i trzeba udzielić odpowiedź tak lub nie.

Badanie psychofizjologiczne jest tylko do Biura Inspekcji Wewnętrznej oraz wydziałów operacyjno-rozpoznawczych. W zwykłym postępowaniu kwalifikacyjnym nie ma badania psychofizjologicznego na poligrafie

michal81

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
37
Badanie psychofizjologiczne jest tylko do Biura Inspekcji Wewnętrznej oraz wydziałów operacyjno-rozpoznawczych. W zwykłym postępowaniu kwalifikacyjnym nie ma badania psychofizjologicznego na poligrafie
No nie do końca. Znam ludzi z oper. co nie mieli takich badań, a są tacy co je przechodzili do realizacji. Co izba to inny obyczaj.

Do góry