• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór 2010

Gratuluję wszystkim którym się udało =) czy ktoś wie z doświadczenia albo ma informacje ile teraz będziemy czekać na postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych??

patrząc na rekrutację do IC w Przemyślu, osoby po rozmowach kwalifikacyjnych są umawiane na indywidualne godziny do IC pod koniec grudnia.

http://www.icprzemysl.asi.pl/pls/icprzemysl/dokumenty?job=Menu&id_k=118&pageid=1218&ids=2
 
Ostatnia edycja:
A czy przy kazdym naborze są listy rezerwowe? Czy ewentualnie w kadrach powiedzą czy jestem na takiej liście czy nie mają obowiązku? Zdawałem w IC Przemyśl i nie miałem tak "szczęśliwego plecaka", żeby znależć się po rozmowach w kolejnym etapie no ale cóż :) może innym razem... A tak na marginesie co z osobami, które "zawodowo" zajmowały się spacerkiem po "medyckim molo" i nie tylko a teraz pragną zostać FUNKCJONARIUSZEM CELNYM??? Może to powinno być podawane w wymaganiach jakie musi spełniać potencjalny kandydat???
 
Moim zdaniem telefon w sprawie przyjęcia do pracy będzie po pozytywnym przejściu postępowania sprawdzającego oraz badań lekarskich, które jak sądzę będą przeprowadzane przed rozpoczęciem służby.
Może ktoś się orientuje jakie to są badania standardowe badania wstępne czy jakieś inne. Zapewne wzrok, słuch, krew czy coś jeszcze..??:)
 
Przechodzisz badania i dostajesz akt mianowanie dokładnie datę ustala Wydział Kadr i Szkolenia. Co do postępowania sprawdzającego jeśli nie jesteś karalny za wykroczenie skarbowe lub sprawy sądowe za takowy czyny to jest OK. Postępowanie sprawdzające dotyczy dostępu do informacji niejawnych, ale to już w czasie trwania okresu przygotowawczego w służbie (ok 3 m-cy w moim przypadku).
Co do badań: wzrok, słuch, krew i laryngolog ale po co? .) no i mocz też nie wiem po co? narkołyki? :) Krew niby na rentgen a reszta to pojęcia nie mam. powinieneś-aś dostać w najbliższym czasie skierowanie do Lekarza Medycyny Pracy a dalej po badaniach to już kontakt z WKiS
 
Ostatnia edycja:
nabór 2010

Proszę napiszcie mi drodzy forumowicze(funkcjonariusze)czy ktoś z Was dostał się do Służby Celnej z listy osób rezerwowych?Jakie są szanse?Co zrobić żeby dostać tę pracę?
 
Jak były duże nabory po kilkanaście, kilkadziesiąt osób to była szansa bo ktoś nie wytrzymał pierwszego dnia na pasach, albo nie chciał papierosów pakować bo on po studiach przecież :D w późniejszych raczej nie słyszałem żeby ktoś zrezygnował
 
Znam jeden przypadek, ale za moich czasów nie było list rezerwowych. Kandydat, a właściwie to już funkcjonariusz bo rezygnował zaraz po odebraniu aktu mianowania nawet na celni nie był. Nie wiem czy i teraz takie coś funkcjonuje. Najlepiej zadzwonić do działu kadr i tam dowiedzieć się jakie są szanse
 
ja dostałem certyfikat dostępu do informacji niejawnych dopiero po 10 miesiącach!

O ludzie! Tyle czasu? Ale chyba Cię sprawdzali już po zatrudnieniu? I pewnie masz jakąś wysoką klauzulę tajności?
Teraz podobno zmieniły się przepisy i narybek sprawdzają jeszcze przed przyjęciem do służby, co wydłuża rekrutację.
Jak tam u Was w Białej Podlaskiej postępuje to sprawdzanie? Już ktoś pracuje z nowego naboru?
 
Postepowanie sprawdzajace trwa od miesiaca do poltorej z tego co sie orientuje i tez podobnie jak Jestem Hardkorem jestem z innej izby:):)
 
Back
Do góry