• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundury SCS

nie macie inntch tematów do rozmowy niż pierdoły??
Jakby co jestem artystą co zna zasady i mozliwości jakie ma kamuflaż
 
Proponuję konkurs na kamuflaż Sc gepeki maja i inni skoro kazda formacja ma to czemu my nie. Proszę wszytkich funkcjonariuszy o rozwazenie tego .
 
CZARNY ???

old-school-TMNT-1024x760.jpg
 
Taaaaaaa i wywody pani psycholog z policji to wyrocznia i argument. No to szacun. Jakbym opisała jakie teorie Panie psycholog z ABW czy też CBA teoretyczne, w wieku max.32 lata wypowiadały na szkoleniach - to się nie dziwię, że takich nigdy w terenie się nie widzi !!! Nie mówiąc o działaniach nocnych w terenie np.zimą. Jacy ludzie są naiwni i łatwowierni, ale nic dziwnego jak się rzadko bierze udział w działaniach, realizacjach,akcjach i się teoretyzuje.
Zawsze byłem przekonany, że ciemny to mam jedynie mundur, ale z powyższego wnoszę, iż umysł także, bo ni w ząb nie rozumiem przesłania powyższego. Przecież napisałem, że moje słowa weryfikuje praktyka, więc już choćby z tego jasno wynika, że nie teoretyzuję i w szumnych akcjach etc. także uczestniczę :) Chyba, że o naiwności, łatwowierności i teoretyzowaniu to do psycholożki:) Aczkolwiek tę opinię przytoczyłem bardziej jako ciekawostkę wspierającą moje spostrzeżenia empiryczne, na co wskazuje początek zdania rozpoczynający się od: "Co ciekawe...". A co do wyrokowania, to dla mnie mimo wszystko lepszą wyrocznią jest psycholog, który przynajmniej daje rękojmię wykształcenia w temacie (służba w policji też ma swoją wymowę), niż @Agata Flis, która nie wiedzieć skąd wie kto w czym, jak często uczestniczy i czy teoretyzuje. Jeżeli to tak na poważnie to chylę czoła, bo masz rzadki dar. Ja na takie kategoryczne sądy się nie poważę, bo dla mnie słowa mają znaczenie. Z drugiej strony to każdy mierzy swoją miarą.
Z celniczym pozdrowiem!
 
Zawsze byłem przekonany, że ciemny to mam jedynie mundur, ale z powyższego wnoszę, iż umysł także, bo ni w ząb nie rozumiem przesłania powyższego. Przecież napisałem, że moje słowa weryfikuje praktyka, więc już choćby z tego jasno wynika, że nie teoretyzuję i w szumnych akcjach etc. także uczestniczę :) Chyba, że o naiwności, łatwowierności i teoretyzowaniu to do psycholożki:) Aczkolwiek tę opinię przytoczyłem bardziej jako ciekawostkę wspierającą moje spostrzeżenia empiryczne, na co wskazuje początek zdania rozpoczynający się od: "Co ciekawe...". A co do wyrokowania, to dla mnie mimo wszystko lepszą wyrocznią jest psycholog, który przynajmniej daje rękojmię wykształcenia w temacie (służba w policji też ma swoją wymowę), niż @Agata Flis, która nie wiedzieć skąd wie kto w czym, jak często uczestniczy i czy teoretyzuje. Jeżeli to tak na poważnie to chylę czoła, bo masz rzadki dar. Ja na takie kategoryczne sądy się nie poważę, bo dla mnie słowa mają znaczenie. Z drugiej strony to każdy mierzy swoją miarą.
Z celniczym pozdrowiem!
przeszło 25 lat doświadczenia w różnych służbach zmienia wcześniejsze spostrzeżenia i stereotypy (y):)
 
To pora na emkę.
to nie takie proste :)są różne zobowiązania, płatności ale za dwa-cztery lata z chęcią pójdę na emkę ! Oby w zdrowiu (y) czego wszystkim koleżankom i kolegom życzę. Chciałabym aby było normalnie, ale niestety tak nie jest. Trzeba jakoś egzystować w cyrku 😂😂😂:eek:
 
Ostatnia edycja:
taaaa... widać szczególnie po ubiorach straży miejskiej i sokistach (wzorowali się na wykładni psychologów), no i ninja też mają czarne ubiory ( zabójcy nr 1 na świecie) !!!. Nieraz jednak niedowartościowani muszą dodać sobie teoretycznego animuszu :eek::eek:😥😥🤫😂😂
Weź powiedz kobieto konkretnie o co ci chodzi albo lepiej w jakim dziale pracujesz bo odnoszę wrażenie że ty tam najmądrzejsza jesteś a twój dział czy komórka najlepsza na świecie , jakie ty masz poglądy jakieś zaburzenia masz czy w czym problem? każdego i wszytko nygujesz a myślisz że nikt z formulowiczow na akcji nie był?czy w zimie nie pracował powątpiewam czy ty byłaś... co do koloru to kolega ma rację czarny napewno jest poważniejszy i przede wszystkim praktyczniejszy a dozór jest nieudolny i to są Fakty.! W czym problem masz Agata przecież czarny wyszczupla hihi, a na poważnie całokształt łącznie w kolorem munduru działa na stronę z którą pracujemy i sam nie raZ widziałem że o wiele inaczej reaguje jak widzia czarny mundur a jak policyjny to jeszcze inaczej a to dlatego że policji część ludzi się boi a nas traktują jak straż miejska,bo niestety mają taką opinię o nas poprzez stycznia właśnie z misiami z oddziałów czy dziadków którzy też są w czarnych a są pociotkami bo wcisnęli się po znajomości żeby tylko nie ucywilnili i teraz wygląda to żałośnie. A co do straży miejskiej i sok bie każdy tam jest niemotą znam chłopaków co lepiej się prywatnie szkola nie mając w służbie nawet połowy uprawnień co my mamy ale starają się być dobrze przygotowani bo to jest już inna mentalność ludzi nie zgoszkniałych zabita komuna narzekających na wszytko dziadków i Grażynko Halinki za biureczka... Wracając do tematu zmiana sortów umundurowania nie ma uzasadnienia ekonomicznego dla służby powinny zostać stare wzory a zaszczedzoen pieniądze dać na szkolenia i podwyżki.
 
A kto ty jesteś żeby o tym decydować?
Idź już spać, mało Ci wrażeń po tygodniu?
Kim jesteś, że pytasz?

ps. Nie musisz pisać posta po poście, wystarczy dać opcję cytat ------------------------------------------------------------------------------- o tu ->
i możesz umieścić odpowiedzi w jednym poście. Naucz się tego w końcu i nie spamuj.
 
Idź już spać, mało Ci wrażeń po tygodniu?
Kim jesteś, że pytasz?

ps. Nie musisz pisać posta po poście, wystarczy dać opcję cytat ------------------------------------------------------------------------------- o tu ->
i możesz umieścić odpowiedzi w jednym poście. Naucz się tego w końcu i nie spamuj.

To ty nakazujesz określone działanie nie ja, więc pytam z jakiej racji

To po pierwsze

Po drugie, o oświecony w internetach, jeden post był odpowiedzią na twój, drugi nie ba twój, w zw z tym dwa posty skierowane do 2 różnych osób

Za trudne?

A nawet gdyby to były 2 odpowiedzi na twoje 2 różne posty to umieszczenie ich oddzielnie jest naganne i wymaga z twojej strony pouczeń? Może i nie muszę, ale czy to oznacza że nie mogę? Bo co?

A kim ty jesteś że chcesz mnie pouczać? Nie jesteś tu adminem, żeby to robić.

Najpierw postaraj się o dzieci, a potem je ucz...

Zaraz, albo może lepiej nie, szkoda dziatków...

A merytorycznie nic?

Spodziewałem się...
 
Ostatnia edycja:
Tak mnie zastanawia : obecnie w WUC-S jako funkcjonariuszka prowadzę dochodzenia, w UC robiłam to samo. W UKS przed przejściem do UC, też prowadziłam dochodzenia, dlaczego więc robiąc to samo od 1993 roku mam mieć liczone do emerytury lata od 1999 roku ? To jest jawna dyskryminacja i łamanie praw konstytucyjnych. Czy Straż Marszałkowska poza otwieraniem drzwi i oprowadzaniem wycieczek oprócz munduru miała coś wspólnego z pracą mundurową ? Im zaliczono wszystkie lata do emerytury ! Tak patrząc, to kolejarze i leśnicy też powinni mieć emeryturę mundurowa ! Kuriozum. Wszystkie związki - zarówno celne, jak i skarbowe cicho siedzą w tym temacie. Wychodzi, że do 60 lat będę latać w terenie po realizacjach, prowadząc przesłuchania i przeszukania ! W służbie celnej pow.55 lat jest 30% osób, w policji 3 % - paranoja !
pracuję z koleżanką z UKS umundurowaną i wiem, że po roku od przyjęcia do pracy została mianowana na komisarza, jak inni jej koledzy i koleżanki w pracy !!! Później zatrudniano bez mianowania.
Co za bzdura ! jak chcesz to załatwię Tobie skan mianowań wystawianych przez Dyr.UKS (na kredowym papierze wypisane dużymi literami AKT MIANOWANIA" , jak coś piszesz to rozeznaj dokładnie temat. Młodzi nie pamiętają, bo później faktycznie - nie było mianowań !


Kim jest Agata Flis widać po tym co napisała, nigdy nie była w czarnych, nigdy nie była na pasie, nawet nie była na oddziale ani w dozorze ale wszystko najlepiej wie i jest najmądrzejsza. Poza tym nie odróżnia mianowania w służbie cywilnej od mianowania w służbie mundurowej. A do Służby Celnej jakimś cudem przyszła ze skarbowości.
 
@bolo1999 po raz kolejny dajesz popis, nawet nie trzeba komentować. Niczego jej nie nakazalem, ewidentnie masz problem ze sobą. Odpocznij, może gdzieś wyjedź człowieku. Zawsze jest możliwość skorzystania z porady psychologa, to nie wstyd w tych czasach.

@dale Jeżeli @Agata Flis poczułaby się urażona, to by to chyba napisała w znanej sobie formie. Napisałem, to co może sama osobiście czuje, zamierza. Ale nie, @bolo1999 tylko czeka żeby się wpieprzyć, wrzucić swoje mądrości. Niech sobie odpuści, ugryzie się w język. Naczelny adwokat forum.
Niech sobie falę robi u siebie w OC.
Po prostu zbastujcie, a wszystkim wyjdzie na dobre. #staycalm
 
Ostatnia edycja:
Lama, twój staż ani dorobek na forum nie upoważniają ciebie do stosowania takiego, jaki w swoich wypowiedziach stosujesz, tonu, w stosunku do Userów z większym stażem i dorobkiem. Bo to właśnie dzięki Sławkowi i tym Userom mamy - jako służba, emerytury. A i wielu skarbowców też uważa że poprawa ich sytuacji nastąpiła dzięki Sławkowi i związkom...
ps. to nie jest zaproszenie do polemiki...
 
Back
Do góry