• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundury SCS

Aż z przykrością i złością patrzy się na to jak nas widzą tak i piszą, te emblematy na siłę zrobione bez pomysłu żal na to patrzeć jakim baranem trzeba być żeby tak to zaprojektować? A blacha to też wstyd nawet jak by jakiś przydupas siedział i to klepał na stołku te projekty to wszedł by w internet w jaka kolejek inną służbę i zobaczył jakie "Blachy mają inne służby" medialne sfeterki potrafią tylko bić pianę a prostej rzeczy nie potrafią zapożyczyć z innej służby w prywatnej firmie by już dawno nie pracowali, kolejną rzeczą są legitymację służbowe na poziomie karty rowerowej lub legitymacji szkolnej w dodatku po co zmieniać nr legitymacji służbowej co dany okres wymiany? Przecież mogą być ewidencjonowane na stałym numerze tym samym funk.ma przypisany jeden nr legitki na cały okres służby, niektóre rzeczy są tak oczywiste i rażą w oczy ze ma się wrażenie że ludzie którzy są odpowiedzialni za tworzenie tego siedzą w piwnicy przy świeczce i śpią na sienniku chodujac marchewkę nie dziwota że bandyci i inni drobni wataszcy się znas śmieją, reszta bez komentarza...
hm, może zamiast doktoryzować się nad blachą, pochylić się nad słownikiem ortograficznym?
 
hm, może zamiast doktoryzować się nad blachą, pochylić się nad słownikiem ortograficznym?
Nie zamierzam! Masz dużo czasu za biurkiem to studiuj słownik pochylaj się i co tam chcesz , dla jasności pisze przy pomocy t9 nie wiem czy się orientujesz co to jest? Szkoda że interesujesz się pisownia a nie treścią jak nasza kadra na świeczniku będzie kropeczki i przecinki wytykać a merytorycznie nic nie ogarnie, może wypowiedź się na temat...
 
Nie zamierzam! Masz dużo czasu za biurkiem to studiuj słownik pochylaj się i co tam chcesz , dla jasności pisze przy pomocy t9 nie wiem czy się orientujesz co to jest? Szkoda że interesujesz się pisownia a nie treścią jak nasza kadra na świeczniku będzie kropeczki i przecinki wytykać a merytorycznie nic nie ogarnie, może wypowiedź się na temat...
blacha nigdy nie miała dla mnie znaczenia, a to co reprezentuje sobą funkcjonariusz tak
 
blacha nigdy nie miała dla mnie znaczenia, a to co reprezentuje sobą funkcjonariusz tak
to co sobą reprezentuje ............ , który dopuścił flagę japonii na tarczy mundurowej formacji?
to co sobą reprezentuje ............ , który wprowadził szd, który skomplikował prosty i skuteczny system obiegu dokumentów?
to co sobą reprezentuje ............ , który wprowadził nieczytelne i rozpadające się po pierwszym użyciu plombownice?
 
Ostatnia edycja:
blacha nigdy nie miała dla mnie znaczenia, a to co reprezentuje sobą funkcjonariusz tak
Tzw ,Blacha jest np, powodem do dumy w Ameryce np. dla policjanta czy biura szeryfa mają nawet inne tzw.gwiazdy do mundurów wyjściowych w pl. Dla policjanta myślę że gwiazda też ma duże znaczenie koleżanko szkoda że dla ciebie nie ma znaczenia dla mnie odznaka czy tzw. ma ogromne znaczenie jest symbolem przynależności i wartości jakie niesie za sobą służba a jaka to służba i jakie wartości to każdy z nas zdecydowała wchodząc w jej szeregi. Oczywiście wizerunek jest na równi ważny ale jak widać ktoś specjalnie go psuje....
 
Tzw ,Blacha jest np, powodem do dumy w Ameryce np. dla policjanta czy biura szeryfa mają nawet inne tzw.gwiazdy do mundurów wyjściowych w pl. Dla policjanta myślę że gwiazda też ma duże znaczenie koleżanko szkoda że dla ciebie nie ma znaczenia dla mnie odznaka czy tzw. ma ogromne znaczenie jest symbolem przynależności i wartości jakie niesie za sobą służba a jaka to służba i jakie wartości to każdy z nas zdecydowała wchodząc w jej szeregi. Oczywiście wizerunek jest na równi ważny ale jak widać ktoś specjalnie go psuje....
Blachę ma każdy funkcjonariusz. Gwiazdek i belek już nie.
Zaszczytem jest noszenie munduru, niestety niektórzy zostali z niego obdarci.
Gdzieś tam leżą sobie blachy z wybitym numerem ewidencyjnym - NIEAKTYWNY
 
To prawda ci którzy go teraz noszą nie zdają sobie sprawy czym jest służba i tym bardziej nie nadają się do niej sweterki....
 
To prawda ci którzy go teraz noszą nie zdają sobie sprawy czym jest służba i tym bardziej nie nadają się do niej sweterki....
Taaaa, a ci co nosili to wiedzą ? Skąd takie wnioski? Jeszcze do tej pory Ci, co zostali wiedzą kto na oddziale miał lepkie rączki u samochodziarzy i nie tylko. Tylko, że jakoś do czasów "reformy", jak i po cicho siedzieli i siedzą. Przy alkoholu na imprezkach wszystko można się dowiedzieć :) Czyli oni zdają sobie sprawę czym jest służba ?! Tak generalizować, to każdy potrafi.
 
:) czarne wolą nosić ci, którzy udają kogoś kom nigdy nie będą !
Zamilcz już lepiej, takimi wypowiedziami nie przynosisz chwały ani mundurowi, ani swojej płci. Ja wiem że w życiu kobiety są ciężkie chwile (jak nie okres to przekwitanie), ale to nie powód do chamstwa, prostactwa, złośliwości czy totalnej krytyki wszystkiego dookoła.
Albo, kontynuuj proszę, skoro takie postawy są tutaj akceptowane powszechnie. Ja sobie pójdę - w sumie walka z wiatrakami mnie już nie bawi.
Ale od "czarnych" - Wara ci ! Jeżdżę często, jako dochodzeniowiec, z różnymi grupami i gdybyś w sobie miała choć ćwierć ich profesjonalizmu, nie pisała byś takich głupot. Być może gdzieś są ciepłe kluchy w takich grupach, ale to zarówno wina tych, którzy ich tam wsadzili, jak takich osób jak ty, które wiedzą, a przez swoją bierność, nic nie robią z tym...

ps. daruj sobie odpowiedź szkoda mi czasu na rozmowy z pewną grupą osób...
 
Zamilcz już lepiej, takimi wypowiedziami nie przynosisz chwały ani mundurowi, ani swojej płci. Ja wiem że w życiu kobiety są ciężkie chwile (jak nie okres to przekwitanie), ale to nie powód do chamstwa, prostactwa, złośliwości czy totalnej krytyki wszystkiego dookoła.
Albo, kontynuuj proszę, skoro takie postawy są tutaj akceptowane powszechnie. Ja sobie pójdę - w sumie walka z wiatrakami mnie już nie bawi.
Ale od "czarnych" - Wara ci ! Jeżdżę często, jako dochodzeniowiec, z różnymi grupami i gdybyś w sobie miała choć ćwierć ich profesjonalizmu, nie pisała byś takich głupot. Być może gdzieś są ciepłe kluchy w takich grupach, ale to zarówno wina tych, którzy ich tam wsadzili, jak takich osób jak ty, które wiedzą, a przez swoją bierność, nic nie robią z tym...

ps. daruj sobie odpowiedź szkoda mi czasu na rozmowy z pewną grupą osób...
Czyli masz blade pojęcie o realizacyjnych i AT Dla poważnych funkcjonariuszy (nie bufonów i pozerów) nie liczy siękolor, lecz umiejętności !!! odpowiedzi sobie nie daruję, aby rozsądni nie pomyśleli, iż masz rację. Wiem, że niektórych prawda boli, bowiem zbyt dużo ukrywa swe pozerstwo i niewiedzę za hasłami: służba, mundur !!! To już nie te czasy, że jak ktoś ma mundur to jest alfą i omegą.
Miłego dnia, mam nadzieję że nie dotknął Cię starczy uwiąd, chociaż ostatnio musicie ruszać cztery litery, kończy się siedzenia na nich - KAS dobrze wpłynął na procedury, więc trochę rozruszasz skostniałe poglądy. Jeszcze sporo musicie się nauczyć, aby pisać "dochodzeniowiec".
 
Dochodzeniowiec to dochodzi na służbę piechtą ba ma blisko ( ewentualnie miejskim dojedzie), ja ma daleko i muszę dojeżdzać i jestem dojeżdżaniowcem :). Nie mogłem sie juz powstrzymać. Kłótnia o kolor munduru? Policjantów też ubrali w naleśniki na głowach i mundury jak z operetki (galowe)ale jakoś nie skacza sobie z tego powodu do gardeł. Mundur jak jest taki jest. Jak mówiono kiedyś nie wazne że ch.......wo byle jednakowo. A u nas postawisz w szeregu 12funkcjonariuszy i nie znajdziesz dwóch umundurowanych tak samo.
 
Taaaa, a ci co nosili to wiedzą ? Skąd takie wnioski? Jeszcze do tej pory Ci, co zostali wiedzą kto na oddziale miał lepkie rączki u samochodziarzy i nie tylko. Tylko, że jakoś do czasów "reformy", jak i po cicho siedzieli i siedzą. Przy alkoholu na imprezkach wszystko można się dowiedzieć :) Czyli oni zdają sobie sprawę czym jest służba ?! Tak generalizować, to każdy potrafi.
Żenujący poziom wypowiedzi. W głowie mi się nie mieści jaki poziom zgorzknienia, nienawiści może sprowokować takie wynurzenia i do tego urzędnika/funkcjonaiurza, który zdaje się powinien reprezentować jakiś poziom.

Czyli masz blade pojęcie o realizacyjnych i AT Dla poważnych funkcjonariuszy (nie bufonów i pozerów) nie liczy siękolor, lecz umiejętności !!! odpowiedzi sobie nie daruję, aby rozsądni nie pomyśleli, iż masz rację. Wiem, że niektórych prawda boli, bowiem zbyt dużo ukrywa swe pozerstwo i niewiedzę za hasłami: służba, mundur !!! To już nie te czasy, że jak ktoś ma mundur to jest alfą i omegą.
Miłego dnia, mam nadzieję że nie dotknął Cię starczy uwiąd, chociaż ostatnio musicie ruszać cztery litery, kończy się siedzenia na nich - KAS dobrze wpłynął na procedury, więc trochę rozruszasz skostniałe poglądy. Jeszcze sporo musicie się nauczyć, aby pisać "dochodzeniowiec".
Szczyt wszystkiego, kim ty jesteś aby oceniać pracę dochodzeniowców i do tego sformułowanie ""KAS DOBRZE WPŁYNĄŁ NA PROCEDURY..." powala na kolana.
Niedoceniona profesjonalistka, o której zapomniano, a teraz w nowym tworze zwanym KAS czuje się, jak ryba w wodzie.
Nie pozdrawiam.
 
Czyli masz blade pojęcie o realizacyjnych i AT Dla poważnych funkcjonariuszy (nie bufonów i pozerów) nie liczy siękolor, lecz umiejętności !!! odpowiedzi sobie nie daruję, aby rozsądni nie pomyśleli, iż masz rację. Wiem, że niektórych prawda boli, bowiem zbyt dużo ukrywa swe pozerstwo i niewiedzę za hasłami: służba, mundur !!! To już nie te czasy, że jak ktoś ma mundur to jest alfą i omegą.
Miłego dnia, mam nadzieję że nie dotknął Cię starczy uwiąd, chociaż ostatnio musicie ruszać cztery litery, kończy się siedzenia na nich - KAS dobrze wpłynął na procedury, więc trochę rozruszasz skostniałe poglądy. Jeszcze sporo musicie się nauczyć, aby pisać "dochodzeniowiec".
A tu się mylisz, sam jestem tzw. "Czarnym" i abstrahując już od osobistych preferencji (osobiście wolę czarny ze względów estetycznych) - to istotą rzeczy jest tu psychologia, a mianowicie społeczny odbiór koloru. Nie ulega wątpliwości, że inaczej odbierany jest czarny kolor munduru, niż zielony. Czarny w dużo większym stopniu wzbudza respekt (komunikuje siłowy charakter formacji) i w związku z tym ułatwia nam pracę, co z kolei przekłada się na skuteczność (przy tych samych warunkach początkowych, wymaga mniejszych nakładów sił i środków do osiągnięcia pożądanego rezultatu). Nie są to czcze słowa, weryfikuje to praktyka. Pracujemy z ludźmi, na żywym organizmie i widzę na co dzień jak ludzie przyjmują polecenia. Szczególnie w sytuacjach granicznych, gdy ludzie bazują na odruchach, a że za czasów KAS mamy "dymorfizm" mundurowy, to łatwo o spostrzeżenia w tym temacie. Oczywiście dużo ważniejsze są profesjonalizm i stanowczość/pewność siebie funkcjonariusza, ale kolor munduru również ma znaczenie i bynajmniej nie marginalne. Co ciekawe, na ostatnim szkoleniu z psychologiem policyjnym, Pani psycholog poruszyła temat koloru munduru, jako element budowania tzw. autorytetu władzy. Największy respekt wzbudza właśnie czarny i ciemny granatowy; na pytanie jak odbierany jest zielony kolor munduru, skwitowała uśmiechem i odpowiedziała "a jak Państwo myślicie?" I z tymi przemyśleniami Szanownych Forumowiczów pozostawiam :)
 
Przeczytać, przemyśleć i zapamiętać co napisał @MrMagister .
I następnym razem zastanowić co się kłapie językiem bez sensu.
 
Przeczytać, przemyśleć i zapamiętać co napisał @MrMagister .
I następnym razem zastanowić co się kłapie językiem bez sensu.
taaaaa.... racja, więc niech niektórzy nie kłapią ! Znam czarnych i "czarnych" od początku ze wszystkich służb i kitu nikt mi nie wciśnie. Najlepiej słuchać jak jeden mądrzejszy od drugiego i opisują siebie nawzajem, szczególnie niektórzy - Ci czuli na najmniejsze słowo krytyk,i to wręcz Rambo, Bruce Lee i Leon Zawodowiec w jednym. Powyższe wywody psychologiczne to w remizie można wyjaśniać, bowiem to nie ma nic wspólnego z tematem koloru, który poruszyłam. Jak ktoś nie ma pojęcia, to faktycznie nadaje się tylko na taran drzwiowy !!!
 
A tu się mylisz, sam jestem tzw. "Czarnym" i abstrahując już od osobistych preferencji (osobiście wolę czarny ze względów estetycznych) - to istotą rzeczy jest tu psychologia, a mianowicie społeczny odbiór koloru. Nie ulega wątpliwości, że inaczej odbierany jest czarny kolor munduru, niż zielony. Czarny w dużo większym stopniu wzbudza respekt (komunikuje siłowy charakter formacji) i w związku z tym ułatwia nam pracę, co z kolei przekłada się na skuteczność (przy tych samych warunkach początkowych, wymaga mniejszych nakładów sił i środków do osiągnięcia pożądanego rezultatu). Nie są to czcze słowa, weryfikuje to praktyka. Pracujemy z ludźmi, na żywym organizmie i widzę na co dzień jak ludzie przyjmują polecenia. Szczególnie w sytuacjach granicznych, gdy ludzie bazują na odruchach, a że za czasów KAS mamy "dymorfizm" mundurowy, to łatwo o spostrzeżenia w tym temacie. Oczywiście dużo ważniejsze są profesjonalizm i stanowczość/pewność siebie funkcjonariusza, ale kolor munduru również ma znaczenie i bynajmniej nie marginalne. Co ciekawe, na ostatnim szkoleniu z psychologiem policyjnym, Pani psycholog poruszyła temat koloru munduru, jako element budowania tzw. autorytetu władzy. Największy respekt wzbudza właśnie czarny i ciemny granatowy; na pytanie jak odbierany jest zielony kolor munduru, skwitowała uśmiechem i odpowiedziała "a jak Państwo myślicie?" I z tymi przemyśleniami Szanownych Forumowiczów pozostawiam :)
Taaaaaaa i wywody pani psycholog z policji to wyrocznia i argument. No to szacun. Jakbym opisała jakie teorie Panie psycholog z ABW czy też CBA teoretyczne, w wieku max.32 lata wypowiadały na szkoleniach - to się nie dziwię, że takich nigdy w terenie się nie widzi !!! Nie mówiąc o działaniach nocnych w terenie np.zimą. Jacy ludzie są naiwni i łatwowierni, ale nic dziwnego jak się rzadko bierze udział w działaniach, realizacjach,akcjach i się teoretyzuje.
 
Największy respekt wzbudza właśnie czarny i ciemny granatowy; na pytanie jak odbierany jest zielony kolor munduru, skwitowała uśmiechem i odpowiedziała "a jak Państwo myślicie?" I z tymi przemyśleniami Szanownych Forumowiczów pozostawiam
Kulturalna była, że nie odpowiedziała dowcipem o leśnikach :)
Masz całkowitą rację co do koloru. Plus kominiarka, w połączeniu ze stanowczą postawą i zdecydowanym działaniem, w wielu wypadkach zniechęca do konfrontacji, czy innych nieprzemyślanych działań - wystarczy porównać działania "Czarnych" i "Dozoru" - im często albo ktoś ucieka, albo pobije czy w najlepszym razie "szarpie się"... Potem kłopoty, pisanie i wyjaśnianie...
Ale, jak widzisz, nie każdy to rozumie - cóż brak doświadczenia i wiedzy... ale do powiedzenia to mają wiele :) W każdym temacie :)
 
Kulturalna była, że nie odpowiedziała dowcipem o leśnikach :)
Masz całkowitą rację co do koloru. Plus kominiarka, w połączeniu ze stanowczą postawą i zdecydowanym działaniem, w wielu wypadkach zniechęca do konfrontacji, czy innych nieprzemyślanych działań - wystarczy porównać działania "Czarnych" i "Dozoru" - im często albo ktoś ucieka, albo pobije czy w najlepszym razie "szarpie się"... Potem kłopoty, pisanie i wyjaśnianie...
Ale, jak widzisz, nie każdy to rozumie - cóż brak doświadczenia i wiedzy... ale do powiedzenia to mają wiele :) W każdym temacie :)
taaaa... widać szczególnie po ubiorach straży miejskiej i sokistach (wzorowali się na wykładni psychologów), no i ninja też mają czarne ubiory ( zabójcy nr 1 na świecie) !!!. Nieraz jednak niedowartościowani muszą dodać sobie teoretycznego animuszu :eek::eek:😥😥🤫😂😂
 
Back
Do góry