• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KONKURS

mkc -aplikant 6 miesiecy w sluzbie na reke ok 1300.zasuwam po 12 h na pasie odpraw w bezledach zupelnie jak mechanik samochodowy rozkrecajac samochody!!
 
Dwa fakultety, MBA, doktorat, perfekcynie angielski z uprawnieniami do nauczania we wszystkich typach szkół, wpisany na listę wykładowców SC. 1390 netto ze wszystkimi dodatkami. Nadal aplikant celny, choc po 4 latach pracy "awansowano" mnie na stanowisku z referenta na mkc. Pozdrowienia dla wszystkich, którym wydaje się, że marnie zarabiają i dla własnej dyrekcji.
 
Świeży derektór IC, prawo jazdy kategorii DE - trochu ponad 2500 PLN + 1500 jałmużny od ministra. Przynajmniej sam tak rozpowiada.
 
do "jeden" . cos tu nie gra,tyle atutów w ręku i Ty człowieku zapierniczasz "na szmacie" w cle,no sam juz nie wiem,albo jesteś taki cienki,że nigdzie Cię nie chcieli,albo od urodzenia marzyłes o byciu celnikiem :lol: :lol:
 
mkc aplikant 16 mies.służby, 10 lat stażu 1450zł. netto (a wydawało mi się że to cienizna w stosunku do reszty kraju :oops:) nie zmienia to jednak faktu, że jednak wszyscy zarabiamy cieniutko
 
Jeden napisał:
Dwa fakultety, MBA, doktorat, perfekcynie angielski z uprawnieniami do nauczania we wszystkich typach szkół, wpisany na listę wykładowców SC. 1390 netto ze wszystkimi dodatkami. Nadal aplikant celny, choc po 4 latach pracy "awansowano" mnie na stanowisku z referenta na mkc. Pozdrowienia dla wszystkich, którym wydaje się, że marnie zarabiają i dla własnej dyrekcji.

Szkoły to ty masz ale nie jesteś za mądry tkwiąc tutaj za 1390 brutto.
Coś mi w tym nie gra. A może jesteś pasjonatem? Może zawsze marzyłeś żeby być celnikiem. Jeżeli tak, to wiele to wyjaśnia.
 
inspektor celny napisał:
inspektor celny 14 lat pracy nie karany nie nagradzany 1750 netto :D
zatem wybacz-w mojej Izbie wlaśnie taka jest przyjęta praktyka jak opisałem wyżej . Aby zakończyć drażliwy temat kasy-wszyscy zarabiamy malo-zwlaszcza ci co naprawde tyrają. Jawność nagród - o której ktoś tu wspomnial - jak najbardziej-u nas jest to tajemnica.A im ktoś ma dluższy stać i większą ilość gwaizdek na pagonach - dostaje minimum - na zasadzie - pensje ma wyższą. Pytanie do ogółu- czy nagrody półroczne są za pracę-czy to wyrównanie do pensji????? W naszej Izbie- napewno nie jest to traktowane jako nagroda za dobrą pracę. To premia...dla... hm-no własnie!Milego weekendu dla braci celniczej
 
jeszcze mniej

Ja pracuję w SC 7 lat- bez jakichkolwiek dyscyplinarek itp., mam mnożnik 0,98. Dodam, że oceny okresowe mam wysokie, zresztą opinię u kierownika również ok.
 
Nie chcę Ci podnosić ciśnienia (ja już mam podwyższone), ale moja znajoma 4 miechy temu została przyjęta do US na mnożnik 1,16. Od 1 stycznia 2007 ma mieć ten mnożnik podniesiony do 2,00!!!!!!!!!!!
Ręce opadają. Dodam tylko, że jako tako jest to jej pierwsza praca po dłuuuugich...zaocznych studiach. 8)
 
9,5roku służby celnej, kontroler celny mł. dysp.celny, wyższe studia prawnicze, dojazd do pracy 50 km. - 1 7012 zł. netto, dziękuję za uwagę :twisted:
 
Sondaż wydaje się być mało miarodajny. Dlaczego? Piszą ci, którzy są niezadowoleni i słusznie, bo mają mało. W służbie jest rzesza takich co mają ok. 3000zł i więcej - oni nie piszą. Po co? Przecież im jest dobrze. I tu wcale nie chodzi o tych co piastują cały czas satanowiska funkcyjne, ani nawet nie o tych co byli funkcyjni i spadli w wyniku jakichś dziwnych uwarunkowań np:
tzw. politycznych (nie chcę wszystkich stawiać w jednym szeregu), ale o takich śmierdzieli co mieli i cały czas mają brud za pazurami i upadli bardzo miękko (ten brud widać, wszyscy go widzą). Są tacy, już nie są funkcyjni , są insp. lub eksp., ale pensji mają dużo więcej jak inni. Siedzą cicho ale w duchu chichoczą zajebi.... głośno, ale jeszcze głośniej śmieją się z tych co zap..... jako funkcyjni za 1500-2000zł. Dlatego gorąco namawiam - aby tacy też napisali! Co robią, co robili i z jakiego powodu spadli? Niech napiszą czy ich zdaniem jest to sprawiedliwe? :mrgreen: [/b][/url]
 
Do wszystkich, którzy pytali co ja jeszcze tutaj robię. Sam się nad tym zastanawiam i pytanie to jest skądinąd słusznie. Powinieniem stąd wiać. Może to głupie i romantyczne, ale mam tu wielu dobrych przyjaciół i chyba... pewną słabość do munduru. Na przejście do innej służby prawdziwie mundurowej jestem z kolei już ciut za stary, gdyż cło nie było moją pierwszą pracą. Pozdrawiam.
 
14 lat z groszem (do tego kila chwil na czarno - tak też bywało na początku lat 90-tych) w cle - 1958,23 PLN na rękę - st. k.c./dyspozytor celny (w tym 19% wysługi za przepracowane lata pracy). Żadnych rat kredytu, spłacanych zadłużeń itp., itd. Jedyne co, to płacę składkę (10 PLN) na związki zawodowe, które nie wiem co robią przez te ostanie lata (wcześniej nie były potrzebne). Osiągnięć dla zwalczania nieuczciwości wobec Skarbu Państwa -mam na koncie kilka (mały przykład = w 2005 roku ujawnienie, że pewien znany wszystkim biznesmen oszukał budżet RP na kilka milionów starych złotych) skończyło się dla mnie przeniesieniem do komórki nie merytorycznej.
 
Sondaż wydaje się być mało miarodajny. Dlaczego? Piszą ci, którzy są niezadowoleni i słusznie, bo mają mało. W służbie jest rzesza takich co mają ok. 3000zł i więcej - oni nie piszą.

MYŚLĘ, ŻE RZESZA TO JEST TYCH KTÓRZY MAJĄ PO KILKU, KILKUNASTU LATACH MAKSYMALNIE 1500-2000 NETTO NA PASKU
 
Back
Do góry