• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KONKURS

13 lat służby, insp. celny/st. dyzp. celny, [7 grupa zaszeregowania kwota bazowa 2271 * możnik 1,265 + dodatek za stopień 447 ( przy mnozniku 0,249) + dodatek za wieloletnią służbę (13%) ] - podatki zusy itp = ok 2070 netto na ręke. :?:
 
12 lat służby i uwaga.... młodszy kontroler celny przez te reorganizacje w moich byłych ,,izbach" a potem przeniesienie z granicy i dalej mł.k.c -1654zł. netto :twisted:
 
13 lat służby, insp. celny/st. dyzp. celny, wynagrodzenie zasadnicze 2031,20, dodatek za stopień 440,55, dodatek za wysługę lat 345,30 - (do odliczenia) ubezpieczenie 49,52, coś tam - 12, składka na ubezp. społeczne i zdrowotne 658,57, zaliczka na podatek 196,90. Zostaje z tego netto 1900,06 :shock:
 
No ale możesz mieć za to 1 dyr.,3-4 zastępców,głów. ksieg.,stado naczelników z wiedzą merytoryczną,kierowników bez liku.Razem pewnie ok.10-15 % składu osobowego.Jeśli sprawdzisz ile wynoszą ich nagrody w ciągu roku to będziesz wiedział gdzie są nasze podwyżki wynagrodzenia.Bo jak podzielisz nagrody przez 12 to wyjdzie taki drobny dodatek.Nagrody nie po 380 zł.Ściśle tajne.
 
ubogi celnik napisał:
Zarabiam ok. 1500 netto, żeby było ciekawiej jestem na stanowisku kierowniczym. Jak ktoś napisze, żem idiota jeśli się na kierowanie z taką gażą zgodziłem, to się nie obrażę. Myślałem, że coś dożucą, niestety - gówno! No i tak sobie kieruję.
Ubogi celniku!!! Nie dziwi mnie, że obecnie jesteś na stanowisku kierowniczym - ORTOGRAFIA :- ) zatem to wyjaśnione-a dlaczego taka marna pensja? bo jesteś karierowiczem dla którego kasa sie nie liczy...ale stolek... a dali ci - ponieważ-jak wykazuje statystyka-jestes zapewne z bardzo malej miejscowości.Uważam, że 1500 to i tak sporo...ale cóż cyt. "DOŻUCĄ" - taką mamy właśnie kadre kierowniczą..i jak ma być dobrze- czytyaj lepiej kolego- ile zarabiają ludzie po 15 latach-bo ty jako kierownik masz pewnie staż - macx 3 lata ( i 2 awanse w tym czasie :) pozdrawiam
 
[-jak wykazuje statystyka-jestes zapewne z bardzo malej miejscowości.Uważam, że 1500 to i tak sporo...



Ciekawe ile dla Ciebie jest wystarczająco?!. ja jestem z małego miasta , zarabiam 1478 złotych , do pracy musze dojezdźac 43 kilometrów w jedna strone ( jeździmy we dwie osoby) , odlicz więc sobie paliwo i powodzenia Ci życzę w tym by utrzymac z tego co zostanie dom, siebie i małe dziecko.
 
10 lat w SC
kontroler celny/starszy rewident celny

9 grupa zaszeregowania
mnożnik zasadniczy 1,119 =2009,60 zł
mnożnik za stopień 0,155 = 278,35 zł

netto na łapę około 1710

i naprawdę nieźle zapierdalam na tę kasę
 
inspektor/dyspozytor ok.2.200 na rękę.jedynym rozwiązaniem jest jawność wynagradzania.Np. podajemy ile było nagród w dziale i jakiej wysokości oczywiście bez podawania nazwisk,tak samo z pensją .W ten sposób to może wstrzymać dodawanie pieniędzy do pensji dla wybranych i lojalnych.Dyrektor za przejście do akcyzy dokłada 200 zł.To jest możliwe ,tylko nie z ekipą co korzenie ma w gomułkowszczyźnie.Jawność ,ograniczona jawność to może być sposób na tych co dzielą.Odsunąć im trochę koryto..
 
4 lata służby - mkc + młodszy rewident bez dodatków = 1200 PLN na rękę w dużym mieście. Wykształcenie wyższe prawnicze.
Jak za takie pieniądze przeżyć ?
ja nie wiem
:shock:
 
Kolega Gość napisał:

Ubogi celniku!!! Nie dziwi mnie, że obecnie jesteś na stanowisku kierowniczym - ORTOGRAFIA :- ) zatem to wyjaśnione-a dlaczego taka marna pensja? bo jesteś karierowiczem dla którego kasa sie nie liczy...ale stolek... a dali ci - ponieważ-jak wykazuje statystyka-jestes zapewne z bardzo malej miejscowości.Uważam, że 1500 to i tak sporo...ale cóż cyt. "DOŻUCĄ" - taką mamy właśnie kadre kierowniczą..i jak ma być dobrze- czytyaj lepiej kolego- ile zarabiają ludzie po 15 latach-bo ty jako kierownik masz pewnie staż - macx 3 lata ( i 2 awanse w tym czasie pozdrawiam


Kolego „Gość” gdybyś uważnie przestudiował Temat zauważył byś, że pod postem z błędem ortograficznym jest kolejny napisany przez „ubogi celnik cdn” (to też mój post), w którym sam poddaję się krytyce. Dlatego sądzę, że twój szyderczy ton jest zbędny. Nawiasem mówiąc Twój post również nie jest pozbawiony błędów (znajdź je i napisz o nich) , ciekawe w związku z tym jaki z Ciebie byłby kierownik.
Jakie znaczenie ma statystyka o której się rozpisujesz? Uważasz, że człowiek z małego miasta nie ma prawa zarabiać więcej? Ty jesteś z małego miasta i jak rozumiem to co zarabiasz to dla Ciebie sukces... I nie próbuj zaskakiwać mnie swoimi kosztami utrzymania, ja też dojeżdżam i mam więcej jak jedno dziecko. Staż pracy mam dłuższy a i awans był tylko jeden – także nie sil się na przenikliwość.

Pozdrawiam
 
Back
Do góry