• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KONKURS

N

NIK(I)T-E

Gość
Ogłaszam konkurs!

CZY KTOS W TEJ IZBIE
(NIE KONIECZNIE TYLKO W TEJ)
ZARABIA MNIEJ ODE MNIE?Nagrodą jest wątpliwa satysfakcja.

Przyznali mi 9 grupe zaszeregowania, pracuje +- 10 lat i mam przyznany mnoznik kwoty bazowej uposazenia zasadniczego w wysokosci

1,078.

Osobiscie nie spotkałam nikogo, kto miałby nizszą pensje zasadniczą (!). ale nie znam przeciez wszystkich. Wiem, ze wyzszą ode mnie pensje biora ludzie z mniejszym stazem i z nizszym stopniem i stanowiskiem. Proszę Was dajcie znac, czy zarabiacie mniej. Jeśli ktos zarabia wiecej to przynajmniej dzieki temu konkursowi moze sie dowartościować
 
NO GRATULUJĘ! NA 46 ODWIEDZAJĄCYCH WSZYSCY ZARABIACIE WIĘCEJ ODE MNIE.
A moze to co innego.
Kwota bazowa jest okreslana w UUstawie budzetowej na dany rok. Aktualnie - wg Dz. U. 35/2006/244 - wynosi
1795,80 zł
Mnożnik kwoty bazowej jest okreslany przez pracodawce, co jakis czas. W naszej Izbie ostatnio ok kwietnia- maja br.
Mnoznik dla danego stanowiska ustalany jest w formie "widełek", daje wiec Pracodawcy konkretna swobode i mozliwosc wyrazania swojej opinii o podwładnym. (tylko na jakiej podstawie!)
Mnożniki obowiazujace na "dzis" dla poszczególnych "kategorii" funkcjonariuszy mozna obejrzec w Dz. U. 43/2002/400 ze zm. Dz. U. 208/2004/2121

Wrzuciłam temat bo uwazam, że ustalanie skrajnie róznych (a jednak w ramach "widełek") mnozników dla osób pracujacych na tym samym stanowisku, mających porównywalny zakres obowiazków, jest naruszeniem przez pracodawcę zasady, okreslonej w Rozdziale IIa Kodeksu Pracy pt. "Równe traktowanie w zatrudnieniu".

Czy drazyliscie ten temat Drodzy Forumowicze.
Pytam, bo dopiero niedawno, dowiedziałam się o istnieniu Forum i zagladam tu.
Dzieki za ewentualne posty.
 
U mnie mnożnik po jednym jedynym awansie po 10 latach służby wynosi 1,1(paru dziwnych ludzi z mojej izby uważa, że załatwionym z uwagi na stanowisko związkowe - Odpowiadam im, że dostałem najmniej z wszystkich awansowanych razem ze mną, również krócej zatrudnionych - to właśnie taki prztyczek w nos od byłego dyrektora za to, że jestem dziwnym, bo nieuległym związkowcem).
Ale nie jesteś rekordzistką. W IC Opole jest wielu z mnożnikiem około jedności i zatrudnionych już blisko 10 lat w cle.
Oczywiście, że wiem o tym, iż duże rozbieżności w widełkach, przy zatrudnieniu na tym samym stanowisku naruszają wspomniane przepisy KP i nie tylko. Temat drążę od około listopada 05r., i zbliża się już finał.
PO OSTATNICH ROTACJACH SYTUACJA WYGLąDA nawet w paru miejscach aż tak jaskrawie:
to samo stanowisko
- jedna osoba ok. 3,5 tys. netto
- druga ok. 2 tys. netto
Te same czynności do wykonania.
 
Myślę, że nic nie zrobisz z w tej sprawie. Chociaż jakby znależć 2 osoby lub więcej z taki samym stażem i stopniami pracujących n atych samych stanowiskach i majacych w zakresie te same czynnosci i faktycznie wykonujących te same czynnosci ale róznic a występuje różnica w zarobkach ( a na dodatek jakby to była kobieta i mężczyzna) to możnaby się pokusić o sprawe w sądzie pzreciwko dyrektorowi o dyskryminacje w zatrudnieniu bo kiedyś czytałem że są stosowne dyrektywy unijne. Ale trzeba mieć energie i czas.
 
Dlaczego mnie to nie pociesza!
Dzieki za info.
Słyszałam, potwierdzcie lub zaprzeczcie, ze Dyredtorzy niektórych Izb (podobno Przemyśl) wprowadzili zasade
TAKIE SAMO STANOWISKO - TEN SAM MNOZNIK.

I jeszcze jedno; czy ktos z Was pisał do Dyrektora prosbe/wniosek/zadanie w sprawie podniesienia uposazenia.

Przyznam, ja pisałam i, gdybym się nie upomniała po około 3 tygodniach, nie dostałabym nawet odpowiedzi na piśmie. W Kadrach uznano moje pismo za "samorozstrzygające" bo wczesniej Dyrektor zawiadomił pismem do wiadomosci, że nie ma pieniedzy na awanse i podwyzki.
 
Tak jak piszę - 1445netto .nawet się wcześniej wypisałem :shock: z kasy zapomogowo pożyczkowej żeby dojść to tego pułapu
 
Zarabiam ok. 1500 netto, żeby było ciekawiej jestem na stanowisku kierowniczym. Jak ktoś napisze, żem idiota jeśli się na kierowanie z taką gażą zgodziłem, to się nie obrażę. Myślałem, że coś dożucą, niestety - gówno! No i tak sobie kieruję.
 
Zamiast dożucą powinno być dorzucą, zorientowałem się nie w porę. Trza się w piersi uderzyć, z takimi błędami chyba wyższa kasa się nie należy.
 
mój kierownik ( z wykształcenia prawnik) zarabia niewiele ponad 1200 netto ... i mu się dziwię .... sobie zreszta też :twisted:
 
Proszę o dalsze informacje o wysokości waszego uposażenia. Ten temat, jeśli pozwolicie, zostanie wysłany z odpowiednim komentarzem do ponad stu dzienników i tygodników w Unii Europejskiej, ale proszę jeszcze o większą liczbę wpisów.
 
LUDZIE!
BARDZO PRZEPRASZAM, ALE PODAWANIE PENSJI NETTO NIE JEST MIARODAJNE, BO TO OKREŚLENIE JEST RÓZNIE ROZUMIANE.
Chciałabym dostawać na reke kwotę, na moim druczku wyszczególnioną jako pensja netto - niechby mi nawet potrącili z tego raty pozyczek (które zmuszona jestem ciagle brac i spłacać) i składkę na kase Zapomogowo Pozyczkową. Niestety, TA kwota to chyba baza do obliczenia i odprowadzenia składekp; zdrowotnej, emerytalnej... A własciwie to sama nie wiem bo te kwitki, które Izba krakowska drukuje to naprawdę niewiele wyjasniaja.

Wg mnie bardziej miarodajne jest podawanie mnoznika kwoty bazowej wynagrodzenia zasadniczego albo wynagrodzenia zasadniczego wraz ze stanowiskiem. Owszem znalezienie w papierach mnoznika jest trudniejsze ale te dane beda bardziej porównywalne.

Jeśli komus nie chce sie szukac pisma od Dyrekcji a dysponuje ostatnim kwitkiem z wypłaty to mozna sobie szybko obliczyć:
1) ZAZWYCZAJ PIERWSZA PODAWANA WARTOSC TO WYNAGRODZENIE ZASADNICZE. np. jak u mnie 1935,90
2) WYSTARCZY TĘ WARTOSC PODZIELIC PRZEZ WYSOKOSC AKTUALNIE OBOWIAZUJACEJ KWOTY BAZOWEJ - TJ 1795,80,
3) WYNIK ZAOKRAGLIĆ MATEMATYCZNIE DO 4 MIEJSC PO PRZECINKU I TO JEST TWÓJ MNOZNIK u mnie 1,078- kontroler celny.Prawie 11 lat w Cle, jedyny awans jeszcze zanim stalismy się Słuzba.
 
Back
Do góry