• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

jak podzielić obiecane 500

Po co takie zz w Łodzi??? Wstyd

I co BlackJack cisza co?
Czemu nie chwalisz się ze wnioskujecie o to żeby st insp. akcyzowy który średnio zarabia u nas 4500 na łapkę załapał się do V grupy podwyżek razem z kierownikami???
Czyżby jakiś awans ci sie szykował i chcesz sobie zapewnić godne zarobki?
Jak zawsze byle tylko się nachapać a innych mieć głęboko
a zwłaszcza Młodych.
Jak do zorganizowania jakieś akcji to was nie było ale żeby się nachapać to pierwsi!!!
Czemu nie "zacząłeś zabawy" skoro podałem ci swoje zarobki.
Nie masz mi i ok 70 młodym nic do powiedzenia co zrobiłeś w Naszej sprawie ???
Ile wywalczyłeś z rezerwy aby dać nam???
Nie chcesz bawić się w zarobki to proponuje inną zabawę:
Napisze na forum ile dostałem podwyżki :) i ty zrobisz to samo
Co ty na to???
Pewnie jak zwykle głowa w piasek!!!
Jak nikt nie pisze na forum to mówisz że nikogo to nie interesuje, ale jak tylko pojawią się słowa krytyki to cisza i próba rozgryzienia kto śmie pisać prawdę o zz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
"Chłopie" ty czytasz to co piszesz? Jak będę miał trochę wolnego czasu to będę pisał, cierpliwości-sprawy rodzinne są dla mnie ważniejsze od serfowania w sieci. Teraz spokojnej nocy.:cool:
 
Jacku ja w imieniu wielu osób wnoszę o to, żeby na dzisiejszych rozmowach nie wprowadzać zmian typu : podwyzki dla inspektorów akcyzowych - wprost przeciwnie - zmniejszyć pulę dla dyrektorów i kierowników - niech dostaną tyle co inni - podwyżka powinna być równa dla wszystkich a nie dla jednych 330 a dla innych 1000.... powinno się zwiększyć tą kwotę równą dla wszystkich - czyli nie po 330 bruto tylko dać więcej każdemu a nie włączać kolejne grupy ludzi do podwyżek, których skala - jak pokazuje IC Szczecin - np. dla ekspertów sięga 1450 PLN!!!!!!! przecież to jest skandal. a szeregowy pracownik to co - nie ma rodziny??? nie ma opłat za mieszkanie, za dojazdy do pracy????
proszę wziąść to pod uwagę bo dzisiejszy podział podwyżek będzie oceniany przez długi czas, także lepiej, żeby było dobrze podzielone i równo.
pozdrawiam
 
Ja w przeciwieństwie do niektórych czytam to co piszę, czytam to co wy piszecie i co najważniejsze czytam to co podpisuje!!!
Wszyscy mamy rodziny i chcemy GODNIE ŻYĆ.
Jeszcze raz pytam:
Co łódzkie związki zawodowe zrobiły dla Młodych Funkcjonariuszy Celnych???
Czy w trakcie podziałów środków padła jakaś propozycja ze strony zz dotyczącą tej bardzo licznej i zarazem najmniej zarabiającej grupy Funkcjonariuszy???
I żeby była jasność nie chcemy zmniejszać liczby awansów czy ograniczać środków na dodatkowe etapy dla Starych normalnie zarabiających f-szy. A boje się że będzie jak w Szczecinie i to za sprawą zz.
 
Ostatnia edycja:
podział pieniędzy

Sądzę, że nie ma potrzeby kopania Jacka w sprawie podwyżek ponieważ ostatnie słowo należy do dyrektora i tam należy kierować sugestie.Nie myl odwagi z odważnikiem.Teraz odwaga staniała, a dyrektor też nie będzie podskakiwał jeśli zorganizujemy się tak jak 25 stycznia czyli ponad podziałami i oficjalnie zażadamy uczciwego podziału kasy. Czekajmy na rozwój wydarzeń, dajmy szansę Jackowi.Sądzę, że dyrektor też nie jest ostatnią instancją. Sam przecież nie będzie pisał. Nie sądzę aby mógł liczyć na fachowców z intrastatu ,wpr, logistyki itp. w sprawie zwrotu pobranej akcyzy o co natarczywie dopominają się ci co już złożyli wnioski...Nie pamiętam też czy byłeś taki krytyczny wobec poprzedniego przewodniczącego obecnie kierownika i wiceprzewodniczącego obecnie szefa magazynów. Uprzedzę również twoje pytanie w tej sprawie. Około 2005 roku w tej smętnej instytucji ,w czasie kolejnych zatrzymań, braku kasy wg obecnego eksperta i w trakcie podziału nagród w 2005 roku , kierownictwo dostało bardzo wysokie nagrody wilokrotnie przwyższające nagrody dla funkcjonariuszy . Po odpowiedzi kierownictwa związku, że to nie jest ich sprawa, natychmiast wypisałem się z tych związków.
 
Ostatnia edycja:
Uczciwy podział kasy

Jak wynika z informacji, podział kasy dla eksperta 350 + 20% stażowego pewnie około 450 zł do 4000 na rękę czyli teraz będzie dostawał 4500 siedząc w intrastacie albo innym ncts, logistyce, sprawdzając bilingi, po latach ciężkiej katorżniczej pracy nad ustawianiem kolesi z wydziału, tworzeniem kominów płacowych i bałaganu za który nikt ich nie rozliczył. Na drugim biegunie ten co ma sprawdzać towar na rampie w deszczu, chłodzie i upale pewnie dostanie 500 zł -550 zł do 2000 złotych od 5% do 10 % stażowego razem będzie miał teraz z 2500 zł . 2000 zł różnicy między w/w to rocznie 24.000 zł po 10 latach 240 000 czyli ładne mieszkanie dla dziecka. I każdy z w/w robi w cle. W ten sposób kominy zlikwidujemy w 2050 roku tylko proszę o odkopanie mnie lub wysypanie z urny.
 
Ostatnia edycja:
Tygrysku zapomniałeś jeszcze dodać MKC w służbie przygotowawczej dostanie ok 250 na rękę + 0% stażowego + brak możliwości awansu poziomego czy pionowego czyli wyjdzie około 1550 na rękę dla Młodego przez 3 lata. A pracują tak samo a nawet ciężej, bo im się chce i im zależy.
Niezła perspektywa.
Pozdrawiam wszystkich MKC
Nie dajmy się wykolegować zz zdominowanym przez Starych :)
 
Do EKKG

Zgodnie z wypowiedzią SSC na forum celnym pieniądze będą wypłcone w końcu kwietnia wraz z poborami za tenże miesiąc.Pozdrawiam.
 
jak podały kadry wymagane min.330zł dostanie: 337 FC i 96 PC, pozostałe osoby otrzymają kwoty ponad tą wartość. We wrześniu awanse w stopniu, stanowisku lub uposażeniu otrzyma: 275 FC i 75 PC.:rolleyes:
Teraz trwa weryfikacja wyliczeń dokonanych w kadrach przez księgowość.
Podwyżkę zobaczymy na kwietniowych "paskach". Na początku maja mają iść korekty do ZUS, a za nimi mają wpłynąć na konta pracowników wyrównania za styczeń, luty, marzec. Jak słyszałem w kwietniu należy spodziewać się wypłaty "mundurówki". W czerwcu jest wypłacana pierwsza część 3% fund.nagr. oraz (jak się nie mylę) świadczenie urlopowe. W grudniu druga część 3% fund.nagr. połączona z kwotami niewykorzystanymi z 20% stażowego (według umowy stanowiącej, że pieniądze mają pozostać w IC)
Przypominam,wszystkim "młodym" iż zgodnie z "umową" między ZZ,a dyr.IC zaliczenie egzaminów na ocenę b.dobrą będzie skutkowało awansem (*) w najbliższym wrześniu/styczniu (awans to ok.100zł).
Zgodnie z ustawą o SC awanse w stopniu mogą być styczeń/wrzesień, natomiast w stanowisku/uposażeniu bez limitu czasowego.Dlatego aby nie wprowadzać niepotrzebnych animozji między pracownikami (jedni teraz, inni we wrześniu) dyr.IC zdecydował się wszystko załatwić we wrześniu.
Jeżeli chodzi o osoby chorujące od 21 do 30 dni w 2008r.- na wniosek ZZ dyr.IC zgodził się gratyfikować je we wrześniu. W kwestii 10 FC przebywających "permanentnie" na 100% płatnych zwolnieniach (przykład z życia: 51dni[ostatni kwartał 2007]+21dni urlopu[okres świąteczny]+79dni w tym kwartale:eek:) dyr.IC pozostał nieugięty.
W kwestii osób objętych karą dyscyplinarną, propozycja ZZ została przyjęta i cezura czasowa została ograniczona do II półrocza 2007r.i dotyczy postępowań definitywnie zakończonych, uprawomocnionych (chodziło o uniknięcie niecnych praktyk z przeszłości kiedy "karano" osoby przed uprawomocnieniem).:mad:
Odpowiem na pytanie: dlaczego włączono st.insp.kontr.akcyzowej do V etapu? Jest to stanowisko porównywalne z ekspertem. Mają je osoby które w przeszłości były kierownikami SNP i pozostały z zasadniczą w przedziale 4.083-4.453zł oraz są podwładnymi aktualnych kierowników których zasadnicza zaczyna się od 2.199zł. Gdyby potraktować je jak "zwykłych" PC to otrzymałyby dodatkowo:
1. +50zł (bo najczęściej są nieetatowymi z-ca)
2. +100zł (z równania kominów na stanowiskach
a tak ich praca/zarobki będzie zweryfikowana przez dyr.IC (tak samo jak ekspertów) i niech dyr.IC rozdysponuje przyznane środki wynikające z puli na etat pośród obecnych i byłych kierowników i naczelników.Cóż jedni dostaną tylko 330zł, a inni ...
 
Przypominam,wszystkim "młodym" iż zgodnie z "umową" między ZZ,a dyr.IC zaliczenie egzaminów na ocenę b.dobrą będzie skutkowało awansem (*) w najbliższym wrześniu/styczniu (awans to ok.100zł).

I co jeszcze dla nas zrobiłeś??? A może ty zdasz egzamin na 5???
A na marginesie to 100 za awans to chyba tylko Ty dostajesz bo każdy normalny f-sz za awans dostaje 50 brutto, czyli ok 26 na rękę, to do 100 trochę brakuje.
Nie zdziw się jak przed końcem twojej kadencji Młodzi chętnie wstąpią do zz tylko po to aby rozliczyć was w trakcie wybierania nowych władz zz.

Odpowiem na pytanie: dlaczego włączono st.insp.kontr.akcyzowej do V etapu? Jest to stanowisko porównywalne z ekspertem. Mają je osoby które w przeszłości były kierownikami SNP i pozostały z zasadniczą w przedziale 4.083-4.453zł oraz są podwładnymi aktualnych kierowników których zasadnicza zaczyna się od 2.199zł. Gdyby potraktować je jak "zwykłych" PC to otrzymałyby dodatkowo:
1. +50zł (bo najczęściej są nieetatowymi z-ca)
2. +100zł (z równania kominów na stanowiskach

Przy 4000 jeszcze chcesz 100 za komin :eek:

Cóż jedni dostaną tylko 330zł, a inni ...

Co fajnie jest się nabijać z ludzi którzy mają 1300 -1500 i do tego dostaną tylko 300, jak się ma kilka razy tyle i perspektywa ze się nie dostanie TYLKO 300:confused:
 
Przypominam,wszystkim "młodym" iż zgodnie z "umową" między ZZ,a dyr.IC zaliczenie egzaminów na ocenę b.dobrą będzie skutkowało awansem (*) w najbliższym wrześniu/styczniu (awans to ok.100zł).
Zgodnie z ustawą o SC awanse w stopniu mogą być styczeń/wrzesień, natomiast w stanowisku/uposażeniu bez limitu czasowego.Dlatego aby nie wprowadzać niepotrzebnych animozji między pracownikami (jedni teraz, inni we wrześniu) dyr.IC zdecydował się wszystko załatwić we wrześniu.
AD1. Ta ciekawe ile takich osób jest zwłaszcza po tym co słyszało się o komisjach egzaminujących. A ci co pozdawali już wszystko na oceny dobre i czekają już parę ładnych miesięcy i jeszcze parę poczekają na upływ termniu służby przygotowawczej - to nie łaska? Ani awansów ani podwyżek przez 3 lata, a roboty tyle samo co wszyscy albo nawet więcej. W każdej normalnej firmie jak się człowiek sprawdza to po paru miesiacach (od 3 do 6) dostaje podwyżkę(zazwyczaj kilka stówek), a w SC mnóstwo opini przełożonych, mnóstwo nauki, szkoleń i co łaskę robicie, że dacie awans jak się zda egzamin na 5. Może sami zrezygnujecie z awansów i podwyżek na 3 lub więcej lat.
AD2. I pewnie, że we wrześniu bo kto by chciał wcześniej więcej zarabiać.
Pozdrowionka z samego dołu (Mam KaCa):mad:
 
Ostatnia edycja:
Dyrektorzy, naczelnicy , kierownicy

Skoro jest tak dobrze...Bajzel jest teraz we wszystkim większy niż na kolei.To szumnie określane mimo sporego stażu w tzw. kierowaniu tzw. Kierownictwo nie panuje nad bałaganem a więcej potęguje go ponad miarę utrudniając pracę (bałagan na oddziałach-awantury z firmami, bałagan ze zwrotami akcyzy- kolejki po akc jak w miesnym 30 lat temu,przerzucanie ludzi, brak koncepcji, bałagan w egekucji- efektywność egzekucji to coś ok. 3%, lepiej jak by się nie ośmieszali bo koszty przerastają jakiekolwiek zyski, bałagan w tzw. śmiesznym orzecznictwie-orzecznictwo to coś co wiąże się wydawaniem decyzji w konkretnych sprawach a nie mielenie jęzorem na naradach w sprawie niezapłaconych 10 zł lub 20 letniego samochodu po świętej pamięci stronie). Proponuję w ramach obecnego zamieszania z kasą żeby dyrektor dokonał przeglądu zakresu obowiązków wśród tych dobrze zarabiających a wygospodarowane pieniądze podzielił wśród tych co naprawdę pracują.Jak pracują naczelnicy.Naczelnicy gówno robiąc i ze sraczką biegają po urzędzie jak w stanie wojennym tworząc sami sobie problemy.Praca sprowadza się do sprawdzania obecności i bilingów bo o wiedzy merytorycznej i o zdolności do podejmowania decyzji trudno marzyć. Logistyka: dyrektor od logistyki, naczelnik od logistyki a logistyka pod ich kierownictwem cały czas spisuje krzesła, a dyrektor i naczelnik wszystko muszą robić razem.Mamy za mało tych speców od kierowania co nic z ich roboty nie wynika.Niedługo dojdzie do tego, że przyjmą sprawdzony system IRCh-a w stanie wojennym Inspekcji Robotniczo Chłopskiej i będą tworzyć trójki do zwalczania patologii czyli będą walczyć sami z sobą. Może odtworzą służbę bezpieczeństwa urzędu.Proponuję jeden dyrektor i zawsze 2 naczelników w jednym dziale, referacie. I najlepiej, jak za przykładem jednego z odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Kwaśniewskiego"mgr" za zasługi dla służby, mogą zamknąć się w swoich gabinetach i nie denerwować ludzi co muszą świecić oczami przed petentami tłumacząc ich abstrakcyjne pomysły. I czas sie wziąć do roboty a nie tylko ploty,donosicielstwo , handel kiełbasą i kosmetykami lub odejść bo ci co chcą pracować nie chcą realizować waszych idiotycznych pomysłów i uwaga panie i panowie kierowniczki i naczelniczki z dyrektorstwem na czele.Jak sobie nie radzicie to droga wolna urzędy pracy mają dla np.dla niespełnionych prawników od kierowania urzędem i od szkoleń po firmach,ekonomistów spisujących krzesła, inzynierów 30.000 ofert pracy w kraju.damy bez was radę aby uporządkować ten urząd.Jak słyszę, że naczelnik dostaje 4000zł to nie wiem śmiać się czy płakać . I pytam za co?Za miganie się od roboty i odpowiedzialności wystarczy 2000 a i tak nigdzie nie pójdą bo na żadnej robocie się nie znają tylko na listach obecności i bilingach.Jak sobie nie radzicie to Good by już większego bałaganu być nie może..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W swoim życiu zdawałem różnago rodzaju egzaminy(i jeszcze parę będę), były tam i te zaliczone na 5. Jak zdałem na 4 to mogłem mieć pretensje tylko do siebie !!, a nie do ZZ.
Kol. Stalker2 - "...330, a inni ..." ,pisałem w kontekście V etapu (trzeba czytać ze zrozumieniem). W tej grupie są osoby z uposażeniem 4000 i ich nie obejmuje równanie kominów... (patrz podpisany kompromis+aneks)
"...każdy normalny funkcjionariusz..." przy awansowaniu w stanowisku otrzymuje 96 brutto (inf.z kadr), a "nie normalny", to nie wiem?
Z tego co sobie przypominam, to jeszcze niedawno "młody" otrzymywał premie z 3% fund.nagr.dopiero po przepracowaniu pełnego roku. Teraz (na wniosek ZZ) otrzymuje ją wcześniej (patrz reg.premiowania). Awanse dla "młodych" były dopiero po zakończeniu sł.przygotowawczej, a teraz zależy pierwszy awans młodego człowieka wyłącznie od niego samego (zda na 5 lub nie)-osoby które rozpoczynały przygodę w SC 10 lat temu nie miały takiej szansy.:p
W kazdej "...normalnej firmie..." człowiek się kształci dla siebie i po to aby utrzymać się na rynku pracy (inaczej konkurencja go zje).Tak, u nas nie jest normalnie, trzeba nieustannie się szkolić i do tego nie ma gwarancji, że przez 10 lat spotka cię awans (II etap mówi o takich osobach). Ja nikomu łaski nie robę, bo to nie ja jestem pracodawcą FC i PC. Mnie przez 13 lat pracy spotkały 2 awanse (słownie dwa) i również uważam, że to jest niesprawiedliwe.:mad:
W każdej "...normalnej firmie..." jak pracownik notorycznie chodzi na zwolnienia to wylatuje na zbity pysk i nikt się z nim nie cacka tak jak u nas.
W każdej "...normalnej firmie..." jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty, to pracodawca dziękuje mu za dalszą współpracę, a nie przesówa z referatu do referatu.:eek:
W każdej "...normalnej firmie..." jak pracownik uważa, że jest źle opłacanym fachowcem, jest niezastąpiony, to idzie do dyrektora i przeprowadza z nim męską rozmowę. I albo dostaje nowe warunki płacowe, albo zgarnia ze swojego biurka i idzie tam gdzie płacą lepiej (czy ktoś z biadolących tak zrobił?):confused:
 
normalna firma

W normalnej firmie, ale chyba nie w służbie celnej gdzie rządzą nie prawa rynku tylko prawa buszu i układy.
 
Ostatnia edycja:
Należy pamiętać, że w "normalnej firmie" również są lizusi i donosiciele (jak u nas), że jak się nie podobasz przełożonemu to możesz być upodlony (jak u nas), że przez lata możesz pracować za grosze (oficjalnie,a dużo więcej do ręki)- nie u nas, że właściciel "wyjechał" na urlop na Wyspy Dziewicze i nie dostaniesz na czas (o ile dostaniesz) złamanej złotówki-nie u nas, że z dnia na dzień możesz stracić robotę-nie u nas (FC jest b.trudno wywalić z roboty, nawet jak ma 2 lewe ręce). Są różne "normalne firmy", może nie odstajemy aż tak od normy? Jesteśmy formacją umundurowaną i każdy przychodzący do tej roboty wiedział na co się godzi. Prawdą jest, że po latach w cle (stabilna praca), inżynier, prawnik, ekonomista wypadają z zawodu (wiedza ze studiów uleciała) i swoistym "szokiem" byłby powrót do "realu". Dlatego straszenie o odejściu z cła tak naprawde można brać poważnie w stosunku do "młodych głodnych sukcesu" lub zdeterminowanych "starych". Uważam, że "zasiedziała" większość nie kiwnie palcem aby zmienić pracodawcę, a może się mylę?:)
 
Na znak protestu dot. poziomu tej dyskusji - nic nie napiszę!!! prawie... wstyd, że mamy takie związki - strajkowaliśmy wszyscy ramię w ramię po to, żeby było po równo. po RÓWNO to znaczy po RÓWNO - a nie jakieś animozje, że temu się więcej należy bo jest takim a nie takim specjalistą. to nie jest uznaniowa podwyżka tylko z góry zaplanowana dla wszystkich. o to walczyliśmy i co??? jak zwykle. braliśmy urlop po to, żeby zamiast 500 dostać marne 330??? coś tu jest nie tak. szkoda słów. skoro już kazali odciąć z 500 te 23 % to spoko ale pozostaje 404 i tyle powinien dostać każdy - po RÓWNO do jasnej cholery!!!!!!!!!!! a nie jakieś stopniowanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
do minio82

Nie przejmuj się. Jeśli masz zasadniczą poniżej średniej izbowej, to dostaniesz więcej niż 330. Chyba że jesteś "kominiarz"- i to by tłumaczyło Twoje zbulwersowanie. ja na przykład postuluję, żeby wszyscy na odpowiednich stanowiskach mieli tą samą pensję.Jak po równo, to po równo.
 
nie jestem żadnym kominiarzem. dostanę 330 bo moja średni ajest niższa od izbowej ale ni eo 100 złotych. dlaczego nie 404 jak w innych izbach??? dlaczego nie było z nami uzgadniane jakie chcemy podwyżki???? w innych izbach były referenda chociaż...a u nas nic..
 
Back
Do góry