• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

jak podzielić obiecane 500

BlackJack

Użytkownik
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
604
Punkty reakcji
0
Ponieważ niedługo spłyną pieniądze z MF do IC na nasze podwyżki i ZZSC rozpoczną kolejne negocjacje (tym razem na poziomie dyr.IC) proponuję rozpocząć publiczną debatę (coby pomóc kol.związkowcom) nad wariantami podziałów naszych pieniędzy :eek:
 
Jak to nie wiesz jak podzielić pieniążki? ZZ już wiedzą!!!
Po 2000 dla władz związkowych, 500 dla członków opłacających składki członkowskie a dla pozostałych 50 brutto żeby mogli kupić flaszkę i upić się ze szczęścia!!!
 
A na poważnie powinna być ustalona równa kwota dla wszystkich (np 400) plus resztę (tj 100) dla zniwelowania różnic w zarobkach na tych samych stanowiskach pracy. Można by też dać coś ekstra "Młodym" po studiach żeby nie uciekali do Della, proctera czy innych podobnych firm bo im w przeciwieństwie do dużej liczby "Starych" chce się pracować ale znowu za 1300 ciężko jest wyżyć!!!
 
Jestem przekonany,że dyr.IC przywiezie z wtorkowego spotkania w MF "wytyczne SSC" i będzie trzeba znaleźć zdrowy rozsądek w dalszych rozmowach-jeżeli ludzie będą chcieli otrzymać szybko pieniądze (z wyrównaniem) bo
1.jedyne pieniądze jakie dostaną jeszcze w tym roku IC to wrześniowe awanse (oby nie okazało się,że powtórzy się sytuacja z cywilami -jak ze stycznia-0 awansów):mad:.
2.moi koledzy mówią w prost-protestowali wszyscy o wyższe płace:eek:, więc niech dostaną wszyscy (w lutym nie mówiło się o wyrównywaniu kominów z tych pieniędzy ani że trzeba zdjąć 3% i 20%.To do obowiązku SSC należy pozyskiwanie źródeł finansowania SC, a nie funkcjonariuszy i pracowników-niech się martwi gdzie szukać pieniędzy na wyrównanie kominów, wszak to MF doprowadziło przez lata do takiej sytuacji swoją nieudolną polityką kadrową.Ostatnio w MF związki zadały SSC to pytanie i otrzymały odp.,że będzie tylko w 2009-500zł i w 2010-500zł a on nie wystąpił do komiji finansów publicznych o dodatkowe środki na ten cel-to po kiego mi taki SSC).
3.realia są takie, że dyr.IC będzie miał swoje wytyczne (sądze, że będzie dążył do wydzielenia jakiejś części pieniędzy na wyrównanie kominów na stanowiskach), a ZZSC będą miały swoje zdanie w tej materii. Sądze, że może warto rozważyć wariant 400zł dla wszystkich, a 100zł na kominy (nie awanse):rolleyes:
4. przeczytajcie na stronie WSSC jakie zmiany chce SSC wprowadzić:p i dopowiedzcie sobie resztę.
 
boje sie że fizycznie to bedziemy oglądać te ochłapy (na uczciwe pieniadze juz nie licze) około wakacji. najpierw negocjajce w MF potem w IC. szkoda qr... ze jak pobieraja akcyze to kasa nie wedruje trzy miesiace tylko odrazu grzecznei idzie do MF. dziadostwo i tyle...
wracajac do głownego watku: nie liczyłbym na zbyt wielkie podwyzki. niestety Stalker masz racje
 
No ja już 30 zł inflacyjnego dostałem, tak więc dostanę jeszcze 20 i będzie całe 50PLN podwyżki od nowego roku :(
Jak tak dalej pójdzie to chyba Dell albo Procter mnie czeka!!!
A co na to MF że młodzi, wykształceni pełni zapału, chcący coś zrobić nie widząc tu przeszłości uciekają??
 
gdyby sie chociaz troche przejmowali to by inaczej SC do tej pory wyglądał pod wzgledem profilu zatrudnienia i podziału obowiazków/zarobków. naszą Służbę czeka dłuuuuuuuga droga do normalnosci... pytanie tylko czy nam sie ona nie znudzi?
 
A może nasze "szanowne" związki zawodowe powiedzą nam jaką przyjęły strategie w rozmowach z Dyrektorem???
Jak one sobie wyobrażają podział pieniędzy???
Znając ZZ z Łodzi to pewnie wszystko jest objęte taka tajemnicą że pewnie oni sami nic nie wiedzą :(
Bo chciałbym wiedzieć czy mogą oni reprezentować Mnie!!!!
Nie chciałbym aby mój pierwszy wpis w tym temacie był proroczy!!!
 
wszyscy będziemy ekspertami

Wszyscy będziecie ekspertami.Wystarczy tylko trochę poczekać na działania związku.Bo najłatwiej jest się na kogoś oglądać. Jeśli ktoś chce szybciej awansować to musi zostać kierownikiem z układu towarzysko uczelnianego , coś popsuć w tej "sprawnie" działającej maszynie,przeszkolić wspólnie kilka firm za niezła etyczną kasę, napisać wiersz, może donieść na kogoś, zagrać w bridg'a, przyjąc 3 deklaracje, zostać etykiem urzędowym , pracować wydajnie w intrastacie, ncts, logistyce, archiwum itd., itp. możliwości jest sporo oraz wezwać Krzyśka ze Stumilowego Lasu na pomoc o rozszerzenie ilości działów i pododdziałów w izbie...Broń Boże nie brać się do odpraw!!!.Piotrek szefie postaw na ludzi z oddziałów to i robota bedzie sprawnie szła.Nie stawiaj na FIKCJOnariuszy co tłuczek kojarzy im sie ze schabowym i potrafią dobrze mnożyć nikomu niepotrzebny obieg dokumentów oraz prowadzić postępowania tylko wobec nieobecnych lub w intrastacie.Powtarzam Broń Boże nie brać się do odpraw lub innych kontroli!!!
 
Ostatnia edycja:
podpisano KOMPROMIS - pracodawca, a ZZ. Pewnie ZZ w poniedziałek przedstawią konkrety. Protokół z przyjętych uzgodnień ma być również zamieszczony na stronie IC Łódź
 
[FONT=&quot]Geneza rozmów? proszę:
pierwotne stanowisko naszego pracodawcy:245 dla wszystkich (minus 3% i 20%=188zł) oraz 255 na awanse i kominy(-3%-20%=196zł)
ZZ: propozycja przedstawiona nieco wyżej
w dniu 20.03.08 dyrektor IC otrzymał pismo: SC/BS/8620/50/JID/08/4475 SC od Jacka Kapicy "wskazujące" uwzględnić przy dokonywaniu podziału środków następujące kryteria:
1.każdy funkcjonariusz/pracownik powinien być beneficjentem podwyżki uposażenia
2.podział kwoty nie powinien różnicować kwoty przypadającej na etat kierowniczy i kontrolerski
3.wyodrębnić pulę na stanowiskach kierowniczych, mając na uwadze wielkość i zakres wykonywanych zadań
4 ograniczenie znacznych różnic w uposażeniu na stanowiskach kontrolerskich
5 uwzględnienie w ramach środków na regulacje wynagrodzeń potrzeby motywowania osób, które w sposób szczególny angażują się w pracę...
6 niwelowanie wysokich różnic uposażeń
Na podstawie tego pisma kadry przygotowały propozycję podziału środków finansowych. Propozycję tą ZZ otrzymały 27.03.08 o 10 ,a o godz.12 (stosownym pismem dyrektora)pozostali członkowie "naszej społeczności"
W dniu 28.03.08 został wypracowany KOMPROMIS i tak:
po odjęciu z 500zł elementów wymaganych w ustawie o finansach publicznych (3% i 20%) do dyspozycji pozostała kwota 404zł na etat, z której:
1. podwyżki otrzymają wszyscy funkcjonariusze/pracownicy merytoryczni (do uposażenia zasadniczego)w wysokości 330 (plus wysługa lat,plus dodatek za stopień)
2. kwotę 74 zł z etatu przeznaczono na:
a. awanse dla
WSZYSTKICH, którzy nie byli awansowani w stopniu (funkcjonariusze), stanowisku(cywile) przez okres ostatnich 5 lat, bez wniosku przełożonego-tryb automatyczny
b. zniwelowanie kominów płacowych w ramach poszczególnych grup stanowisk wg klucza zawartego w IV etapie
c. dodatkowe gratyfikowanie grupy funkcjonariuszy/pracowników typu:
poborcy skarbowi(3),informatycy(24),księgowi(5)...
d. zniesienie istniejących dysproporcji między kierownikami referatów w UC,a naczelnikami wydziałów w IC(zgodnie z wytycznymi MF).
ZZ uzyskały tutaj informację, że w przypadku przyznania miejszej puli pieniędzy tej grupie (niż to wynika z zasad ogólnych) powstała różnica nie zostanie przekazana na szeregowych pracowników tylko będzie musiała być oddana do MF. Nadto kadra kierownicza zostanie wyłączona z pkt.b i c
Uzgodniono również, że
WSZYSTKIE środki niewykorzystane na dowolnym etapie rozdziału, zostaną w pełni wykorzystane na awanse przyznawane wg zasad ogólnych (na wniosek przełożonego)-tak aby żadna złotówka nie wróciła do MF

[/FONT]
 
Czegoś tu nie rozumie!!!
BlackJack piszesz ze dyrektor zaproponował 245 zł na etat ale zz się "nie dały" i wynegocjowały 330 na etat.
Jeśli tak to czemu widziałem ( i nie tylko ja) pismo z propozycją 330 na etat podpisane przez Dyrektora w którym były ujęte wszystkie pkt. które BJ umieściłeś po słowie KOMPROMIS!!!! jeszcze przed negocjacjami ze zz???
Ja to widzę tak: Dyrektor znalazł optymalny (słuszny) sposób na podział kasy, wy go bez zająknięcia zaakceptowaliście ale żeby czuć się potrzebni wymyśliliście historyjkę jak to niedobry Dyrektor chciał "oszukać" wszystkich funkcjonariuszy ale całe szczęście mamy takie wspaniałe związki które nas "wybroniły" i teraz wszyscy będą im dziękować.
Może sie mylę???
Pozdrawiam MKC
 
Nie wiem kim BlackJack jest ale jak mniemam to jest "zagorzałym związkowcem". Nie mogę patrzeć na okłamywanie ludzi muszę poprzeć Stalker2. To wszystko jest straszne dziwne, a szczególnie że związki przypisują sobie sukces którego nie osiągneły. Propozycja rzekomo wywalczona przez związki ukazała się w piśmie dyrektora jeszcze przed rozmowami ze związkami. To nie jest "kompromis" ale raczej "kompromitacja" związków. Ponieważ związki pewnie nic nie osiągneły to próbują wmówić nam jakiś pozorny sukces. Niech Black Jack odpowie mi na pytanie czemu np. informatycy zostaną uświadczeni dodatkową kwotą 50 zł. Czym ich praca jest lepsza od osób np: tworzących decyzje. Co to jest za tworzenie lepszych, cenniejszych pracowników. Poproszę o jeden przykład który poprze teze że trzeba ich dodatkowo docenić bo ja takiego nie widzę. Jeżeli to miałoby być osiągnięcie związków to szczerze gratuluje pomysłu i licze że wszyscy co rozsądniejsi opuszczą łódzkie związki i ewentualnie założą nowe które będą mówiły głośno swoje stanowisko, a nie jak obecnie "szeptały między sobą" i jak coś się uda (ale to się im raczej nie zdaża) to wtedy ogłaszały wielki sukces.
 
kadra kierownicza i eksperci

Nie bardzo rozumiem wyłączenie kadry kierowniczej i stworzenie dla nich odrębnego etapu.Brak jest też danych o jakich pieniądzach mówimy-tajne łamane przez poufne co było widać i słychać w styczniu od naczelników. Nie róbmy nic bo się nam pogorszy .Cwane bestie. No chyba ,że jak wcześniej ktoś napisał należy wyłączyć kadrę kierowniczą z podwyżki z powodu, że nie byli zainteresowani i w większości nie wspierali naszych żądań, teraz jak również wcześniej nie przypominam sobie żadnego z szefów mówiącego o radykalnych zmianach w wynagrodzeniu. Zupełnym strzałem w płot jest pomysł zrównania wynagrodzeń szefostwa w wydziałach i referatach w izbie jak również urzędach. Z prostego powodu, że wydziały takich hamulcowych od zawsze w tej izbie(czytaj tych z towarzystwa wzajemnej adoracji i układów, szkoleń w firmach co nic konkretnego dla instytucji nie zrobili i co mogli to przegrywali w sądach, a zawsze są na górze po znajomości) zarabiaja taką kasę o której nie śniło się filozofom. I teraz podobne pieniądze mają dostać ci naczelnicy z kadr co od zawsze były tubą dyrektora, WPR, po co wydział w izbie wystarczy sekcja w kontroli przedsiębiorców , Intrastatu, może z magazynu czytaj logistyki też wystarczy sekcja od dzwonienia do firm po papier i tonery itp. naczelników , kierowników nieproduktywnych działów ustawiających grafik dyżurów. Jak myślicie czyim odbędzie się to kosztem.Oczywiście zabierze się jednym a da innym. Można tak zrobić pod warunkiem powrotu do sytuacji sprzed 2002 roku i łączenia komórek, zmiany struktury organizacyjnej poprzez jej spłaszczenie, urealnienie zakresów obowiązków i zmniejszenie ilości funkcyjnych od ustalania grafików służby.Godziwa płaca za pracę i zrobić tak jak p.o. dyr. co bez uszczerbku dla instytucji połączył dwa zakresy obowiązków dyrektora i zastępcy.Bo dla mnie nieporozumieniem jest dokładanie kasy w tej firmie jeśli naczelnik lub kierownik dostaje 4500 brutto, potężny dodatek za stopień komisarza i ma do tego 20% stażowego oraz w ciągu roku dwie duże nagrody razem w ciągu roku dochód ok.70.000 a są takie przypadki i nie jest ich mało w gruncie rzeczy za nic nie odpowiada a traktuje funkcję jak dożywotnią synekurę z kolesiami.I tym muszą zająć się związki.
 
Po analizie rozdysponowania środków na wzrost uposażeń,przedstawionej jako propozycja Dyrektora Izby Celnej w Łodzi nasuwa się kilka wniosków:
1.Brak kwoty przyporządkowanej do V etapu jest CELOWY, ponieważ kwota ta jest bardzo wysoka i wynosi około 340000,00 zł w ujęciu rocznym, nie wiem ile osób w Izbie jest na stanowiskach kierowniczych i eksperckich ale jeżeli jest to 100 osób(funkcjonariusze + służba cywilna) to każda z tych osób może otrzymać dodatkowo ponad 330,00 zł przyznane w I etapie kolejne ok. 285,00 zł średnio na etat (do zasadniczej).czyli ogółem ok 615,00 zł DO ZASADNICZEJ !!!!!(średnio na etat) co oznacza , że spokojnie mogą być przypadki podwyżki nawet ok. 1000,00 zł. OT I CAŁA FILOZOFIA PROPOZYCJI DYREKTORA !!!!!
2.Powyższe nie wynika ze zgadywania a z wyliczeń na podstawie informacji zawartych w propozycji Dyrektora:
-zatrzymując z każdego etatu 74,53 zł do dyspozycji w ujęciu rocznym jest 510679,56 zł (funkcjonariusze)+ 143097,60 zł (prac. cywilni).
-na zabezpieczenie II etapu potrzeba (maksymalnie) 175x80x3=42000 i 50x80x3=12000 czyli razem 54000,00 zł.
-na zabezpieczenie III etapu potrzeba 87x50x12=52200,00 zł
-na zabezpieczenie IV etapu potrzeba(maksymalnie) 11x100x12=13200, 36x80x12=34560, 95x60x12=68400 czyli razem ok.116160,00 zł.(funkcjonariusze)
-oraz 8x100x12=9600, 10x80x12=9600, 24x60x12=17280 razem ok. 36480,00 zł (pracownicy cywilni).
-Po zabezpieczeniu w/wym środków do dyspozycji pozostaje ok. 394937,00 zł.
-SKORO PRZED V etapem MAMY 394937,00 zł a po V etapie zostanie 55455,22 zł TO NA V ETAP ZOSTANIE WYKORZYSTANE ok.339482,00 zł !!!!!!
3.Z ogólnej kwoty 653777,00 (w ujęciu rocznym) na DOKŁADKI ponad te 330,00 zł dla kadry kierowniczej wykorzystuje się ponad 52% tej kwoty a jednocześnie dla kilkuset zwykłych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych tylko ok. 22% tej kwoty.
4.Należy zauważyć , że beneficjentami awansów na stopniu i na stanowisku będą również kadry kierownicze a środki na ten cel są wygospodarowane od zwykłych funkcjonariuszy!!!!
5.Do kadry kierowniczej te na początku odjęte 74,00 zł wraca powiększone o ponad 200,00 zł I TO DO WSZYSTKICH,do "szaraków" nie wraca wcale lub do niewielu (krzywdzonych przez lata przez zaniżone pensje) w wysokości przeważnie 40-70 zł ,tych co mogą dostać ok 100 zł jest tylko 11+8 osób!!!!
6.Widać wyraźnie ,że z tych odjętych każdemu zwykłemu funkcjonariuszowi i pracownikowi cywilnemu 74,00 zł po OBSŁUŻENIU czterech etapów większość pozostałych środków "PRZEPŁYWA" do kadry kierowniczej!!!! A kwota to niemała bo ok. 260000,00 zł( w ujęciu rocznym) co daje ok. 35,00 zł na etat do zasadniczej.
7.Wobec powyższego uważam, że propozycja Dyrektora jest bardzo daleko od OK!
8.Propozycję Dyrektora można w bardzo prosty sposób naprawić poprzez zwrot owych ok. 260000 zł zwykłym funkcjonariuszom!
CBDO
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zz Kłamią

Na potwierdzenie mojego wcześniejszego postu o rzekomym sukcesie łódzkich zz mogę przytoczyć fajny cytat z protokołu piątkowych rozmów notabene opublikowany w intranecie łódzkiej IC:
"Związki Zawodowe nie przedstawiły żadnej pisemnej propozycji rozdysponowania pieniędzy na podwyżki."
Fajnie się przygotowaliście na negocjacje.
A poza tym BlackJacK Czy może J.K. albo J.P. :) zapomnieliście się pochwalić waszym "sukcesem" w postaci nie zgodzenia się na przyznanie 50 zł!!!!!! funkcjonariuszom alokowanym. Raptem jest ich w łódzkiej izbie 7.
Szkoda wam 350 zł miesięcznie dla ludzi którzy nie widują się z rodziną i są z dala od domu!
Brawo!!!!
Czemu nie zakwestionowaliście ogromnej rezerwy dla naczelników?
Czemu dodatek dla informatyków jest dobry a dla rzeczników dyscyplinarnych już nie?
Czemu nie zaproponowaliście np. dodatku dla Czarnych którzy pracują świątek , piątek i niedziela, w deszczu i mrozie, w czym są gorsi od informatyków siedzących za biurkiem?
Czemu w ogóle jest podział na lepszych i gorszych funkcjonariuszy a wy się na to godzicie???
Przestańcie okłamywać tych w imieniu których rzekomo występujecie.
Reprezentujcie Nasze interesy a nie swoje własne!!!

Jeśli to nazywacie SUKCESEM to boje się pomyśleć co dla was jest porażką.
Pozdrawiam
Całe szczęście nie związkowiec (wstyd by mi było spojrzeć w oczy kolegą po czymś takim gdybym należał do zz)
 
Popieram wcześniejszych przedmówców. Ludzie wypisujcie się z tych zwiąków. Szkoda tych kilku złotych miesięcznie. Kupcie dzieciom czekoladę lub coś innego. Wyjdzie to z lepszym pożytkiem dla was.
 
Oczywiście zgadzam się z poprzednikami - związkowcy nawet nie zaproponowali rozwiązań z innych izb np. Biała Podlaska czy Wa-wa, gdzie zaproponowano 500 - 3% na nagrody!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry