• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

jak podzielić obiecane 500

Etap I
Każdy funkcjonariusz otrzymuje 330 brutto wliczane do podstawy.

II. Równanie kominów można otrzymać od 40 - 200 brutto w zależności od różnicy do średniej (tak naprawdę fikcja, średnia jest tak wyliczona i warunki są tak ustanowione ze garstka osób załapała sie na 40 brutto).

III. Awanse dla osób nie awansowanych od 5 lat dopiero we wrześniu (ciekawe co się będzie działo z pieniędzmi do tego czasu).

IV. Nie pamiętam

V. Na który przeznaczona jest największa pula pieniędzy (nam zabrana) to podwyżki dla ekspertów, st. inspektorów akcyzowych, po. kierowników, naczelników, nieetatowych zastępców - tu nie ma określonej kwoty na etat tak więc podwyżki mogą być ogromne.

Łódzkie zz z BlackJakiem na cele nie zrobiły nic!!!
Na rozmowy przyszły bez własnych propozycji i własnego pomysłu tak naprawdę przyklepać propozycję (powtarzam propozycję) Dyrektora. Nie wiem czy wynikało to z ich lenistwa czy może z ukrytych interesów.
Jedyne co zaproponowały to zabranie proponowanych 50 brutto osobą alokowanym w Łodzi (jest ich chyba 6). Oraz dopisanie do V etapu st. inspektorów akcyzowych którzy zarabiają od 4000 netto (zważywszy ze łódzki przewodniczący zz jest cywilem może jakiś awansik mu się szykuje :D

Tak więc osoby "Młode" a jest ich ponad 70 w ic Łódź dostały tylko 330 brutto i nic więcej, bo stażowego jeszcze nie mają a awans dopiero za 2-3 lata.
Ale też dużo "Starych" załapało się tylko na I etap.

Więc pytanie: Gdzie jest moje 500 zł.
Może skierujemy je do premiera który tak ładnie zapewniał że KAŻDYcelnik otrzyma 500 złotych. A nie średnio 500.
 
podział w IC Łodź

Od 500 zł odjęto 96 na zabezpieczenie stażowego i nagrody 3%./zostaje 404 zł do podziału/. Dla wszystkich zagwarantowano 330 zł/i to chyba I etap,nie pamiętam,bo piszę z głowy/.Pozostałą kasę,czyli 404-330=74 zł. Przeznaczono w następnych etapach na wyrównanie kominów od 40-100zł, oraz na awanse na stopniu we wrześniu dla tych którzy nie mieli od 5 lat. Przeznaczono na przykład po 50 zł dla alokantów/o ile wiem 9 osób w skali izby- mają bardzo niskie stawki/. Ja na przykład w drugim etapie dostałem 90 zł podwyżki. Ale chcę dodać,że 90 zł. dlatego ,że miałem tak niską stawkę w stosunku do średniej izbowej/od wielu lat/. I co mam nie być zadowolony? Takich jak ja jest więcej, więc Stalker2 nie przesadzaj. Jak już pisałem wcześniej, nigdy wszyscy nie będą zadowoleni z podziału. Na pewno przeznaczenie części tych pieniędzy na awanse we wrześniu jest trochę naciągane. Faktycznie młodzi do 5 lat mogą czuć się w tym wypadku wykiwani. Przy następnej podwyżce? w 2009 roku, może warto by pomyśleć o zagwarantowaniu godnej minimalnej stawki wynagrodzenia dla nowo zatrudnionionych i młodych pracowników. Stalker2 zamiast narzekać na związkowców za taki podział , spróbuj wpłynąć na swoją rzeczywistość w przyszłości i zapisz się do związków/tych właściwych/
 
Wszystkiemu winne zz...

Stalker2 -czy Ty wiesz kto to jest st. inspektor akcyzowy??? Znajdź mi choć jednego, który zarabia 4000zł i to jeszcze netto. Jak już wylewasz swoje żale na ogólnym forum to postaraj się nie pisać takich bzdur. Jesteś młodym pracownikiem, słabo się orientujesz i trochę mnie dziwi Twoje roszczeniowe podejście do tematu podziału pieniędzy.
 
Stalker2 -czy Ty wiesz kto to jest st. inspektor akcyzowy???

Oczywiście że wiem :D
że są to najczęściej byli kierownicy w UKS-ach którzy poprzychodzili do cła. Robią to samo co każdy funkcjonariusz a dostają 3 razy tyle.

Znajdź mi choć jednego, który zarabia 4000zł i to jeszcze netto.

Sam poszukaj:rolleyes:

Jesteś młodym pracownikiem, słabo się orientujesz i trochę mnie dziwi Twoje roszczeniowe podejście do tematu podziału pieniędzy.

To że Młodym nie znaczy że głupim.
A orientuję się bardzo dobrze w temacie (wiesz Młody mózg szybko chłonie wiedzę i szybko się uczy).
Co do roszczeniowego podejścia to powiem tylko tyle że naoglądałem się "pracy" wielu starych (oczywiście z wyjątkami), jak całymi dniami walczą z pająkiem lub innym pasjansem albo zatopieni są w lekturze gazet, podczas gdy Młodzi zasuwają że nie wiedzą gdzie ręce włożyć.
 
Stalker2 -czy Ty wiesz kto to jest st. inspektor akcyzowy??? Znajdź mi choć jednego, który zarabia 4000zł i to jeszcze netto. Jak już wylewasz swoje żale na ogólnym forum to postaraj się nie pisać takich bzdur. Jesteś młodym pracownikiem, słabo się orientujesz i trochę mnie dziwi Twoje roszczeniowe podejście do tematu podziału pieniędzy.
Koledzy mylicie- inspektora(lub starszego inspektora) akcyzowego z inspektorem kontroli akcyzowej. Sam bym pomylił (bo jak kiedyś usłyszałem od przełożonego byłego UKS-a ja się tam na tych waszych stopniach nie wyzaje i wpisał mi w ocenę -pozostawić na dotychczas zajmowanym) bo to prawie to samo tylko tu prawie robi ogromną różnicę: inspektor akcyzowy to stanowisko średniego a nawet powiedział bym niższego szczebla i tu 4000 na rękę niebardzo (brutto może ale też mi się nie wydaje)- natomiast inspektor kontroli akcyzowej to ho,ho prawie najwyższe stanowisko i tu 4000 na rączke jak najbardziej. A na koniec u nas na 8 cywilnych pracowników w SNP 4 to inspektorzy(i starsi insp) kontroli akcyzowej.
 
Właśnie dostałem pensję z "podwyżką".
Było tego około 240 zł netto!!!
Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać :(
Gdzie jest moje 500 złotych!!!!

Tak jak pisałem nawet na kominówkę się nie załapałem z moim 1300:(:mad:
Ciekawy Jestem ile BlackJack i jego zastępca dostaną na pasku???
Może zachowają się jak mężczyzna i podadzą w końcu swoje zarobki przed i po podwyżce!!!
Całę szczęście że związek Siwego powstaje w Łodzi i może przy przyszłym podziale kasy BJ i jego "banda" pomyślą o innych.

Łącze się w smutku ze wszystkimi MKC którzy dostali 240 na pasku.
Sprostowanie!!!
Moja podwyżka to 234,05 PLN
Przepraszam że zawyżyłem sobie ją o 5,95:cool:
 
I znowu wzajemne zale.Podwyzki to zawsze trudne zadanie.Faktem jest ,ze niektorym mogly wydawac sie za male, innym wyzsze od oczekiwan.Temat jak na razie uwazam za zamkniety.Sa rownie istotne sprawy ale nie dajmy sie wciagnac w dyskusje np. nad ksztaltem i kolorem legitymacji sluzbowej lub materialem z jakiego ma byc wykonana, tym bardziej, ze projekt ustawy modernizacyjnej zawiera bardziej kontrowersyjne pomysly.
 
Zdaję sobie sprawę że z obecnym podwyżkami już jest pozamiatane i nie da się nic zrobić (dzięki BJ za moją "podwyżkę").
Ale kontynuuję ten temat z tego powodu ze zgodnie z obietnicami SSC w przyszłym roku też mają być pieniądze na podwyżki i nie chce żeby powtórzyła się sytuacja z tegorocznego podziału kasy.
Nie chcę żeby BlackJack i jego świta reprezentowały mnie w podziale kasy bo znowu Młodzi dostaną jakieś ochłapy a wzbogaci się towarzystwo wzajemnej adoracji.
Ponawiam swoje pytanie: BlackJak ile ty i twój zastępca dostaliście podwyżki na pasku????

Jeśli nie masz nic do ukrycia to napisz, tak jak to zrobił Siwy.
Tak jak pisałem wcześniej szansą dla Łodzi jest związek Siwego który nie jest tak zmanierowany i rozpuszczony jak obecny.
Kto wie może się do niego zapiszę :)
 
Ostatnia edycja:
Dobrze Stalker, chyba masz troche racji, bo sam sie zastanawiam niekiedy nad tymi podwyzkami, i rozmawiam, slycham, podpytuje sie ...Dziwi mnie jeszcze niekiedy podejscie tej calej kadry.Odnioslem wrazenie, ze nie moga przelknac podzialu-w niektorych izbach chyba sie troche zawiedli.Nie mysleli,ze lud smie sie odezwac, a zwiazki czasem glosno wyrazic sprzeciw.Moze i warto o tym mowic, bo sytuacja moze sie powtorzyc,a zanosi sie na to, ze marchewke( obiecanki SSC) dostana nieliczni.Chyba, ze wezmie sie pod uwage zawodowa uczciwosc.Lepiej dmuchac na zimne.O.K.
 
wracajac jeszcze do tematu stopni wśród cywili to INSPEKTOR AKCYZOWY (ja mam zaszczyt posługiwac sie pieczątką z takim nagłówkiem) do podwyżki dostawał na rąsię 1400 po podwyzce 1630 (około) także jest to jedno z najniżej połozonych stopni w korpusie cywilnym... co innego inspektor konrtroli akcyzowej
 
Back
Do góry