Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

Oj oj chyba trafiłem.... Już wystarczy tej głupiej gadaniny... A swoją drogą to skąd wiesz, że nie zdałem egzaminu na doradcę podatkowego...
 
Ok. Robespier, to zdaj egzamin na doradcę podatkowego. :o Zorientuj się, jak się go zdaje.

Bez wyższego mogły być osoby z izby skarbowej, pracujące przed 1992 rokiem. Są już na emkach.

Nie odpowiadam za to, że ktoś z ministerstwa chciał wprowadzić jakichś misiów z policji do służb skarbowych.
Ale policjanci mają stopnie, to dla was są w porządku nawet bez wyższego.

daj spokój to chory człowiek
leki mu sie skonczyły albo w domu sie nie układa
 
Ochłapy jakies rzucają. Wersje robocze a wy kłócicie sie jak dzieci. W takim stanie faktycznym ani Wy ani my nie bedziemy mieli nic do gadania. Zrobia co chca. Ktos bedzie mial lepiej a ktos gorzej. Pamietajcie ze funkcjonariuszy ma byc on 6-7 tys a to znaczy ze połowa z tych, którzy myślą, ze tam beda nigdy nawet nie dostanie propozycji zeby tam być. Wasze stopnie i nasze egzaminy beda siedziec razem na sali Obslugi i wprowadzać do systemu deklaracje. I prosze nie pisac, ze bedzie inaczej bo jak jest akcja zezn podatkowych to robia to wszyscy. Rozum powoli ustępuje miejsca emocja. Na koncu bedzie ręka w nocniku haha
 
No problem nie przesadzaj....
Zawsze mój drogi możesz wrócić na skarbowcy.pl... Nie obrażaj innych tak jak masz to w zwyczaju...
Chciałbym wreszcie dowiedzieć się czegoś sensownego o czekającej nas niestety konsolidacji, a nie o tym kto i jaki posiada tytuł maga i sztukmistrza...
 
No Banaś zdecydowanie się nie popisał.

Dlaczego Pan minister napisał wymijająco "ewentualne ograniczenie zatrudnienia może zostać w całości zrealizowane w sposób naturalny". Jak chciałby wszystkich uspokoić: skarbowców i celników mógł nie dodawać słowa "może" a to wiele zmienia.
Chociaż zwróć uwagę na aspekt pozytywny wypowiedzi - "ewentualne ograniczenie zatrudnienia może zostać w całości zrealizowane w sposób naturalny, poprzez osiągnięcie wieku emerytalnego przez część pracowników i funkcjonariuszy" oznacza, że owo ograniczenie może być ale nie musi.
W kontekście wysłania osób pracujących w cle z zawieszonymi emeryturami z ZUS i funkcjonariuszy mających wypracowane 75% mundurówki na emerytury jest to jeszcze do przejścia.

Ja osobiście nie widzę powodu, dla którego ktoś ma wyliczoną emeryturę z ZUS niewiele mniejszą od pensji miałby zajmować miejsce młodym ludziom, którzy pracując jako cywile takiej emerytury w życiu nie będą mieli.
 
Ostatnia edycja:
Przeczytałem list SSC trzykrotnie. I mam kilka uwag:
1. Przejrzystość i prostota instytucji jest skutkiem działania przejrzystego i prostego prawa.
2. Zamiast przybliżać idee lepiej przedstawić konkretne rozwiązania.
3. " Jednolita i sprawna" administracja skarbowa nie może zwiększać wpływu do budżetu to nie jej rola. Może co najwyżej zapobiegać uszczupleniom dochodów budżetowych przez ludzi wykorzystujących stworzone luki w prawie.
4. Zamiast odnosić się do informacji, należałoby zdementować plotki wypływające z różnych źródeł ( także od przedstawicieli MF-u).
5. Solidarna praca na rzecz wspólnego celu wymaga najpierw jego określenia.
Można by przeprowadzić dalszą szczegółową analizę w/w pisma, bo puki co nie wnosi ono nic nowego dyskusji nad KAS i nad emeryturami
 
Szanowny Panie Ministrze

"Realizacja oczekiwań związanych" z ustawą emerytalną, "wpisuje się w ramy polityki wydatkowej" dokładnie w tym samym stopniu, co realizacje związane z innymi ustawami. Prędzej już, to "się wpisuje" w ramy polityki socjalnej (a może socjalizującej?!). Owo "współdecydowanie", ma się nijak do zakresu merytorycznego projektu, będąc rozwiązaniem dosłownie podobnym, do powierzenia komórce kontroli wewnętrznej, zadań związanych z BHP. Gdzież ten zakres rzeczowy - kontrola zgodności z przepisami, dokonanych przez państwo (w imieniu państwa) wydatków, czyli taka "kontrola wewnętrzna", jest zbieżny z meritum projektu? Owszem, kontrola prawidłowości wydatków na emerytury - TAK, ale "współdecydowanie" o ich przyznaniu, to już stanowcze - NIE !!! A może zrozumienie ułatwi przykładowe porównanie pojęć: "wydatki" i "rozchody" - czyżby można było je stosować zamiennie?! Zwłaszcza osoby "od finansów", powinny umieć rozdzielić różnice kompetencji, jedynie dla laika porównywalnych.
Odnośnie "ewentualnej" kwestii redukcji zatrudnienia podczas reorganizacji (wewnętrznej - wszak pracodawca tak dla skarbowców, jak również funkcjonariuszy, pozostaje ten sam) - TAK, MOŻE się odbyć "w sposób naturalny". I tylko w TAKI sposób MOŻE!
 
zarzut o wątpliwym prawnie przekazaniu sprawy emerytur "osobom trzecim" był jak widać trafny.
brawo dla Sławka.
reszta to medialna zasłona.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
A może i my zadamy podobne i jeszcze dodatkowe pytania , tak jak skarbowcy.


http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24431
Poniżej parę pytań skarbowców gdzie wspomina się funkcjonariuszy celnych: Pytania do GIKS zadaje związkowy odpowiednik naszego Sławka.

Jest mowa o tym, że w UCS zatrudnieni zostaną obecni funkcjonariusze celni oraz część inspektorów kontroli skarbowej, którzy uzyskają status funkcjonariuszy celno-skarbowych. Pytania:
Dlaczego funkcjonariusze celni zostali uprzywilejowani w tym zakresie? Prosimy podać szczegółowe uzasadnienie takiej decyzji.

Jakie korpusy, stopnie i stanowiska przewidziane są dla obecnych pracowników kontroli skarbowej, którzy staną się funkcjonariuszami UCS (szczegółowo dla obecnych IKS, urzędników służby cywilnej i pozostałych pracowników kontroli skarbowej)?
Dlaczego z egzaminu na oficera wyłączeni są funkcjonariusze celni?
Dlaczego z mocy ustawy nie przewiduje się dla obecnych inspektorów kontroli skarbowej stopni oficerskich w urzędach celno-skarbowych?
Dlaczego pracownicy kontroli skarbowej będą poddawani procedurze kwalifikacyjnej, a funkcjonariusze celni - nie?
Dlaczego lata wysługi w UKS nie będą się liczyły do stażu pracy w urzędach celno-skarbowych pod kątem emerytalnym, a lata wysługi funkcjonariuszy celnych (wykonujących często pracę za biurkiem taką samą jak pracownicy UKS czy US) – już tak?

Czy ustawa o KAS w przepisach przejściowych będzie dawała możliwość przejścia na emeryturę pracownikom po 40 latach pracy bez względu na wiek? Jeśli nie na emeryturę, to może przewiduje się jakieś świadczenie pomostowe? Jeśli celnicy mają otrzymać emerytury, tak jak służby mundurowe, to i skarbowcy winni otrzymać jakieś przywileje, bo przecież praca w UC i IC niewiele lub wcale się nie różni od pracy w US i IS.

z up. RKS, Tomasz Ludwiński
 
gdzie można znaleźć /w całości/ projekt przepisów wprowadzających ustawę o KAS (poproszę o link)
 
Dlaczego Pan minister napisał wymijająco "ewentualne ograniczenie zatrudnienia może zostać w całości zrealizowane w sposób naturalny". Jak chciałby wszystkich uspokoić: skarbowców i celników mógł nie dodawać słowa "może" a to wiele zmienia.[/QUOTE]

Naturalnie to na CORINTI dzisiaj były trzy nekrologi.
 
Jeden z tych trzech to emeryt.
Ale jest duże prawdopodobieństwo, że przy takim postępowaniu MF niedługo będzie dużo zawałów.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry