• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

EtoSkarbowca

To jeszcze Skarbonka

obojetnosc-spadniesz-ze-schodow-czy-zlamiesz-obie-nogi.jpg

- może tym razem dotrze?

gdyby jednak to tutaj zajrzyj: http://wlatcy-moch--i--moje-zwierzaczki9717.blog.onet.pl/2011/01/24/mamy-cie-dosc-czesiu/

i lep dalej to co tam lepisz
 
Za wiele nie udzielam się na forum, ale często czytam - ludzie będziemy razem pracowali czy mam się to podoba czy nie. Proponuję więcej szacunku do współpracowników.
 
wywołany do tablicy odpowiadam:

"Kiedy niektórzy celnicy mówią na skarbowców "srarbowcy" to jest OK?
A kiedy niektórzy skarbowcy mówią w "odwecie" na celników "srelnicy", to nie OK?
Jak to się nazywa? Moralność Kalego?
To nie jest "obrażanie" wszystkich ceników, tylko riposta dla kuzynów Kalego. "

jeśli pojedyncze osoby ze środowiska celników nazwą m.in. ciebie "srarbowcami" to ty w odwecie nazywasz wszystkich celników "srelnikami?

żenujące - nawet w przedszkolu byłoby takie


"Ja taka krucha kobietka (słaba płeć) a tu taki zmasowany atak samców (i to w mundurach, a niektórzy pewnie i z bronią) na bezbronną niewiastę."

kto mieczem wojuje, i do tego obraża całe środowisko, musi liczyć się z reakcją - płeć nie ma tu nic do tego - nie wynika z nicka, a mieszanie do tego broni to idiotyzm


"A pretensji, że wchodzi KAS nie miejcie do Banasia, tylko do Kopacz. I do Miśka Kamińskiego. Dlaczego? Gdyby Misiek lepiej podpowiadał Ewce, a ta lepiej kolorowała (a kotlecik ciepły? smakuje?) to Platforma by nie przegrała wyborów i nie byłoby KASi. "

pozostaw każdemu z nas indywidualne prawo do oceny rzeczywistości i przyczyn

"to jest służba cywilna, która nie ma prawa do żadnych strajków czy manifestacji - mają związkowcy" - nie ośmieszaj się - czym innym jest demonstrowanie poglądów czy sympatii politycznych a czym innym demonstrowanie zaniepokojenia środowiska planowanymi zmianami - litości kobieto

"to dla nas kobiet, tak jak dla b. premiera pana Donalda Tuska, najważniejsza jest ciepła woda w kranie. " - to po co pchasz się tutaj ze swoimi wydumanymi ideami? spróbuj na wodociągi.pl

Czy tacy apolityczni jesteście? Poczytałam sobie trochę postów i widzę jak niektórzy walą w PiS jak w bęben. A nawet mają (np. bolo1999) w swoich stopkach pogardliwe cytaty. Tyle, że to akurat nie jest to cytat żadnej opinii czy komentarza, tylko zwykłe, ludzkie przejęzyczenie. Robić z tego "złotą myśl" to trzeba mieć antypisowską fobię polityczną. Nie przeszkadzało Ci to dotąd?
Jeśli już cytaty to wielkie bogactwo ma ich Wałęsa czy Komorowski czy ostatnio Petru.
I to nie żadne ich przejęzyczenia, tylko ich "mądrości".
Podrzucić parę? :D


wybacz, ale głupota jest apolityczna, głupich nie brakuje w każdej partii, jednego śmieszy jedno, innego coś innego, nie mów mi co jest najśmieszniejsze i co zasługuje na ironię - a nie jak sugerujesz "pogardliwą złotą myśl" - chyba nie tędy droga - ein volk? a przypisywanie mi z tego powodu "antypisowskiej fobii politycznej" jest po prostu chamskie - w dwójnasób ze strony "kruchej bezbronnej kobietki" - taką mamy kulturę?

masz problem z akceptacją wolności innych

nie pozdrawiam
 
"kruche kobietki ze skarbówki" demonstrują jawnie swoje poparcie dla kas:

http://www.fundacjaskarbowosci.pl/pl,zdjecia,34,Fiskusie.html

jakoś nie dotarła do mnie informacja o podobnych demonstracjach sprzeciwu wobec kas

nie za bardzo mnie to dziwi - połączenie ich z uks i sc wyjdzie im tylko na dobre ;)

gdyby nas łączyli z sg też pewnie byłoby słabo z protestami
 
"kruche kobietki ze skarbówki" demonstrują jawnie swoje poparcie dla kas:
......
od 1 stycznia 2017 obowiązujące będą 2 wzory stroju służbowego słubicki i nowotarski, a Min Fin. zarządzeniem określi szczegółowe warunki dotyczące stosowania właściwego ubioru ("co ł(l)aska" i "wchodze na sucho" ).
 
Nie przypominam sobie gwarancji wynagrodzenia. Gdyby oferowali zachowanie wynagrodzenia (nawet odejmując dodatek graniczny), to nie wątpię, że sporo osób by się zdecydowało. Znam wielu alokantów z Olsztyna. Nie znam żadnego, który zdecydował się skorzystanie z tej "superowej okazji". Widocznie w rzeczywistości nie była to taka "superowa oferta".
Nie była superowa, bo praca w US jest znacznie cięższa i bardziej wymagająca niż w SC, więc i brak chętnych nie dziwi. Praca w godzinach innych niż od 8 do 16 nie jest jakimś wielkim wyrzeczeniem, w dzisiejszych czasach to normalność.
http://celnicy.pl/showthread.php/12043-Program-Pewna-praca-blisko-domu

Na spotkaniu w Ministerstwie Finansów w dniu 10.02.2015r. Szef SC Pan Jacek Kapica zaprezentował Program "Pewna praca blisko domu". Program przewiduje umożliwienie funkcjonariuszom celnym przejście do administracji podatkowej.

Program skierowany jest do f.c. pełniących służbę w komórkach organizacyjnych urzędów celnych wraz z podległymi oddziałami celnymi oraz izb celnych, z wyłączeniem:

-izb celnych granicznych poza OC wewnętrznymi, z których dojazd do granicznych oddziałów jest szczególnie uciążliwy
- komórek dochodzeniowo - śledczych z poziomu urzędu celnego
- komórek kontroli przedsiębiorców
- komórek akcyzy i gier
- komórek zwalczania przestępczości
- komórek CR i COW
- funkcjonariuszy wykonujących zadania z zakresu dozoru.

Z powyższego procesu wyłączeni są funkcjonariusze:
- którym brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego
- wobec których orzeczono kary dyscyplinarne(niezatarte) lub aktualnie toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Procesem może być objętych ok.250 funkcjonariuszy celnych.
Przeniesienia będą odbywały się na wniosek funkcjonariusza i będą realizowane w trybie art.98 uoSC. Okres na złożenie wniosków 1.03 - 30.04.2015r.

Program ma gwarantować wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej wysokości aktualnie otrzymywanego uposażenia w SC (uposażenie zasadnicze wraz z dodatkiem za wieloletnią służbę, bez dodatku za stopień, dodatku funkcyjnego, za opiekę nad psem służbowym oraz bez dodatków uzasadnionych szczególnymi zadaniami, warunkami lub miejscem pełnienia służby tj. kontrolnego, egzekucyjnego, za służbę w porze nocnej oraz dodatku specjalnego).

W zamian DIC będzie mógł ustalić wyższą grupę uposażenia zasadniczego od dotychczas otrzymywanej przez tego funkcjonariusza na stanowisku służbowym, na którym obecnie pełni służbę i ta kwota będzie podstawą do określenia wysokości wynagrodzenia w służbie cywilnej.


Ponadto funkcjonariuszom, którzy zdecydują się na takie przejście będą wypłacane nagrody, której wysokość będzie uzależniona od stażu w SC
- do 10 lat służby w SC - 3 miesięczne uposażenie
- 11 - 25 lat - 6 miesięczne uposażenie
- powyżej 25 lat - 9 miesięczne uposażenie

Nagroda będzie liczona ze wszystkimi dodatkami.

Przeniesienia mają być dobrowolne i na wniosek funkcjonariusza.

Miejsce pracy, stanowisko oraz rodzaj realizowanych zadań zostanie określony w propozycji przygotowanej dla danego funkcjonariusza przez dyrektora IS - po uprzednim złożeniu wniosku o przeniesienie przez funkcjonariusza i wyrażeniu przez SSC zgody na przedmiotowe przeniesienie.
Dalej jestem ciekawy, ilu z was przeniosło się do lekkiej pracy w US.

PS Pisząc o "kosmicznym wynagrodzeniu w SC" miałem oczywiście na myśli porównanie waszych zarobków do zarobków w US/IS. Jeśli jednak porówna się zarobki w SC do zarobków na stanowiskach w przedsiębiorstwach prywatnych wymagających analogicznych umiejętności, to jest kicha.
 
Ostatnia edycja:
"Taka myśl: może zakończmy ten wątek. Rozmydla forum i robi mi się niedobrze na samo jego brzmienie pzdr"

Albo jak macie sobie do pogadania piszcie PW wymieńcie się prywatnymi/służbowymi mail 'ami, a nie "srajcie" po ogóle :mad:.
Tyle w temacie idę na piwo;)
 
"Taka myśl: może zakończmy ten wątek. Rozmydla forum i robi mi się niedobrze na samo jego brzmienie pzdr"

Albo jak macie sobie do pogadania piszcie PW wymieńcie się prywatnymi/służbowymi mail 'ami, a nie "srajcie" po ogóle :mad:.
Tyle w temacie idę na piwo;)


ciebie nie interesuje ten wątek? to nie czytaj

zamkniesz ten wątek to ktoś stworzy podobny

mnie na ten przykład nie interesuje na co idziesz ;)

więcej tolerancji i poszanowania innych
 
Nie była superowa, bo praca w US jest znacznie cięższa i bardziej wymagająca niż w SC, więc i brak chętnych nie dziwi. Praca w godzinach innych niż od 8 do 16 nie jest jakimś wielkim wyrzeczeniem, w dzisiejszych czasach to normalność.
http://celnicy.pl/showthread.php/12043-Program-Pewna-praca-blisko-domu


Dalej jestem ciekawy, ilu z was przeniosło się do lekkiej pracy w US.

PS Pisząc o "kosmicznym wynagrodzeniu w SC" miałem oczywiście na myśli porównanie waszych zarobków do zarobków w US/IS. Jeśli jednak porówna się zarobki w SC do zarobków na stanowiskach w przedsiębiorstwach prywatnych wymagających analogicznych umiejętności, to jest kicha.


bez dodatków - zauważyłeś?

a skąd wiesz jak ciężka jest służba w sc?

pełniłeś służbę przez całą długą zimową noc, nie za biurkiem, a potem wracałeś samotnie 100km do domku budząc się w rowie? z domu wychodzisz o 17.30, wracasz o 10.30 - nie ma cię 17h a służby miałeś 12h - luzik

przenieśli cię kiedykolwiek w piątek o 14.30 wyznaczając od soboty od 8.00 miejsce służby 100 km dalej?


nie wiesz o czym piszesz - serdecznie ci życzę służby w sc-s i zasmakowania tych delikatesów
 
Ostatnia edycja:
Szklan praca w SC to łatwy chleb ? A w skarbowości to jak w kamieniołomach ? Co ty wypisujesz gościu ? Niech Cie na miesiąc choć wyśla na akcje i to głównie w nocy do łapania przemytników i kombinatorów choćby na bazarach przygranicznych , akcje zatrzymywania automatów w terenie , akcje rozpoznawczo - wynikowe głównie po nocach w piątki świątki , na samą granicę i pracę czasami ponad ludzkie siły !!! I Baaaaardzo wiele temu podobnych w samej SC . O czy ty do nas tu piszesz ? Ciężka praca , za cieplutkim biureczkiem w garniturku w tonach papierów , jeso faktycznie biedni jesteście . Bez komentarza . W głowach się już przewraca co niektórym .
 
Ludzie, co wy o mnie wiecie :D Odnośnie dodatków, to pragnę zauważyć, że:
W zamian DIC będzie mógł ustalić wyższą grupę uposażenia zasadniczego od dotychczas otrzymywanej przez tego funkcjonariusza na stanowisku służbowym, na którym obecnie pełni służbę i ta kwota będzie podstawą do określenia wysokości wynagrodzenia w służbie cywilnej.
Powtórzę pytanie jeszcze raz: ilu celników przeszło do lekkiej pracy US w ramach programu "pewna praca blisko domu"?
 
szklan jest prymitywnym agitatorem.
Nie wiem dlaczego nie pozwolicie cieszyć się oszołomowi tym, że już nie długo będzie pracował w taki sposób jak opisuje bolo1999.
To będzie jego chleb powszedni i powinien się do tego przygotować, mam nadzieję, że ma dwadzieścia kilka lat bo szum mu na jajkach biurowych stanie z na końcu przy kolejnej zmianie warty dostanie kopa we wspomniane jaja i bądzie skamlał jak pies.
Swoją drogą to co opisujesz nie było patologią?
Czas na normalność czyli pracę w skarbówce w cywilizowanych warunkach na kodeksie pracy.
Brawo dobra zmiana w końcu nastanie normalność a nie jak dotychczas (opis bolo1999) plantacja bawełny w Ameryce Południowej.
 
Ludzie, co wy o mnie wiecie :D Odnośnie dodatków, to pragnę zauważyć, że: Powtórzę pytanie jeszcze raz: ilu celników przeszło do lekkiej pracy US w ramach programu "pewna praca blisko domu"?

Szklan nie wiem ,czy ktokolwiek się na to zdecydował , może ludzie w dramatycznej sytuacji , pojedyncze jednostki , jak w alokacjach porozdzielano rodziny . W 2004 roku przyszła do S.C. garstka ludzi ze Us , panowie i panie z zadbanymi dłoniami jak u modelek , kawusie ploteczki i dzielili się w S.C. na my , czyli Us i reszta czyli SC przebierańcy , biurka sobie obłożtli papierami i dalej ploteczki , a barany z SC do brudnej roboty ciąg dalszy , więc nic już więcej nie pisz panie pod krawacikiem mi tu więcej na temat " Tyrki " za biurkiem ,bo az mnie krew zalewa jak sobie przypone zapierdziel na granicy , na akcjach i w oc !!!!!
 
A ja dziś wyjątkowo koncyliacyjnie napiszę. Kas już uchwalony. Nie ma o co drzeć kotów. Skarbowcy to teraz nasi koledzy. Chętnie się z nimi porozumiem... ale ten widok pederastów w balerinkach, którzy zsuczyli się za 3 brutto bardzo mi to utrudni. Przykro mi, ale nie jestem w stanie wymazać tego z pamięci :)
 
Szklan nie wiem ,czy ktokolwiek się na to zdecydował , może ludzie w dramatycznej sytuacji , pojedyncze jednostki , jak w alokacjach porozdzielano rodziny . W 2004 roku przyszła do S.C. garstka ludzi ze Us , panowie i panie z zadbanymi dłoniami jak u modelek , kawusie ploteczki i dzielili się w S.C. na my , czyli Us i reszta czyli SC przebierańcy , biurka sobie obłożtli papierami i dalej ploteczki , a barany z SC do brudnej roboty ciąg dalszy , więc nic już więcej nie pisz panie pod krawacikiem mi tu więcej na temat " Tyrki " za biurkiem ,bo az mnie krew zalewa jak sobie przypone zapierdziel na granicy , na akcjach i w oc !!!!!

Koleżanki szanowna. Ci ludzie nie przeszli tylko dostali propozycję nie do odrzucenia. I nie z us tylko z uks i był to w całości szczególny nadzór podatkowy. Kto jak kto, ale nadzór nie pracował za biurkiem. Była to praca w terenie, często w systemie 12 godzinnym przez cały tydzień (stałe nadzory). Bardzo często praca z policją i służbą celną (akcje na bazarach i nie tylko) o różnych porach dnia i nocy. Tak więc nie wiem skąd masz taki obraz tych ludzi. A że trzymali się z boku to bardzo często wynikało z tego w jaki sposób byli traktowani przez kolegów w mundurach.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry