• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Czy prawdą jest , że kilkaset odwołań do Sądów złożyli funkowie odchodzący na emki
za niedoliczanie do wysokości stażu w służbie przed 99rokiem ?
Według moich wyliczeń jest około 900 .
Czy temat pracy w cle przed 99 będzie przez związek monitorowany?
Prawdopodobnie są już pierwsze wyroki kasacji .
Brakuje troszeczke w Naszym związku "konsultacji wewnetrznych" .
 
Czy prawdą jest , że kilkaset odwołań do Sądów złożyli funkowie odchodzący na emki
za niedoliczanie do wysokości stażu w służbie przed 99rokiem ?
Według moich wyliczeń jest około 900 .
Czy temat pracy w cle przed 99 będzie przez związek monitorowany?
Prawdopodobnie są już pierwsze wyroki kasacji .
Brakuje troszeczke w Naszym związku "konsultacji wewnetrznych" .
Pisałem o tym wyżej. Przejrzyj moje posty. Niedawno zapadł pierwszy wyrok w apelacji i przegraliśmy lata wcześniejsze. Teraz czekamy na uzasadnienie. Prawnicy napisali mi, że po otrzymaniu uzasadnienia zastanowimy się co dalej z tym zrobić, czy jest możliwy SN, mamy też już wniosek do TK gotowy. W tej sprawie jest też złożona petycja w Sejmie, a więc stanie to także, mam nadzieję niedługo, na posiedzeniu Komisji ds. Petycji.
Ps. Napisz mi na priv z jakiego jesteś województwa. Przyznaję, że w niektórych lokalizacjach brakuje "konsultacji wewnętrznych", ale musimy też przyznać, że brakuje też ludzi chętnych do działania, do pomocy, do zaangażowania na stanowiskach funkcyjnych i np. przewodniczący ZOI pozostaje często zdany sam na siebie albo otrzymuje tylko minimalne wsparcie pojedynczych osób. To jest nasza bolączka jako środowiska. Musimy wypracować nową wizję, która porwie nas wszystkich do działania, tak jak to miało miejsce w przeszłości. Wizję, która uwzględni także emerytów, aby tak jak w innych formacjach stanowili silną strukturę związku.
 
Czy prawdą jest , że kilkaset odwołań do Sądów złożyli funkowie odchodzący na emki
za niedoliczanie do wysokości stażu w służbie przed 99rokiem ?
Według moich wyliczeń jest około 900 .
Czy temat pracy w cle przed 99 będzie przez związek monitorowany?
Prawdopodobnie są już pierwsze wyroki kasacji .
Brakuje troszeczke w Naszym związku "konsultacji wewnetrznych" .
Zajrzyjcie do wiadomości od Sławka w sprawie spotkania RDS w dniu 7 grudnia 2020r. I szable w dłoń, zwieramy szyki. Decyzję z ZER I do sądu jeżeli nie będzie refleksji że strony "rządu"
 
Na jakiej podstawie takie rzeczy piszesz? Jaki formularz, jaką opinię ? TO ty masz zapędy prawotwórcze!
To pewnie do mnie, więc odpowiadam.
Skrócenie okresu wypowiedzenia na żądanie funka jest możliwe tylko za zgodą diasa o czym mówi art 183 kas.
U mnie dias w takich przypadkach opiera się na opinii przełożonego. Nie jest to opinia o funkcjonariuszu tylko o tym jak to wpłynie na funkcjonowanie komórki.
 
To pewnie do mnie, więc odpowiadam.
Skrócenie okresu wypowiedzenia na żądanie funka jest możliwe tylko za zgodą diasa o czym mówi art 183 kas.
U mnie dias w takich przypadkach opiera się na opinii przełożonego. Nie jest to opinia o funkcjonariuszu tylko o tym jak to wpłynie na funkcjonowanie komórki.

Komórka i tak będzie działać. Nie ma ludzi niezastąpionych a zatem nie przejmujcie się bełkotem jakichś Diasów czy innych śwasów. Masz uprawnienia to "spadaj z baru czem prędzej !". Ci Diasowie nie przejmowali się do tej pory Waszymi problemami. Mieli w du.......Wasze awanse i problemy. Mieli za to wizje...........................Pytanie co takiego widzieli?!
 
Komórka i tak będzie działać. Nie ma ludzi niezastąpionych a zatem nie przejmujcie się bełkotem jakichś Diasów czy innych śwasów. Masz uprawnienia to "spadaj z baru czem prędzej !". Ci Diasowie nie przejmowali się do tej pory Waszymi problemami. Mieli w du.......Wasze awanse i problemy. Mieli za to wizje...........................Pytanie co takiego widzieli?!
Z tym, że jak odchodzisz to nagle stajesz się niezbędny i przecież zaraz mieli Cię awansować i dać podwyżkę, ale skoro odchodzisz to trudno.
U mnie DIAS do niedawna też zgadzał się i zwalniał f-szy zgodnie z ich życzeniem. Z niektórymi warunkował to np dżentelmeńską umową, że wykorzystają nadgodziny i zaległy urlop. Po kilku przypadkach zrobienia DIASa w ch..a i nagłe przypadki zachorowań uniemożliwiających wybranie wolnego, obecnie DIAS trzyma się 3-miesięcznego okresu (chyba, że ktoś ma dojście do niego).
DIAS wie, że z odchodzącego nie będzie już wielkiego pożytku ale po złości skoro może kogoś przetrzymać to przetrzymuje, bo może.
Ale wtedy (przy trzymiesęcznym wypowiedzeniu) DIAS nie robi żadnej łaski i czy ktoś wykorzysta urlop czy nadgodziny to jego sprawa a DIAS może tylko naliczyć ekwiwalent. Zachęcam wszystkich, żeby dokładnie planowali datę odejścia i podejmowali kroki odpowiednio wcześniej i nie liczyli na niczyją łaskę. Nie ma u nas tradycji godnego żegnania odchodzących na emeryturę, a DIASi często takim osobom obcinają co tylko mogą
 
Z tym, że jak odchodzisz to nagle stajesz się niezbędny i przecież zaraz mieli Cię awansować
Dokładnie, wniosek o zwolnienie ze służby złożony w kadrach, jednak przesłano skierowanie na kurs aspirancki.......żenujące, mają rozmach s...... , ewidentna próba przekupstwa funkcjonariusza za 30 zyli miesięcznie hehe, myślę, że się nie ugnę, po 24 latach pracy, wszystkich pozytywnych ocenach (powyżej oczekiwań) uważam, że ten aspirant należy mi się z urzędu........ale nic to, odchodzę po 24 latach w stopniu st. rachmistrza, bo trzeba tą żenadę jakoś zakończyć.
 
Dokładnie, wniosek o zwolnienie ze służby złożony w kadrach, jednak przesłano skierowanie na kurs aspirancki.......żenujące, mają rozmach s...... , ewidentna próba przekupstwa funkcjonariusza za 30 zyli miesięcznie hehe, myślę, że się nie ugnę, po 24 latach pracy, wszystkich pozytywnych ocenach (powyżej oczekiwań) uważam, że ten aspirant należy mi się z urzędu........ale nic to, odchodzę po 24 latach w stopniu st. rachmistrza, bo trzeba tą żenadę jakoś zakończyć.
szacunek, sierżant po 24 latach !!! żenada !
 
Dokładnie, wniosek o zwolnienie ze służby złożony w kadrach, jednak przesłano skierowanie na kurs aspirancki.......żenujące, mają rozmach s...... , ewidentna próba przekupstwa funkcjonariusza za 30 zyli miesięcznie hehe, myślę, że się nie ugnę, po 24 latach pracy, wszystkich pozytywnych ocenach (powyżej oczekiwań) uważam, że ten aspirant należy mi się z urzędu........ale nic to, odchodzę po 24 latach w stopniu st. rachmistrza, bo trzeba tą żenadę jakoś zakończyć.
A pańcia (przechszta) pełniąca funkcję NUCS po trzech latach służby w PUCS nie skończywszy jeszcze kursu aspiranckiego kierowana jest na kurs oficerski. Mdli mnie. Niech mnie ktoś uszczypnie
 
A pańcia (przechszta) pełniąca funkcję NUCS po trzech latach służby w PUCS nie skończywszy jeszcze kursu aspiranckiego kierowana jest na kurs oficerski. Mdli mnie. Niech mnie ktoś uszczypnie
a wiecie, że były zdalne kursy aspiranckie teraz? bo u nas to tajemnica !!!! podobno nie było chętnych więc swoich " z musu" wysyłali. Jaja jakieś.
 
Mam pytanko. Czy ktoś z tegorocznych emerytów otrzymał ekwiwalent za pranie munduru?
Ciekawe pytanie.
Z jednej strony to powinno być wypłacone proporcjonalnie do czasu pełnienia służby w tym roku.
Z drugiej, emerytowi nie potraąca się za niezamortyzowane umundurowanie, więc temat może się zbilansować. Nie chcę mi się szukać co na to przepisy. Pozostaje czekać na odpowiedź jakiegoś szczęśliwego emeryta

Trochę doczytałem. Coś można wywnioskować §14 rozp o umundurowaniu.
Wypłaca się f_szowi za rok obrachunkowy trwający od 1 października do 30 września. Odlicza się czas nieobecności poza urlopem. Na logikę powinni wypłacić proporcjonalnie
 

Attachments

  • Screenshot_20201128-101901.png
    Screenshot_20201128-101901.png
    381,6 KB · Wyświetleń: 247
Ostatnia edycja:
Sławek, wydaje się, że w sądach przegrywamy bo zaskarżamy decyzje zer (zer wydał ją w oparciu o obow. Przepisy). Prodzę jeżeli można, aby prawnicy wskazali od czego się odwołać i do kogo w związku z niezaliczeniem lat służby przed 99r. Proszę o szybką reakcję, bo został mi jeszcze tydzień do wysłania odwołania.
 
Sławek, wydaje się, że w sądach przegrywamy bo zaskarżamy decyzje zer (zer wydał ją w oparciu o obow. Przepisy). Prodzę jeżeli można, aby prawnicy wskazali od czego się odwołać i do kogo w związku z niezaliczeniem lat służby przed 99r. Proszę o szybką reakcję, bo został mi jeszcze tydzień do wysłania odwołania.
Ja również uważam że nie powinniśmy skarżyć decyzji zer, tylko skarb państwa (skarb państa reprezentuje DIAS), uważam że należy oprzeć się na ustawie o SC i art który mówił o tym że pracę w administracji zalicza się nam do emerytury jako okres równorzędny ze służbą , i taki stan prawny trwał przez okres 15.09.1999 aż do 2017 r. w międzyczasie TK uznał iż wykotłowaliśmy zadania policyjne i przyznano nam emerytury. (uzasadnienie z TK)

Art 94. Dz.U. 1999 Nr 72 poz. 802 USTAWA z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej

1. W wypadku gdy przepisy prawa uzależniają stopień lub stanowisko służbowe, a także prawo do świadczenia lub jego wymiar od okresu pełnienia służby, pracownicy, którzy stali się funkcjonariuszami celnymi, zachowują ciągłość służby, z zaliczeniem dotychczasowe go okresu pracy.
2. Dotychczasowe okresy zatrudnienia w administracji celnej traktowane są jako pełnienie służby w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.
3. Uprawnienia przewidziane niniejszą ustawą funkcjonariusze celni nabywają z chwilą mianowania na stanowisko funkcjonariusza celnego w Służbie Celnej.

W tym miejscu wspomniałbym o tzw. prawach nabytych i o zasadzie że prawo nie może działać wstecz


Następnie przywołał bym:
Art. 171. ust 2 - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.

2. Do okresu służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz pracy w jednostkach KAS, od którego zależą uprawnienia i świadczenia należne funkcjonariuszowi oraz pracownikowi, wlicza się okres:

1) służby w Służbie Celnej;

2) pracy w:
a) jednostkach organizacyjnych Służby Celnej,

b) izbach skarbowych i urzędach skarbowych,
c) urzędach kontroli skarbowej,
d) Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów,
e) w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, ministra właściwego do spraw budżetu i ministra właściwego do spraw instytucji finansowych,
f) administracji celnej.

W tym miejscu podniósł bym kwestię dyskryminacji (straż marszałkowska i ewentualnie uks) i łamania konstytucji, łamania zasady że prawo nie działa wstecz, na dowód czego przedstawił bym zakresy obowiązków z administracji celnej żądając zaliczenia lat pracy z administracji celnej jako równorzędne ze służbą w rozumieniu ustawy o służbie celnej w kontekście praw nabytych.:unsure: hmm...... chyba że moje przemyślenia są błędne hmm..🤔

PS.
Ja mam taki zamiar, w ten sposób się sadzić (y) ale jeszcze czekam na rozwiazania z art 15 a
 
Back
Do góry