Emerytury !!!

standby2

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
329
To rozumiem, tylko ja miałem dużo urlopu i nadgodzin, za które nie zgodzili się wypłacić i musiałem je wybrać. Takie porządki, ale już to im wybaczyłem.

Wypłacić muszą za urlop zaległy czyli np.ubiegłoroczny. Za obecny nie płacą i należy go wykorzystać w sposób proporcjonalny do przepracowanych miesięcy.

j60+

Użytkownik
Punkty reakcji
39
Pewnie nie muszą bo ja musiałem wybrać stary i nadgodziny. Nie miałem już zdrowia aby dochodzić prawdy.

barabus

Użytkownik
Punkty reakcji
0
No i wtedy d..a. Liczy się stan prawny na ostatni dzień służby określony w decyzji. W zasadzie nikt wcześniej nie doświadczył konsekwencji zmiany przepisów emerytalnych po złożeniu wniosku, bo przepisy szybko i radykalnie się nie zmieniały, a projekty były konsultowane ze zz i było wiele miesięcy na odejście jak w innych służbach przed 2013 r. Jednak wiemy jaka jest obecnie sytuacja i jak szybko ten rząd wprowadza zmiany, gdy mu zależy na czasie. Ustawodawca może, ale nie musi wprowadzić wvacatio legis. Może tak być, że po złożeniu wypowiedzenia a przed zwolnieniem ze służby sytuacja prawna będzie inna i pod jej zapisami się znajdziesz.
Wydaje mi się że nie warto umieszczać takich nie do końca sprawdzonych informacji. Co by było gdyby.....bez sensu

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Mil

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
149
Wydaje mi się że nie warto umieszczać takich nie do końca sprawdzonych informacji. Co by było gdyby.....bez sensu

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
To ciekawe. Jak miałbym sprawdzić i potwierdzić przyszłe możliwe do zaistnienia sytuację. Kolega pytał więc dostał odpowiedź. Nie twierdzę o zaistnieniu przyszłych zdarzeń, tylko ich nie wykluczam. Lepiej mieć świadomość jak się sprawy mają w kontekście prawnym, niż żyć w niewiedzy.

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
364
Przepraszam , ale urlopów zaległych i bieżących nie należy wykorzystywać bo za to jest geld.
Kilkanaście tysi zawsze jest ok. Jak Kuba ................... . Miłego nic nie robienia na emce poli.
🤣:cool:

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
364
Tylko nie choruj w ostatnim miesiącu przed odejściem :unsure: Życzę fajnego emerytowania(y):)

Proszę o nie chorowanie przez najbliższe 50 lat . Emerytura jest zwienczeniem tragikomicznych sytuacji w cle . Zdrowia , zdrowia i jeszcze raz zdrowia . do najbliższego spotkania emerytów poli. Hej

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
364
A jak się faktycznie coś zmieni od lutego to jaki stan prawny będzie się liczył. Z dnia złożenia wniosku czy z dnia przejścia na emeryturę a może z dnia otrzymania decyzji o zwolnieniu. Niby to oczywiste że z dniem przejścia jednak odchodząc na emeryturę i składając wniosek wiem jakie obowiązują zasady na które się godzę. Jednak taka zmiana, która jest niewiadoma może a nawet na pewno wprowadzi niekorzystne zasady. No i co wtedy?

Ustawy o zaopatrz. Emeryt. Nikt nie zmieni z dnia na dzień .
Możesz się uwolnić , a wniosek o emkę złożyć w dniu przez Ciebie wybranym . Za rok . Dwa.
To jest wybór . Nie panikuj . Nikt Ci do domu nie przyniesie 5 tysi . Według zapewnień szefowej
Nic już gorszego nie stanie się funkc.

Ostatnia edycja:

Basic

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
607
Dlaczego nie chorować w ostatnim miesiącu przed odejściem na emeryturę?
Do obliczenia odprawy emerytalnej bierze się składniki stałe z ostatniej pensji, natomiast składniki ruchome średnia z ostatniego roku, i to wszystko obliczane jest jak ekwiwalent za urlop, * odpowiednią ilość max * 6. Chorobowe to - 20%:unsure:

Mil

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
149
Ustawy o zaopatrz. Emeryt. Nikt nie zmieni z dnia na dzień .
Możesz się uwolnić , a wniosek o emkę złożyć w dniu przez Ciebie wybranym . Za rok . Dwa.
To jest wybór . Nie panikuj . Nikt Ci do domu nie przyniesie 5 tysi . Według zapewnień szefowej
Nic już gorszego nie stanie się funkc.
Także bądź spokojny, złożysz kiedy chcesz i słuchaj zapewnień szefowej. Tylko 5 tys. niekoniecznie wszyscy zarabiają.

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
497
Przepraszam , ale urlopów zaległych i bieżących nie należy wykorzystywać bo za to jest geld.
Kilkanaście tysi zawsze jest ok. Jak Kuba ................... . Miłego nic nie robienia na emce poli.
🤣:cool:
a to zalezy co się chce
czy wydusić do cna,
czy nie czekając łaski DIAS, rzucić kwitami i zniknąć.

Do góry