• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ja do swojego Diasa napisałem wezwanie w marcu 2020 r. o wydanie świadectwa służby powołując się na uchwałę SN, i do dziś nie otrzymałem nawet żadnej odpowiedzi że o świadectwie służby nie wspomnę, pora pisać skargę do MF-u.

Sławku będę się musiał oficjalnie zwrócić do związku o pomoc ponieważ DIAS nie chce wydać mi świadectwa służby.
W uzupełnieniu? Zastanawiam się, czy może być gorzej, gdy odejdzie Pan Premier i jego świta ( większość z początkami w służbach...tych
innych:alien:
 
Wkleiłem pod artykułem RDS ws.15a, wklejam i w tym wątku. Jak widać infosecurity24.pl jest na bieżąco;)
 
Wkleiłem pod artykułem RDS ws.15a, wklejam i w tym wątku. Jak widać infosecurity24.pl jest na bieżąco;)
Grześ dzięki za przekazywanie wiadomości na bieżąco.
 
Przepraszam, ale chyba coś mi się nie tak przykleił ten zapis o pracy w administracji celnej (ktoś mi o tym mówił a ja nie sprawdziłem wcześniej), takiego sformuowania nie mogę znaleść w uoep. Może żle szukałem, ale chyba nie ma.
Jednak chyba tak nie jest, po analizie przepisu należy steierdzić, że ustawodawca musiał mieć na myśli zatrudnienie w administracji celnej, "okresy zatrudnienia funkcjonariuszy od dnia 15 września 1999 r. do dnia
przekształcenia stosunku pracy w stosunek służby w przypadku
, gdy osoba, która
wykonywała zadania przypisane dla Służby Celnej, otrzymała akt mianowania
skutkujący tym przekształceniem" Moim zdaniem w momencie przekształcenia, skoro zgodnie z przepisem praca w ac jest traktowana jako służba w sc, umowa o pracę- zatrudnienia w ac stała się aktem miamowania, ponieważ, służbę rozpoczyna się, staje się funkcionariuszem tylko na podstawie miabowania do służby.
 
w Zusie mają problem techniczny z wyliczeniem emki? Czy ktoś z obecnych emerytów ma do dodatek, za szkodliwe/szczegolne warunki?
 
w Zusie mają problem techniczny z wyliczeniem emki? Czy ktoś z obecnych emerytów ma do dodatek, za szkodliwe/szczegolne warunki?
TO nie problem techniczny z emkami, szykują "nowe" oprogramowanie dla kolejnej TARCZY. Poprzednie było z zamiarem
"wykorzystania jednorazowego", ale niestety świat nam ucieka i potrzeba "nowych impulsów", ciekawe czy wykorzystają te "zaginione"
respiratory, wróbelki ćwierkają, że zostały sklonowane...;)
 
@mimi11
Swoją sytuację opisałem dzisiaj w poście Odpowiedż ZUS. Tylko emerytura częściowa z ZUS liczona była kapitał początkowy dzielony przez 217 m-cy co daje 18 lat a nie jak napisałem 27 lat.
Jeżeli chodzi o służbę/pracę w szczególnym charakterze to ZUS przedstawia ją tak :
Dzień dobry,

informuję,że ZUS nie uwzględnia okresów pracy(służby) w wraunkach szczególnych, jeśli te okresy uwzględniło Biuro Emerytalne do przyznaia swojego świadczenia. Natomiast jeśli poza tymi okresami osoba udokumentuje 15 lat czystej pracy zawodowej w wraunkach szkodliwych wówczas może ubiegać się o emeryturę wcześniejszą lub rekompensatę(dodatek do kapitału) wliczoną do emerytury z powszechnego wieku emerytalnego.

Dziękuję za kontakt z nami,


w razie pytań zapraszam ponownie,
 
SW już działa...
Ciekawe jakie poprawki do projektu MSWiA zgłosił V-ce Minister Woś?
Co z MF, mam nadzieję, że na RDS w dn. 7.12.2020 sporo się wyjaśni. To, że wcześniej Minister Finansów był przeciwny jakimkolwiek zmianom teraz nic nie znaczy. Jak sobie to wyobrażają, przecież przepisy u.o.z.e muszą być jednolite dla wszystkich uczestników systemu, inaczej to jawna dyskryminacja😡.
P. S. Coś cisza w temacie projektu ustawy o zmianie ustawy o Kas i niektórych innych ustaw, w kwestii uznania dla celów emerytury policyjnej za okresy równorzędne ze służbą pracy w UKS dla obecnych f-szy KAS???
 
SW już działa...
Ciekawe jakie poprawki do projektu MSWiA zgłosił V-ce Minister Woś?
Co z MF, mam nadzieję, że na RDS w dn. 7.12.2020 sporo się wyjaśni. To, że wcześniej Minister Finansów był przeciwny jakimkolwiek zmianom teraz nic nie znaczy. Jak sobie to wyobrażają, przecież przepisy u.o.z.e muszą być jednolite dla wszystkich uczestników systemu, inaczej to jawna dyskryminacja😡.
P. S. Coś cisza w temacie projektu ustawy o zmianie ustawy o Kas i niektórych innych ustaw, w kwestii uznania dla celów emerytury policyjnej za okresy równorzędne ze służbą pracy w UKS dla obecnych f-szy KAS???
Przecież nikt nie zamierza dać emerytur byłym Uks-owcom. Chodziło o to, aby przez kolejne lata pracowali żyjąc nadzieją korzystnych zmian. I pokazanie dobrej woli mfu. Nawet w mfie lobby uksowskie jest za cieńkie do przeforsowania tego projektu u Kościńskiego, Morawieckiego, że o Jarku nie wspomnę.
 
Przecież nikt nie zamierza dać emerytur byłym Uks-owcom. Chodziło o to, aby przez kolejne lata pracowali żyjąc nadzieją korzystnych zmian. I pokazanie dobrej woli mfu. Nawet w mfie lobby uksowskie jest za cieńkie do przeforsowania tego projektu u Kościńskiego, Morawieckiego, że o Jarku nie wspomnę.
Niech mają okresy zatrudnienia w uks jako okresy równorzędne ze służbą w rozumieniu przepisów u.o.z.e skoro niektórych na siłę ubrano w mundur w 2017 r., a niektórych wcześniej, jeszcze inni z tej grupy dobrowolnie przeszli do SC. Tego nie neguję, ale dlaczego tego samego odmawia się funkcjonariuszom SCS, SC, którzy przed 15.09.1999 r. zwalczali, zapobiegali.... Tu jest sedno problemu, nie przypisuj mi tezy, iż byłym pracownikom UKS a obecnym funkom KAS się nie należy!
 
Ostatnia edycja:
Właśnie, dziwiło mnie dlaczego na forum były wpisy jakby UKS-owcy już te lata pracy mieli wliczane do służby, a to chyba jeszcze daleka droga o ile , w ogóle coś z tego będzie!
 
Niech mają okresy zatrudnienia w uks jako okresy równorzędne ze służbą w rozumieniu przepisów u.o.z.e skoro niektórych na siłę ubrano w mundur w 2017 r., a niektórych wcześniej, jeszcze inni z tej grupy dobrowolnie przeszli do SC. Tego nie neguję, ale dlaczego tego samego odmawia się funkcjonariuszom SCS, SC, którzy przed 15.09.1999 r. zwalczali, zapobiegali.... Tu jest sedno problemu, nie przypisuj mi tezy, iż byłym pracownikom UKS a obecnym funkom KAS się nie należy!
Przeczytaj jeszcze raz mój wpis. Nigdzie nie napisałem o tym komu się należy czy nie.
 
Niech mają okresy zatrudnienia w uks jako okresy równorzędne ze służbą w rozumieniu przepisów u.o.z.e skoro niektórych na siłę ubrano w mundur w 2017 r., a niektórych wcześniej, jeszcze inni z tej grupy dobrowolnie przeszli do SC. Tego nie neguję, ale dlaczego tego samego odmawia się funkcjonariuszom SCS, SC, którzy przed 15.09.1999 r. zwalczali, zapobiegali.... Tu jest sedno problemu, nie przypisuj mi tezy, iż byłym pracownikom UKS a obecnym funkom KAS się nie należy!
A wojsko policja i inne służby w zaopatrzeniu przed 99 oni też by chcieli aby im zaliczyć lata przed w/w.
 
Witajcie Koleżanki i Koledzy.
Nurtuje mnie klika pytań związanych z naszym staniem się emerytami.
1. Rozumiem, że okres zaliczenia nam emki w latach 1999-2017 został wyłączony z kwot naliczania emki przez ZUS. Tym samym kwota emki od zus-u będzie mniejsza.
2. Jeżeli pracowałem od 1988 roku i teraz pracuję (już poza SC - prowadzę swoją działalność), to za lata 1988-1999 oraz od 2017 mam zaliczone 14 lat. Czy to oznacza, że aby liczyć na minimalną emkę z zus muszę (wypadałoby) pracować jaszcze 11 lat aby uzyskać prawo do minimalnej ? Czy może nasze lata 1988-2017 mimo że przeszły do ZER do liczą się do stażu ZUS?
3. Czy lata zaliczone do Służby (1999-2017) wypadły nam z kwot OFE ? Inaczej mówiąc - przeszliśmy do ZER to i za te lata OFE jakby nie było?
4. I ostatnie. Czy nam (uwzględniając lub nie pkt. 3) będzie opłacało się przejść do ZUS czy pozostać w OFE (wybrać środki).

5. I teraz całkiem ostatnie :) Żal tych lat przed 99 w naliczaniu Emki. Draństwo prawne jak nic.
 
Ostatnia edycja:
Niech mają okresy zatrudnienia w uks jako okresy równorzędne ze służbą w rozumieniu przepisów u.o.z.e skoro niektórych na siłę ubrano w mundur w 2017 r., a niektórych wcześniej, jeszcze inni z tej grupy dobrowolnie przeszli do SC. Tego nie neguję, ale dlaczego tego samego odmawia się funkcjonariuszom SCS, SC, którzy przed 15.09.1999 r. zwalczali, zapobiegali.... Tu jest sedno problemu, nie przypisuj mi tezy, iż byłym pracownikom UKS a obecnym funkom KAS się nie należy!
Tak jest!
 
Back
Do góry