• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Konkluzja może być taka, że trzeba naciskać MF, żeby jasno zadeklarowali, czy chcą włączyć sie w prace MSWiA w kwesti rozwiazania sprawy 15a.
[/QUOTE]

Konkluzja słuszna popieram w całej rozciągłości . (y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
 
Konkluzja może być taka, że trzeba naciskać MF, żeby jasno zadeklarowali, czy chcą włączyć sie w prace MSWiA w kwesti rozwiazania sprawy 15a.
Ja bym to inaczej ujął. Nie "czy chcą", tylko my naciskając MF powinniśmy jasno zakomunikować, że uważamy to za konieczność, za coś co jest oczywiste.
Proszę o jednoznaczne wsparcie w tej sprawie wszystkich zainteresowanych.
 
Ja bym to inaczej ujął. Nie "czy chcą", tylko my naciskając MF powinniśmy jasno zakomunikować, że uważamy to za konieczność, za coś co jest oczywiste.
Proszę o jednoznaczne wsparcie w tej sprawie wszystkich zainteresowanych.

Sławku, powtórz prośbę o niezabieranie głosu przez sceptyków.
 
Czy ktoś z bliżej poinformowanych ma wiedzę o ewentualnej nowej formie wyliczania emek - czyli nie na podstawie 15 a.... Czy to prawda że istnieje możliwość zaliczenia lat poprzednich ale bez współczynnika z 10 lat?
 
Czy ktoś z bliżej poinformowanych ma wiedzę o ewentualnej nowej formie wyliczania emek - czyli nie na podstawie 15 a.... Czy to prawda że istnieje możliwość zaliczenia lat poprzednich ale bez współczynnika z 10 lat?
Raczej na to jeszcze za wcześnie, tak bez nowelizacji ustawy...;)
IMG-20190615-WA0003.jpg
 
Sławku napisałeś do emeryta Basic'a



Coraz więcej ludzi odchodzi na zasłużone emerytury. Wiem, ze spora część przestaje płacić składki. Rozmawiałem z takimi osobami i chciałbym przedstawić tu ich głos. Pomimo wdzięczności dla związku, część emerytów rezygnuje z członkostwa z prozaicznego powodu tj. wysokości składki. Twierdzą, że gdyby składka dla emerytowanego związkowca była niższa nadal by wspierali celnicy.pl
Może warto rozważyć, żeby emeryci mieli składki niższe, przecież w większości przypadków nie będą już beneficjentami dalszych działań związku. Wdzięczność za wywalczenie emerytur z czasem osłabnie, taka jest natura człowieka.
Może określić inne składki dla emerytów? Emeryci mogliby np. po przejściu na emeryturę deklarować jaką składką chcą wspierać związek (możnaby określić jakąś składkę minimalną, np 5 zł). Jeśli ktoś bedzie miał taka wolę mógłby nawet zadeklarować składkę wyższą niż obowiązująca. Ważne, żeby mieli wybór. Myślę, że zatrzymałoby to w naszych strukturach sporą część ludzi. Może warto to rozważyć? Coraz więcej osób będzie odchodziło na emerytury i liczba członków może spadać, bo trudno będzie znaleźć kolejną wielka ideę (porównywalną do walki o emerytury) wokół której ludzie się zjednoczą i będą chcieli należeć do związku który walczy o ich sprawę. Może warto zatrzymać niezdecydowanych
 
Podstawę wymiaru emerytury funkcjonariusza Służby Celnej lub funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej stanowi średnie uposażenie należne funkcjonariuszowi przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza (art. 5 ust. 1a ustawy).
A co z funkcjonariuszami którzy w 2017 roku zostali ucywilnieni a potem przywrócono ich do munduru. Mamy wtedy jakiś tam okres przerwy w służbie. Na obecną chwilę niedużo brakuje mi do emerytury i wychodzi na to, że nie będę mógł wybrać tych ostatnich lat ze względu na tą małą przerwę. Czy dobrze myślę?
 
Pamiętaj, że najlepsze wskaźniki procentowe mamy w roku 2008, 2009 i 2010 i te lata musisz wziąć pod uwagę bezwzględnie. Teraz możesz mieć współczynnik sto kilka procent, a w tych latach był on na poziomie stu kilkunastu a nawet stu kilkudziesięciu w 2010. Wynikało to ze wzrostu zarobków po modernizacji w 2008 i 2009 roku i braku zmiany w tych latach wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej (był na poziomie 1,919). Dopiero dokonano zmiany w 2011 na 2,72 i wtedy wskaźniki spadły poniżej 100%. Także wybierasz lata 2007- 2016, bo tak jest w przypadku osób ucywilnionych i wygaszonych.
 
Pamiętaj, że najlepsze wskaźniki procentowe mamy w roku 2008, 2009 i 2010 i te lata musisz wziąć pod uwagę bezwzględnie. Teraz możesz mieć współczynnik sto kilka procent, a w tych latach był on na poziomie stu kilkunastu a nawet stu kilkudziesięciu w 2010. Wynikało to ze wzrostu zarobków po modernizacji w 2008 i 2009 roku i braku zmiany w tych latach wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej (był na poziomie 1,919). Dopiero dokonano zmiany w 2011 na 2,72 i wtedy wskaźniki spadły poniżej 100%. Także wybierasz lata 2007- 2016, bo tak jest w przypadku osób ucywilnionych i wygaszonych.
Zależy chyba jakie stanowiska i uposażenie sie miało. Wszyscy przecież raczej nie mieli sto kilkanaście procent w tych latach. Ktoś musiał mieć mniej aby zachować bilans.
 
Back
Do góry