• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dyrektor DIAS w wyniku postanowienia Szefa KAS zmienił stanowisko i zaliczył mi kolejne okresy. Tym samym otrzymałem zaświadczenie o wykonywaniu 5 lat.
Ufff..... A nerwy były....
Elboro gratulacje. Wszystkim się należą, bo każdy robił to co mundurowa służba nakazała i gdzie postawiła. Jeszcze raz gratulacje.
 
Dyrektor DIAS w wyniku postanowienia Szefa KAS zmienił stanowisko i zaliczył mi kolejne okresy. Tym samym otrzymałem zaświadczenie o wykonywaniu 5 lat.
Ufff..... A nerwy były....
Czyli dzieją się rzeczy do niedawna nie do pomyślenia. SKAS działa na korzyść funkcjonariuszy SC. Może i asystował przy likwidacji, ale teraz kiedy ma zdanie decydujące zachowuje się przyzwoicie. Jak człowiek i jak celnik. Oby tak dalej.
 
Czyli dzieją się rzeczy do niedawna nie do pomyślenia. SKAS działa na korzyść funkcjonariuszy SC. Może i asystował przy likwidacji, ale teraz kiedy ma zdanie decydujące zachowuje się przyzwoicie. Jak człowiek i jak celnik. Oby tak dalej.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeżeli jest celnikiem to wystąpi z projektem zmian y art 15 a i przekona swojego szefa i szefa wszystkich szefów że to nie jest jakaś tam nasza fanaberia ale tak jest po prostu przyzwoicie.
 
czy to obowiązuje i czy wpływa na wysokość emerytury : DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 29 grudnia 2017 r. Poz. 2473 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW1)z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu chorób i schorzeń pozostających w związku ze służbą w Służbie Celno-Skarbowe . szczególnie chodzi mi o ten drugi wykaz.
 
Niestety jesteśmy w innym resorcie i MSWiA nie bedzie się o nas martwić.
Przepis ten ma zatrzymać ludzi w służbie.
Może MF też się obudzi kiedy nastąpi fala odejść na emerytury.
Już mamy braki kadrowe a nowych chętnych jak na lekarstwo.
Musi być system zachęt dla młodych, żeby przyszli i nie uciekli, oraz dla starych żeby zostali
 
Ostatnia edycja:
W instytucji w której ledwie 2 lata temu zastosowano przymus emerytalny, wygaszono i ucywilniono kilka tysięcy etatów mundurowych trudno dzisiaj zaproponować dodatkowo 2,5 tys. PLN za pozostanie w służbie. Zrozumcie, to jest niegospodarność. Tu NIK się może doczepić.
 
W instytucji w której ledwie 2 lata temu zastosowano przymus emerytalny, wygaszono i ucywilniono kilka tysięcy etatów mundurowych trudno dzisiaj zaproponować dodatkowo 2,5 tys. PLN za pozostanie w służbie. Zrozumcie, to jest niegospodarność. Tu NIK się może doczepić.

Żartujesz

Mb szef nik będzie ścigał mb ssscs mb który wprowadził kas i nadzorował ucywilnienia???
 
W instytucji w której ledwie 2 lata temu zastosowano przymus emerytalny, wygaszono i ucywilniono kilka tysięcy etatów mundurowych trudno dzisiaj zaproponować dodatkowo 2,5 tys. PLN za pozostanie w służbie. Zrozumcie, to jest niegospodarność. Tu NIK się może doczepić.
n ow tym przypadku o NIK to bym się nie martwił :)
 
W instytucji w której ledwie 2 lata temu zastosowano przymus emerytalny, wygaszono i ucywilniono kilka tysięcy etatów mundurowych trudno dzisiaj zaproponować dodatkowo 2,5 tys. PLN za pozostanie w służbie. Zrozumcie, to jest niegospodarność. Tu NIK się może doczepić.
Nie trzeba tym się przejmować. Bywało w przeszłości setki raportów NIK z zaleceniami, które nie były wykonywane i nic. Nie ma powodów, by przejmować się obecnie, bo jest tam MB. Nic w prawie się nie zmieniło i nad krytycznym raportem NIK można przejść spokojnie.
Gorzej będzie dla rządzących, jeśli tego dodatku nie wprowadzą i nastąpią dalsze odejścia doświadczonej kadry. Zostało to już zgłoszone ministrowi finnansów i kierownictwu KAS i wg mnie szybko powinno to być pozytywnie załatwione. Jeśli nie, to by oznaczało, że ktoś celowo w MF podpowiada działania na osłabienie formacji. Tego ostatniego obawiam się mocno, bo w MF wciąż działają tacy urzędnicy. Niemniej dzięki dialogowi jaki MF prowadzi, wbrew temu co było za MB, liczę na pozytywne załatwienie tematu.
 
Nie trzeba tym się przejmować. Bywało w przeszłości setki raportów NIK z zaleceniami, które nie były wykonywane i nic. Nie ma powodów, by przejmować się obecnie, bo jest tam MB. Nic w prawie się nie zmieniło i nad krytycznym raportem NIK można przejść spokojnie.
Gorzej będzie dla rządzących, jeśli tego dodatku nie wprowadzą i nastąpią dalsze odejścia doświadczonej kadry. Zostało to już zgłoszone ministrowi finnansów i kierownictwu KAS i wg mnie szybko powinno to być pozytywnie załatwione. Jeśli nie, to by oznaczało, że ktoś celowo w MF podpowiada działania na osłabienie formacji. Tego ostatniego obawiam się mocno, bo w MF wciąż działają tacy urzędnicy. Niemniej dzięki dialogowi jaki MF prowadzi, wbrew temu co było za MB, liczę na pozytywne załatwienie tematu.
Sławku, może się mylę, ale wydaje mi się, że dodatek zapowiadany w resorcie MSWiA dotyczy funkcjonariuszy posiadających pełną wysługę emerytalną. Ma być zachętą dla dalszego pozostania w służbie. Funkcjonariusze SCS (dopóki nie zniknie art. 15a) mają na dzisiaj 20/22 lata służby i do pełnej wysługi pozostaje co najmniej 7 lat. Tak więc MF mający nas w głębokim poważaniu może nas mieć jeszcze w tym poważaniu kolejne lata. Niestety, ale po raz kolejny dla nas, mści się zaliczenie nam służby tylko od 1999r. Ten bajzel prawny będzie nie raz jeszcze wyłaził i stawiał nas poza regulacjami wprowadzanymi dla funków innych formacji...
 
Z radością informuję, że dołączyłem do grona emerytów.
Wobec powyższego, składam serdeczne podziękowanie dla Ciebie Sławku i całej ekipy, 🥳🥳🥳🥳, która dzielnie walczyła i walczy o nasze przywileje.
Decyzji jeszcze nie dostałem, ale kasę przysłali tzn. że emka już jest.
To będzie najlepszy prezent na te nadchodzące święta.
Gratuluję, a wiesz może skąd pobrać formularz o przeliczenie emerytury na nowy rok ???
 
Z radością informuję, że dołączyłem do grona emerytów.
Wobec powyższego, składam serdeczne podziękowanie dla Ciebie Sławku i całej ekipy, 🥳🥳🥳🥳, która dzielnie walczyła i walczy o nasze przywileje.
Decyzji jeszcze nie dostałem, ale kasę przysłali tzn. że emka już jest.
To będzie najlepszy prezent na te nadchodzące święta.
Z radością przyjmuję Twoją radość. Szczęśliwości dla Ciebie w Nowym Roku.
Ps. Mała uwaga. To nie są przywileje, a rekompensata. Ja wciąż walczę. Moje odwołanie od odmownej decyzji poszło do Sądu. Nie uznali mi do tych nieszczęsnych 5 lat służby w OC, gdzie robiłem odprawy. Jestem chyba jedynym funkcjonariuszem w RP, który odprawiał towary, a nie ma zaliczonego tego okresu. Cóż taki mój los, ale nie narzekam, bo dzięki Wam nie jestem sam i mam wsparcie.
Mam nadzieję, że pozostaniesz członkiem Związku i wciąż będziesz wspierał nasze działania, dążenia środowiska.
 
Sławku, może się mylę, ale wydaje mi się, że dodatek zapowiadany w resorcie MSWiA dotyczy funkcjonariuszy posiadających pełną wysługę emerytalną. Ma być zachętą dla dalszego pozostania w służbie. Funkcjonariusze SCS (dopóki nie zniknie art. 15a) mają na dzisiaj 20/22 lata służby i do pełnej wysługi pozostaje co najmniej 7 lat. Tak więc MF mający nas w głębokim poważaniu może nas mieć jeszcze w tym poważaniu kolejne lata. Niestety, ale po raz kolejny dla nas, mści się zaliczenie nam służby tylko od 1999r. Ten bajzel prawny będzie nie raz jeszcze wyłaził i stawiał nas poza regulacjami wprowadzanymi dla funków innych formacji...
Jak chcą popełnić 切腹 (jap. seppuku), to niech tak interpretują. Nie radzę :)
 
Back
Do góry