• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ja bym się obiegówką nie przejmował. Art 179 ustawy o kas i też kolejny w żaden sposób nie warunkuje zwolnienia ze służby od konieczności rozliczenia. Na tę okoliczność istnieją odpowiednie procedury znane komórkom kadrowym. Taki przypadek może nastąpić z różnych przyczyn losowych.
 
najlepiej załatwić mailem. Jaki jest sens chodzić do jakiejś komórki żeby dostać pieczątkę, że z niczym nie zalegamy?
 
Co masz na myśli - wysługa - czy wysokość emki?. Jeżeli emka to fajnie Ci wychodzi , ale masz chyba jakieś dodatkowe lata mundurowe. Ja jakbym nie liczył wychodzi mi ok. 59% włączając w to dwa lata wojska.
 
Proszę o informację osób,które przeszły już na emeryturę mundurową, które były członkami OFE i mieli tam pieniądze.
CZY TE PIENIĄDZE ZOSTAŁY NA KONCIE WŁAŚCICIELA , CZY ZOSTAŁY UMORZONE NA SKARB PAŃSTWA.
 
Może częściowo na Twoje pytanie odpowiem w ten sposób> skąd ZER ma się dowiedzieć, że masz kasę w OFE? Nie powiadamiaj ich, nie ma takiego obowiązku. Skoro nie ma obowiązku to nie zabierają albo inaczej gdyby zabierali to byłby taki obowiązek.
 
W wniosku o Emeryturę do ZER w polu B9-c, jest pytanie czy jest się członkiem, jeżeli TAK do trzeba podać nazwę funduszu.
 
Proszę o informację osób,które przeszły już na emeryturę mundurową, które były członkami OFE i mieli tam pieniądze.
CZY TE PIENIĄDZE ZOSTAŁY NA KONCIE WŁAŚCICIELA , CZY ZOSTAŁY UMORZONE NA SKARB PAŃSTWA.
To jest bardzo ciekawe pytanie.
W przypadku funkcjonariuszy innych służb nie były pobierana składki na ZUS i tym samym na OFE . My płaciliśmy składki a teraz ten okres (od1999) jest wliczany do emerytury policyjnej.
Jeśli policjant po przejściu na emeryture (niepełną) pracował i płacił ZUS (i OFE) i ten okres chce wliczyć do podwyzszenia emerytury o 1,3% za rok to jego składki są przekazywane do budzętu państwa.
Z USTAWY EMERYTALNEJ
art.14
6. W razie przyznania zwiększenia, o którym mowa w ust. 4, umowa między członkiem otwartego funduszu emerytalnego
a tym funduszem ulega rozwiązaniu, a środki zgromadzone na rachunku członka w otwartym funduszu emerytalnym
są niezwłocznie przekazywane na dochody budżetu państwa.


Nie przypominam sobie przepisu, który by podobnym mechanizmem obejmował nasz przypadek (pokrywanie sie stażu służby i stażu w OFE).
Też bardzo proszę żeby nasi emeryci podzielili sie swoimi doświadczeniami w tej kwestii
 
Czasem naprawdę wystarczy tylko wpisać parę słów do wyszukiwarki:

 
Witajcie.
Przestrzegam tych, którzy byli przed 02.01.1999 r. w służbie kandydackiej w SG lub Policji i liczą, że uprawnia to do zastosowania naliczenia emerytury z art. 15.
ZER Częstochowa nie uznaje tego za służbę uprawniającą do naliczenia wg zasad w art. 15!
A może komuś uznano?
Pozdrawiam
 
@robal czytałaś taką decyzję czy to plotka.
Ja czytałem decyzję w której ZER tłumaczy się z niewyliczonej emki za okres od 1993 do 1999 bo wnioskodawca nie dostarczył zaświadczeń o składkach ZUS.
 
Chwilowo odwołuję temat. Ta sprawa dotyczy mnie. Nie uznano mi służby kandydackiej ale dzisiaj, po mojej wczorajszej interwencji, otrzymałem informację że jeszcze raz przeanalizują moją sprawę...
 
Chwilowo odwołuję temat. Ta sprawa dotyczy mnie. Nie uznano mi służby kandydackiej ale dzisiaj, po mojej wczorajszej interwencji, otrzymałem informację że jeszcze raz przeanalizują moją sprawę...
Jakie zaświadczenie przedstawiłeś o odbyciu służby kandydackiej , z WKU? Ja mam zamiar niebawem przejść na emkę, W zaświadczeniu które otrzymałem z WKU potwierdzają odbycie zasadniczej służby w formacji uzbrojonej podając jednostkę. W moim przypadku odbywałem kandydacka w SG, dlatego ściągnąłem takie zaświadczenie z Archiwum Głownego SG w Szczecinie potwierdzające odbycie słuzby kandydackiej.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry