Emerytury !!!

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
3 808
Punkty reakcji
941
Miasto
warmia
Jak najbardziej.
Pytanie tylko, jak załatwić tzw. "obiegówkę" ?! Na zwolnieniu, to raczej odpada, a prawnie
czyni się to jeszcze w trakcie trwania stosunku pracy/służby ...

Chyba że może chodzić...

Rozłozyć na 3-4 dni, poniżej 1h dziennie...
 

Gefreiter

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
1 319
Punkty reakcji
157
Miasto
Kraina Szczęśliwego Kartofla
Ja bym się obiegówką nie przejmował. Art 179 ustawy o kas i też kolejny w żaden sposób nie warunkuje zwolnienia ze służby od konieczności rozliczenia. Na tę okoliczność istnieją odpowiednie procedury znane komórkom kadrowym. Taki przypadek może nastąpić z różnych przyczyn losowych.
 

AdamDworcow

Aktywny użytkownik
Dołączył
25 Luty 2016
Posty
865
Punkty reakcji
243
najlepiej załatwić mailem. Jaki jest sens chodzić do jakiejś komórki żeby dostać pieczątkę, że z niczym nie zalegamy?
 

aspirant50+

Aktywny użytkownik
Dołączył
31 Maj 2016
Posty
173
Punkty reakcji
42
Co masz na myśli - wysługa - czy wysokość emki?. Jeżeli emka to fajnie Ci wychodzi , ale masz chyba jakieś dodatkowe lata mundurowe. Ja jakbym nie liczył wychodzi mi ok. 59% włączając w to dwa lata wojska.
 

smylu

Użytkownik
Dołączył
27 Styczeń 2007
Posty
30
Punkty reakcji
4
Czekam co będzie. dałem sobie dwa lata. Ale w każdej chwili mogę rzucić kwity :]
 

Mandżurianin

Użytkownik
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
30
Punkty reakcji
10
Proszę o informację osób,które przeszły już na emeryturę mundurową, które były członkami OFE i mieli tam pieniądze.
CZY TE PIENIĄDZE ZOSTAŁY NA KONCIE WŁAŚCICIELA , CZY ZOSTAŁY UMORZONE NA SKARB PAŃSTWA.
 

AdamDworcow

Aktywny użytkownik
Dołączył
25 Luty 2016
Posty
865
Punkty reakcji
243
Może częściowo na Twoje pytanie odpowiem w ten sposób> skąd ZER ma się dowiedzieć, że masz kasę w OFE? Nie powiadamiaj ich, nie ma takiego obowiązku. Skoro nie ma obowiązku to nie zabierają albo inaczej gdyby zabierali to byłby taki obowiązek.
 

Mandżurianin

Użytkownik
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
30
Punkty reakcji
10
W wniosku o Emeryturę do ZER w polu B9-c, jest pytanie czy jest się członkiem, jeżeli TAK do trzeba podać nazwę funduszu.
 

PJS

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
2 Luty 2008
Posty
1 153
Punkty reakcji
933
Miasto
Polska
Proszę o informację osób,które przeszły już na emeryturę mundurową, które były członkami OFE i mieli tam pieniądze.
CZY TE PIENIĄDZE ZOSTAŁY NA KONCIE WŁAŚCICIELA , CZY ZOSTAŁY UMORZONE NA SKARB PAŃSTWA.
To jest bardzo ciekawe pytanie.
W przypadku funkcjonariuszy innych służb nie były pobierana składki na ZUS i tym samym na OFE . My płaciliśmy składki a teraz ten okres (od1999) jest wliczany do emerytury policyjnej.
Jeśli policjant po przejściu na emeryture (niepełną) pracował i płacił ZUS (i OFE) i ten okres chce wliczyć do podwyzszenia emerytury o 1,3% za rok to jego składki są przekazywane do budzętu państwa.
Z USTAWY EMERYTALNEJ
art.14
6. W razie przyznania zwiększenia, o którym mowa w ust. 4, umowa między członkiem otwartego funduszu emerytalnego
a tym funduszem ulega rozwiązaniu, a środki zgromadzone na rachunku członka w otwartym funduszu emerytalnym
są niezwłocznie przekazywane na dochody budżetu państwa.


Nie przypominam sobie przepisu, który by podobnym mechanizmem obejmował nasz przypadek (pokrywanie sie stażu służby i stażu w OFE).
Też bardzo proszę żeby nasi emeryci podzielili sie swoimi doświadczeniami w tej kwestii
 

Kapka

Użytkownik
Dołączył
25 Kwiecień 2018
Posty
47
Punkty reakcji
29
Czasem naprawdę wystarczy tylko wpisać parę słów do wyszukiwarki:

 

robal

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Grudzień 2019
Posty
13
Punkty reakcji
5
Witajcie.
Przestrzegam tych, którzy byli przed 02.01.1999 r. w służbie kandydackiej w SG lub Policji i liczą, że uprawnia to do zastosowania naliczenia emerytury z art. 15.
ZER Częstochowa nie uznaje tego za służbę uprawniającą do naliczenia wg zasad w art. 15!
A może komuś uznano?
Pozdrawiam
 

Piotrp

Aktywny użytkownik
Dołączył
28 Maj 2017
Posty
294
Punkty reakcji
25
@robal czytałaś taką decyzję czy to plotka.
Ja czytałem decyzję w której ZER tłumaczy się z niewyliczonej emki za okres od 1993 do 1999 bo wnioskodawca nie dostarczył zaświadczeń o składkach ZUS.
 

robal

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Grudzień 2019
Posty
13
Punkty reakcji
5
Chwilowo odwołuję temat. Ta sprawa dotyczy mnie. Nie uznano mi służby kandydackiej ale dzisiaj, po mojej wczorajszej interwencji, otrzymałem informację że jeszcze raz przeanalizują moją sprawę...
 

alone

Aktywny użytkownik
Dołączył
16 Marzec 2006
Posty
155
Punkty reakcji
127
Chwilowo odwołuję temat. Ta sprawa dotyczy mnie. Nie uznano mi służby kandydackiej ale dzisiaj, po mojej wczorajszej interwencji, otrzymałem informację że jeszcze raz przeanalizują moją sprawę...
Jakie zaświadczenie przedstawiłeś o odbyciu służby kandydackiej , z WKU? Ja mam zamiar niebawem przejść na emkę, W zaświadczeniu które otrzymałem z WKU potwierdzają odbycie zasadniczej służby w formacji uzbrojonej podając jednostkę. W moim przypadku odbywałem kandydacka w SG, dlatego ściągnąłem takie zaświadczenie z Archiwum Głownego SG w Szczecinie potwierdzające odbycie słuzby kandydackiej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry