• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

A mnie doszły słuchy, że to BUDŻET PAŃSTWA. A propo wczoraj w mojej lokalizacji właściwie wszyscy wysmarowali wezwanie nawet ci co dotąd pod miotłą siedzieli. Jak chodzi o kasę to duch w narodzie jeszcze nie umarł😶😶😶😶
Żeby nie było że to mnie nie cieszy, zawsze w kupie raźniej.😎
A jak u was?
 
Zaczynam "pożegnanie" ze służbą.............Wniosek o zwolnienie złożyłem - klamka zapadła. Może to nie tak miało być ale pewne posunięcia decydentów to sprawiły i zarazem przyspieszyły decyzję. Powiem tak : w kadrach leżała ryza wniosków funkcjonariuszy o zwolnienie ze służby /Warszawa/. Nie wiem co o tym myśleć. Jakoś nikt nie pcha się do służby a miało być tak pięknie. Nie rozumiem tej "polityki" ale odnoszę wrażenie, że nikomu na tym nie zależy. Może tylko cywile będą "mile widziani". Może. Likwidowane są komórki, które de facto zwalczały tak nielegalne faje jak i tzw. szarą strefę. No cóż. Mój czas się konczy. Przyjmowałem się 29 lat temu do celnictwa. Do celnictwa powtarzam ale dzisiaj celnikami są osoby bez kursu celnego - wiadomo o czym mówię. Są dzisiaj szefami i mnie staremu zollowi mówią jak i co należy. Decydują co i jak powinno być. Oni mnie uczą ? Ja miałem prawdziwych nauczycieli zawodu. Wtedy nazywali się" opiekunami" nieopierzonego adepta zawodu. Było minęło...........Czy jest mi żal? Byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że nie.
29 lat to kawałek życia... No ale ok. W życiu trzeba sobie powiedzieć, że pewien czas koczy się i "zejść ze sceny". Nie widzę się w obecnej teraźniejszości. Tyle w temacie Emerytury z pozycji zwykłego funka.
 
Zaczynam "pożegnanie" ze służbą.............Wniosek o zwolnienie złożyłem - klamka zapadła. Może to nie tak miało być ale pewne posunięcia decydentów to sprawiły i zarazem przyspieszyły decyzję. Powiem tak : w kadrach leżała ryza wniosków funkcjonariuszy o zwolnienie ze służby /Warszawa/. Nie wiem co o tym myśleć. Jakoś nikt nie pcha się do służby a miało być tak pięknie. Nie rozumiem tej "polityki" ale odnoszę wrażenie, że nikomu na tym nie zależy. Może tylko cywile będą "mile widziani". Może. Likwidowane są komórki, które de facto zwalczały tak nielegalne faje jak i tzw. szarą strefę. No cóż. Mój czas się konczy. Przyjmowałem się 29 lat temu do celnictwa. Do celnictwa powtarzam ale dzisiaj celnikami są osoby bez kursu celnego - wiadomo o czym mówię. Są dzisiaj szefami i mnie staremu zollowi mówią jak i co należy. Decydują co i jak powinno być. Oni mnie uczą ? Ja miałem prawdziwych nauczycieli zawodu. Wtedy nazywali się" opiekunami" nieopierzonego adepta zawodu. Było minęło...........Czy jest mi żal? Byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że nie.
29 lat to kawałek życia... No ale ok. W życiu trzeba sobie powiedzieć, że pewien czas koczy się i "zejść ze sceny". Nie widzę się w obecnej teraźniejszości. Tyle w temacie Emerytury z pozycji zwykłego funka.
tak jak bym czytał sam siebie z tą różnicą, że złożę wniosek za kilkanaście dni i nie będą to kadry ias Warszawa. Pozdrawiam i powodzenia
 
Zaczynam "pożegnanie" ze służbą.............Wniosek o zwolnienie złożyłem - klamka zapadła. Może to nie tak miało być ale pewne posunięcia decydentów to sprawiły i zarazem przyspieszyły decyzję. Powiem tak : w kadrach leżała ryza wniosków funkcjonariuszy o zwolnienie ze służby /Warszawa/. Nie wiem co o tym myśleć. Jakoś nikt nie pcha się do służby a miało być tak pięknie. Nie rozumiem tej "polityki" ale odnoszę wrażenie, że nikomu na tym nie zależy. Może tylko cywile będą "mile widziani". Może. Likwidowane są komórki, które de facto zwalczały tak nielegalne faje jak i tzw. szarą strefę. No cóż. Mój czas się konczy. Przyjmowałem się 29 lat temu do celnictwa. Do celnictwa powtarzam ale dzisiaj celnikami są osoby bez kursu celnego - wiadomo o czym mówię. Są dzisiaj szefami i mnie staremu zollowi mówią jak i co należy. Decydują co i jak powinno być. Oni mnie uczą ? Ja miałem prawdziwych nauczycieli zawodu. Wtedy nazywali się" opiekunami" nieopierzonego adepta zawodu. Było minęło...........Czy jest mi żal? Byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że nie.
29 lat to kawałek życia... No ale ok. W życiu trzeba sobie powiedzieć, że pewien czas koczy się i "zejść ze sceny". Nie widzę się w obecnej teraźniejszości. Tyle w temacie Emerytury z pozycji zwykłego funka.
Kto jest w takiej samej sytuacji i podziękował naszej instytucji KAS niech polubi post standby2. Ja też po 28 latach od 27 emka -IAS Lublin. U nas takich jak ja jest ok 100 - reszta zblokowana na 3 miechy.
 
Widzę, że tylko niektórzy to skumali. Wczorajsza komisja dotyczyła - "Rozpatrzenia petycji w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej w zakresie uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy świadczyli poprzednio pracę w Urzędach Kontroli Skarbowej oraz Inspekcji Celnej (BKSP-145-585/19)" - i została przyjęta. Pani Wiceprzewodnicząca, którą tak tu hejtujecie poświęciła bardzo dużo czasu oraz zdrowia i nie zasługuje na takie traktowanie. To dzięki działaniom tego Związku jesteśmy w tym systemie emerytalnym.
Panie Jacku ma pan rację. Przybędzie lat służby Panu Kamińskiemu, Wąsikowi, Bejdzie.

i ziobrze
 
Wniosek o emeryturę złożyłem do DIAS w Lublinie 2 stycznia. 1 stycznia jeszcze formalnie pełniłem służbę. Wypłatę emerytury dostałem 13 lutego. Za 2 miesiące. Pisma z decyzją i legitymacji emeryta nie dostałem do tej pory. Mój wiek to 44 lata i 16 lat służby. Granica i WZP. Było, minęło. Z jednej strony szkoda, z drugiej chcę zapomnieć. Kwota emerytury nie powala ale na czynsz, chleb i coś do niego starczy. I tak jest równa temu co teść dostał po 45 latach pracy. Nie narzekam. Pozdrawiam
Po dniu 2 stycznia czyli złożenia wniosku już nie pełniłeś służby?
 
Dobrze by było aby związek zamieścił wzory pism bez wniosku z strony ZER na głównej stronie w związku z przejściem na emeryturę,myślę że wielu by to na pewno ułatwiło działanie w tym kierunku,kolejność postępowania,inne przydatne informacje emerytalne.
Na razie to wszystko chodzi poczta pantoflową oraz przedzwanianiem całej Izby łącznie z UCS.
 
po pierwsze wniosek do DIAS o zwolnienie:

"Na podstawie art.179 ust.1 pkt.10 ustawy z dnia 16 listopada 2016 o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2016r. Poz.1947) w związku z zamiarem przejścia na emeryturę proszę o zwolnienie mnie ze Służby z dniem ......... ..2020r."

działa, sprawdzone osobiście.
 
po pierwsze wniosek do DIAS o zwolnienie:

"Na podstawie art.179 ust.1 pkt.10 ustawy z dnia 16 listopada 2016 o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2016r. Poz.1947) w związku z zamiarem przejścia na emeryturę proszę o zwolnienie mnie ze Służby z dniem ......... ..2020r."

działa, sprawdzone osobiście.

Nie potrzeba cytować artykułów ustępów i punktów. Po prostu : w związku z nabyciem uprawnienia do emerytury mundurowej proszę o zwolnienie ze służby z dniem......
 
Kto jest w takiej samej sytuacji i podziękował naszej instytucji KAS niech polubi post standby2. Ja też po 28 latach od 27 emka -IAS Lublin. U nas takich jak ja jest ok 100 - reszta zblokowana na 3 miechy.
Ja podziękowałem za służbę po 31 latach i 6 miesiącach.Teraz jestem na wypowiedzeniu , a od 1 maja będę szczęśliwym emerytem , czego wszystkim celnikom życzę!!!Nie ma na co czekać , bo lepiej już nie będzie , a jak ćwierkają wróbelki od lipca szykują się zmiany / oczywiście na gorzej , ale szczegółów nikt nie zna /.
 
Ja podziękowałem za służbę po 31 latach i 6 miesiącach.Teraz jestem na wypowiedzeniu , a od 1 maja będę szczęśliwym emerytem , czego wszystkim celnikom życzę!!!Nie ma na co czekać , bo lepiej już nie będzie , a jak ćwierkają wróbelki od lipca szykują się zmiany / oczywiście na gorzej , ale szczegółów nikt nie zna /.


Ja także o tym słyszałem a zatem także uważam, że nie ma na co czekać
 
Nieprawda. Złożyłeś wniosek a za np. tydzien składasz kolejny do kadr o emeryturę.
Mam taką prośbę,nie krytykujcie się,piszcie jak to ma być napisane lub mogłoby być napisane,wielu skorzysta z waszej wiedzy.może związek podłapie i stworzy specjalny dział dla emerytów po prostu.
 
Każda izba ma trochę inną procedurę. W mojej czyli IAS w Lublinie jest tak: najpierw złożyłem do DIAS piżmo o zwolnienie mnie ze służby z dniem 1 lutego 2020. Dostałem decyzję o zwolnieniu. 1 stycznia był moim ostatnim dniem służby. 2 stycznia złożyłem do DIAS wypełniony wniosek o emeryturę wraz z kopią dowodu osobistego oraz pismem przewodnim, w którym określiłem 10 lat. I tyle. Natomiast wiem, że procedury bywają różne. Najlepiej zapytać się swojego zespołu emerytalnego w kadrach. Pozdrawiam
 
w IAS Katowice w pierwszych dwóch miesiacach tego roku już jest złozonych 50 wniosków o emeryturę
 
Każda izba ma trochę inną procedurę. W mojej czyli IAS w Lublinie jest tak: najpierw złożyłem do DIAS piżmo o zwolnienie mnie ze służby z dniem 1 lutego 2020. Dostałem decyzję o zwolnieniu. 1 stycznia był moim ostatnim dniem służby. 2 stycznia złożyłem do DIAS wypełniony wniosek o emeryturę wraz z kopią dowodu osobistego oraz pismem przewodnim, w którym określiłem 10 lat. I tyle. Natomiast wiem, że procedury bywają różne. Najlepiej zapytać się swojego zespołu emerytalnego w kadrach. Pozdrawiam
Złożyłeś decyzję na 1 lutego 1 stycznia byłeś ostatni raz to kiedy cię zwolnili? wcześniej niż napisałeś we wniosku?
 
Już mi się na tej emeryturze daty mylą... Wniosek był o zwolnienie w dniu 1 stycznia. A to m.in. dlatego, że obowiązywała już wyższa kwota bazowa. Poza tym jeśli otrzymacie podwyżki z datą wsteczną od stycznia to i mi z urzędu na nowo przeliczą emeryturę. A, jeszcze przypominam o nagrodzie jubileuszowej. Jeśli odchodzimy na emeryturę i do jubileuszówka brakuje nam 12 miesięcy lub mniej, to zostanie nam ona wypłacona.
 
Back
Do góry